forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 25/09/2010 : 15:24:59
Napisah recku za prvu epizodu ali imam par pitanja pa ako netko zna odgovor, izvrsno;

Khm, zo...

Dakle, riječ je zapravo o tome kako se pišu neka osobna imena u originalu. Imam izdanje "Dečjih novina", a tamo je sve napisano fonetski.

Znači:

1) Kako se piše "Fort Navajo"? Pretpostavljam da umjesto "j" ide "h"

2)Trebaju mi originalna imena nekih likova - točnije Poručnika Kroua i Grega i Majora Beskoma.

3) Kako zapravo glasi genitiv - "Blueberryja"?

4) Koliko znam, Giraud nije sam crtao naslovnicu i epizodu. da li znate tko mu je pomagao?

Hvala puno unapred!

P.S. Mislim napraviti još Blueberryjevih recki tako da bum onda ovde pital sve kaj me zanima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mogorovic Posted - 29/07/2019 : 23:34:09
quote:
Originally posted by jaki

Lijepo izgleda.
Ali bi ipak volija da su ostavili serije preminulih autora na miru.

+1
corto33 Posted - 29/07/2019 : 22:07:43
Ovo baš obećava.
anto Posted - 29/07/2019 : 20:43:26
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Spomenuta dvodijelna epizoda Blueberryja u izvedbi tandema Joann Sfar (scenarij) i Christophe Blain (crtež) trebala bi izaći u 11. mjesecu.

Po svemu sudeći, ovaj je projekt zamišljen u sličnom duhu kao i Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea Matthieua Bonhommea.

Čovek koji je ubio Taličnog je omaž humorističkog stripa u nešto ozbiljnijem duhu - znači li to da će S&B omaž Bluba biti u još ozbiljnijem štihu nego što su to radili Š&Ž ?
jaki Posted - 29/07/2019 : 15:17:26
Lijepo izgleda.
Ali bi ipak volija da su ostavili serije preminulih autora na miru.
Mr. Bushido Posted - 29/07/2019 : 14:38:58
Spomenuta dvodijelna epizoda Blueberryja u izvedbi tandema Joann Sfar (scenarij) i Christophe Blain (crtež) trebala bi izaći u 11. mjesecu.

Po svemu sudeći, ovaj je projekt zamišljen u sličnom duhu kao i Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea Matthieua Bonhommea.

anto Posted - 09/05/2019 : 00:15:02
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Pročitao san sinoć ˝Trojica za Atlantu˝, i da nije Civil War i još Blueberry, totalni jad. Prvo nema dvojca Charlie/Giro, a bez njih zašto uopće sve ovo radit, drugo očajni/predvidljiv scenario, da te uvati muka. Naravno par decenija san stariji, očito ima veze, ali kad uzmeš ovaj strip (a imaš 40 godina staža na ovom junaku) odma ti je jasno da to nije ono šta si ima prije. Jednostavno ništa ne osjećaš, nisi uvatija nit, očito (bar za mene) nema Giroa. Da nema glavnog junaka još bi bilo dobro, ali bezlični strip prodat pod M.S.Blueberry..., nadam se da ostala tri neće bit ovako jadni, ipak me koštalo (mada mi sad to nije neki novac). Dakle scenario bi opisa kao ˝onako˝ a crtež ˝ovako˝, očito nema zadovoljstva u stripu koji je rađen ˝ovako/onako˝. Ljubitelji junaka bi trebali izbječ ovo, a oni koji ne znaju ko i šta je Blueberry bi i mogli ovo progutat, dakle vi pokušajte.

quote:
Originally posted by anto

šteta je što BG nastavlja ovaj totalno mediokriteni serijal,dok neki puno bolji naslovi leže u zapećku.

MSBlueberry Posted - 07/05/2019 : 22:15:40
Pročitao san sinoć ˝Trojica za Atlantu˝, i da nije Civil War i još Blueberry, totalni jad. Prvo nema dvojca Charlie/Giro, a bez njih zašto uopće sve ovo radit, drugo očajni/predvidljiv scenario, da te uvati muka. Naravno par decenija san stariji, očito ima veze, ali kad uzmeš ovaj strip (a imaš 40 godina staža na ovom junaku) odma ti je jasno da to nije ono šta si ima prije. Jednostavno ništa ne osjećaš, nisi uvatija nit, očito (bar za mene) nema Giroa. Da nema glavnog junaka još bi bilo dobro, ali bezlični strip prodat pod M.S.Blueberry..., nadam se da ostala tri neće bit ovako jadni, ipak me koštalo (mada mi sad to nije neki novac). Dakle scenario bi opisa kao ˝onako˝ a crtež ˝ovako˝, očito nema zadovoljstva u stripu koji je rađen ˝ovako/onako˝. Ljubitelji junaka bi trebali izbječ ovo, a oni koji ne znaju ko i šta je Blueberry bi i mogli ovo progutat, dakle vi pokušajte.
MSBlueberry Posted - 02/05/2019 : 22:21:51
Večeras san kupija (˝Hoću Knjigu˝-Bivši Diokom) četri knjige ˝Mladi Blueberry˝, i to: Trojica za Atlantu (No.8), Cijena Krvi (No.9), Pinkertonovo Rješenje (No.10), Put Prokletih (No.11). Svaki tanki svezak je 90kn, i nema Giroa nego zamalo svih ovih drugih, šta mi nije drago. Usput san otraga pročita koje sve epizode iz ˝Mladi Blueberry˝ postoje, i jako me iznenadilo šta vidin epizodu Gettysburg (No.20). Naime momak je boravija samo na Misisipi i Trans-Misisipi Department, nije vidija istočnu frontu. Posljednja na popisu je epizoda Konvoj Prognanih (No.21), nadam se da tu staju. Usput san kupija i Axa Integral III (200kn). Pa sad kad uvatin vrimena (ko zna kad) ovo ču pročitat.
anto Posted - 28/04/2019 : 14:23:40
čitao sam ove albume u Stripoteci,i moram reći da ovako obojeni izgledaju sto puta bolje - voleo bih ovo ponovo pročitati u albumskom izdanju da vidim da li će mi se popraviti mlaki utisci.
I like girlz Posted - 22/04/2019 : 12:21:28
odlično, hvala za ove preview-e ;)
dsormaz1 Posted - 22/04/2019 : 00:28:22

jaki Posted - 11/09/2018 : 15:50:11
Postao sam miran:ako nesto izadje onda dobro a ako ne onda isto dobro.
RaoulDuke Posted - 11/09/2018 : 15:27:28
quote:
Originally posted by jaki

Ok.invazija BG:)

samo da nakon ovoga ne bude opet 10 godina puaze
jaki Posted - 11/09/2018 : 14:55:07
Ok.invazija BG:)
I like girlz Posted - 11/09/2018 : 14:06:33
četiri nove knjige mladog bluberija?

danas sve odlične strip vijesti :))))
Mr. Bushido Posted - 11/09/2018 : 13:40:53

I like girlz Posted - 18/06/2018 : 14:12:03
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Vjerovatno će krenuti i sa Integralima redovne serije. Ako bude tako, nadam se konačnom i ultimativnom izdanju (nije da pojedinačnim albumima nešto fali).

i da izaberu ovu najnoviju francusku verziju, gdje su i tinta i kolor vrhunski, a ne onu iz '93 koja je loša.
going going Posted - 12/06/2018 : 18:09:30
quote:
Originally posted by Tornadomaster

Vjerovatno će krenuti i sa Integralima redovne serije. Ako bude tako, nadam se konačnom i ultimativnom izdanju (nije da pojedinačnim albumima nešto fali).

Slazem se!
Tornadomaster Posted - 12/06/2018 : 12:33:32
risbozg Posted - 31/05/2018 : 20:54:42
quote:

Majko mila,šta se ovo dešava - izdaje se integral stripa koji sa Bluberijem ima dodirnu tačku samo u naslovu - sve drugo je nekoliko klasa ispod;pa šta je sa XIII-com,hoćete i to završavati,do kurca i sa ovim mediokritetom.
Da ne pominjem x serijala koje ste započeli i batalili.

čitaš mi misli...
Ernie Pike Posted - 31/05/2018 : 14:10:49
quote:

Majko mila,šta se ovo dešava - izdaje se integral stripa koji sa Bluberijem ima dodirnu tačku samo u naslovu - sve drugo je nekoliko klasa ispod;pa šta je sa XIII-com,hoćete i to završavati,do kurca i sa ovim mediokritetom.

Opet si zaboravio Brazila. Moraš pravilno posložiti prioritete.
anto Posted - 31/05/2018 : 09:46:41
ma pričam sam sa sobom;hebi ga,ostarilo se.
jaki Posted - 31/05/2018 : 07:16:06
Ocekujes da ce ti netko odgovoriti u ime Bookgloba?:)
anto Posted - 31/05/2018 : 00:04:33
DiSkAcH Posted - 30/05/2018 : 12:54:38
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Oho, da li nam to Bookglobe priprema integrale Blueberryja?

Opa

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000