forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Marketprintov Blueberry?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/02/2010 : 10:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Blueberry i ja smo si tak-tak: bila su dva perioda u životu kad mi je bio baš dobar i ostatak vremena kad me gnjavio. Imam ga doma u sigurno nekoliko oblika i na nekoliko jezika (iako n sve albume), ali sad me muči to Marketprintovo jer je kompaktno (prostor na policama je uvijek problem) i crno-bijelo (kolor me ne zanima) i nije preskupo (seka je), ali dosta sam čuo primjedbe na uvez i ovo i ono. Pa me zanima koji je konsenzus bedefila: da ili ne?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 25/02/2010 : 11:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Cena je odlicna, stampa je odlicna, prevod je solidno vrlo dobar, uvez je dobar, ali su korice i (po meni) dizajn loši. Na koricama nema žljeba, vec samo neke plastike koja puca kada se savije strip.
Ja ga kupujem jer i meni boja ništa ne znači, a jeftiniji je od jednog Bookglobeovog albuma.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 25/02/2010 : 11:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Prvih 6 albuma, DeNo albumi su mi sasvim OK pa nisam ni gledao Marketprintove.
7-9 sam uzeo zadnji Mp-ov, otisak kako tako, nije savršen, ima par lošijih stranica, uvez također nije savršen, ali sve skupa mi je dovoljno dobro umjesto starih Stripoteka, Bisera i PZa.
10-12 ću isto uzeti Mp ako ne bude neki gadan zajeb.
Ostatak je Bookglobe, iako tu ima dosta dobra alternativa Stripoteka za cb i Comic Strip za boju.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 25/02/2010 : 11:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
ukratko, kol'ko para tol'ko muzike

ako nemas stare albume i ne da ti se zaje...... sa stripotekama, svakako uzmi

ja imam sva tri integrala i rijesit cu ih se tek kad bernard to objavi

na uvez nemam primjedbi. procitao po jednom i nije se raspalo (mozda zato sto sam njezan tip :-D)

od mene imas - DA ;-)
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/02/2010 : 11:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ima lose otisnutih stranica, ali to je valjda do materijala. Npr., uzmi u ruku integral 3 i pogledaj jednu od prvih stranica, prakticki pola table se ne vidi. Ako ti to ne smeta, onda ne bi trebalo ni sve ostalo sto je spomenuto.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 25/02/2010 : 11:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Kod mene toga nema, ili se ja ne secam da sam primetio dok sam citao.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/02/2010 : 11:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je na svim primjercima. Treca ili cetvrta tabla.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 25/02/2010 : 12:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
trojku jos nisam citao, al provjerim doma
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/02/2010 : 13:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi se otisak na momente čini loš. Izgleda kao da je netko kopirao stripoteke na kopirki u uredu i onda to uvezao. S druge strane, kao što netko reče, koliko para - toliko muzike. Ako se ne varam, u Srbiji su 750 dinara, što je 50 kuna(za integral!!!), a kod nas su duplo skuplji(105 kn) ali i dalje povoiljni. Ja ih imam zato što želim imati Blueberryja i c/b i u boji.A uvez nije loš.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/02/2010 : 14:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Hm, možda je dinar devalvirao ali bili su oko 75 kn što je opet i više nego prihvatljivo ali nije naročito ni kvalitetno.
Plus je crno-bijela verzija ( tisak je upitan na momente ) jer je Giraud nenadjebiv u prvih 12 crno-bilih epizoda. Prihvatljivije nego čuvati Stripoteke.
Minus ka' opanak jerbo mi je to omiljeni serijal pa sam kritički nastrojen sve dok ne dobijemo ultimativno rješenje. Unatoč nelošem izdanju, BG albumi imaju falingi bar po pitanju loga ali i nekih drugih nesritnih rješenja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/02/2010 : 17:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Vrijedi baciti pogled. Meni je izdanje sasvim ok. Uvez nije baš savršen, ali drži se to nekako na okupu.
Ako ti se ne svidi, prodaš na aukcijama.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/02/2010 : 18:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Minus ka' opanak jerbo mi je to omiljeni serijal pa sam kritički nastrojen sve dok ne dobijemo ultimativno rješenje. Unatoč nelošem izdanju, BG albumi imaju falingi bar po pitanju loga ali i nekih drugih nesritnih rješenja.



Zar će mo sad i po logou/logu?
Curunire pomozi!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/02/2010 : 18:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Valjda logoa. ispustija san slovo no ni to ne mora biti točno.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/02/2010 : 18:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
MArketprintov Bluberi je u Srbiji oko 8 evra.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.

Edited by - marlowe on 26/02/2010 10:08:00
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/02/2010 : 18:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Još bolje, džabe, sad će se i Macan lakše odlučit. Ili ovako, za te pare, preporučljivo... ali loše s obzirom na renome izdavača.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6841 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/02/2010 : 18:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Prva dva su imala pomalo krive korice, a ovaj treći (slučajno, danas mi je stigao) je prav kao strela. Na uvez nemam primedbi, a na štampu tu i tamo. Prevod je dobar, a i dizajn je OK.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/02/2010 : 18:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
Krive onako prema spolja, kao neki bookglobovi i libelusovi albumi, ili kako krive?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6841 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/02/2010 : 18:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

Krive onako prema spolja, kao neki bookglobovi i libelusovi albumi, ili kako krive?



Tako, kao Bookglobe. Nisu bili pod presom dovoljno dugo posle koričenja. To se Marketprintu nije dešavalo sa Boa Morijem, ali on nije bio štampan u Srbiji.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 25/02/2010 : 19:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Niska cena nadoknađuje sve nedostatke. Dizajn je katastrofa.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/02/2010 : 23:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Meni se u prvi mah nije dopao, bilo mi je zao sto opet nismo dobili definitivnu kolekciju Bluberija. Opet, kad sam ga procitao i zatvorio korice, strip mi je dobio jedan lep soc-realisticki smek. Ipak mislim da ima vise pluseva nego minusa.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/02/2010 : 23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
sto se tice cijene, dizajna i uveza sam
zadovoljan, sasvim je solidno odradjeno
ali sto se tice prevoda...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 25/02/2010 : 23:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Cenim ljude iz Marketprinta ali nekako mi sa ovom edicijom deluje kao da neke stvari rade onako na brzinu,polovicno nekako,samo da bi odradili...Trebalo je da ovo bude ultimativno izdanje jednog od najomiljenijih strip junaka na nasim prostorima,narocito i zbog toga sto,ne racunajuci one DeNo albume,Blueberry u Srbiji nije imao izdanja adekvatna kvalitetu serijala...ovom edicijom ta nepravda je trebala biti ispravljena...ali...propustena je prilika,umesto izdanja bez mane ponudjeno nam je nesto tipa "daj sta das",kako rece Dok "koliko para toliko muzike"...a moglo je mnogo,puno,puno bolje...imam sve tri knjige,kupicu i ostale,ali sam eto razocaran nekim stvarima...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 26/02/2010 : 09:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dilan kucko

sto se tice cijene, dizajna i uveza sam
zadovoljan, sasvim je solidno odradjeno
ali sto se tice prevoda...




Sta konkretno?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/02/2010 : 09:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ovaj trvdi Markteprint me ne interesuje, po meni dosta loshe izdanje. Tako sam ostao na starim dobrim brojevima stripoteke .
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 26/02/2010 : 09:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

Krive onako prema spolja, kao neki bookglobovi i libelusovi albumi, ili kako krive?



Ja sam uzeo pre otprilike 2 meseca u Marketprintu jedinicu i dvojku po 800 , a trojku po 1000 dinara.

Inače , knjige su sasvim dobre ( misim na opremu ) , a Bluberi tj. Žiro , naravno izvrstan

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 26/02/2010 : 09:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Ups , mislio sam na Marloweov prethodni post o ceni...

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000