forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Marketprintov Blueberry?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mcn Posted - 25/02/2010 : 10:59:29
Blueberry i ja smo si tak-tak: bila su dva perioda u životu kad mi je bio baš dobar i ostatak vremena kad me gnjavio. Imam ga doma u sigurno nekoliko oblika i na nekoliko jezika (iako n sve albume), ali sad me muči to Marketprintovo jer je kompaktno (prostor na policama je uvijek problem) i crno-bijelo (kolor me ne zanima) i nije preskupo (seka je), ali dosta sam čuo primjedbe na uvez i ovo i ono. Pa me zanima koji je konsenzus bedefila: da ili ne?

mcn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
I like girlz Posted - 29/02/2016 : 19:51:40
može li negdje vidjeti par tabli iz albuma 7-17 u crno-bijeloj varijanti, čisto da vidim kako konkretno taj giraudov period izgleda bez kolora?

ima li negdje skenirano ili neki preview tih albuma/integrala?
I like girlz Posted - 29/01/2016 : 10:17:01
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by I like girlz


dakle, ostaje pitanje francuskog izvora kojeg je marketprint koristio, da li je isti kao i kod bookglobe-a ili su dobili druge francuske kopije gdje još ima ta prva stranica i vinjeta na drugoj.

zato bi trebalo provjeriti, pa da se i na to stavi tačka.



Pa, napisao je Bane već u ovom topiku:
quote:
Originally posted by cat claw

Korisceni su isti materijali koji su korisceni i u stripoteci. Pre nego sto smo se odlucili za izdanje, raspitali smo se da li postoje bolji. Tada nisu bili dostupni. Sumnjam da su i danas dostupni jer, braca su razvukla originale i sada je tesko to sve skupiti za skeniranje novom tehnologijom.



A u Stripoteci je prisutna prva tabla i kaiš sa druge,
koji su u novijim verzijama izbačeni.




ok, vjerovat ćemo da je tako i u tom broju marketprintovog izdanja. zaista samo šteta što nije u koloru, tad apsolutno ne bih imao nikakve dileme koje izdanje uzeti, jer ove dvije slike ispod govore više od bilo kakvih riječi:


Jozzinelli Posted - 29/01/2016 : 07:15:22
quote:
Originally posted by I like girlz


dakle, ostaje pitanje francuskog izvora kojeg je marketprint koristio, da li je isti kao i kod bookglobe-a ili su dobili druge francuske kopije gdje još ima ta prva stranica i vinjeta na drugoj.

zato bi trebalo provjeriti, pa da se i na to stavi tačka.



Pa, napisao je Bane već u ovom topiku:
quote:
Originally posted by cat claw

Korisceni su isti materijali koji su korisceni i u stripoteci. Pre nego sto smo se odlucili za izdanje, raspitali smo se da li postoje bolji. Tada nisu bili dostupni. Sumnjam da su i danas dostupni jer, braca su razvukla originale i sada je tesko to sve skupiti za skeniranje novom tehnologijom.



A u Stripoteci je prisutna prva tabla i kaiš sa druge,
koji su u novijim verzijama izbačeni.
I like girlz Posted - 28/01/2016 : 20:18:19
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by anto

u pitanju je samo bio taj jedan primerak sa felerom;ubrzo sam ga zamenio sa drugim albumom, sa svim stranicama.
MP izdanje ima,normalno,sve stranice.



hvala za info ;)

ako ti nije problem da provjeriš još jednu stvar - u bookglobe i biser strip izdanju albuma "general žuta glava" nedostaju originalna prva stranica i jedna vinjeta sa druge stranice.

jeli isti slučaj i kod marketprint izdanja? da ne bude zabune, govorim o ovome:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=38228#1640200

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=38228#1754543



U Marketprintovom integralu je komplet... dakle nalaze se ove stranice koje su izostavljene u navedenim izdanjima...



za "utvaru sa zlatnim mecima" smo riješili nedoumicu... ali ovo sa "generalom žuta glava" ostaje otvoreno, jer je na temi iz koje sam kopirao postove napisano da postoji mogućnost da je i u francuskom izdanju to promijenjeno za prvu stranicu i vinjetu na drugoj stranici. dakle, ostaje pitanje francuskog izvora kojeg je marketprint koristio, da li je isti kao i kod bookglobe-a ili su dobili druge francuske kopije gdje još ima ta prva stranica i vinjeta na drugoj.

zato bi trebalo provjeriti, pa da se i na to stavi tačka.
Bachy Posted - 28/01/2016 : 19:58:13
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by anto

u pitanju je samo bio taj jedan primerak sa felerom;ubrzo sam ga zamenio sa drugim albumom, sa svim stranicama.
MP izdanje ima,normalno,sve stranice.



hvala za info ;)

ako ti nije problem da provjeriš još jednu stvar - u bookglobe i biser strip izdanju albuma "general žuta glava" nedostaju originalna prva stranica i jedna vinjeta sa druge stranice.

jeli isti slučaj i kod marketprint izdanja? da ne bude zabune, govorim o ovome:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=38228#1640200

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=38228#1754543



U Marketprintovom integralu je komplet... dakle nalaze se ove stranice koje su izostavljene u navedenim izdanjima...
I like girlz Posted - 28/01/2016 : 19:54:58
quote:
Originally posted by anto

u pitanju je samo bio taj jedan primerak sa felerom;ubrzo sam ga zamenio sa drugim albumom, sa svim stranicama.
MP izdanje ima,normalno,sve stranice.



hvala za info ;)

ako ti nije problem da provjeriš još jednu stvar - u bookglobe i biser strip izdanju albuma "general žuta glava" nedostaju originalna prva stranica i jedna vinjeta sa druge stranice.

jeli isti slučaj i kod marketprint izdanja? da ne bude zabune, govorim o ovome:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=38228#1640200

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=6&TOPIC_ID=38228#1754543
anto Posted - 28/01/2016 : 16:58:53
u pitanju je samo bio taj jedan primerak sa felerom;ubrzo sam ga zamenio sa drugim albumom, sa svim stranicama.
MP izdanje ima,normalno,sve stranice.
I like girlz Posted - 28/01/2016 : 14:25:35
quote:
Originally posted by kasper

sta fali u utvari



c/p postova forumaša @anto:

quote:
"čitajući Utvaru sa zlatnim mecima,naišao sam na jedan deo albuma gde su falile 4 stranice;rešio sam da isto veče pročitam kompletnu priču,pa sam pozajmio od prijatelja Marketprintov integral sa ovom epizodom.
Kad sam ga već imao pri ruci,detaljno sam upoređivao crno belog i obojenog Bluberija."

"u stvari,još fale;dok ne zamenim strip za normalan primerak.

stranice 23 - 26;a to su table 21-24."


ali nije napisao da li te iste stranice nedostaju i u marketprint izdanju.
kasper Posted - 28/01/2016 : 14:09:14
sta fali u utvari
I like girlz Posted - 28/01/2016 : 13:39:12
može li mi neko ko je bio u doticaju sa obje edicije reći da li u marketprintovom izdanju nedostaju one table i stranice koje nedostaju kod bookglobe izdanja "general žuta glava" i "utvara sa zlatnim mecima"?

MSBlueberry Posted - 25/01/2016 : 15:50:13
quote:
Originally posted by etmgosa


I jos jedan, za kraj (bukvalno):



Ovo je slika o kraju Taličnog Toma, dakle falija si.
BiDi Posted - 25/01/2016 : 13:04:20
http://chrissamnee.tumblr.com/post/96142715350/aapstra-lucky-luke-by-jean-giraud-blueberry
I like girlz Posted - 25/01/2016 : 12:56:35
ima li neko pouzdanu i provjerenu informaciju da li će ići i "mladost bluberija" u izdanju marketprinta/darkwooda?

ako je odgovor potvrdan, zna li se neki okviran datum kad bi i ta saga mogla ugledati svjetlo dana?
etmgosa Posted - 15/01/2011 : 12:10:44

I jos jedan, za kraj (bukvalno):

etmgosa Posted - 15/01/2011 : 12:06:37


A ovdje se malo udebljao:

etmgosa Posted - 15/01/2011 : 12:02:35
Evo ga jos jedan:

mcn Posted - 12/01/2011 : 21:01:13
A je l' znate iz kojeg je ovo albuma?



(mcn)
mcn Posted - 11/01/2011 : 02:44:12
Kad smo vech kod Rudnika ludog Nijemca ... pepoznajete li tablu?



mcn

Bachy Posted - 12/11/2010 : 11:37:10
Po svemu sudeći, morat ću to kupit...
cat claw Posted - 12/11/2010 : 08:51:34
Trebalo je popuniti prostor gde se obicno nalazi ime izdavaca, pa mi je bilo zgodno da tamo ukrstim dva revolvera

Kao i Kata, i ovaj album ce biti samostalno izdanje autora. Planira se za jesen iduce godine.
anto Posted - 12/11/2010 : 08:38:46
quote:
Originally posted by cat claw

Znaci, Marketprint kod tebe nema nikakve sanse. Em Valianta 20 ne mozemo obecati (ali cemo se truditi), em Western kolekciju ne izdaje Marketprint nego Double Sixshooter.





Mljac,mljac,mljac !!!
Ne znam da li se neko seća ovih bisera domaćeg stripa (Kelija,Sajmona i Klinta) ali verujte mi, ovo će biti izdavački bum.
Sjajno,sjajno,sjajno.
A kakav je to fazon sa Dabl siksšuterom ??
Sekta Posted - 12/11/2010 : 00:16:55
Bravo Cat. Ovo odlično izgleda. A stvarno bi trebali ubrzati Bluberija.
cat claw Posted - 11/11/2010 : 23:16:36
Znaci, Marketprint kod tebe nema nikakve sanse. Em Valianta 20 ne mozemo obecati (ali cemo se truditi), em Western kolekciju ne izdaje Marketprint nego Double Sixshooter.

anto Posted - 11/11/2010 : 22:18:23
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by anto

Da,da super vest.
Jedan album Kosmičkih putnika,jedan Džipsija,jedan Bluberijev integral (c/b) i jedan Bernard Prins (HC u boji, da li je moguće ???) za godinu dana - od jedne ovakve izdavačke kuće - JADNO!!!



Sta tek reci za tebe koji nisi izdao nijedan album!?


Ovo sam napisao dok mi nisi rekao za projekat Kelly Brando & Co.
Sa ovim integralom western anti-heroja MP će se iskupiti za sledeće dve godine - a ako izdate i 20-og Princa valianta, sve vam je oprošteno!
axle munshine Posted - 11/11/2010 : 18:33:29
Vidim ja,virus zvani BPPress siri se strip forumima...
Mala sala...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000