forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 V(j)eštice - Uštap/Pun mesec - Besna kobila/Fibra

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Curunir Posted - 09/09/2011 : 18:33:25
pokusavam bezuspjesno danima, pa evo...
zna li netko nešto više o ovome novom izdanju Besne kobile, Veštice & Pun mesec?
neki link na engleskom bio bi dovoljan, sve sto sam nasao je na francuskom i bez ijedne table.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
WOOLF Posted - 31/01/2012 : 23:57:03
quote:
Originally posted by Paka01

Nije me bilo briga pa nisam ni zapamtija
Retardirano mi je kako kod njih žene kad se udaju uzimaju muževo i ime i prezime.


A zašto misliš da je tako ?To je opcionalno i retko ko to više radi uopšte.
Babilon Posted - 24/01/2012 : 19:41:54
Potražite u Babilonu ...

VEŠTICE / PUN MESEC
Besna kobila



Cijena 95,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2797&category_id=210&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!
Poli Posted - 12/09/2011 : 10:01:41
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Pun mjesec je večeras


Veceras to jeste.


Nego, to je kao da bi sada kod nas izvukli "ščip" umjesto "polna luna". Oboje je tacno samo sto se scip koristi rijetko, djeluje arhaicno, vise ga nađes na onim seljackim kalendarima. Je li i kod vas slicno?

Mozda ce se povecati broj penzionera koji ce kupiti takav strip.

Elderane84 Posted - 12/09/2011 : 00:08:21
Jes' :)
Curunir Posted - 11/09/2011 : 23:16:27
Attila. i ja cesto napisem Atilla, pa me s razlogom upozori onaj mag iz amerike
Elderane84 Posted - 11/09/2011 : 22:32:40
quote:
Originally posted by Curunir

muski je sigurno istvan ili imre



Ili Atilla.
Paka01 Posted - 11/09/2011 : 19:02:52
Nije me bilo briga pa nisam ni zapamtija
Retardirano mi je kako kod njih žene kad se udaju uzimaju muževo i ime i prezime.
Curunir Posted - 11/09/2011 : 17:56:21
muski je sigurno istvan ili imre
Paka01 Posted - 11/09/2011 : 17:12:58
quote:
Originally posted by Curunir

(npr. mađarski je takav da mozes formalno do u beskonacnost, ali to nije to)


Taman mi u hotel upalo dvoje starih mađara, jezik za popizdit A normalno, jedva pričaju ijedan drugi jezik... Ovo je još i dobro, obično ne znaju apsolutno ništa drugo osim mađarskoga.
Curunir Posted - 11/09/2011 : 16:52:53
i to navodno nije nekakva umjetna rijec (npr. mađarski je takav da mozes formalno do u beskonacnost, ali to nije to), nego nekakva vojna sluzba osmatranja, tako nesto, ne znam tocno. suludo!
zamisli znak na tabli: oprez, ulazite u zonu "sad ide ta rijec"...
Lord Vader89 Posted - 11/09/2011 : 10:02:38
quote:
Originally posted by Curunir

ipak, sića prema svedskom
Nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranläggningsmaterielunderhållsuppföljningssystemdiskussionsinläggsförberedelsearbeten





isto i u norveskom
andjusticeforall Posted - 11/09/2011 : 03:59:47
Pun mjesec je večeras
Curunir Posted - 11/09/2011 : 03:06:35
prvo hvala na linkovima i savjetima.
da, za mene je otkrice. ali bolje ikad nego nikad, zar ne?

king (i anto) - jest, bolje je za vukodlake pun mjesec.
iako, moram ti priznati, uopce nije lose ovo "noći uštapa", koliko god se ti šalio
ali slazem se, stilski je uštap jači ako neka riječ već stoji isprijed, ako je sam, snažniji je pun mjesec, osim ako nije znanstveni pojam, u prognozi ili astronomiji (barem u hr.).

ljudolovče - ma govorim o porijeklu riječi. Vuk je uzimao njemački (i latinski) da prekrije turcizme, bar dio. slabo je dirao u francuski. no da me se krivo ne shvati - kod Vuka su i uštap i slap, ovo napominjem općenito.
sigurno jos ima jezika u kojima je također pun mjesec, vodo-pad i sto ja znam.

no jedno od osnovnih pravila u nasim jezicima je da germanske složenice treba izbjegavati kad god se može (autoprijevoz npr.), jasno ima i iznimaka koje ne možemo (kišobran). ali ti nijemci nisu normalni sa slozenicama: oberststurmfuhrera svi znamo iz partizanskih filmova, a navodno imamo i Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetzeshütera.
ipak, sića prema svedskom
Nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranläggningsmaterielunderhållsuppföljningssystemdiskussionsinläggsförberedelsearbeten
ili starogrčkom
λοπαδοτεμαχοσελαχογαλεοκρανιολειψανοδριμυποτριμματοσιλφιοκαραβομελιτοκατακεχυμενοκιχλεπικοσσυφοφαττοπεριστεραλεκτρυονοπτοκεφαλ...
manhunter Posted - 11/09/2011 : 00:23:15
Imaš i ovde par sličica

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35396
manhunter Posted - 10/09/2011 : 09:47:40
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Barker

auuu, ona kolor tabla iz vestica.... :O



da, prejebeno.




Chaboute je majstor, čudno mi je da nisi naleteo na njega do sad.


Inače, što se tiče prevoda, i kod mene se kaže uštap, ili bar svi znaju šta je to, ali se koristi pun mesec više.
A za ovakvu temu je pun mesec ipak prikladnije. I ne bih rekao da se radi o germanizmu, pošto se i na francuskom tako kaže. Nebitno, u stvari.

Bez obzira na naziv, uzmi ti sve od Chaboutea, nećeš se pokajati.

Combatrock Posted - 10/09/2011 : 09:46:29
ja sam kupio izdanje... 1100 dinara poslato postom... kvalitetno odstampano, nema nikakvih propusta... sam strip je izuzetan, crn, nabijen humorom, jedno stvarno dobro i veliko izdanje ... autoput sunca je isto odradjen odlicno, a ovo je samo dokaz da moze bolje...
King Warrior Posted - 10/09/2011 : 07:39:05
quote:
Originally posted by Curunir


i kako bi kad imas viseclano, npr. posljednji pun mjesec - kako to uzasno izgleda, zar ne?





anto Posted - 10/09/2011 : 00:26:18
quote:
Originally posted by Curunir

jest, nebitno je. ok, malo sam planuo nepotrebno, ali ovdje je to najnormalnije.

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=mjeseceve_mijene

nadalje, jos mi je draze da nije posve izgubljeno i kod vas. valjda shvacaš da je pun mjesec germanizam?
tako je i vodopad (wasser fall) prevagnuo u srbiji, slap jos ugl. koriste samo bosanski srbi. to je takva tuga.
zamisli kako ruzno zvuci vodopadi krke.

i kako bi kad imas viseclano, npr. posljednji pun mjesec - kako to uzasno izgleda, zar ne?


Amen to that!
dessa Posted - 09/09/2011 : 22:34:45
Milina jedna za izdavanje.
Markos Posted - 09/09/2011 : 22:00:30
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Markos
Ako ti se crtež svidio, Fibra je već objavila jedan njegov strip pa pogledaj:
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102



bem ti sunce kako mi ovo promaknulo? ojoj divote. i jos ta moja opsjednutost stripovima s malo riječi - je li cijeli takav?
naprosto obozavam kad je minimum slova (tada nema ni gresaka). ono, dah i san je apsolutni galakticki prvak, njime sve mjerim.


Da, cijeli je takav, skoro pa nijem.
Markos Posted - 09/09/2011 : 21:57:05
quote:
Originally posted by anto

marko, nemoj samo molim te "Uštap", to bi stvarno pokvarilo utisak o tom sjajnom integralu koji nam pripremaš.
Dimenzije izdanja bi verovatno bile 170 X 240, ili nešto veće?


17 x 24, da, tako je i u originalu i mislim da nema potrebe ići u veliki format. Terre-neuvas je već druga stvar.
Curunir Posted - 09/09/2011 : 21:35:35
je l' i on s malo riječi?


ps fala
blueberry Posted - 09/09/2011 : 21:34:17
Imaš i opširan intervju s autorom u Kvadratu broj 22.
Curunir Posted - 09/09/2011 : 21:25:43
quote:
Originally posted by Markos
Ako ti se crtež svidio, Fibra je već objavila jedan njegov strip pa pogledaj:
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102



bem ti sunce kako mi ovo promaknulo? ojoj divote. i jos ta moja opsjednutost stripovima s malo riječi - je li cijeli takav?
naprosto obozavam kad je minimum slova (tada nema ni gresaka). ono, dah i san je apsolutni galakticki prvak, njime sve mjerim.
Curunir Posted - 09/09/2011 : 21:20:41
jest, nebitno je. ok, malo sam planuo nepotrebno, ali ovdje je to najnormalnije.

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=mjeseceve_mijene

nadalje, jos mi je draze da nije posve izgubljeno i kod vas. valjda shvacaš da je pun mjesec germanizam?
tako je i vodopad (wasser fall) prevagnuo u srbiji, slap jos ugl. koriste samo bosanski srbi. to je takva tuga.
zamisli kako ruzno zvuci vodopadi krke.

i kako bi kad imas viseclano, npr. posljednji pun mjesec - kako to uzasno izgleda, zar ne?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000