forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Slabosti i dobre strane stripa u odnosu...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 24/08/2010 : 21:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
Da li ste mozhda razmishljali o tome koliko strip mozhe da prikazhe ljudsku emociju, situaciju, dramu, pejzazh, momenat, i kolika su mu izrazhajna sredstva na raspolaganju, za razliku od drugih umetnosti koje se bave prichom.

Svi smo svedoci jedne slabe konverzije stripa u film, stho bi bilo 1:0 za strip, u filmovima koji se baziraju na Marvelu. (ako neko ima neko drugo mishljenje, izvinjavam se, stvar lichne ocene.. i ponekih ljudi koje cenim, 'ajd' nije bitno sad poimence...)

Evo sada, otvoren je topik, mozhete da raspalite iz sve snage, koja konverzija nije uspela iz filma u strip, iz stripa u film, i zashto...

Evo naprimer, kao neka paralela, gledao sam film 300, koji je, mislim, uspeo, i mozhda chak nadmashio strip Frenka Millera...
chime je sada 1:1. Pata karte...

Seamos realistas y exijamos lo imposible!

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 24/08/2010 : 21:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
Ako neko misli ovo shto i ja (u vezi rezultata) kako bi objasnio, zashto je jedna konverzija uspela a druga nije, s obzirom na temu (slabosti i dobre strane stipa u odnosu ... na film, pozorishte, roman, dramski komad)

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 24/08/2010 : 21:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Meni su filmovi po Marvelovim stripovima sasvim dobri a neki su i odlični.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 24/08/2010 : 21:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je muzika u filmovima puno bolja nego ona u stripovima.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 24/08/2010 : 22:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@Ignus
Hm... ok, evo ja cju da objasnim zashto ja mislim da su Marvelovi stripovi bolji nego filmovi. Marvel je, po meni, izumeo junake koji mogu da zhive samo u stripu. Znachi, kao riba na suvom, tako se pracjakaju ti junaci na filmu. Nisu konzistentni, nisu oni na koje smo se navikli. Neshto kao Charli Chaplin kada je progovorio. Nije to to...
I zashto je istorijski spektakl 300 bolji u filmu. Mi smo nekako navikli da gledamo istorijske spektakle, jer tu mozhemo i da chujemo dosta toga, glas autentichnog vodje, itd.. shto u stripu ne mozhe da se dochara. Zamisli konachnu bitku, u kojoj se NE CHUJE kako se ratnik dere iz petnih zhila...
Koliko je ovaj glas bitan, i mozhe da ukenja stvar dozhiveo sam kada sam na Ohridu gledao Terminatora #1 sa makedonskim simultanim prevodom, te u onoj sceni, u policijskoj stanici, kada sluzbenik vracja Terminatora sa shaltera, te mu ovaj kazhe ono chuveno:
- I'll be back!!!
chuje se piskutavi glasicj nekog slabashnog makedonchicja, i rechi:
- kje se vrnam...
Leonida je junak stripa 300. On je zajednichki i stripu, i filmu, i svim vrstama umetnosti. Nije iskljuchivo stripski junak.

Mnogi mi kazhu i da su Gospodari.. bolji u filmu. Chitao sam i knjigu, gledao film, odgledao crtani film. Crtani je nadmashio sve druge. Ali tu se vecj ne radi o medijima, vecj o personalnim karakteristikama kreatora...
Svidela mi se zamisao kreatora crtanog filma da je glavni junak bosonogi seljak, koji nema predstavu kud je krenuo, niti kom' se zamerio. Mali je, dlakav, zamazan i ruzhan.
Frodo u filmu mi je mnogo ushtirkan. drugo, knjiga pokusahava da dochara magiju Nordijskih legendi ili Grchkih pricha klasichne starine o Argonautima. Po meni, i od knjige mi je bolji taj crtani film. Mnogo je zhivlji. Iskreniji. Medjutim, shta god da je, mislim da se ne radi o suprotstavljenim nachiniam prikazivanja priche u 3 razlichita medije, nego o 3 razlichita autora jedne iste priche.

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8203 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/08/2010 : 22:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Meni su filmovi po Marvelovim stripovima sasvim dobri a neki su i odlični.


Slažem se

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/08/2010 : 22:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Interesantno da je meni Hulk najbolja ekranizacija Marvela (izuzimajuci Konana - koji, opet nije autenticni Marvel). S nestrpljenjem ocekujem da vidim sto ce Brana da uradi sa Torom?
Sto se tice crtaih DC ubija !!!!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/08/2010 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
apropo price od sinoc, pardon jutros :) Mario Puzo je radio scenario za ekranizaciju Supermena!

http://www.imdb.com/title/tt0078346/fullcredits#writers

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 24/08/2010 : 22:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
300 je bolji u stripu. Film je odlican, ali strip je jaci, oni ogormni kadrovi su keva.
Watchmen - osim par preterano Hollywoodskih scena borbe (Komedijas, i Nocna Sova/Svilena Utvara protiv ulicne bande) - odlicno odradjen film. Ok, kraj je malo drugaciji, i ovaj sto glumi Ozimandijasa je .. uhm.. mogao biti bolji, ali i dalje odlican.
Sin City - Predobar film. Strip jos na cekanju.
Kick Ass - Film nenadjebiv, strip .. ah.
--
Constantine - Uzas, uzas, uzas. Ne gledati.
//
Spajderman filmovi su mi dosadni, ali ni stripove nisam citao..
//

Sve zavisi od samog stripa/filma i ko ga radi.

Edited by - Grujah. on 24/08/2010 22:52:21
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 24/08/2010 : 23:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@culfis
Zanimljiva epizoda u zhivotu Marija Puza... Hulk je stvarno bio tu negde... ne mogu da kazhem da je bio toliko losh
Konan? Ja nisam smeo da spavam posle stripa Konana.. a film.. pravi za decu.. laganeze...

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 24/08/2010 : 23:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@Grujah
evo doshli smo do jedne dobre strane stripa, preformulisacju, reci samo da li se slazhesh:
- jaka strana stripa su veliki kadrovi.

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3306 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 24/08/2010 : 23:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vesele_saonice

Mnogi mi kazhu i da su Gospodari.. bolji u filmu. Chitao sam i knjigu, gledao film, odgledao crtani film.
I nijednog trenutka nisi primetio da je Gospodar, a ne Gospodari?

Edited by - Vlaadisha on 24/08/2010 23:36:04
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/08/2010 : 00:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Koliko je novaca utučeno na ekranizaciju Marvelovih stripova morali su biti još i bolji. Iako su, naravno, puno bolji od stripova, koji su, ono...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/08/2010 : 00:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by vesele_saonice

Mnogi mi kazhu i da su Gospodari.. bolji u filmu. Chitao sam i knjigu, gledao film, odgledao crtani film.
I nijednog trenutka nisi primetio da je Gospodar, a ne Gospodari?






Koliko samo ljudi pravi tu greshku...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 25/08/2010 : 00:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Koliko je novaca utučeno na ekranizaciju Marvelovih stripova morali su biti još i bolji. Iako su, naravno, puno bolji od stripova, koji su, ono...



Koji su ono.. sta?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/08/2010 : 00:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Najbolji.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 25/08/2010 : 18:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
Ok, a ima li neko da prokomntarishe odsustvo zvuka u stripu. U kojem sluchaju, tj. u kojim vrstama priche/zhanru to mozhe da bude prednost, a u kome mana?

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 00:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
evo da probam da probijem led, mislim da se zvuk bolje chuje u stripu kada se dobro nacrta prolazak formule, nego na filmu..

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/08/2010 : 12:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Meni je X-men trilogija super, dok mi četvrti nastavak s Wolwerinom pomalo ruši kvalitetu. Oko Spidermana nemam što puno reći, prvi dio mi je dobar (odličan soundtrack Nickelbacka!), drugi mi nema žara ka prvi, a treći nisan gleda. Gledat ću ga kad bude na Novoj, HRT-u ili RTL-u
Btw, Punisher (novi) mi nije loš...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
258 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 30/08/2010 : 22:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by The Hammer of Hell

Ja mislim da je muzika u filmovima puno bolja nego ona u stripovima.


Meni nije. Jer dok ja čitam strip slušam glazbu u vlastitoj režiji.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
258 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 30/08/2010 : 22:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Najači film po stripu bio mi je Tex Willer s Gulianom Gemmom iz 1985...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000