forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ocjenjivanje stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 19/06/2011 : 21:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Zanima me vaše mišljenje kod ocjenjivanja stripova. Ne kažem da je ovo loše, ali da li bi se mogao unijeti i koji dodatni element. Što mislite da uz postojeće Priča, Scenarij, Crtež i Naslovnica dodamo i Akcija, Napetost, Ugođaj u stripu i Hall of fame ocjena (Potencijalna ili stečena legendarnost), kako bi dobili što precizniju ocjenu?

Choices:

Dosadašnji kriteriji su dovoljni
Potrebno je uvesti barem još cetiri kriterija
Potreban je barem još jedan od navedenih
Zašto si uopce postavio ovo pitanje???


Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 19/06/2011 : 21:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Uvek se obradujem tvojim temama.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 19/06/2011 : 21:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
"Dosadašnji kriteriji su dovoljni" ??? da li moze neko da mi ovde napise taj danasnji kriterijum koji je aktuelan i koga se svi pridržavaju ?
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/06/2011 : 21:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
A ako trazite nacin da Zagorovoj ukupnoj oceni dodate jos koji %, ubacite Homoeroticnost kao kategoriju. Boktevido, Tonkino Prokletstvo bi tu dobilo 20. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 19/06/2011 : 21:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Uvek se obradujem tvojim temama.



Hehe trudim se
Što se tiče ovoga, pošto sam perfekcionist u duši, volio bih da naši stripovi dobiju što precizniju ocjenu. Ne bi bilo nikome od nas teško ocijeniti sedam-osam kriterija. Barem meni ne bi. Ne znam jedino što bi sa dosad već ocijenjenim stripovima??? A možda mi je i cijela ideja glupa. Hm.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/06/2011 : 21:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

quote:
Originally posted by dessa

Uvek se obradujem tvojim temama.



Hehe trudim se
Što se tiče ovoga, pošto sam perfekcionist u duši, volio bih da naši stripovi dobiju što precizniju ocjenu. Ne bi bilo nikome od nas teško ocijeniti sedam-osam kriterija. Barem meni ne bi. Ne znam jedino što bi sa dosad već ocijenjenim stripovima??? A možda mi je i cijela ideja glupa. Hm.



Kao nekakav kriticar sa iskustvom, moje misljenje je da je i ovo sto imamo previse. Posto je strip umetnicko delo, i kao takvo je celina, trebalo bi ga ocenjivati jednom zbirnom ocenom od 1 do 5, ili 10, kako vec hoces (preferiram do 5). Ako te zanima zasto je ocena 3, procitaj recenziju, i iz nje se da izvuci zakljucak.

Strip je zaokruzena celina i kao takav slican je filmu. Kako skoro niko ne ocenjuje filmove u pet kriterijuma tipa gluma, rezija, scenario, omot DVDa itd. pa sve to /4 ili 5 za zbirnu ocenu, mislim da ni strip ne treba secirati.

No, ocigledno da ovaj format prija korisnicima sajta i ne treba ga menjati. Ovo gore je samo moje misljenje.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/06/2011 : 22:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ima previše kategorija.
Treba biti samo dvije: crtež i scenario.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 19/06/2011 : 22:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak


Hehe trudim se
Što se tiče ovoga, pošto sam perfekcionist u duši, volio bih da naši stripovi dobiju što precizniju ocjenu.



Upravo zato i postoje recenzije: da se napiše ponešto o samom stripu, a ne da se samo ocjeni sa nekoliko ocjena.

Mislim da ovaj dosadašnji sistem sa četiri katergorije i više nego dovoljan. Sva ostala zapažanja o napetosti, akciji, atmosferi i svemu ostalom što si gore nabrojao se vrlo lako napiše u samoj recenziji (ili u nekoliko rečenica u komentarima).
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/06/2011 : 22:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Smatram da je ovo sto imamo sada sasvim dovoljno.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/06/2011 : 23:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
opcija cetiri.
ostale stvari mogu ljudi i sami da napisu kad ostavljaju komentar, ali sta ces, vecina nista i ne pise, samo daju ocjene
:(

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/06/2011 : 01:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
dosadašnji kriteriji su dovoljni. kategorije kao što su ocjenjivanje akcije, neizvjesnosti, ugođaja u stripu i hall of fame su čista besmislica.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 20/06/2011 : 01:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su dosadasnji kriteriji dovoljni (bar sto se mene tice)...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 20/06/2011 : 01:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
mislim dakle ubijte se na mesto.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/06/2011 : 01:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je i ovo dovoljno
ionako jedva razlikujem pricu i scenarij :)
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/06/2011 : 08:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ima previše kategorija.
Treba biti samo dvije: crtež i scenario.



To je to
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/06/2011 : 15:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Dovoljno za ocenjivanje.
Za sve ostalo (mislim na tudje misljenje) procitati recenziju.
Citanje stripa se podrazumeva, jer svako ima svoje misljenje, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/06/2011 : 16:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
U pravilu ocjene stripova pratim koliko i kritike filmova - skoro ništa. Dok ne pročitam, odnosno ne pogledam, neću ocjenjivati niti donositi ikakav sud. Sto ljudi sto ćudi, pa tako i kriterija za ocjenjivanje. Što meni valja ne mora i drugome, a tako i obrnuto.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/12/2011 : 21:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je sadašnji sustav ocjenjivanja idealan...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/12/2011 : 21:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je i ovo dovoljno
ionako jedva razlikujem pricu i scenarij :)


Trebalo bi to iscrpnije elaborirati, ali nemam ništa protiv i novih dodataka.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000