forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Marketprintov Blueberry?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/02/2010 : 10:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, oko 8 evra. U proseku.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/02/2010 : 15:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by dilan kucko

sto se tice cijene, dizajna i uveza sam
zadovoljan, sasvim je solidno odradjeno
ali sto se tice prevoda...




Sta konkretno?

pa, smeta mi to sto je prevod previse
banalan! npr ako se na engleskom 'zdravo' kaze
'hello' onda treba da se prevodi kao 'zdravo'
a ne 'halo'!!!! ili, 'good luck' sto znaci
'srecno' a ne 'dobra sreca'...
to su neki primjeri kojih sam se sjetio u
trenutku a ima toga jos dosta...
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



716 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 27/02/2010 : 14:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote

Stranice koje su loše u izdanju nikada ni u jednom izdanju neće biti bolje, jer je ovo skenirano sa master kopija, a originali ko zna gde su...
ko pošteno pogleda kolorna izdanja i francuska i Decjih novina, videce da iste linje nedostaju... samo sto se kod kolora u tim slucajevima te povrsine zaokruzuju bojom pa manje bode oci... meni je to smetalo i u koloru... bolje izdanje moze biti samo u tehnickom smislu, malo bolja hartija, uvez je kvalitetan ali rucni pa nema onaj izgled savrsenog kao Boa-mori, i otisak bi trebao, kod prve dve da bude nešto tamniji... ako se nekome savijaju korice, to je problem koji se javlja kod skoro svih svežih sajamskih izdanja, jer štamparije friško otisnute knjige više nego često donose direktno na sajam... a nama su to radili svaki put...:(
Iskusni kupci znaju da se knjige sa sajma stavljaju pod kućnu presu (gomilu knjiga) neko vreme...;)
Da li je savršeno izdanje... nije... ali i stoji da mu treba svega 10-15% posto kvaliteta da bi bio to... loš izbor štamprije je kriv... Nadam se da ćemo napokon to radii kod Stojkova, a ići će u istoj formi i svi ostali Bluberijevi ciklusi u ovoj kolekciji...
ova tri mozda i dožive reprint, pa se nekada i te greške mogu nadomestiti... ali... ko je zavoleo Bluberija u Stripoteci, nema na šta da se žali, jer je ovo ipak mnoooooooooogooo bolje štampano i sve je na jednom mestu... ja sam Decje novine rasprodao jer su lošiji od ovoga u svakom segmentu osim što imaju boju, kome je to potrebno... meni Žirou ne treba kolor, pogotove ne na Bluberiju...




STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/02/2010 : 14:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ipak ja ostajem pri stripotekama. Mozda samo uzmem Baladu o kovcegu ako ga uradite kako valja.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 27/02/2010 : 15:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zmcomics


Stranice koje su loše u izdanju nikada ni u jednom izdanju neće biti bolje, jer je ovo skenirano sa master kopija, a originali ko zna gde su...
ko pošteno pogleda kolorna izdanja i francuska i Decjih novina, videce da iste linje nedostaju... samo sto se kod kolora u tim slucajevima te povrsine zaokruzuju bojom pa manje bode oci... meni je to smetalo i u koloru... bolje izdanje moze biti samo u tehnickom smislu, malo bolja hartija, uvez je kvalitetan ali rucni pa nema onaj izgled savrsenog kao Boa-mori, i otisak bi trebao, kod prve dve da bude nešto tamniji... ako se nekome savijaju korice, to je problem koji se javlja kod skoro svih svežih sajamskih izdanja, jer štamparije friško otisnute knjige više nego često donose direktno na sajam... a nama su to radili svaki put...:(
Iskusni kupci znaju da se knjige sa sajma stavljaju pod kućnu presu (gomilu knjiga) neko vreme...;)
Da li je savršeno izdanje... nije... ali i stoji da mu treba svega 10-15% posto kvaliteta da bi bio to... loš izbor štamprije je kriv... Nadam se da ćemo napokon to radii kod Stojkova, a ići će u istoj formi i svi ostali Bluberijevi ciklusi u ovoj kolekciji...
ova tri mozda i dožive reprint, pa se nekada i te greške mogu nadomestiti... ali... ko je zavoleo Bluberija u Stripoteci, nema na šta da se žali, jer je ovo ipak mnoooooooooogooo bolje štampano i sve je na jednom mestu... ja sam Decje novine rasprodao jer su lošiji od ovoga u svakom segmentu osim što imaju boju, kome je to potrebno... meni Žirou ne treba kolor, pogotove ne na Bluberiju...







Posteno. Svaka cast za Marketprint.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/02/2010 : 15:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zmcomics


ako se nekome savijaju korice, to je problem koji se javlja kod skoro svih svežih sajamskih izdanja, jer štamparije friško otisnute knjige više nego često donose direktno na sajam... a nama su to radili svaki put...:(
Iskusni kupci znaju da se knjige sa sajma stavljaju pod kućnu presu (gomilu knjiga) neko vreme...;)


Ja sam po naputku stisao strip pod teškom gomilom 2-3 tjedna i kada sam izvadio, korice su ostale potpuno iste kao i ranije - iskrivljene.
Da ne bude zabune, kupio sam strip pomiren sa činjeničnim stanjem stvari i iskrivljenje mi ne smeta previše. No, koričenje nije dobro napravljeno. Također imam gomile hc stripova, ali iskrivljeni su mi samo MP Bluberi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2010 : 16:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Također imam gomile hc stripova, ali iskrivljeni su mi samo MP Bluberi.



Pa ta zadnja rečenica nema neku težinu uopšteno, to je samo tvoj slučaj. Meni su neka izdanja Bookgloba iskrivljena više (Žil Žurdan npr), a čitali smo kako je VČ koričio Zagora u početku.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/02/2010 : 17:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Obi-wan
Također imam gomile hc stripova, ali iskrivljeni su mi samo MP Bluberi.



Pa ta zadnja rečenica nema neku težinu uopšteno, to je samo tvoj slučaj. Meni su neka izdanja Bookgloba iskrivljena više (Žil Žurdan npr), a čitali smo kako je VČ koričio Zagora u početku.


Svi Bluberiji koje sam vidio na sajmu su bili iskrivljeni. Ja sam izabrao najmanje iskrivljene. Ostalih 200 HC-ova - ni jedan iskrivljen (među kojima i MP Boa-Mori komplet).
Jel ti ovo dovoljno teško.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



716 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 27/02/2010 : 17:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan




Ja sam po naputku stisao strip pod teškom gomilom 2-3 tjedna i kada sam izvadio, korice su ostale potpuno iste kao i ranije - iskrivljene.
Da ne bude zabune, kupio sam strip pomiren sa činjeničnim stanjem stvari i iskrivljenje mi ne smeta previše. No, koričenje nije dobro napravljeno. Također imam gomile hc stripova, ali iskrivljeni su mi samo MP Bluberi.
[/quote]

E... kada se jednom iskrive onda nema nazad...:(
to treba odmah kada se kupi, moze se procitati, ali dok jos ima vlage u kartonu korica. Korice se savijaju kada se suše korice, pa hartija koja je zelepljena preko lepenke, a na kojoj je štampa, počinje da se skuplja i savija karton. Zato i postoji forzec, na unutrasnjoj strani korice koji pravi ravnotežu da se ne savija. ali do savijanja ipak dolazi jer je forzec uvek od slabije hartije pa spoljna strana uvek vuće da se savije... zato bi svaka knjiga trebala minimum sedam dana da bude stisnuta pod presom i sužena pa tek onda prodavana... ali je to retko, pa se knjige najčešće suše u paketima u magacinima...


STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/02/2010 : 17:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ma nema veze. Da mi ne odgovara, ne bih kupio. Inače, izdanje mi je super. Tri epizode, jeftino. Kome smeta malo zijevanja, neće kupiti i gotovo...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2010 : 19:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A i ovaj treći koji sam ja kupio je bez greške.
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/02/2010 : 20:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
meni su sva 3 sasvim ok.
dobro, mozda je dvojka 1mm manja od ostala
dva ali mnogo bi bilo da se zalim zbog toga
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 01/03/2010 : 13:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Meni je uvez ovih novih albuma toliko odvratan, da bih se radije odlucio za stare Stripoteke. Ako govorimo o crno beloj varijanti.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 01/03/2010 : 13:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče krivljenja korica album VČ "Četvorka iz ulice Bejker" je šampion! ;-)
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 01/03/2010 : 19:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

Što se tiče krivljenja korica album VČ "Četvorka iz ulice Bejker" je šampion! ;-)




Moj primerak je perfektan,izdanje bez mane...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 02/03/2010 : 14:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by vronski 2

Što se tiče krivljenja korica album VČ "Četvorka iz ulice Bejker" je šampion! ;-)




Moj primerak je perfektan,izdanje bez mane...



Moj primerak je isto super.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 02/03/2010 : 15:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Ma i moj primerak je odlično odštampan što se tiče unutrašnjih strana ali zato korica odskače na gore ko Sergej Bubka nekad sa motkom! ;-)
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 02/03/2010 : 15:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja sam video nekih 50-ak komada i svi su odlični.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 03/03/2010 : 10:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam onda očigledno uzeo 51 primerak! ;-)
Go to Top of Page

shommy
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 03/09/2006

Posted - 03/03/2010 : 10:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send shommy a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod zevanja,medju prva tri mesta na pobednickom postolju sigurno ima mesta za Strip Agentov album Crnjaci.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 03/03/2010 : 13:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
UWO 1, po meni.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 05/03/2010 : 17:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Odlicno izdanje.Ja sam krenuo da ga skupljam i nadam se da ce ici do kraja!Btw,trojka je ovih dana 1100 dindzi,sto ce reci da prebacuje 10 € po kursu,al' da ne sitnicarimo sad...
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 23/03/2010 : 12:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Zlatka:
Hoće li Marketprint objaviti i Mladog Blueberrya?
Naravno, mislim na ono što je radio Giraud. Ima oko 150 strana što se uklapa sa vašim dosadašnjim izdanjima. Znam da će to Bookglobe objaviti u boji ali već imam Comcat izdanje pa me interesuje cb.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



716 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 23/03/2010 : 18:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote
Ići će u ovakvoj formi svi serijali Bluberija, pa naravno i Mladost Bluberija koji počinje tom Žiroovom epizodom....


STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

dilan kucko
Average Member



Montenegro
835 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/03/2010 : 18:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dilan kucko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zmcomics

Ići će u ovakvoj formi svi serijali Bluberija, pa naravno i Mladost Bluberija koji počinje tom Žiroovom epizodom....



ukupno 29 epizoda ako se ne varam...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000