forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Slabosti i dobre strane stripa u odnosu...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vesele_saonice Posted - 24/08/2010 : 21:30:41
Da li ste mozhda razmishljali o tome koliko strip mozhe da prikazhe ljudsku emociju, situaciju, dramu, pejzazh, momenat, i kolika su mu izrazhajna sredstva na raspolaganju, za razliku od drugih umetnosti koje se bave prichom.

Svi smo svedoci jedne slabe konverzije stripa u film, stho bi bilo 1:0 za strip, u filmovima koji se baziraju na Marvelu. (ako neko ima neko drugo mishljenje, izvinjavam se, stvar lichne ocene.. i ponekih ljudi koje cenim, 'ajd' nije bitno sad poimence...)

Evo sada, otvoren je topik, mozhete da raspalite iz sve snage, koja konverzija nije uspela iz filma u strip, iz stripa u film, i zashto...

Evo naprimer, kao neka paralela, gledao sam film 300, koji je, mislim, uspeo, i mozhda chak nadmashio strip Frenka Millera...
chime je sada 1:1. Pata karte...
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
marcho Posted - 30/08/2010 : 22:57:18
Najači film po stripu bio mi je Tex Willer s Gulianom Gemmom iz 1985...
marcho Posted - 30/08/2010 : 22:55:55
[quote]Originally posted by The Hammer of Hell

Ja mislim da je muzika u filmovima puno bolja nego ona u stripovima.


Meni nije. Jer dok ja čitam strip slušam glazbu u vlastitoj režiji.
Zlotvor Posted - 28/08/2010 : 12:28:16
Meni je X-men trilogija super, dok mi četvrti nastavak s Wolwerinom pomalo ruši kvalitetu. Oko Spidermana nemam što puno reći, prvi dio mi je dobar (odličan soundtrack Nickelbacka!), drugi mi nema žara ka prvi, a treći nisan gleda. Gledat ću ga kad bude na Novoj, HRT-u ili RTL-u
Btw, Punisher (novi) mi nije loš...
vesele_saonice Posted - 27/08/2010 : 00:57:34
evo da probam da probijem led, mislim da se zvuk bolje chuje u stripu kada se dobro nacrta prolazak formule, nego na filmu..
vesele_saonice Posted - 25/08/2010 : 18:23:14
Ok, a ima li neko da prokomntarishe odsustvo zvuka u stripu. U kojem sluchaju, tj. u kojim vrstama priche/zhanru to mozhe da bude prednost, a u kome mana?
Gil-galad Posted - 25/08/2010 : 00:14:54
Najbolji.
Grujah. Posted - 25/08/2010 : 00:13:15
quote:
Originally posted by velka031

Koliko je novaca utučeno na ekranizaciju Marvelovih stripova morali su biti još i bolji. Iako su, naravno, puno bolji od stripova, koji su, ono...



Koji su ono.. sta?
Gil-galad Posted - 25/08/2010 : 00:12:04
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by vesele_saonice

Mnogi mi kazhu i da su Gospodari.. bolji u filmu. Chitao sam i knjigu, gledao film, odgledao crtani film.
I nijednog trenutka nisi primetio da je Gospodar, a ne Gospodari?






Koliko samo ljudi pravi tu greshku...
velka031 Posted - 25/08/2010 : 00:06:58
Koliko je novaca utučeno na ekranizaciju Marvelovih stripova morali su biti još i bolji. Iako su, naravno, puno bolji od stripova, koji su, ono...
Vlaadisha Posted - 24/08/2010 : 23:35:17
quote:
Originally posted by vesele_saonice

Mnogi mi kazhu i da su Gospodari.. bolji u filmu. Chitao sam i knjigu, gledao film, odgledao crtani film.
I nijednog trenutka nisi primetio da je Gospodar, a ne Gospodari?
vesele_saonice Posted - 24/08/2010 : 23:27:43
@Grujah
evo doshli smo do jedne dobre strane stripa, preformulisacju, reci samo da li se slazhesh:
- jaka strana stripa su veliki kadrovi.
vesele_saonice Posted - 24/08/2010 : 23:25:26
@culfis
Zanimljiva epizoda u zhivotu Marija Puza... Hulk je stvarno bio tu negde... ne mogu da kazhem da je bio toliko losh
Konan? Ja nisam smeo da spavam posle stripa Konana.. a film.. pravi za decu.. laganeze...
Grujah. Posted - 24/08/2010 : 22:50:17
300 je bolji u stripu. Film je odlican, ali strip je jaci, oni ogormni kadrovi su keva.
Watchmen - osim par preterano Hollywoodskih scena borbe (Komedijas, i Nocna Sova/Svilena Utvara protiv ulicne bande) - odlicno odradjen film. Ok, kraj je malo drugaciji, i ovaj sto glumi Ozimandijasa je .. uhm.. mogao biti bolji, ali i dalje odlican.
Sin City - Predobar film. Strip jos na cekanju.
Kick Ass - Film nenadjebiv, strip .. ah.
--
Constantine - Uzas, uzas, uzas. Ne gledati.
//
Spajderman filmovi su mi dosadni, ali ni stripove nisam citao..
//

Sve zavisi od samog stripa/filma i ko ga radi.
culfis Posted - 24/08/2010 : 22:47:39
apropo price od sinoc, pardon jutros :) Mario Puzo je radio scenario za ekranizaciju Supermena!

http://www.imdb.com/title/tt0078346/fullcredits#writers
culfis Posted - 24/08/2010 : 22:36:16
Interesantno da je meni Hulk najbolja ekranizacija Marvela (izuzimajuci Konana - koji, opet nije autenticni Marvel). S nestrpljenjem ocekujem da vidim sto ce Brana da uradi sa Torom?
Sto se tice crtaih DC ubija !!!!
split85 Posted - 24/08/2010 : 22:35:00
quote:
Originally posted by Ignus

Meni su filmovi po Marvelovim stripovima sasvim dobri a neki su i odlični.


Slažem se
vesele_saonice Posted - 24/08/2010 : 22:15:27
@Ignus
Hm... ok, evo ja cju da objasnim zashto ja mislim da su Marvelovi stripovi bolji nego filmovi. Marvel je, po meni, izumeo junake koji mogu da zhive samo u stripu. Znachi, kao riba na suvom, tako se pracjakaju ti junaci na filmu. Nisu konzistentni, nisu oni na koje smo se navikli. Neshto kao Charli Chaplin kada je progovorio. Nije to to...
I zashto je istorijski spektakl 300 bolji u filmu. Mi smo nekako navikli da gledamo istorijske spektakle, jer tu mozhemo i da chujemo dosta toga, glas autentichnog vodje, itd.. shto u stripu ne mozhe da se dochara. Zamisli konachnu bitku, u kojoj se NE CHUJE kako se ratnik dere iz petnih zhila...
Koliko je ovaj glas bitan, i mozhe da ukenja stvar dozhiveo sam kada sam na Ohridu gledao Terminatora #1 sa makedonskim simultanim prevodom, te u onoj sceni, u policijskoj stanici, kada sluzbenik vracja Terminatora sa shaltera, te mu ovaj kazhe ono chuveno:
- I'll be back!!!
chuje se piskutavi glasicj nekog slabashnog makedonchicja, i rechi:
- kje se vrnam...
Leonida je junak stripa 300. On je zajednichki i stripu, i filmu, i svim vrstama umetnosti. Nije iskljuchivo stripski junak.

Mnogi mi kazhu i da su Gospodari.. bolji u filmu. Chitao sam i knjigu, gledao film, odgledao crtani film. Crtani je nadmashio sve druge. Ali tu se vecj ne radi o medijima, vecj o personalnim karakteristikama kreatora...
Svidela mi se zamisao kreatora crtanog filma da je glavni junak bosonogi seljak, koji nema predstavu kud je krenuo, niti kom' se zamerio. Mali je, dlakav, zamazan i ruzhan.
Frodo u filmu mi je mnogo ushtirkan. drugo, knjiga pokusahava da dochara magiju Nordijskih legendi ili Grchkih pricha klasichne starine o Argonautima. Po meni, i od knjige mi je bolji taj crtani film. Mnogo je zhivlji. Iskreniji. Medjutim, shta god da je, mislim da se ne radi o suprotstavljenim nachiniam prikazivanja priche u 3 razlichita medije, nego o 3 razlichita autora jedne iste priche.
The Hammer of Hell Posted - 24/08/2010 : 21:56:32
Ja mislim da je muzika u filmovima puno bolja nego ona u stripovima.
Ignus Posted - 24/08/2010 : 21:47:55
Meni su filmovi po Marvelovim stripovima sasvim dobri a neki su i odlični.
vesele_saonice Posted - 24/08/2010 : 21:33:09
Ako neko misli ovo shto i ja (u vezi rezultata) kako bi objasnio, zashto je jedna konverzija uspela a druga nije, s obzirom na temu (slabosti i dobre strane stipa u odnosu ... na film, pozorishte, roman, dramski komad)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000