forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Što vas najviše živcira u Bonellijevim stripovima?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Opti Posted - 11/10/2010 : 20:20:50
Koje klišeje u epizodama vašeg omiljenog junaka mrzite?
evo moji:

1. Junak (Zagor)traži negativca, pobije 5000 ljudi koji rade s njim i onda kada dođe do njega, negativca ubije nešto sasvim deseto, npr. padne u rijeku, upuca ga netko drugi itd. Evo primjera: Nemoguća dimenzija, Hellingen je živ, Amajlija od žada, Zeleni rubac, Prijetnja iz svemira, Tron bogova, Duh prošlosti, Zagor protiv vampira, Noć čarobnjaka, Kapetan zmija, Čarobnjak Kandrax, Magija užasa, Ljudožderi iz Green Spota, Znak hrabrosti, Duhovi, Carev pečat, Potopite "Destroyer"!, Zraka smrti, Zagor priča (Kinsky), Jack Mohikanac, Tajna služba, Odlazak u nepoznato, Magic-Bat, Kralj orlova, Molok, Eskim, Zagorova priča, Indijanski cirkus, Anulkino prokletstvo, blabla itd.

2. Junak i zlikovac se bore, zlikovac se nabode na vlastiti nož

3. U većini ranih MM epizoda kad netko otme Dianu. Kako je netko rekao, ona je već zasigurno oborila rekord po broju otmica :))
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
REJS Posted - 07/07/2017 : 11:47:59
Meni je najodvratnija,zloupotreba Edgara Alana po a.
Jos malo iskakace i iz wc solje.
sto bi babe rekle,za koji moj vise a uz to i ne radi.
FelipeKajetano Posted - 06/07/2017 : 14:47:20
quote:
Originally posted by King Warrior

Cisto sumnjam da ce Zagi u buducnost, prije ce Brad u proslost.

@Felipe, vremenska putovanja su upravo tema novog Chico serijala.

ma da ali to je sve komedija, to me ne zanima. Al znam zašto to neće da rade, zamisli Zagor posjeti budućnost vidi indijanci svi otišli u ku..ac i pomisli si da se uzalud bori i prosvira si mozak.
King Warrior Posted - 06/07/2017 : 13:23:33
Ma da, bice to standardni superherojski team-up.
Brad dolazi kod Zagora, nastane nesporazum pa se njih dvojica pokace, onda razjasne nesuglasice i zajednickim snagama pobijede neprojatelje, na kraju izraze jedan drugom veliko postovanje i pobratime se.
King Warrior Posted - 06/07/2017 : 12:44:02
Cisto sumnjam da ce Zagi u buducnost, prije ce Brad u proslost.

@Felipe, vremenska putovanja su upravo tema novog Chico serijala.
FelipeKajetano Posted - 06/07/2017 : 12:25:55
Meni smeta što smo kod Zagora vidjeli doticaj u bezbroj žanrova, horor, sci-fi, arheologija, vanzemaljci itd itd itd a nikada, NIKADA nismo vidjeli putovanje kroz vrijeme. Npr da na taj način Zagor posjeti moderan svijet. Nekakav portal tipa Stargate ali kroz vrijeme. Luda ideja ali ništa luđa od vanzemaljaca, Wendiga, gigantskih robota u ranom 18om stoljeću itd itd
Vlladimir Posted - 22/06/2017 : 10:35:57
Čitao sam nedavno ovog gospodara ostrva... scena, Zagora i Čika jure konjanici, Zagor saleće jednog koji pokušava da ga ubije.

Zagor: ...A ti, stani!

stranu i po kasnije, slična scena i dalje isti konjanici, ali sad ga drugi konjanik napada iz iste grupe konjanika koji ga jure.

Zagor: ti, stani!


to me podseća na ortaka koji je pre više godina na moru, na plaži upao kod pet riba koje su se sunčale, i sve su nosile naočari. krenuo je da ih muva s nekim pričama, i samo sam ga svaka dva tri minuta čuo:

''Ajd Skini naočari''

''a 'ajd sad ti skini svoje naočari''

''a ti? aj'd ti skini svoje naočari''
Golub Posted - 22/06/2017 : 09:27:49
Ovo je odličan topic, koliko duhovit toliko i istinit, dođe mi da se i ja bacim u analizu Bonellijevih klišeja.
Vlladimir Posted - 22/06/2017 : 00:28:11
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako ih je samo prozreo, pa toga nema nigdje.





ih! pa kako da ih ne prozre, pogledaj kako ima aerodinamično pozicioniarne uši. čuo bi i pseću pištaljku.

kad ga verni, sedioli ili venturi (koji god) precrtavaju, to nema greške,
jer precrtavaju od ferrija sa sve greškom.
supermark Posted - 21/06/2017 : 21:42:39
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mirovao bi on kada bi vidio da ne može hodati.
Nedavno je moj mačak imao ozljedu noge i mirovao je 2 tjedna dok se nije barem malo oporavio.




i danas se ubija kad konj slomi nogu
DODSFERD Posted - 21/06/2017 : 19:44:54
Kako ih je samo prozreo, pa toga nema nigdje.

DODSFERD Posted - 17/05/2017 : 15:28:26
Njima je jedino žao svojih nogu, a konjsku glavu nek' jedu lešinari u divljini.
Poli Posted - 17/05/2017 : 13:32:44
quote:
Originally posted by DODSFERD

I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.



A mislis da im nije? Kao da im se hoda po pustinji, planinama, dolinama ... miljama i miljama.


Dukidule Posted - 16/05/2017 : 22:55:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo ga, i Zagor je počeo kupiti Texove fore, a tko zna koliko bi toga bilo da češće putuje konjem.
Zašto kada konj slomi nogu njegov vlasnik mu odmah smjesti metak u čelenku. Slomljena noga nije nešto neizlječivo da se mora posegnuti za takvim rješenjem.
I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.

Čitajući ovo, pade mi na pamet NESVRSTANI kako je nekom prilikom predložio baš taj postupak u slučaju stripova, tzv. "glancera" sa nekom malom ogrebotinom.
Dukidule Posted - 16/05/2017 : 22:49:42
quote:
Originally posted by nika331

crno bijeli svijet naravno


A to je u stvari ono jedino pravo...
nika331 Posted - 16/05/2017 : 13:43:30
crno bijeli svijet naravno
DODSFERD Posted - 16/05/2017 : 12:12:43
Mirovao bi on kada bi vidio da ne može hodati.
Nedavno je moj mačak imao ozljedu noge i mirovao je 2 tjedna dok se nije barem malo oporavio.
supermark Posted - 16/05/2017 : 12:03:14
quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo ga, i Zagor je počeo kupiti Texove fore, a tko zna koliko bi toga bilo da češće putuje konjem.
Zašto kada konj slomi nogu njegov vlasnik mu odmah smjesti metak u čelenku. Slomljena noga nije nešto neizlječivo da se mora posegnuti za takvim rješenjem.
I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.




tko će natjerati konja da miruje dok ne zaliječi nogu?
Vlladimir Posted - 16/05/2017 : 11:45:21
Zašto Čiko nikad ne ide u klonju? kolko ždere, svega i svačega, a nikad ne ide da dampuje zmeti?
ništa šuljevi, ništa opštenarodni problemi...
DODSFERD Posted - 16/05/2017 : 11:38:54
Evo ga, i Zagor je počeo kupiti Texove fore, a tko zna koliko bi toga bilo da češće putuje konjem.
Zašto kada konj slomi nogu njegov vlasnik mu odmah smjesti metak u čelenku. Slomljena noga nije nešto neizlječivo da se mora posegnuti za takvim rješenjem.
I onda uvijek govore nešto kao "jadna životinja", "adios amigo" i slične gluposti da ispadne da im je žao konja.



Jocko Posted - 16/05/2017 : 11:25:40
Može i tako... Zavisi šta je tema nagovaranja. Što kaže pesma EKV-a, Nisam mislio na to...
DODSFERD Posted - 16/05/2017 : 11:19:18
quote:
Originally posted by Jocko
Ono Bah i tja su zvuci koji se mogu čuti u izgovoru, tako da se moraju pročitati onako kako zvuče, inače mogu izgledati glupo.
Bah je kad nekoga nagovaraš pola sata na nešto, on neće, i ti ispustiš onaj zvuk 'bah' i kažeš ''kako hoćeš''...


Valjda ona neće, tko će njega ići nagovarati.
Vlladimir Posted - 16/05/2017 : 08:58:03
Mene još nervira i to, kad se epizoda toliko raspline, i sad treba da usledi završnica u velikom stilu, kad ono... svega 3-4 table ostanu za kraj, ako i toliko, i to se nešto zbrza, i kraj.

-Zatim, glupi tvistovi u radnji,
Recimo, ovo sa Zagorom, ''ključ saznanja'', imaš osećaj kroz ceo JA opus, kako je Zagor razočaran, izdao ga prijatelj, postao mu neprijatelj, juri ga da bi ga nafasovo batina i ostalo, i šta biva, upadnu u onu mašinu, i zatim, Zagor je ZNAO, da je Dexter dobar čovek i da ga je Rihter ZAPOSEO?! i odjednom, sav onaj hejt i jurnjava, koji moj ako je ZNAO... A sa druge strane sva pompa o famoznoj Atlantidi, pala je u vodu, jer je sama tema ostala neiskorišćena, a i sam naslov te poslednje JA priče je nebulozan, jer faktički, osim suočavanjem sa onim ktulu/extro/thingovima ništa nije otkriveno što bi imalo wau efekat. I ovo nije usamljen primer kod Bonelija.


- Ili Marti Misterija, nabacuje se gro pravaca u radnji, raspreda se u kilogramima teksta, i onda, prekid, poslednja tabla, Marti sedi za kompom, kucka, malo trtomudi o celom slučaju, i kraj epizode.


- Ili kad imate slučaj u epizodi-'ajd da kažemo, bilo kojeg junaka iz SBE,
neki misteriozni lik, ubio je neku cupi, i sad tokom epizode ne zna se ko je dotični, ali sve vreme se pojavljuje neki lik, ko prilepak uz glavne junake, ali ništa korisne ne govori, i uvek je nekako u drugom planu. I do kraja priče, veliki broj likova izgine, jer se na većinu sumnja da su ubice, ali na kraju, ispostavi se da su ih glavni junaci ubili/izgubili bez veze, ali prilepak je još uvek tu, niko se ne pita, ko je on, što ćuti, a bleji uvek tu... i na kraju, dve table pred kraj, prilepak vadi pištolj, i odvali da je ubio bitch s početka priče, jer ga je prevarila sa kumom, i morala je a plati... - glupost.
A neću da ulazim u detalje, što je morao prilepak da dođe baš u okruženje junaka stripa, da bi je ubio... il što je sve vreme blejao uz glavne likove serije... a mogao je da ode kod psihologa i tamo sve lepo kaže. još bi i preživeo.

Jocko Posted - 16/05/2017 : 08:07:54
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Kod Teksa me pomalo iritiraju rečenice "mogao bih se opkladiti", "u to se možeš kladiti"
koje se često ponavljaju u epizodama koje je pisao stari Boneli.
Ili uopšte čitavi ti sklopovi dijaloga sa Karsonom...

Teks: "Moramo stići tamo pre nego što padne mrak"
Karson: "Misliš da ćemo uspeti?"
Teks: "U to se možeš opkladiti"

Takođe mi je iritantno i ono pominjanje Jupitera



I mene ovo nervira strašno.

Ili nešto tipa:
''I neka me zgromi ako se ne pokaže da sam opet u pravu!''
''Ovo ću vam skupo naplatiti'' i varijante poput
''Platićeš mi''


A uz ''Jupitera mi'', još i ''Prokletstvo''

quote:
ali bah mi nikad nije bilo jasno sta znaci. nikad nikoga nisam cuo da izgovara bah. ba jesam (u "dje ba ono nestalo?" npr), ali bah nisam.


Ono Bah i tja su zvuci koji se mogu čuti u izgovoru, tako da se moraju pročitati onako kako zvuče, inače mogu izgledati glupo.
Bah je kad nekoga nagovaraš pola sata na nešto, on neće, i ti ispustiš onaj zvuk 'bah' i kažeš ''kako hoćeš''...
Nešto kao pff ili pfft.. može da se koristi i za umereno omalovažavanje.

quote:
cak i ono hm i hmmm mi je uvek bilo nejasno sta odrazava i kako se izgovara jer mi nikako ne odgovara situaciji.

Hmmm mi ne smeta, čak je i ok. Ne moraju uvek likovi da potvrđuju rečima. Mada me nervira kada u stripovima piše 'um, ili ummm' mada to znači isto što i hmm, mumlanje.
Mada mislim da hmm može da bude dve stvari
1. potvrdno mumlanje, umesto da, slažem se, itd...
2. razmišljanje (npr kad se Dilan premišlja da li da prihvati slučaj)

quote:
cesto su mi i uvecani boldovani znaci interpunkcije u oblacicima nejasni, tipa ? ili !. skoro nikada ne odrazavaju ono sto bi trebalo.

Meni su sasvim ok, iako se ne trudim da napravim razliku između njih. Kada jedan lik misli ?! a ostali samo po jedan znak, predpostavljam da je on najviše začuđen, zbunjen, šokiran, možda i besan? Možda čak to može da otkrije negativca pre vremena.
Jozzinelli Posted - 16/05/2017 : 00:23:50
Kod Teksa me pomalo iritiraju rečenice "mogao bih se opkladiti", "u to se možeš kladiti"
koje se često ponavljaju u epizodama koje je pisao stari Boneli.
Ili uopšte čitavi ti sklopovi dijaloga sa Karsonom...

Teks: "Moramo stići tamo pre nego što padne mrak"
Karson: "Misliš da ćemo uspeti?"
Teks: "U to se možeš opkladiti"

Takođe mi je iritantno i ono pominjanje Jupitera, mada su mi na dw forumu objasnili da se engleski izraz "By Jove!"
(Jove je sinonim za Jupitera) koristio često u 18. i 19. veku, umesto izraza "By God!", kao ublažena verzija.

A izraz koji me ne nervira, ali jeste nelogičan u Teksu, je kada neki negativac kaže
(u Dnevnikovim izdanjima): "Taj Viler je prava kamikaza!"
Dukidule Posted - 16/05/2017 : 00:18:19
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ne nervira me ništa , nekad me u Boneli stripovima smetala prolivena kava ili ostaci nečije marende



Ja imam gomilu stripova koje je potpisivao neki Geco Lajoš. Onako, lep pisan rukopis. školski.


Dobar si ti još, ima i puno većeg sranja!
Prva kolekcija ZS i LMS koju sam ja imao kompletnu, obuhvatala je preko 1.200 brojeva (!) čiju naslovnicu je krasio (slavni biserski) natpis:
"Pročitao..... (datum)"!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000