forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ludens vs Veseli Četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/10/2011 : 10:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Koja su vam izdanja bolja?
Kvalitet,otisak,izdanja,odnos sa čitateljima?
Baš sam malo prolistao odabrane priče i dojam mi je da se VČ puno puno više trudi oko svojih izdanja.Čini mi se da vrlo brzo izbacuju svoja izdanja dok ludens sve preko one stvari kasne itd itd...
Ali i ludens ima svoje prednosti naslovnice,otisak,extra izdanja...

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/10/2011 : 10:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Svi su oni jednaki. Sve ovisi o tome što više preferiramo.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2011 : 11:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
otisak LUDENS:VČ 1:0
naslovnice LUDENS:VČ 1:0
kontakt LUDENS:VČ 0:1
tempo LUDENS:VČ 1:1
prevod LUDENS:VČ 1:1
cijena LUDENS:VČ 0:1
dostupnost LUDENS:VČ 1:1

sve u svemu poravnati jako, oba solidna izdavača sa svojom publikom koja neredko profilira i oba čak sa
identičnim izdanjima...samo nek guraju dalje i svi sretni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 19/10/2011 : 11:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Meni je lično LUDENS bolji, ima bolji otisak, mnogo bolje miriše :D ( meni je to bitno ), ima bolji dizajn i manje kasni u BiH.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/10/2011 : 11:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da smo da nastave i ludens i Vč.Dok izdaju stripove dobro je :)
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 19/10/2011 : 11:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

otisak LUDENS:VČ 1:0
naslovnice LUDENS:VČ 1:0
kontakt LUDENS:VČ 0:1
tempo LUDENS:VČ 1:1
prevod LUDENS:VČ 1:1
cijena LUDENS:VČ 0:1
dostupnost LUDENS:VČ 1:1

sve u svemu poravnati jako, oba solidna izdavača sa svojom publikom koja neredko profilira i oba čak sa
identičnim izdanjima...samo nek guraju dalje i svi sretni.



S ovim gresis,VC ima daleko bolji prevod od Ludensa


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/10/2011 : 11:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish
S ovim gresis,VC ima daleko bolji prevod od Ludensa



Kod Dylana itekako, za ostalo ne znam jer ne citam.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2011 : 11:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
moguće, za jednog Janeza prevod i nije najbitniji...dajmo onda 1:1 pa je neodlućeno....i na kraju..
nema pobjednika...teller je odlućio, zaključajte topik!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2011 : 12:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
VČ ima bolji tempo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/10/2011 : 12:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

VČ ima bolji tempo


Dobar vic.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/10/2011 : 12:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by zeljko

VČ ima bolji tempo


Dobar vic.


Čini mi se da nije baš vic u extra zagoru piše za 24 dana novo izdanje ono izađe za 34 dana to je vic
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2011 : 12:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
da nema Texa to bi i mogli reč,ovako:

Tex Ludens dvomjesečno
Tex VČ tromjesečno a u slučaju da Talijani zajebu i šestmjesečno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 19/10/2011 : 12:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Meni su isti jer ne duplam izdanja. Od Ludensa uzimam Zagora sve jer sam tako počeo i nisam hteo da prekidam + Blažina i njegove naslovnice. Ostale stvari uzimam i od Ludensa i od VČ.
VČ ima definitivno slabiji otisak, iako se poboljšao u poslednje vreme. S druge strane ima bolji prevod. Cena je skoro ista. Tako da su po meni 1 - 1

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 19/10/2011 : 12:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem oba izdanja, takodje ne duplam s tim da ja ne uzimam ludensovog zagora

Naravno da mi vise lezi prevod veselog ali sve ostalo je tu negdje.
1 1
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 19/10/2011 : 12:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Nažalost ni jedni ni drugi ne zadovoljavaju probirljive kriterijume nas kolekcionara, ali ko će još misliti o našim željama u ova krizna vremena?
Dakle, vremena su takva kakva jesu i izdavači, pogotovo tako veliki kao ova dva koji svoja izdanja prevashodno guraju na kioske se moraju tome prilagoditi.

Između Ludensa i Veselog četvrtka ipak ima jedna bitna razlika koju mnogi zaboravljaju.Veseli izdaje veći broj izdanja i takođe ima više kolekcionarskih izdanja i iydaje Strip albume.
Dakle, neko poređenje i nije na mestu jer očigledno u Veselom teško mogu do te mere da se fokusiraju na kiosk izdanja.
Ako Ludensu pridodamo i Strip agent, onda stvari već stoje malo drugačije.Ali opet gledano i tako, Veseli ima čak 4 Boneli kolekcionarska izdanja (da ih tako nazovem,u suštini luksuznija) , dok ih Ludens sa Strip agentom ima 2 od kojih je jedno tek krenulo, a u drugo možemo da ubrojimo Tex Gigant (odnosno po Italijanima specijal) .
Dakle, na ove stvari treba obratiti pažnju.
Kolekcionarska izdanja Veselog su po meni veoma dobra, neke sitne mane su ispravili i tu praktično nemam zamerki.
Što se tiče kvaliteta kiosk izdanja i jedne i druge izdavačke kuće, dosta toga je rečeno već, treba međutim primetiti da se dizajn korica kod Veselog četvrtka popravio (Blažina se dozvao pameti) i da su same korice nekako lepše i sa živopisnijim bojama.No, trenutno je prisutan dosta iritirajući problem sa ljuštenjem boje sa vrhova hrbata i blagim popuštanjem lepka sa gornje i donje strane, srećom to je slučaj samo kod nekih primeraka, ali se čovek mora pošteno pomučiti da bi izabrao čestiti.

U suštini samo da guraju dalje i jedni i drugi, ono što je najgore od svega jeste gašenje pojedinih junaka kao što je to slučaj sa Mister Noom i Martijem od strane Strip agenta.Ako baš mora neka se uspori ritam, ali samo gašenja da ne bude.

Edited by - tumen on 19/10/2011 15:02:11
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/10/2011 : 13:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by zeljko

VČ ima bolji tempo


Dobar vic.


Čini mi se da nije baš vic u extra zagoru piše za 24 dana novo izdanje ono izađe za 34 dana to je vic


A još je bolji vic kad MM ne izađe godinu dana a tamo piše za 3 miseca. Aj daj, s kin i ja iman posla...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/10/2011 : 13:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by zeljko

VČ ima bolji tempo


Dobar vic.


Čini mi se da nije baš vic u extra zagoru piše za 24 dana novo izdanje ono izađe za 34 dana to je vic


A još je bolji vic kad MM ne izađe godinu dana a tamo piše za 3 miseca. Aj daj, s kin i ja iman posla...

Ista stvar i za Mister No-a

Trljam ruke.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/10/2011 : 13:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

moguće, za jednog Janeza prevod i nije najbitniji...dajmo onda 1:1 pa je neodlućeno....i na kraju..
nema pobjednika...teller je odlućio, zaključajte topik!


Klanjam ti se o moćni gospodaru.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 19/10/2011 : 13:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
O Bože,idem čvaknit persen...jebote,koje baljezgarije pišete,to je čudo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2011 : 14:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by zeljko

VČ ima bolji tempo


Dobar vic.


u čemu je problem?
vidim da na polici VČ raste brže od ludensa

ostalo me ne zanima

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2011 : 14:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da napomenem ovo se odnosi samo na ono šta ja pratim
i zna se u dan kaće izaći
npr maxmagnusa čekam mjesecima
a za ludend je sistem
kad dođe došao je ako dođe i očekujem uvijek neko poskupljenje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 19/10/2011 : 15:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Nerešeno, za sada...

Carpe diem
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/10/2011 : 15:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
evo rezultata...ajdukovc na persenima.
iako je neodlučeno, topic je izpunio svrhu...forumaši ostali mirni i nekonfliktni a moderator pošizio...
dalo se naslutit da neče bez posledica...
a da ga sad zatvorite?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 19/10/2011 : 15:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

O Bože,idem čvaknit persen...jebote,koje baljezgarije pišete,to je čudo...




"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/10/2011 : 15:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

evo rezultata...ajdukovc na persenima.
iako je neodlučeno, topic je izpunio svrhu...forumaši ostali mirni i nekonfliktni a moderator pošizio...
dalo se naslutit da neče bez posledica...
a da ga sad zatvorite?

Čekaj prvo mora na odvikavanje.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/10/2011 : 16:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
U Ludens izdanjima su toliko loši sa prijevodom da sam ja donio zaključak da stripove prevodi neka stara baba uz pomoć nekog srpsko-hrvatskog rječnika talijanskog jezika izdanog tamo negdje 1960-te, a s time da je pri tome prisiljena upotrebljavati neke nove hrvatske riječi koje u normalnom razgovoru ne upotrebljava 99% Hrvata, a uz sve to prijevod neki puta nema blage veze sa pričom i stripom!!! Pred nekih 6 ili 7 godina sam čitajući jedan strip dobio toliki popizdivitis zbog prijevoda tako da dobre 3 godine nisam kupio niti jedan strip. Znam da sam bio toliko razočaran prijevodom da sam bio u stanju nazvati i popljuvati sve žive u Ludensu,ali oni u svojim izdanjima nemaju nikakav kontakt telefon... Najsmješnije u toj cijeloj priči je to da ja uprkos svemu u svojoj kolekciji posjedujem manje više sve što je Ludens izdao... S druge strane izdanja VČ ne skupljam,ali pošto su u prednosti sa Dylanom, pročita se poneki Dylan a ponajviše me je oduševio Leo Pulp(nažalost su izašla samo 3 broja,a kada će sljedeći?) i tako stekao sam dojam da je Veseli četvrtak bolji skoro u svemu: prijevod, kontakt sa čitateljima, najava sljedećih brojeva i svega što je u prodaji... Ludens je bolji jedino u unutrašnjem otisku stripa i kvaliteti papira,mada su tamo oko 2005-te godine znali izdati stripove koji u sebi praktički nemaju niti mrve ljepila..
Sveusvemu,ako netko zna- kada će izaći Leo Pulp broj 4 ?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000