forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ocjenjivanje stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kucak Posted - 19/06/2011 : 21:11:28
Zanima me vaše mišljenje kod ocjenjivanja stripova. Ne kažem da je ovo loše, ali da li bi se mogao unijeti i koji dodatni element. Što mislite da uz postojeće Priča, Scenarij, Crtež i Naslovnica dodamo i Akcija, Napetost, Ugođaj u stripu i Hall of fame ocjena (Potencijalna ili stečena legendarnost), kako bi dobili što precizniju ocjenu?
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
bjelolasica Posted - 12/12/2011 : 21:20:12
quote:
Originally posted by supermark

meni je i ovo dovoljno
ionako jedva razlikujem pricu i scenarij :)


Trebalo bi to iscrpnije elaborirati, ali nemam ništa protiv i novih dodataka.
Oki Posted - 12/12/2011 : 21:09:23
Mislim da je sadašnji sustav ocjenjivanja idealan...
wolf Posted - 20/06/2011 : 16:21:11
U pravilu ocjene stripova pratim koliko i kritike filmova - skoro ništa. Dok ne pročitam, odnosno ne pogledam, neću ocjenjivati niti donositi ikakav sud. Sto ljudi sto ćudi, pa tako i kriterija za ocjenjivanje. Što meni valja ne mora i drugome, a tako i obrnuto.
DzekDenijels Posted - 20/06/2011 : 15:32:50
Dovoljno za ocenjivanje.
Za sve ostalo (mislim na tudje misljenje) procitati recenziju.
Citanje stripa se podrazumeva, jer svako ima svoje misljenje, naravno...
velka031 Posted - 20/06/2011 : 08:07:30
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ima previše kategorija.
Treba biti samo dvije: crtež i scenario.



To je to
supermark Posted - 20/06/2011 : 01:53:38
meni je i ovo dovoljno
ionako jedva razlikujem pricu i scenarij :)
Checee Posted - 20/06/2011 : 01:31:56
mislim dakle ubijte se na mesto.
kandraks Posted - 20/06/2011 : 01:26:11
Mislim da su dosadasnji kriteriji dovoljni (bar sto se mene tice)...
Darth Ivan Posted - 20/06/2011 : 01:08:35
dosadašnji kriteriji su dovoljni. kategorije kao što su ocjenjivanje akcije, neizvjesnosti, ugođaja u stripu i hall of fame su čista besmislica.
acestroke Posted - 19/06/2011 : 23:45:38
opcija cetiri.
ostale stvari mogu ljudi i sami da napisu kad ostavljaju komentar, ali sta ces, vecina nista i ne pise, samo daju ocjene
:(
Tonka24 Posted - 19/06/2011 : 22:27:57
Smatram da je ovo sto imamo sada sasvim dovoljno.
Sarghan Posted - 19/06/2011 : 22:15:16
quote:
Originally posted by kucak


Hehe trudim se
Što se tiče ovoga, pošto sam perfekcionist u duši, volio bih da naši stripovi dobiju što precizniju ocjenu.



Upravo zato i postoje recenzije: da se napiše ponešto o samom stripu, a ne da se samo ocjeni sa nekoliko ocjena.

Mislim da ovaj dosadašnji sistem sa četiri katergorije i više nego dovoljan. Sva ostala zapažanja o napetosti, akciji, atmosferi i svemu ostalom što si gore nabrojao se vrlo lako napiše u samoj recenziji (ili u nekoliko rečenica u komentarima).
Obi-wan Posted - 19/06/2011 : 22:11:26
Ima previše kategorija.
Treba biti samo dvije: crtež i scenario.
Mairosu Posted - 19/06/2011 : 21:30:58
quote:
Originally posted by kucak

quote:
Originally posted by dessa

Uvek se obradujem tvojim temama.



Hehe trudim se
Što se tiče ovoga, pošto sam perfekcionist u duši, volio bih da naši stripovi dobiju što precizniju ocjenu. Ne bi bilo nikome od nas teško ocijeniti sedam-osam kriterija. Barem meni ne bi. Ne znam jedino što bi sa dosad već ocijenjenim stripovima??? A možda mi je i cijela ideja glupa. Hm.



Kao nekakav kriticar sa iskustvom, moje misljenje je da je i ovo sto imamo previse. Posto je strip umetnicko delo, i kao takvo je celina, trebalo bi ga ocenjivati jednom zbirnom ocenom od 1 do 5, ili 10, kako vec hoces (preferiram do 5). Ako te zanima zasto je ocena 3, procitaj recenziju, i iz nje se da izvuci zakljucak.

Strip je zaokruzena celina i kao takav slican je filmu. Kako skoro niko ne ocenjuje filmove u pet kriterijuma tipa gluma, rezija, scenario, omot DVDa itd. pa sve to /4 ili 5 za zbirnu ocenu, mislim da ni strip ne treba secirati.

No, ocigledno da ovaj format prija korisnicima sajta i ne treba ga menjati. Ovo gore je samo moje misljenje.
kucak Posted - 19/06/2011 : 21:25:40
quote:
Originally posted by dessa

Uvek se obradujem tvojim temama.



Hehe trudim se
Što se tiče ovoga, pošto sam perfekcionist u duši, volio bih da naši stripovi dobiju što precizniju ocjenu. Ne bi bilo nikome od nas teško ocijeniti sedam-osam kriterija. Barem meni ne bi. Ne znam jedino što bi sa dosad već ocijenjenim stripovima??? A možda mi je i cijela ideja glupa. Hm.
Mairosu Posted - 19/06/2011 : 21:17:27
A ako trazite nacin da Zagorovoj ukupnoj oceni dodate jos koji %, ubacite Homoeroticnost kao kategoriju. Boktevido, Tonkino Prokletstvo bi tu dobilo 20. :D
andjelt Posted - 19/06/2011 : 21:16:57
"Dosadašnji kriteriji su dovoljni" ??? da li moze neko da mi ovde napise taj danasnji kriterijum koji je aktuelan i koga se svi pridržavaju ?
dessa Posted - 19/06/2011 : 21:13:58
Uvek se obradujem tvojim temama.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000