forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ludens vs Veseli Četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 19/10/2011 : 10:22:37
Koja su vam izdanja bolja?
Kvalitet,otisak,izdanja,odnos sa čitateljima?
Baš sam malo prolistao odabrane priče i dojam mi je da se VČ puno puno više trudi oko svojih izdanja.Čini mi se da vrlo brzo izbacuju svoja izdanja dok ludens sve preko one stvari kasne itd itd...
Ali i ludens ima svoje prednosti naslovnice,otisak,extra izdanja...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
bjelolasica Posted - 19/11/2011 : 19:04:26
quote:
Originally posted by velka031

Već je bilo govora da bi se Ludens trebao pozabaviti malo Tiskom, odnosno uništavanjem stripova od strane djelatnica dotične firme

Gledam na kiosku kod Kampusa u Rijeci Zagor almanah VIII. Na lijepom dijelu naslovnice priljepljena cijena. Srce mi se stegnulo kad sam to vidio.
velka031 Posted - 19/11/2011 : 19:02:31
quote:
Originally posted by Dirk23

Neznam dali ludens daje neke penale, kada im se vrate stripovi posarani, ili zaljepljeni,
opet sam imao situaciju, di na kiosku, oba primjerka zagora, posarana,kemijskom, i pitam zenu, pa
zasto pisete po njima, a sifra kaze.
Odem do drugog, jedini primjerak, i naljepnica na njemu, i na naljepnici, sifra.




Već je bilo govora da bi se Ludens trebao pozabaviti malo Tiskom, odnosno uništavanjem stripova od strane djelatnica dotične firme
Dirk23 Posted - 19/11/2011 : 10:23:33
Neznam dali ludens daje neke penale, kada im se vrate stripovi posarani, ili zaljepljeni,
opet sam imao situaciju, di na kiosku, oba primjerka zagora, posarana,kemijskom, i pitam zenu, pa
zasto pisete po njima, a sifra kaze.
Odem do drugog, jedini primjerak, i naljepnica na njemu, i na naljepnici, sifra.
herzegovina.boy Posted - 12/11/2011 : 01:59:28
Hvala vam na odgovorima,danas sam kupio prvi broj ,jer od moguca tri kod nas ima na kioscima samo taj pa da vidim ocu li imat zivaca da skupim sve,usput sam kupio i PSDZ bROJ 2 I Zagora 192.
teller Posted - 11/11/2011 : 12:04:31
evo, tačne brojke od Milkoljubca broj 1...još 51 broj nas čeka...
globinjo Posted - 11/11/2011 : 11:42:50
quote:
Originally posted by herzegovina.boy

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by herzegovina.boy
Ne znam dal da kupujem Mikija,jer ga imam cijelog iz ZS.


taj zs komplet ti je zaludu,jer to nije kompletan miki...a ludens će izbacit sve...tako da...



ONDA MI SIGURNO MOZES ODGOVORIT U KOLIKO BROJEVA CE LUNDENS IZBACITI KONPLETNOG MIKIJA?!
Hvala!


54 trobroja...kao i u italiji...
teller Posted - 11/11/2011 : 07:58:35
hm, ako mogu ja...sada je www.ifedizioni.it izdao 48 broj Mikija, nekako si mislim da če bit kraj na 50-tici, esse-geese se izpucaju na 35 broju, ostalo Bignotti, Principe i ostali meni ne tako dobri junaci....Miki nema(koliko znam)nekih specijala pa je to to, 50 brojeva približno dobijamo i kod Ludensa jer taj prati original, bar do sada.
herzegovina.boy Posted - 11/11/2011 : 01:02:42
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by herzegovina.boy
Ne znam dal da kupujem Mikija,jer ga imam cijelog iz ZS.


taj zs komplet ti je zaludu,jer to nije kompletan miki...a ludens će izbacit sve...tako da...



ONDA MI SIGURNO MOZES ODGOVORIT U KOLIKO BROJEVA CE LUNDENS IZBACITI KONPLETNOG MIKIJA?!
Hvala!
dessa Posted - 09/11/2011 : 15:16:48
Moguće je da si ti u pravu, ne mogu da garantujem.
A moguće je da ti je zapao lošiji primerak ili su moji standardi niži.
kasper Posted - 09/11/2011 : 14:45:56
quote:
Originally posted by dessa
Ja prelistavao knjigu i baš se bio oduševio: otisak, uvez, tekstualni dodaci... sve mi je izgledalo i više nego ok.



Hm, meni je otisak slabiji, nesto slabiji uvez nego li inace. Sto se tice dodataka fali mi Dejan Ognjanovic, Goblin je bas strip za njega . Nadam se da nije izbacen iz ekipe zbog par svilenih citaca DD.
dessa Posted - 09/11/2011 : 14:33:51
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by marinac

Činjenica je da je Ludens standardan, a Veseli ćetvrtak sve bolji.


al su sa druge strane malo zajebali DD KI 15 .



Na šta konkretno misliš?
Ja prelistavao knjigu i baš se bio oduševio: otisak, uvez, tekstualni dodaci... sve mi je izgledalo i više nego ok.
pravedni Posted - 09/11/2011 : 12:16:51
Jedina zamerka - predugo čekanje na novo KI Zagora...VČ je produžio gde je "Dnevnik" stao...Pojava ovog izdavača je veliki plus za strip scenu u Srbiji (i ne samo u njoj).
kasper Posted - 09/11/2011 : 11:04:36
quote:
Originally posted by marinac

Činjenica je da je Ludens standardan, a Veseli ćetvrtak sve bolji.



I ranije je bio VC sve bolji, pa odjednom padne i sve tako u krug. Al ajde, kiosk izdanja su im duze vreme veoma veoma dobra, al su sa druge strane malo zajebali DD KI 15 .
marinac Posted - 09/11/2011 : 11:01:01
Činjenica je da je Ludens standardan, a Veseli ćetvrtak sve bolji.
Mhejl Posted - 08/11/2011 : 14:36:44
Ovako...

Kao što rekoše Teks i Deecay, VČ gubi mnogo, mnogo bodova zbog ovako velikih zastoja gomile edicija. Da budem iskren, najviše me je zaboljelo usporavanje Mister Noa i Dampira. Znači, da nema toga, mogao bih potpuno veselog srca stati na stranu VČ, a ovako, reći ću da su mi i dalje bolji od Ludensa, mada uz određenu dozu gunđana i ogorčenja.

Jedan od dijelova moje kolekcije koje najviše cijenim i čuvam je upravo komplet kiosk Dilana od VČ, sa gomilom sjajnih priča i Marčelovim uvodnicima i povremenim dodatnim člancima, koji daju novu dimenziju čitaovm izdanju. Što se tiče ostalog - tečniji, živopisniji prevod, plastificirane korice, pokretanje SC izdanja Dampira, kolekcionarskog Dilana izdavanje gomile albuma... Štampa jeste bolja kod Ludensa, mada su se u zadnje vrijeme i veseljaci znatno popravili, ili sam ja konačno oguglao.

Ukratko, i pored svega volim i cijenim VČ, a srce mi najjače zaigra kada na trafici vidim novog Dilana, Mister Noa ili Dampira. Mada, prorijedilo se i to. ;(

Ja sam počeo normalno čitati i pratiti stripove tek sa njihovom pojavom, i to je "dug" koji se ne da tako lako odužiti.

P.S I, bogami, šaljite što prije "Divove dobra i zla" u CG. Ja lijen nikako da ih naručim od Dražena... :(
marinac Posted - 08/11/2011 : 12:12:49
quote:
Originally posted by pravedni

I "Priče sa Divljeg Zapada"...

Svakako.
pravedni Posted - 08/11/2011 : 12:07:48
I "Priče sa Divljeg Zapada"...
marinac Posted - 08/11/2011 : 11:54:31
Mikija treba kupovati. Obavezno.
globinjo Posted - 08/11/2011 : 11:02:13
quote:
Originally posted by herzegovina.boy
Ne znam dal da kupujem Mikija,jer ga imam cijelog iz ZS.


taj zs komplet ti je zaludu,jer to nije kompletan miki...a ludens će izbacit sve...tako da...
herzegovina.boy Posted - 08/11/2011 : 01:11:09
quote:
Originally posted by Imrahil

Gura se ono što se prodaje, prosto i jednostavno.



Uzasni su mi jedni i drugi,mozes crknut dok oni doguraju jedan broj,jedino je Dnevnik bio zakon cetri stripa mjesecno pa izvoli,a ovi nesto otezu i mrljave,dvomjesecno,tromjesjecno kako su krenuli doce i na jednom godisnje.
Kupujem vise Ludens jer mi je dostupni,jer gdje ja zivim ne stize VC.Ovako od Lundensa kupujem Texa,Zagora,Marka,Bleka sam prestao kupovat na broju 21.Neznam dal da kupujem Mikija,jer ga imam cijelog iz ZS.Od VC kupujem Dampyra i Texa.Kupujem i Price sa Divljeg zapada i oni su mi bolji i od LUDENSA i VC.
Ako im je slaba prodaja zasto ne smanje tiraz i tako nama citateljima priuste bar dva broja od istog junaka mjesecno i jos ce im ostati i papira za sljedece brojeve,Da znam kako ih kontaktirati ovo bi im napisao.
Mislim da se ovo desava iz jednog jedinog razloga,bitan im je samo profit,a ko jebe citaoce i kolekcionara,u obe izdavacke kuce bi trebala da angazuju prave kolekcionara pa taman oni bili volonteri,pa da ih malo posavjetuju kako da zarade,opstanu ,a i da citatelji budu zadovoljni.
globinjo Posted - 20/10/2011 : 11:50:27
quote:
Originally posted by makikatalinic

quote:
Originally posted by globinjo

O Bože,idem čvaknit persen...jebote,koje baljezgarije pišete,to je čudo...



E sad znaš kako je meni u Dinamovom topicu


jedini topic gdje govorim istinu i samo istinu
makikatalinic Posted - 20/10/2011 : 11:02:34
quote:
Originally posted by globinjo

O Bože,idem čvaknit persen...jebote,koje baljezgarije pišete,to je čudo...



E sad znaš kako je meni u Dinamovom topicu
globinjo Posted - 20/10/2011 : 10:18:49
quote:
Originally posted by Imrahil

Gura se ono što se prodaje, prosto i jednostavno.


napokon normalan i razuman post...
jang Posted - 20/10/2011 : 08:51:45
bili su 1:1 ali VČ je opasno smanjio tempo na stripovima koji me zanimaju, tako da odluka definitivno za Ludens
PijaniPatak Posted - 20/10/2011 : 01:54:55
otisak LUDENS:VČ 1:0
naslovnice LUDENS:VČ 1:1
kontakt LUDENS:VČ 0:1
tempo LUDENS:VČ 1:1
prevod LUDENS:VČ 1:1 zavisi koji jezik pricas
cijena LUDENS:VČ 0:1
dostupnost LUDENS:VČ 1:1 zavisi gde zivis, ocigledno

VC stripovi su mnogo manji velicinom, otisak je ponekad previse 'masan'. Naslovnice su bolje kolorisane ali losije dizajnirane. Vc se trudi da dizajnom naslovnica da neki svoj zig, dok Ludens manje vise tezi biti sto blizi originilanim naslovnicama. O jeziku je smesno i pricate. Ja sam srbin i bolje mi lezi nas prevod.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000