forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Šta mi se ne sviđa u mom omiljenom stripu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dessa Posted - 22/02/2011 : 18:11:18
Naši omiljeni Bonelli junaci su mnogo puta odmerili snage (ili đoke) na ovom forumu kroz mnoge ankete, diskusije, izbore itd.
"Merenja" su pala u raznim disciplinama - od omiljenosti, kao krajnje subjektivnog aspekta, do kvaliteta, gde bi makar hipotetički trebala da postoji tendencija ka objektivnosti - ali su rezultati nekako uvek bili isti, ili makar slični. Redovno su najpopularniji junaci i prolazili najbolje.
Kada neki strip ili nekog strip junaka volimo (najviše na svetu) to nam nije samo po sebi dovoljno. Uz tu ljubav taj junak mora da bude i najbolji i najkvalitetniji (u svakom smislu), i najzanimljiviji, i najduhovitiji, i najprodavaniji(!!!), i LEGENDA, i najveći kuronja i neznamnijaštaviše. A mi moramo sve to skoro svakodnevno iznova da dokazujemo, kao da nam nije dovoljno da uživamo u svom omiljenom stripu i pustimo druge da uživaju u svojim omiljenim stripovima.
Ono svakodnevno dokazivanje "najboljosti" omiljenog nam junaka/autora se iskazuje kako u vidu vulgarnih tvrdnji kao što je: "tajitaj je car i broj 1 i uvek je bio najbolji", tako i u složenim (ne)argumentovanim diskusijama kao što je bila ova poslednja.



Ali, da pređemo na stvar.
U SBE makar nije neki problem da zbog mnogih razloga (hiperprodukcija, višedecenijska prisutnost, promene i loš izbor autora...) jedan strip serijal ima gomilu mana.
O tim manama smo uglavnom pričali sa pozicije "kontrafanova".


E, sad bismo mogli malo da promenimo poziciju. Da pričamo o manama sa pozicije fanova, da pričamo o manama svog omiljenog stripa, crtača, scenariste...

Ajde da vidimo koliko možemo da budemo objektivni ili koliko smo slepi od ljubavi.


(ako se neko seti još nekog pitanja slobodno nek' doda)





Šta mi se ne sviđa ili smatram da nije dobro...

... u mom omiljenom Bonelli serijalu...

... kod mog omiljenog crtača...

... kod mog omiljenog crtača naslovnica...

... kod mog omiljenog scenariste...

(bonus pitanje)
... kod mog omiljenog izdavača...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Rahazlam Posted - 19/07/2016 : 23:23:20
quote:
Originally posted by ZoranC

Aj, jbt, procitah skoro cijelu prvu stranicu dok ne skuzih da je iz 2011 godine. Tek kad nabasah na Ultrasa i Groficu Vargu i zacudih se odakle oni opet na forumu, tek tad vidjeh datum.
Ovo izvlacenje starih tema mi je suvisno.

I ja...
DODSFERD Posted - 19/07/2016 : 19:18:34
I da, kod Zagora mi najviše smeta što drže u ekipi takve likove kao Cassarove, danas mi opet uništili užitak čitanja.
DODSFERD Posted - 19/07/2016 : 19:13:14
Zanimljiv topic, ne smeta mi što je iz 2011. jer ga tada nisam ispratio.
ZoranC Posted - 19/07/2016 : 18:37:14
Aj, jbt, procitah skoro cijelu prvu stranicu dok ne skuzih da je iz 2011 godine. Tek kad nabasah na Ultrasa i Groficu Vargu i zacudih se odakle oni opet na forumu, tek tad vidjeh datum.
Ovo izvlacenje starih tema mi je suvisno.
morski Posted - 19/07/2016 : 18:24:48
Par jako interesantnih komentara, vredna tema...
emirem Posted - 28/02/2011 : 00:18:45
Zagor ne smrdi, kad zavrti sjekiru na kamenu ko Rahan da vidi kuda ga sudbina odnosi ako se okrene sjekira prema sjeveru uzme u ruksak AXE Alaska, a ako je prema jugu ili istoku onda AXE Africa, a Chico uzme AXE Chocolate Dark Temptation.
A nemaju zuljeve jer imaju potplate od jelenske koze...
Svi Bonelli imaju nesto svoje i tesko izdvojiti nesto posebno negativno,odrasli smo uz njih a sada smo malo stariji pa smo kriticni i snobovi pomalo tako i ja ne citam vise sve nego odabrano tako da sam malo vise i sire rasprostranjen po svijetu stripa,ali SBE je uvijek tu, i slazem se sa vecinom clanova oko pojedinih stvari oko nedostataka u scenarijima. Jakne,oziljci,ranjavanja,startanje Pipera i slicno...
Djole Posted - 24/02/2011 : 01:36:54
Ne, hoću da kažem da je i s Kosuom podnošljivo. Da je crtao Stano ili Kasertano (i da ima 10 strana manje, te da su dijalozi samo malko izbrušeniji), bilo bi veoma, veoma dobro.
docA Posted - 24/02/2011 : 01:14:40
Ja se opet pitam da li je moguce da implantacija Kosua cak i u dobroj prici moze da bude produktivna?
Ali ako Djole kaze da ce biti ok, onda je u svakom slucaju ovo odlicna vest.
Djole Posted - 24/02/2011 : 00:30:43
Upola je taman dobar omer. 3/4 on a good day. ;)
Beva Posted - 24/02/2011 : 00:10:55
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Beva

Takve epizode nitko od novih scenarista ne zna napisati... Nažalost...


Zna, di Gregorio. Ne baš toliko dobre, i zlobnici bi rekli da ako je Masijero loša kopija Sklavija, onda je di Gregorio samo solidna kopija ovog majstora, ali priče su mu mahom zabavne i neretko otkačene.

Uostalom, ove godine, ako se ne varam, kod VČ ide Soba broj 63, pa će se videti šta od njega može da se očekuje (i to još kad ga crta kilavi Kosu...)



Za mene je ovo odlična vijest... Oprostit ću mu i lošiju priču ako je zabavna i upola kao neke od navedenih...
Djole Posted - 24/02/2011 : 00:00:00
quote:
Originally posted by Beva

Takve epizode nitko od novih scenarista ne zna napisati... Nažalost...


Zna, di Gregorio. Ne baš toliko dobre, i zlobnici bi rekli da ako je Masijero loša kopija Sklavija, onda je di Gregorio samo solidna kopija ovog majstora, ali priče su mu mahom zabavne i neretko otkačene.

Uostalom, ove godine, ako se ne varam, kod VČ ide Soba broj 63, pa će se videti šta od njega može da se očekuje (i to još kad ga crta kilavi Kosu...)
King Warrior Posted - 23/02/2011 : 23:45:55
kod svih junaka, koji imaju tu ediciju, ne svidja mi se koncept almanaha.
Propratni tekstovi su mozda bilo stivo koje je palilo u vrijeme kada nije bilo interneta, tu prije svega mislim na tekstove koji nemaju blage veze sa radnjom stripa i koji pripadaju rubrici opsteg znanja.
Ako vec tekstovi onda vezani za pricu doticnog almanaha.
Jos uz to najave tipa "84 stranice u boji".
Beva Posted - 23/02/2011 : 23:09:46
Susjed je jedan od njegovih vrhunaca na Dylanu, a pogodio je još i s 'Vječnom iluzijom' i 'Skenerom', mada meni osobno Skener i nije baš nešto... Dobra priča, ali nije sam vrh... Dok Vječna iluzija, uf, tu je baš pogodio... 'Vlak prokletih' bih morao opet pročitati, znam da mi nije bio loš, ali sam zaboravio većinu priče, što znači da mi nije bio ni nešto posebno dobar :)

I sjećam se da je Djole hvalio Rujuovu kratku epizodu 'Drugi', ali to još nisam čitao, jer nisam u prilici nabaviti Systemove gigante...

E sad, da se trebam sjetiti još neke Rujuove vrhunske DD epizode, stvarno ne mogu... On je s Vječnom iluzijom dosegao zenit i sumnjam da će ikad napisati nešto tako dobro... Mada bih ja prvi volio da napiše, kad ga već trpimo :)

Edit: Sjetio sam se :) 'Pjesma sirene' isto spada u Rujuove bolje radove na Dylanu... Tu je čak i Bigliardov crtež jako dobar, ima par scena koje su mi bile zbilja jezive...
grofica Varga Posted - 23/02/2011 : 22:51:30
quote:
Originally posted by Beva
Ruju na 10 epizoda ubode jednu vrhunsku, ali ostalih 9 je jedva čitljivo, ako i to...


Pročitala sam samo pet njegovih epizoda. Od tih mi je dobar Vlak prokletih i Susjed (iz giganta). Ona epizoda u maxiju s onim nekim stablom je malo patetična. Rod besmrtnih - ne mogu se ni sjetiti o čemu se radi tamo. Ako sam i imala neko oduševljenje valjda je isparilo. Priča s Djedom Mrazom mi je sjela samo zato što je bila antistres za to stresno blagdansko razdoblje.
Uglavnom, njega ne poznajem baš kroz rad na Dylanu ali me je zato osvojio s Demianom i jedan mi je od najdražih scenarista u Boneliju. Volim te krimi, noir spike. (Kupujem Nicka a i Julija me oduševila). Tamo se skroz dobro snašao i baš bi mi bilo drago kada bi netko odlučio objaviti Cassidy, što je isto njegov serijal. Nema on mašte za dobrog DD ali kada ga se stavi među tipove u odjelima i skupim autima, koji se ljubazno smješkaju pa nekom zabiju metak u čelo, to je sasvim druga priča.
Combatrock Posted - 23/02/2011 : 19:29:33
Ken Parker - sto se ugasio posle 79 brojeva.
Tex Willer - zato sto Ludens izbacuje 6 a Veseli 4 epizode godisnje.
Mister No - neuracunljiv tip.
Zagor - to sto nemam prevelike primedbe.
Magicni vetar - to sto je skupo izdanje od Libellusa.
Dylan Dog - tip se jednostavno pogubio posle 200 epizode...
Beva Posted - 23/02/2011 : 18:48:08
Od Bonellija mi je Dylan najdraži, pa da malo navedem što mi smeta...

Crtački, ja Stanu stvarno ne nalazim manu... Ali neću opet o tome, pogotovo što mi je on najdraži crtač općenito, i van granica Bonellija... Jedina zamjerka je što nije nacrtao više epizoda, ali da je brži, možda bi bio manje kvalitetan...

Što nas, je li, dovodi do Cossua... Ne znam tko ga je iz Bonellija zaposlio, ali taj je po meni napravio veliku grešku... Mislim, vidio sam kakve su sve crtače odbijali, a Ugolino redovito štanca nove table... Jedino što mu priznajem je upečatljiv stil, jer ga ne možeš ni s kim pobrkati... No unatoč unikatnosti, crtež je toliko odbojan da može pokvariti i najbolju priču...

Od ostalih, volio bih da Dall'Agnol malo više crta... A M&G što manje :)

Scenaristički, Sclavi ipak ostaje nedostižan... Barbatova zna napraviti zanimljivu priču koja te drži do kraja, ali ne zna igrati na osjećaje kao Sclavi... I s puno realnijim pristupom odrađuje epizode, što u ovakvoj vrsti stripa i nije baš poželjno... Ali ona bar odaje dojam osobe koja zna što radi, što se za Rujua i Masiera baš i ne može reći... Hajde, Ruju na 10 epizoda ubode jednu vrhunsku, ali ostalih 9 je jedva čitljivo, ako i to... Najgora stvar od svega je što on sam svoje priče drži vrhunskima, što je uvjeren da radi odličan posao (mislim da je ovo DeeCay napisao)... Masiero želi biti novi Sclavi, ali ne shvaća da nama ne treba Sclavijeva loša kopija... Nemam ništa protiv noviteta u serijalu, štoviše, podržavam to, ali ako ti noviteti imaju nekakvu svrhu... Barbatova je banalizirala sami lik Dylana i fanovi joj uglavnom to zamjeraju... Ali da pokušava nešto - pokušava, i ostaje vidjeti vodi li to ikamo...

Da, i smeta mi što je u zadnje vrijeme serijal jako puno izgubio na humoru... I Sclavi i Chiaverotti (Sclavi ipak malo više :D) su znali napraviti simpatičan scenarij koji se čitao u komadu, uglavnom jer nije bilo dosadnih scena... U zadnje vrijeme se često ulovim kako jedva čekam da epizoda završi... Uštogljeni razgovori, sve ozbiljno, Groucho koji samo izvali par viceva (koje je autor očito pokupio iz dnevnih novina)... Primjerice, 'Jezero na nebu' mi je odlična priča upravo zbog te doze humora koja nosi priču... Ili 'Netko nas zove odozgo', mada je tu i sama priča kvalitetnija... Da ne govorim o 'Tri puta nula' koja je pravo remek-djelo i savršena mješavina sastojaka priče kad je Dylan u pitanju...

Takve epizode nitko od novih scenarista ne zna napisati... Nažalost...
dessa Posted - 23/02/2011 : 18:08:14
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by swamp thing
Pogledaj moj post, naveo sam ja nešto malo
Jest' da sam više govorio o crtačima i piscima, al' eto...


Mislim da je tema i bila u tom duhu, da se raspravlja o crtačima, scenaristima, likovima i sl, s aspekta ljubitelja.



Ako mene ne razumeju, možda tebe hoće.

Dakle, grofica i Swamp su dali odgovor na temu, koja nikako nije ista kao i ona na koju je Ace ukazao, a ostali prihvatili.
Sve to što pričate o nekim nemogućim situacijama u Zagoru i DD-u su samo:
- pojedinačni detalji koji kao takvi ne mogu jedan strip činiti lošim;
- pojedinačni detalji koji imaju zajedničko ime, a to je "nerealnost".
Oke, mana jednog stripa može da bude to što nije realan, ali to je samo jedna stvar. Šta je sa ostalima?

Niko ne spominje autore? Šta je sa onim "Villa-Stano-Ferri".
Svaki od ove trojice skoro da uživa status nekog polubožanstva (među svojim fanovima, razume se) ovde na forumu. Ako se toliko oduševljavamo njihovim delima, to znači da detaljno i pratimo njihov rad. A ako ga detljano pratimo onda smo valjda primetili i neku manu u njihovom radu.................. u jebo te!! ukinuli vojsku, slobodan sam juhuuuu
Hexen Posted - 23/02/2011 : 18:05:04
quote:
Originally posted by supermark

ovo sam napisao na onom drugom topicu:
mene nevjerojatno zivcira kad u chico specijalima zagor promatra razjarenu rulju koja traga za chicom zbog nekog neuspjelog pokusaja sa trampyjem ili kada mu je smjesno kad netko lovi chica da ga namlati zbog nekog nesporazuma ili slicno..
pa, jebote, jesi frend ili nisi?! jesi duh sa sjekirom ili papak iz predgrađa?! daj uzmi tu sjekiru i zdrobi im glave jer ti se zajebavaju sa ekipom!!



AMEN! Samo da dodam da se ovo ne događa samo u Chico specijalcima već i u redovnim brojevima.

Meni kod Marka (Gasp! Mark ti je omiljeni junak? ) živcira što je nekako presavršen. Mlad, vitak, zgodan, uredno počešljan. Živcira me što Žalosna Sova non-stop muči onog jadnog Floka. Živcira me što pedeset Mundira ne može pogoditi ni jednog Vuka Ontarija. Razumijem da su puške u ono vrijeme bile užasno neprecizne, ali zaboga daj, pa Mark je udaljen od Mundira jedan metar i ništa samo one zip zip linije oko Marka.
Živcira me Betty, stalno tamo guguće oko Marka a ovaj je ne šljivi ni pet posto, pa neka ga ostavi, ima dovoljno drugih Vukova Ontarija .

Komentirao bi još i Brendona ali njega i ovako nitko ne čita, tako da ništa od toga.
jimy1968 Posted - 23/02/2011 : 17:03:51
Zagor je moj omiljeni junak ali danas u mojim godinama je malo djetinjast za citanje,jos uvek ga kupujem i citam nekako mi budi osjecaje iz detinjstva , voleo bih kad bi Bonelli uradili koje vanredno izdanje ili tako nesto sa malo ozbilnijim dogadjajima kao npr Maxi Dugo Putovanje ,i to bi bilo to onako glomazno objasnjenje bez detalja,tako da u zadnje vreme sve vise i vise citam Texa
PRIMOŠTEN 123 Posted - 23/02/2011 : 16:29:41
quote:
Originally posted by Mairosu

Valja zameriti Zagoru ni sto nigde u stripu nije prikazano kako vrsi nuzdu. Pa, prolaze dani i nedelje u njegovim avanturama, a on drzi creva u checku, i jos jede neke pecene zecove i jelenske butove. Da li je Zagor na konstantnom probiotiku ? Da li krik "AHYAAAK" zapravo znaci da ga je priteralo ? Ili Ferri jednostavno nije umeo da nacrta coveka kako kenja, pa su ostali crtaci usvojili to kao svetonazor ? Hm hm hm !

Takodje, kako to da Chico UVEK nasedne na Trampyevu shemu ? Bilo je barem 45 neuspesnih pokusaja za brzu i laku zaradu. Zasto, npr. u sledecem broju kad Chico ne sretne Trampya, umesto da slepo pristane na njegovu ludoriju, on njemu kaze "mrs u pizdu materinu budalo matora, mene si nasao, sacekacu ja Zagora bez obzira sto mi je ostavio samo dolar za pivo" ? Takodje, kako to da toliko cesto Chico stigne negde pre Zagora ? Mora da Zagor svalerise po sumi, ali je Ferri to mudro prikrio.

I, buduci da moze govoriti svaki indijanski dijalekat u Darkwoodu, zar ne bi bilo dobro da u jubilarnom broju 750 zagor ode u pemziju i otvori fakultet za strane jezike i indijanologiju ? Onda bi mogli praviti ceo novi spinoff serijal, Dr. Zagor...mogao bi Milazzo da ga crta da bi izgledalo "naucnije". :D

supermark Posted - 23/02/2011 : 16:02:35
quote:
Originally posted by poison

quote:
Originally posted by supermark

ovo sam napisao na onom drugom topicu:
mene nevjerojatno zivcira kad u chico specijalima zagor promatra razjarenu rulju koja traga za chicom zbog nekog neuspjelog pokusaja sa trampyjem ili kada mu je smjesno kad netko lovi chica da ga namlati zbog nekog nesporazuma ili slicno..
pa, jebote, jesi frend ili nisi?! jesi duh sa sjekirom ili papak iz predgrađa?! daj uzmi tu sjekiru i zdrobi im glave jer ti se zajebavaju sa ekipom!!


zar je tebi zagor omiljeni junak?



pa da
dylan i zagor
Mairosu Posted - 23/02/2011 : 13:49:33
quote:
Originally posted by grofica Varga
Eh da. I Mr.No se malo previše oslanja da mu je avion popravljen udarcem nogom. WTF? Da mene avion zeza otišao bi na servis. Ziher ga nebi lupila nogom i rekla - Sve 5! Radi!


Aj to i nekako. Ali kako dosad jos nije umro od ciroze jetre ? U svakoj epizodi je "kad god se sretnemo, uvek se zalije".

I shodno tome, kako Chico dosad nije umro od nekog malignog tumora od onolikog prezderavanja, i to prevashodno crvenim mesom. Nesto sumnjam da pije jogurt i jede voce da bi izbalansirao sve to.
grofica Varga Posted - 23/02/2011 : 13:44:59
quote:
Originally posted by swamp thing
Pogledaj moj post, naveo sam ja nešto malo
Jest' da sam više govorio o crtačima i piscima, al' eto...


Mislim da je tema i bila u tom duhu, da se raspravlja o crtačima, scenaristima, likovima i sl, s aspekta ljubitelja. I s tog aspekta sam odgovorila na temu. Ali onda je krenulo u zafrkanciju, i nek je, što ima veze. Mislim, mene uistinu nije briga pere li se Zagor i krpa li svoje majice.
Ali eto, govorio ozbiljno ili se zajebavao uvijek će ti netko uletiti glumiti moralnu vertikalu.

Eh da. I Mr.No se malo previše oslanja da mu je avion popravljen udarcem nogom. WTF? Da mene avion zeza otišao bi na servis. Ziher ga nebi lupila nogom i rekla - Sve 5! Radi!
King Warrior Posted - 23/02/2011 : 13:37:15
quote:
Originally posted by poison

Ace
nesto se govorilo da su docrtavane zagoru jakne zimi u tuto izdanjima
king, brus ili ultras verovatno vise o tome znaju


Tacno!
U tutto izdanju Vuka Samotnjeka nije zimska odjeca docrtavana
swamp thing Posted - 23/02/2011 : 11:22:37
quote:
Originally posted by poison

Ja cu u duhu ove teme reci da Dilan nema mana
izgleda da se jedino zagorovci otvorili a ostali koriste priliku i samo potvrdjuju :d
e zagorovci nikad necete doci pameti :D


Pogledaj moj post, naveo sam ja nešto malo
Jest' da sam više govorio o crtačima i piscima, al' eto...
Moglo bi se oko nekih stvari diskutovati kod DD, kao npr. ono Gručovo dobacivanje pištolja, pa što sam spomenuo da Dilan skoro svaku klijenticu odvede u krevet na nenormalno glupe fazone i kroz nekoliko dana, i Dilan je pogođen metkom, nožem, SJEKIROM!, više puta, a nema ožiljaka itd.
Ipak, kod ovakvog stripa se to ipak može objasniti paralelnim univerzumima, podvojenost ličnosti (Dilan i Gručo su jedan čovjek?),...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000