forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Što vas najviše živcira u Bonellijevim stripovima?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 11/10/2010 : 20:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Koje klišeje u epizodama vašeg omiljenog junaka mrzite?
evo moji:

1. Junak (Zagor)traži negativca, pobije 5000 ljudi koji rade s njim i onda kada dođe do njega, negativca ubije nešto sasvim deseto, npr. padne u rijeku, upuca ga netko drugi itd. Evo primjera: Nemoguća dimenzija, Hellingen je živ, Amajlija od žada, Zeleni rubac, Prijetnja iz svemira, Tron bogova, Duh prošlosti, Zagor protiv vampira, Noć čarobnjaka, Kapetan zmija, Čarobnjak Kandrax, Magija užasa, Ljudožderi iz Green Spota, Znak hrabrosti, Duhovi, Carev pečat, Potopite "Destroyer"!, Zraka smrti, Zagor priča (Kinsky), Jack Mohikanac, Tajna služba, Odlazak u nepoznato, Magic-Bat, Kralj orlova, Molok, Eskim, Zagorova priča, Indijanski cirkus, Anulkino prokletstvo, blabla itd.

2. Junak i zlikovac se bore, zlikovac se nabode na vlastiti nož

3. U većini ranih MM epizoda kad netko otme Dianu. Kako je netko rekao, ona je već zasigurno oborila rekord po broju otmica :))

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/10/2010 : 20:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Kod duljih serijala je dobro ponekad prodrmati status quo. Inače postanu dosadni jer se početne ideje jednostavno izližu.

Npr. Zagor se okrene alkoholizmu nakon što mu neprijatelji ubiju Chica.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/10/2010 : 20:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Mark ispuca svoj jedan metak i ostale sredi mačem. Naravno njih 17 ga svi promaše sa po jednim metkom.
Junaci su nepobjedivi. Nema pada i ustajanja. Kada Blek udari, zna se da tu trava ne raste, nitko mu ništa ne može.
Zagor skoči sa visine od 50 metara na ljude i nije mu ništa (ublažiše mu pad). Pa to je isto kao da je skočio naglavce u zemlju.
Smuk i Salaso su stalno pijani i to stalno mora biti smiješno. Iz broja u broj, oni su pijani, a nama je smiješno (300 puta tako).
Kapetan Miki svojom nejačnom šakicom sruši džina dvometraša. Kako je to moguće, zar posjeduje neku nadnaravnu snagu (udvadesetostručenu snagu dječkića kao što je on)?
Zagor tupom sjekirom cjepa drva i zabija ju gdje god hoće.
Čiko stoički trpi maltretiranje od strane nasilnog manijakalnog zlostavljača i smatra ga prijateljem te živi s njim sam u kolibi u šumi (pa recite da je to normalno).
Iza svakog ćoška se nalazi neko zaboravljeno kraljevstvo, izgubljeni svijet, mjesto gdje nitko nikada nije bio.
Svaki udarac je jak, svaki pogodak je u sridu, svaka riječ je na mjestu, svaki pogled je čvrst itd, itd, itd ...

Glavni problem je što se apsolutno uvijek zna kako će strip završiti, a to je apsolutna pobjeda naših junaka (dobra) nad snagama zla. Upravo zato je serijal Divovi dobra i zla ponešto bolji jer tu zlo uzima maha i junak pada. Mi osjećamo njegovu nemoć i bol tj. možemo se poistovjetiti s njim jer vidimo da nije savršen (da je bar donekle kao i mi ranjiv). Da ne pretjerujemo, i taj serijal je do zla boga naivan, no to je smjer kuda je trebalo ići (a nije se otišlo).

Meni je inače velika želja da se jednog dana napravi strip o Zagoru koji će biti ozbiljan. Zagor bi bio prikazan kao junak, ali kao običan smrtnik (a ne kao neko polubožanstvo kojeg fortuna čuva na svakom koraku). Možda bi to bio dobar zadnji strip o Zagoru. Nešto u stilu: starac kojeg su uglavnom zaboravili, smogne snage da ispravi još jednu nepravdu prije nego što se odjavi. Ne ide mu lako, svi su protiv njega, ponižen je i pun starog ponosa u očima. No, nepobedivost koja je uvijek bila tu, više nije. Mora glavom kroz zid, mora srcem, a ne mišićima. Uglavnom jeftina patetika koju volim više od ičega i koja vam izmami koju suzu u oku.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 11/10/2010 21:15:17
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/10/2010 : 21:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
smeta mi što zagor ubije sto indijanaca, a svakog bijelca pokušava privesti pravdi
i smeta mi što dylan svaku žensku potegne, a ništa ne ostavi grouchu! :)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 11/10/2010 : 21:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark


i smeta mi što dylan svaku žensku potegne, a ništa ne ostavi grouchu! :)


Jesi čitao epizodu "Horrorpoppin"?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/10/2010 : 21:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by supermark


i smeta mi što dylan svaku žensku potegne, a ništa ne ostavi grouchu! :)


Jesi čitao epizodu "Horrorpoppin"?



jesam ali svejedno je rezultat dylan- groucho 9487:2
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 11/10/2010 : 21:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Iza svakog ćoška se nalazi neko zaboravljeno kraljevstvo, izgubljeni svijet, mjesto gdje nitko nikada nije bio.
..



I svaki stanovnik tih izgubljenih naroda (npr. pračovjeci u Vrata Straha) savršeno priča engleski

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/10/2010 : 21:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
interesantnan topic Opti, da budem iskren htjeo sam da otvorim jedan topic koji je vrlo slican ovom. Na primjer, ovi klisejevi me najvise nerviraju:

Dylan Dog - koliko puta smo do sad vidjeli kako zena ili covjek angazuju Dylana za neki slucaj, i na kraju vidimo da je ubica upravo taj klijent koji ga je angazovo ...? jedno 20 puta, nikako najmanje od 20.

Zagor - Zagor i Chico idu u Darkvud, i sretnu nekog starog prijatelja. Taj prijatelj pita Zagora da mu pomogne da nekog nadje, ili da krene s njim u neki pustolov, ali Zagor odbije, i odgovori da jednostavno mora da se vrati u Darkvud. Onda se desi neka 'nesreca', neko je ubijen, mrtav, slicno, i Zagor se predomisli, i kaze, "Dobro, hajde pomoci cu ti, moze Darkvud cekati, gdje trebam da idem s tobom?" (Ocean, Teror Seste Planete, itd.) Hajde Zagore, ubuduce nemoj djaba ni razmisljat, samo kreci u pustolov, i ne dangubi...

Mr. No - ovaj je najveci klisej od svih: svi ljudi koji angazovaju Mr. No-a da ih negdje odvede ispadnu kao razbojnici, ubice ili lopovi koji samo dublje guraju pilota u nevolje. Ako hoce moj savjet za mirniji zivot, evp ga: prodaj avion i radi nesto drugo, ne vozi ljude avionom nigdje, jer je to pravi recept za sve njegove probleme.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 11/10/2010 : 21:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan iz Mr. Noovih epizoda:
tipovi su u prašumi opkoljeni Indiosima, ili u nekom ratu, i kada neki lik kaže kako ga doma čeka žena odmah ga pogađaju strijelice/meci.
Zato je bilo dobro kad su to ismijavali u epizodi plaćenik:

Tip: fali mi žena.
Onaj plavokosi: Hej, pazi, u ratnim filmovima kad kažeš tako nešto odmah te srede.
(svi se smiju)
(odmah pogibaju od metaka)

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 12/10/2010 11:27:38
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 11/10/2010 : 21:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Iako je večina vas gore spomenula dosta toga... ali ima još jedna stvar. Boljka svih Bonellijevih junaka. Naročito Zagora i Texa. A to je padanje u nesvijest. Koliko je samo puta, bilo da je riječ Zagoru, Marku, Mr. Nou, Texu, Kitu Telleru, junak onesvješten udarcem u glavu. Pa ljudi... I da se nisam aktivno bavio borilačkim sportom 15 godina, dovoljno bi mi bilo da se sjetim Mohameda Alija... Vjerojatno ne postoji dijelič zagorove ljubanje koji nije traumatiziran s bezbroj fraktura. Čudo kako mu još mozak uopće radi...ne trese glavom i sjedi u invalidskim kolicama...
Go to Top of Page

tenay
New Member

115 Posts

Member since 02/04/2010

Posted - 11/10/2010 : 21:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tenay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Iza svakog ćoška se nalazi neko zaboravljeno kraljevstvo, izgubljeni svijet, mjesto gdje nitko nikada nije bio.




Ovo mene zaista najvise nervira . Ili kada ferri crta epizode ,pa se odjednom pojavi nesto u kadru , npr ; Zagor i Ciko pricaju i samo odjednom na sledecoj slici se pojavi neki indijanac ,a da nismo videli u ranijim slikama da se on uopste tu nalazi
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/10/2010 : 21:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Obi-wan


Iza svakog ćoška se nalazi neko zaboravljeno kraljevstvo, izgubljeni svijet, mjesto gdje nitko nikada nije bio.
..



I svaki stanovnik tih izgubljenih naroda (npr. pračovjeci u Vrata Straha) savršeno priča engleski





A to važi za 99%stripova a na žalost i filmova

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/10/2010 : 21:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ima masa toga, evo prvo što mi pada na pamet, koliko puta je metak okrznuo Zagorovu sljepoočnicu?? Jebiga, pola centa lijevo ili desno i šta? Gotov serijal. Zapanji me kad vidim da se i neki "veliki" scenaristi koriste tom 60 godina starom forom.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/10/2010 : 21:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Iako je večina vas gore spomenula dosta toga... ali ima još jedna stvar. Boljka svih Bonellijevih junaka. Naročito Zagora i Texa. A to je padanje u nesvijest. Koliko je samo puta, bilo da je riječ Zagoru, Marku, Mr. Nou, Texu, Kitu Telleru, junak onesvješten udarcem u glavu. Pa ljudi... I da se nisam aktivno bavio borilačkim sportom 15 godina, dovoljno bi mi bilo da se sjetim Mohameda Alija... Vjerojatno ne postoji dijelič zagorove ljubanje koji nije traumatiziran s bezbroj fraktura. Čudo kako mu još mozak uopće radi...ne trese glavom i sjedi u invalidskim kolicama...



Istina. Isto tako koliko su puta bili ranjeni, ili u rame, ili im je metak okrzno glavu... pa Zagoru se to toliko puta desilo da mu lobanja danas treba da izgleda kao ananas, neravna i kompletno ofucana od starih rana, kao sumski Leatherface

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/10/2010 : 22:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Obi-wan


Iza svakog ćoška se nalazi neko zaboravljeno kraljevstvo, izgubljeni svijet, mjesto gdje nitko nikada nije bio.
..



I svaki stanovnik tih izgubljenih naroda (npr. pračovjeci u Vrata Straha) savršeno priča engleski



je qrac. pricaju hrvatski, srpski, talijanski, turski, portugalski. nista na engleskom
btw pračovjeci??????

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 11/10/2010 : 22:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ma,dajte,kao da u drugim stripovima nije tako! Pa mora da bude neki uobicajen nacin.Nece Asteriksu da pomognu vanzemaljci protiv Rimljana,Rip Kirbi da naguzi Dezmonda,Superman da se obesi u garazi...samo da bi vama bilo interesantno.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 11/10/2010 : 22:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Mene živcira što Chico uvjek najebe kad je sam (a i kad nije), što Texa cjela armija naoružanih bandita ne može pogoditi, živcira me kad mister noa uvjek mušterija prevesla za plaćanje (ovo vrijedi za ranije epizode), što Zagor koji put ne kokne nekog neprijatelja umjesto da ga 'privede pravdi', zajebi pravdu više...

No sikiriki
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/10/2010 : 22:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
btw pračovjeci??????


Čuvajte se... Stigao je... Forumom vreba pravopisni predator koji neumoljivo lektoriše vaše greške!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/10/2010 : 22:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Iako je večina vas gore spomenula dosta toga... ali ima još jedna stvar. Boljka svih Bonellijevih junaka. Naročito Zagora i Texa. A to je padanje u nesvijest. Koliko je samo puta, bilo da je riječ Zagoru, Marku, Mr. Nou, Texu, Kitu Telleru, junak onesvješten udarcem u glavu. Pa ljudi... I da se nisam aktivno bavio borilačkim sportom 15 godina, dovoljno bi mi bilo da se sjetim Mohameda Alija... Vjerojatno ne postoji dijelič zagorove ljubanje koji nije traumatiziran s bezbroj fraktura. Čudo kako mu još mozak uopće radi...ne trese glavom i sjedi u invalidskim kolicama...


A Dylana je sjekira pogodila u rame sigurno u 15-20 epizoda, i covjeku nista. SJEKIRA!!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/10/2010 : 23:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

A Dylana je sjekira pogodila u rame sigurno u 15-20 epizoda, i covjeku nista. SJEKIRA!!!



Pročitao sam sve Dylane izašle kod nas, ali ovo ne pamtim... U kojim brojevima?

Znam da je ranjen u 'S druge strane smrti', 'Preobražaju', 'Posljednjem uštapu', ali 15 puta sjekira u rame??? Ja se trenutno ne sjećam ni jednog puta...

Inače, kod Bonellija mi najviše smeta konzervativnost i cenzura... Nedavno su kod Dylana Ambrosinija natjerali da ponovno napiše pola priče... Ambrosinija, koji je sigurno pun ideja...

I poneki uzvici junaka, recimo, tko govori 'Svih mi napitaka moga djeda apotekara'? Predugo je to za poštapalicu...

Ali najjača stvar je priča tijekom borbe... Kao da nije dovoljno samo nacrtati kako se dvojica tuku, uvijek mora neizostavno 'Evo ti, smrade!', 'Zaslužio si dobru lekciju'... Tko se ikad potukao, zna da u takvim situacijama jedva dolaziš do daha, kamoli da još i pričaš...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/10/2010 : 23:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
neko je već spomenuo:
mister no nikad neku lovu da zaradi...
čiko vazda najebe a trampi uspijeva da se najede,zaradi lovu ili šta već.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 11/10/2010 : 23:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Sjekira mu je rascopala rame i u specijalu ''Strava iz nekog drugog kad''. Malo li je? :D
Go to Top of Page

paranoid
Junior Member



332 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 12/10/2010 : 00:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send paranoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Meni je inače velika želja da se jednog dana napravi strip o Zagoru koji će biti ozbiljan. Zagor bi bio prikazan kao junak, ali kao običan smrtnik (a ne kao neko polubožanstvo kojeg fortuna čuva na svakom koraku). Možda bi to bio dobar zadnji strip o Zagoru. Nešto u stilu: starac kojeg su uglavnom zaboravili, smogne snage da ispravi još jednu nepravdu prije nego što se odjavi. Ne ide mu lako, svi su protiv njega, ponižen je i pun starog ponosa u očima. No, nepobedivost koja je uvijek bila tu, više nije. Mora glavom kroz zid, mora srcem, a ne mišićima. Uglavnom jeftina patetika koju volim više od ičega i koja vam izmami koju suzu u oku.



Ovo me podseca na Milerovog Betmena - Povratak Mracnog Viteza.
Inace mora mnogo stvari da se ponavlja u serijalima od 500+ epizoda, i mnoge od njih su uzasno iritirajuce. Npr. nervira me kada glavnom junaku metkom okrznu glavu, izgubi svest i svi pomisle da je mrtav, da bi se probudio posle kada zlikovci najmanje ocekuju i tako u sto epizoda.

http://www.youtube.com/watch?v=o-tT62bpYlU&ob=av2n
https://www.youtube.com/watch?v=UMc1H-S9ZoA
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/10/2010 : 00:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ima jos sigurno, skoro sam procitao, sigurno neka od posljednjih epizoda u LU izdanju. Dobro, malo sam karikirao, ali ga je pogodila u rame nekoliko puta, sto kaze Mhejl 'malo li je'? Ali sigurno je tu bio i pozamasan broj nozeva, maceva i raznoraznih ostrih predmeta...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/10/2010 : 00:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mene nevjerojatno zivcira kad u chico specijalima zagor promatra razjarenu rulju koja traga za chicom zbog nekog neuspjelog pokusaja sa trampyjem ili kada mu je smjesno kad netko lovi chica da ga namlati zbog nekog nesporazuma ili slicno..
pa, jebote, jesi frend ili nisi?! jesi duh sa sjekirom ili papak iz predgrađa?! daj uzmi tu sjekiru i zdrobi im glave jer ti se zajebavaju sa ekipom!!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 12/10/2010 : 01:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Nerviraju me ponekad zaista neverovatni promasaji bandita koji pucaju u Zagora ili Teksa iz neposredne blizine, zatim famozna ranjavanja u slepoocnicu, kao i smesan koncept Zagorove sekire - stap, kamen i lijana ili kanap koji ih povezuju. Mislim da nije moguce napraviti onako multifunkcionalno oruzje na taj nacin.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000