forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 V(j)eštice - Uštap/Pun mesec - Besna kobila/Fibra
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 18:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
pokusavam bezuspjesno danima, pa evo...
zna li netko nešto više o ovome novom izdanju Besne kobile, Veštice & Pun mesec?
neki link na engleskom bio bi dovoljan, sve sto sam nasao je na francuskom i bez ijedne table.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 09/09/2011 21:22:54

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/09/2011 : 19:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Objavljeno je, koliko je znam, još samo u Italiji, tako da ćeš teško pronaći nešto na engleskom.
Fibra će dogodine objaviti integral sa te dvije i još dvije epizode (http://www.bedetheque.com/album-62607-BD-Zoe-Sorcieres-Pleine-Lune-La-bete.html), pa ćeš moći vidjeti preview...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 19:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
oh, sve bolje od boljeg. ovo mi je nasao Dado (i rekao isto za engleski), crtez mi je fenomenalan.

http://www.bedetheque.com/serie-494-BD-Pleine-Lune.html

http://www.bedetheque.com/serie-1326-BD-Sorcieres-Chaboute.html


no, onda necu kupiti izdanje Besne kobile, sto se moze. mislim da je prirodno da odaberem tvoje.
nadam se da će biti Uštap
a i koliko shvacam - sve 4, oko 500 str., u jednoj knjizi? izvrsno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/09/2011 : 20:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

oh, sve bolje od boljeg. ovo mi je nasao Dado (i rekao isto za engleski), crtez mi je fenomenalan.

http://www.bedetheque.com/serie-494-BD-Pleine-Lune.html

http://www.bedetheque.com/serie-1326-BD-Sorcieres-Chaboute.html



Pa rekao si da hoćeš linkove na engleskom...

Ako ti se crtež svidio, Fibra je već objavila jedan njegov strip pa pogledaj:
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102


quote:
Originally posted by Curunir
no, onda necu kupiti izdanje Besne kobile, sto se moze. mislim da je prirodno da odaberem tvoje.
nadam se da će biti Uštap


A u to ne ulazim, neka svatko kupi što mu više odgovara.
Uštap je opcija, ali nekako smo navikli na Pun mjesec kod ovakvih tema...

quote:
Originally posted by Curunirno, onda necu kupiti izdanje
a i koliko shvacam - sve 4, oko 500 str., u jednoj knjizi? izvrsno.


Da, 4 stripa, 500 stranica. A 2013 će izaći još jedan sličan integral s nekoliko drugih njegovih stripova.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 09/09/2011 : 20:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
auuu, ona kolor tabla iz vestica.... :O

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/09/2011 : 20:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
marko, nemoj samo molim te "Uštap", to bi stvarno pokvarilo utisak o tom sjajnom integralu koji nam pripremaš.
Dimenzije izdanja bi verovatno bile 170 X 240, ili nešto veće?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/09/2011 : 20:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
uštap je baš kul.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 20:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
što, počele su i molbe "molim te nemoj na hrvatskoj, slavenskoj riječi koja je u srpskom izgubljena i zamijenjena engleskim pojmom"?
svašta.
neka stavi kako hoće, meni neće smetati ni pun mjesec, ali ovo je zaista bezobrazluk. ja sam rekao "nadam se", no moliti i naglasiti da ce inače biti "pokvareno" prelazi sve granice pristojnosti.
fibra je hrvatski izdavač, a uštap nije neka novoizmisljena riječ ili nesto slično, nego prelijepa slavenska riječ od davnina.


Marko, mozda sam se nespretno izrazio, table tj. crtež mi naravno nisu bile bitne na kojem su jeziku.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 20:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

auuu, ona kolor tabla iz vestica.... :O



da, prejebeno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/09/2011 : 21:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I uštap se koristi ovde gde ja živim, samo što ga uglavnom koriste stariji ljudi, tako da ovde uopšte ne pričam o hrvatskoj,srpskoj ili slavenskoj reči, već mi je uštap nekako nezvučno.
mada nebitno, neka bude kako bude, što reče jaki, kad se čovek navikne na taj uštap, možda čak bude zvučalo i "kul"!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 21:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
jest, nebitno je. ok, malo sam planuo nepotrebno, ali ovdje je to najnormalnije.

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=mjeseceve_mijene

nadalje, jos mi je draze da nije posve izgubljeno i kod vas. valjda shvacaš da je pun mjesec germanizam?
tako je i vodopad (wasser fall) prevagnuo u srbiji, slap jos ugl. koriste samo bosanski srbi. to je takva tuga.
zamisli kako ruzno zvuci vodopadi krke.

i kako bi kad imas viseclano, npr. posljednji pun mjesec - kako to uzasno izgleda, zar ne?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 21:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ako ti se crtež svidio, Fibra je već objavila jedan njegov strip pa pogledaj:
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102



bem ti sunce kako mi ovo promaknulo? ojoj divote. i jos ta moja opsjednutost stripovima s malo riječi - je li cijeli takav?
naprosto obozavam kad je minimum slova (tada nema ni gresaka). ono, dah i san je apsolutni galakticki prvak, njime sve mjerim.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
524 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 09/09/2011 : 21:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
Imaš i opširan intervju s autorom u Kvadratu broj 22.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/09/2011 : 21:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
je l' i on s malo riječi?


ps fala

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/09/2011 : 21:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

marko, nemoj samo molim te "Uštap", to bi stvarno pokvarilo utisak o tom sjajnom integralu koji nam pripremaš.
Dimenzije izdanja bi verovatno bile 170 X 240, ili nešto veće?


17 x 24, da, tako je i u originalu i mislim da nema potrebe ići u veliki format. Terre-neuvas je već druga stvar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/09/2011 : 22:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Markos
Ako ti se crtež svidio, Fibra je već objavila jedan njegov strip pa pogledaj:
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102



bem ti sunce kako mi ovo promaknulo? ojoj divote. i jos ta moja opsjednutost stripovima s malo riječi - je li cijeli takav?
naprosto obozavam kad je minimum slova (tada nema ni gresaka). ono, dah i san je apsolutni galakticki prvak, njime sve mjerim.


Da, cijeli je takav, skoro pa nijem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 09/09/2011 : 22:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Milina jedna za izdavanje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/09/2011 : 00:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

jest, nebitno je. ok, malo sam planuo nepotrebno, ali ovdje je to najnormalnije.

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=mjeseceve_mijene

nadalje, jos mi je draze da nije posve izgubljeno i kod vas. valjda shvacaš da je pun mjesec germanizam?
tako je i vodopad (wasser fall) prevagnuo u srbiji, slap jos ugl. koriste samo bosanski srbi. to je takva tuga.
zamisli kako ruzno zvuci vodopadi krke.

i kako bi kad imas viseclano, npr. posljednji pun mjesec - kako to uzasno izgleda, zar ne?


Amen to that!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/09/2011 : 07:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


i kako bi kad imas viseclano, npr. posljednji pun mjesec - kako to uzasno izgleda, zar ne?





Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4608 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/09/2011 : 09:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ja sam kupio izdanje... 1100 dinara poslato postom... kvalitetno odstampano, nema nikakvih propusta... sam strip je izuzetan, crn, nabijen humorom, jedno stvarno dobro i veliko izdanje ... autoput sunca je isto odradjen odlicno, a ovo je samo dokaz da moze bolje...

sangue navajo
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2011 : 09:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Barker

auuu, ona kolor tabla iz vestica.... :O



da, prejebeno.




Chaboute je majstor, čudno mi je da nisi naleteo na njega do sad.


Inače, što se tiče prevoda, i kod mene se kaže uštap, ili bar svi znaju šta je to, ali se koristi pun mesec više.
A za ovakvu temu je pun mesec ipak prikladnije. I ne bih rekao da se radi o germanizmu, pošto se i na francuskom tako kaže. Nebitno, u stvari.

Bez obzira na naziv, uzmi ti sve od Chaboutea, nećeš se pokajati.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/09/2011 : 00:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Imaš i ovde par sličica

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35396

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/09/2011 : 03:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
prvo hvala na linkovima i savjetima.
da, za mene je otkrice. ali bolje ikad nego nikad, zar ne?

king (i anto) - jest, bolje je za vukodlake pun mjesec.
iako, moram ti priznati, uopce nije lose ovo "noći uštapa", koliko god se ti šalio
ali slazem se, stilski je uštap jači ako neka riječ već stoji isprijed, ako je sam, snažniji je pun mjesec, osim ako nije znanstveni pojam, u prognozi ili astronomiji (barem u hr.).

ljudolovče - ma govorim o porijeklu riječi. Vuk je uzimao njemački (i latinski) da prekrije turcizme, bar dio. slabo je dirao u francuski. no da me se krivo ne shvati - kod Vuka su i uštap i slap, ovo napominjem općenito.
sigurno jos ima jezika u kojima je također pun mjesec, vodo-pad i sto ja znam.

no jedno od osnovnih pravila u nasim jezicima je da germanske složenice treba izbjegavati kad god se može (autoprijevoz npr.), jasno ima i iznimaka koje ne možemo (kišobran). ali ti nijemci nisu normalni sa slozenicama: oberststurmfuhrera svi znamo iz partizanskih filmova, a navodno imamo i Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetzeshütera.
ipak, sića prema svedskom
Nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranläggningsmaterielunderhållsuppföljningssystemdiskussionsinläggsförberedelsearbeten
ili starogrčkom
λοπαδοτεμαχοσελαχογαλεοκρανιολειψανοδριμυποτριμματοσιλφιοκαραβομελιτοκατακεχυμενοκιχλεπικοσσυφοφαττοπεριστεραλεκτρυονοπτοκεφαλ...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 11/09/2011 : 03:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Pun mjesec je večeras

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 11/09/2011 04:00:12
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/09/2011 : 10:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

ipak, sića prema svedskom
Nordöstersjökustartilleriflygspaningssimulatoranläggningsmaterielunderhållsuppföljningssystemdiskussionsinläggsförberedelsearbeten





isto i u norveskom

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/09/2011 : 16:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
i to navodno nije nekakva umjetna rijec (npr. mađarski je takav da mozes formalno do u beskonacnost, ali to nije to), nego nekakva vojna sluzba osmatranja, tako nesto, ne znam tocno. suludo!
zamisli znak na tabli: oprez, ulazite u zonu "sad ide ta rijec"...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000