forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip bumerang

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Striparnica BUCH Posted - 17/11/2006 : 20:52:46


LJUBITELJI STRIPA !

Po dolgih desetletjih je izšla strip revija v slovenščini.
Prva številka je v Strip.art.nici BUCH že v prodaji.

Strip bumerang moči čete kupiti i na CRŠ-ju u Zagrebu.
Cena je 960,00 sit ili 4 eura.


Strip.art.nica BUCH
www.stripi.si

Striparnica BUCH
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
trolodtroje Posted - 05/01/2016 : 23:05:30
jesu. imaš pm
Peyo Posted - 05/01/2016 : 20:39:02
Hvala. Sad još da provjerim da li su nabavljiva ova 3 bumeranga (45, 58 i 64).
trolodtroje Posted - 05/01/2016 : 20:22:53
Thomas Noland (Pecquer/Franz) – 1, 5, 45, 58, 64.
Završen serijal u SBu.
Gigant br 54 - Kraj rata.
Peyo Posted - 05/01/2016 : 18:26:16
Poštovani kolege i znalci stripofili, može li mi netko potvrditi da li bi ovo bio točan popis onoga što je objavljeno u ex-yu u vezi stripa Thomas Noland od Franza:

1 La glaise des cimetieres 02/1984 Dargaud Glineni Grobovi, Strip Bumerang #1, Super 58
2 Race de chagrin 10/1984 Dargaud Rešitev v pozabi, Strip Bumerang #5, Gigant 54
3 L'orphelin des étoiles 06/1987 Dargaud, Strip Bumerang #45
4 Les naufragés de la jungle 02/1989 Dargaud, Strip Bumerang #58
5 Le goëland 08/1998 Dargaud, Strip Bumerang #64
BiDi Posted - 04/06/2011 : 19:05:10


25 godina Dylana Doga
jaki Posted - 05/05/2011 : 14:37:22
Velike čestitke Bumerangu i ekipi
Poli Posted - 05/05/2011 : 14:07:23
Radi. I na domacoj stranici.
delboj Posted - 05/05/2011 : 13:12:49
Pokušaj sad, pa javi da li je u redu.
Poli Posted - 05/05/2011 : 12:45:24
I vjerojatno sam opet jedini koji vidi samo ovo a ne naslovnicu (isto i na prvoj strani s.com).



BiDi Posted - 05/05/2011 : 12:40:01
Strip Bumerang došao je do broja #50, što na ovim prostorima nije mala stvar.

BiDi Posted - 07/10/2010 : 15:05:53
više informacija: http://www.risar.si/PDF/info-bumerang-oktober10.pdf
BiDi Posted - 02/10/2010 : 00:06:35
Izdavač Strip Bumeranga - Studio Risar organizator je jedinog slovenskog strip festivala - festival stripa u Celju - ove godine 30. oktobra.



lokacija je super:


(verovatno zaslužuje svoj topic, ali se nadam da če to da urade oni koji imaju neke veze sa festivalom)
BiDi Posted - 02/11/2009 : 12:31:32
Strip Bumerang slavi 3 godine...

Za 2010 najavljuju so
nove epizode: Thomas Noland, Largo Winch, Skobec, Halloween blues, Durango ...
nove serije: Phenomenum, Les Chemins de Malefosse, Jonathan Cartland, Janičar (Le secret du Janissaire ?), Le Scorpion

i još: Rdeči gospodar, Tretji testament "4, Inkal "2, Lester Cockney "3-4, Sveti trikotnik "5, Atalanta "2, Tožba izgubljene doline "2, Rdečebradčeva mladost "4-5, Les Brumes d'Asceltis, Integral Jeremiah, Jeremiah "29 ...
prozirna senka Posted - 22/12/2006 : 18:55:46
Ta je. Palumbo je nacrtoao jos jednu pricu, znatno duzu i zanimljiviju od ove, sto i ne cudi kad se zna da je Codici... napisao Kasteli.

Inace, sto se otiska tice, ona jeste uradjena originalno u boji, imam je u Best Comicsu, i jednako lose izgleda, bas kao i c/b izdanje. I SBE je reprintovao c/b u Extri...

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
Aco Posted - 22/12/2006 : 16:18:45
E da, moglo bi biti jer ima vukova u priči(odnosno MArti ima vizije vukova).

Bond.James Bond.
prozirna senka Posted - 22/12/2006 : 16:08:44
quote:
Originally posted by Aco

Scenarij i crtež: Palumbu.Radi se o tome da na jednom arheološkom mjestu žele izgraditi neki rudnik a duše umrlih se pobune protiv toga i šalju telepatske poruke Martiju i Javi da im pomognu.Priča nema naslova.

Zaboravio sam spomenuti da su u novom Bumerangu još Billy the Pljuc, Bumerangi, Kaktus klub i naravno Spaghetti bros.

Bond.James Bond.

L'ora dei lupi (1994)

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
Aco Posted - 22/12/2006 : 16:03:24
Scenarij i crtež: Palumbu.Radi se o tome da na jednom arheološkom mjestu žele izgraditi neki rudnik a duše umrlih se pobune protiv toga i šalju telepatske poruke Martiju i Javi da im pomognu.Priča nema naslova.

Zaboravio sam spomenuti da su u novom Bumerangu još Billy the Pljuc, Bumerangi, Kaktus klub i naravno Spaghetti bros.

Bond.James Bond.
prozirna senka Posted - 22/12/2006 : 15:28:23
O cemu se radi u prici? Ko je crta?

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
Aco Posted - 22/12/2006 : 13:01:52
Martijeva priča u novom Strip bumerangu je sigurno nešto najgore što se ikad pojavilo od tog junaka, ali mislim da će se svidjeti Dnevnik-nostalgičarima.Naime, najavljen je kao Marty MisteRIA a živi u Washington News ;-))

Inače, drugi broj Strip bumeranga je još bolji nego prvi; tu je prvi dio SAF-ovog serijala "Cain"(Barreiro/Risso),pa zatim "Zakaj so izumrli vitezi"(SAF:Trillo/Domingues). Možete pročitati intervju sa ninelom (Iztok Sitar)i neke njegove stripove.Još samo da poprave dosta loš prijevod i lekturu i biće sve super.

Bond.James Bond.
BiDi Posted - 19/12/2006 : 08:40:33
quote:
Originally posted by prozirna senka

Koja? ima ih vise.

Nema naslova, nemam sada stripa kod sebe ali stil nije baš Castelli/Alessandrini.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Vid Posted - 19/12/2006 : 08:20:33
quote:
Originally posted by BiDi

Strip Bumerang je vrlo ok, bar za početak, ima malo problema s prevodom i posebno lekturom... ali nadam se da ce se to resiti.

Marin Mystere u drugom broju je neka kraca epizoda od nekoliko stranica koja je u originalu izgleda u boji, ovde je tiskano u tonovima sive pa ne izgleda bas najbolje... a uz to najlosiji je preved u cjelom Strip Bumerangu #2 (dozvoljavam i mogucnost da je prevod OK i da ima epizoda u originalu "nesto losiji" tekst)

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo



Najbolje od Bonellija što sam ikada pročitao. Bolje i od Horror Chica.
prozirna senka Posted - 19/12/2006 : 02:19:38
Koja? ima ih vise.
Djokondin osmeh (12 str)
Drimtrevel (9 str)
Vreme nula (10 str)
Vremenski putnici (13 str)
itd...

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
BiDi Posted - 19/12/2006 : 01:50:54
Strip Bumerang je vrlo ok, bar za početak, ima malo problema s prevodom i posebno lekturom... ali nadam se da ce se to resiti.

Marin Mystere u drugom broju je neka kraca epizoda od nekoliko stranica koja je u originalu izgleda u boji, ovde je tiskano u tonovima sive pa ne izgleda bas najbolje... a uz to najlosiji je preved u cjelom Strip Bumerangu #2 (dozvoljavam i mogucnost da je prevod OK i da ima epizoda u originalu "nesto losiji" tekst)

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
BlekenDekara Posted - 18/12/2006 : 23:36:50
usput, chestitke na izdanju.
prvi broj sam prelistao i probao bezuspeshno da se izborim sa slovenshchinom(stoga glas drugi za taj prevedeni umetak ala stripburger) i to mi je oke.
onako bash kako bi stripoteka trebalo da izgleda da je pravde sretje i veselja.
vidim da je drugi broj vetj izashao pa pohvale i za to pogotovu shto u sebi donosi neke nepoznate mi serijale.
overim kada primerci stignu do BeGa.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
BlekenDekara Posted - 18/12/2006 : 23:32:50
10 eura!?
gde ti zivish axle? u srbiji ili negde napolju?
ako je majka srBija onda ovo za poslati izadje BILO gde na njenoj teritoriji(ustvari ne znam za kosovo:)))) 200 dinara ili manje koristetji usluge city ili post expressa...

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000