forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Novi Manu Larcenet: Blast

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
etmgosa Posted - 18/09/2010 : 15:21:47






25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
etmgosa Posted - 05/11/2011 : 19:46:11
quote:
Originally posted by Markos

Sljedeće godine, sigurno.



Sad ce to, jos malo.

Lex No1 Posted - 25/10/2011 : 10:56:14
quote:
Originally posted by Amos
Prvi album je izvrstan i jedva čekam nastavak.

Ovo na slici je francusko izdanje?
Koliko vidim naše je identično, a razlika se kuži samo po oznaci izdavača na hrptu.
Marko, je l' to bio uvjet izdavača da ih dizajniraš isto ili je original već za sebe lijepo izrađen pa čemu promjene?



Da, ova gomila je na francuskom To je Manu Larcenet postavio na svom blogu (www.manularcenet.com) 2009. ja mislim, kada je izasao album.
Markos Posted - 25/10/2011 : 10:10:42
Moralo je biti isto ovaj put. Srećom, dobar je dizajn pa mi to nije bio problem prihvatiti.
Amos Posted - 25/10/2011 : 09:50:10
quote:
Originally posted by Lex No1

Valjda sledece godine. Prvi album je predobar :)





Prvi album je izvrstan i jedva čekam nastavak.

Ovo na slici je francusko izdanje?
Koliko vidim naše je identično, a razlika se kuži samo po oznaci izdavača na hrptu.
Marko, je l' to bio uvjet izdavača da ih dizajniraš isto ili je original već za sebe lijepo izrađen pa čemu promjene?
Markos Posted - 24/10/2011 : 21:54:37
Sljedeće godine, sigurno.
Lex No1 Posted - 24/10/2011 : 21:25:57
Valjda sledece godine. Prvi album je predobar :)

Amos Posted - 24/10/2011 : 17:54:09
Kada li će ovo http://www.youtube.com/watch?v=sHlB3rH2bDA&feature=relmfu kod nas?
Bilo bi lijepo što prije da se osladimo
etmgosa Posted - 22/09/2010 : 20:17:41
quote:
Originally posted by alexts
Na kraju, samo, evo par od (tada) brojnih Marvel/DC autora koji se mogu porediti sa Mort Cinderom i legendarnim Albertom Brecciom.







Crvenkapica?

Sto se mene tice ne moras otvarati temu radi mene, ne interesuje me.
Lijepo je sto si postavio i ove table da me jos jednom podsjetis da mi se ovakvi stripovi ama bas nimalo ne svidjaju i da nisam dzabe ovdje toliko zapeo protiv njih (parafraziracu Macana - oci mi iscurise od silne akcije)...

(Vrlo dobro znam ko je John Buscema, citao sam njegove stripove po Stripoteci.)

alexts Posted - 22/09/2010 : 16:52:20
Dobro, još ovaj...

alexts Posted - 22/09/2010 : 16:45:23
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by alexts

Slažem se da je takva priča za drugi topik.

Letač je imao gaće u pomenutoj, originalnoj izvedbi.



he he he, pa sto ih je skinuo? Mora da se bio nasekirao vise nego inace...

I hvala ti za ovo "nepoznavanje stripa". Vrlo brzo izlijeces sa zakljuccima.
Nemoj poistovjecivati gacese sa svim stripovima (srecom postoji tu jos mnogo stosta), njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju. Po cemu je to Srebrenko bolji od ostalih iz njegove druzine? Zbog toga sto je u radu na njemu bio upetljan i Moebius? Opet dodjosmo u Evropu i to bas u Francusku.




Naravno da ne zato što je bio upetljan Moebius. On je radio na Letaču 20 godina posle epizoda o kojima je ovde reč, a koje je crtao John Buscema, o kome ima i topik ovde na podforumu za američki strip, a i na sajtu možeš videti detaljne informacije http://www.stripovi.com/index.asp?page=author-view&AuthorID=445 (reč je o kraju 60-ih godina prošlog veka)

Kao što rekoh, da se ne ponavljam, neću se nastavljati više o ovoj temi ovde, a možda otvorim poseban topik za etmgosu i slične neobaveštene iz koga bi mogli da zaključe zašto su na prelazu 60-ih u 70-e godine prošlog veka najbolji svetski stripovi nastajali u Marvelovoj produkciji i zašto su tada bili ispred svog vremena, zbog čega im tadašnja BD produkcija (uprkos Bluberiju i ostalim), a ni druge svetske škole stripa, nisu mogli parirati.

Također, mnogi ne znaju da Marvel nije radio tada isključivo superherojski strip.

Na kraju, samo, evo par od (tada) brojnih Marvel/DC autora koji se mogu porediti sa Mort Cinderom i legendarnim Albertom Brecciom.




KuntaKinte Posted - 22/09/2010 : 15:02:03
Samo još jedan komentar o supergaćešama, pa se vraćamo na temu: poslednje supergaćeše koje su mene zainteresovale na neko vreme su bili Powers i to upravo zato što idu u WC, seksaju se, idu u bioskop, čitaju novine i tako to.
Čik da vidim Spajdermena na šolji! Možda jedino kod Peter Baggea.
etmgosa Posted - 22/09/2010 : 14:06:52
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by etmgosa

njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju.

Ok, kažeš da ih ne poznaš. Ali onda ih nema smisla omalovažavati i pljuvati, zar ne?



Pljuvanje nije moj stil. Prava rijec bila bi zezanje sa zanrom punog neobjasnjivih stvari, protivrjecnih, krojenih za americki stil zivota i njima svojstveno razmisljanje.
Svako ko je citao razne stripove u nekom trenutku svog razvoja imao je u rukama Supermana, Batmana, Daredevila (kad sam ja bio mali, kod nas su ga zvali Nebojsa i to mi je bio omiljeni strip, jer Nebojsa je, iako slijep, bio jaci od Spider-Mana, pa mozda cak i od Zagora).

Ali kako sam stario mijenjali su se predmeti mog interesovanja. U muzici, filmu, stripu, oblacenju, hrani, zivotu... Neke stvari su klasika i vanvremenske, neke vrijeme pregazi. Kad udjem u dobro opremljenu strip prodavnicu, nekako mi uvijek pomalo zao ovih americkih supergacesa (vec smo usvojili termin). Uvijek jedno te isto. Nekud lete (a nit' jedu, nit' piju, nit' stanu na benzisku da uzmu gorivo), spasavaju svijet. Odizu automobile, avione i slicno. Superman se svojevremeno borio cak i protiv nacista (rame uz rame sa Mickey Mouseom).

Grehota je pomenuti Morta Cindera u istom tekstu sa gacesama. Srecom postaojali su i postoje i drugi stripovi, koje volim.

Nemojte misliti da ovas odvracam od citanja zgoda u koje upadaju supergacese, taman posla. Samo naglas razmisljam, onako filozofski gledano. Zezajte se i vi sa "mojim" stripovima, niko vam ne brani.

A sto se kolicine stripova tice - procitao sam ih zaista mnogo. Ne cini me to nekim velikim strucnjakom, ali ipak sam ih procitao...
Mr. Bushido Posted - 22/09/2010 : 10:33:12
quote:
Originally posted by etmgosa

njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju.

Ok, kažeš da ih ne poznaš. Ali onda ih nema smisla omalovažavati i pljuvati, zar ne?

U redu, ovo je sigurno kriva tema (kao i podforum) za ovakvu raspravu.
noemis Posted - 22/09/2010 : 09:35:59
a da, da se vratimo topiku
jedva čekam ovaj blast!
etmgosa Posted - 22/09/2010 : 08:43:31
quote:
Originally posted by alexts

Slažem se da je takva priča za drugi topik.

Letač je imao gaće u pomenutoj, originalnoj izvedbi.



he he he, pa sto ih je skinuo? Mora da se bio nasekirao vise nego inace...

I hvala ti za ovo "nepoznavanje stripa". Vrlo brzo izlijeces sa zakljuccima.
Nemoj poistovjecivati gacese sa svim stripovima (srecom postoji tu jos mnogo stosta), njih ne "poznam" isto kao i mnoge druge stvari koje me ne interesuju. Po cemu je to Srebrenko bolji od ostalih iz njegove druzine? Zbog toga sto je u radu na njemu bio upetljan i Moebius? Opet dodjosmo u Evropu i to bas u Francusku.
alexts Posted - 22/09/2010 : 00:47:29
Slažem se da je takva priča za drugi topik.

Ostalo što etmgosa priča je posledica njegovog nepoznavanja stripa i tu nema suvisle rasprave, a sem toga Letač je imao gaće u pomenutoj, originalnoj izvedbi.
etmgosa Posted - 21/09/2010 : 23:50:33
I kad smo vec kod toga, evo nesto za prave ljubitelje (bukvalno) Batmana:



etmgosa Posted - 21/09/2010 : 23:38:47
Srebreni Letac. Taj pacenik (vjecito tuzan i smrknut) koliko se sjecam nema cak ni gaca. Dobro si ga se sjetio. Njegov doprinos stripu vjerovatno je isti koliko i Genesis muzici. Imam jednog kolegu kojem su dvije najbolje grupe svih vremena (nista drugo i ne postoji za njega) Genesis i Guns N' Roses. Dovoljno sam star da sam mogao slusati i jedne i druge, ali tesko mi se sjetiti koje sam manje podnosio... To sam samo slusao kad naviju po kaficima, pa sam morao.
Kad pricamo o uticaju americkog stripa, onda priznam Raymonda, Caniffa i slicne.
Bez uvrede, ali poslije Fantoma stvarno nije trebalo dodavati nove gacese (niti ove bez gaca). Zar im se stvarno moraju vidjeti svi ti misici? Pomalo pederski...
Mr. Bushido Posted - 21/09/2010 : 16:57:43
quote:
Originally posted by alexts

Preneseno na strip, mnogi mlađi ljubitelji stripa ne znaju da su pod etiketom Marvela nastajali neki od najboljih stripova uopšte, od gorepomenutog Srebrnog Letača do npr. Frankenstain's Monster Mikea Plooga itd.


Slažem se da su navedeni odlični stripovi, ali isto tako smatram da Squadron Supreme nije ništa slabiji od njih, dapače.

I ne možeš spomenuti Ploogovog Frankensteina bez da spomeneš Garyja Friedricha.
alexts Posted - 21/09/2010 : 16:46:00
Ja isto smatram da ima mnogo prečih stvari iz američkog stripa od Squadron Supreme. Marvel je nekada imao stripove u rangu kvaliteta Mort Cindera ili Alvar Majora i neki od tih klasika (svejedno da li su super heroji ili ne) zaslužuju vrhunska izdanja.

quote:
Originally posted by etmgosa

I tako se veseli Manu Larcenet preokrenu na pricu o ovim super-gacesama. Nesto kao kad bi poceli pricu o Black Keys ili Pixies, a to se izokrene na Phila Collinsa (on mi nesto prvi pade na pamet, vidio sam ga na tv neki dan). Ah, taj mainstream, zabava miliona...
Ljudi, imate mjesto na forumu za ove u gacama, stramplicama i cizmicama, mozete i tamo upitati Markosa kad ce to doci na red.



Upravo o tome se i radi. Phila Collins je nekada bio u Genesis i njegov je autorski doprinos tada bio značajan koliko i The Pixies za rock muziku, što mlađe generacije (Pixies fanovi) možda i ne znaju tj ne poznaju tu fazu i njen značaj.

Preneseno na strip, mnogi mlađi ljubitelji stripa ne znaju da su pod etiketom Marvela nastajali neki od najboljih stripova uopšte, od gorepomenutog Srebrnog Letača do npr. Frankenstain's Monster Mikea Plooga itd.
mcn Posted - 20/09/2010 : 21:44:46
Squadron Supreme je dobar (imam ga negdje na papiru), ali nije Watchmen. Manje je pretenciozan, više geekovski. Sumira ljubav čovjeka koji piše za Marvel k DC-evu univerzumu, dok Watchmen stvara novu paradigmu. Ne vjerujem da SS treba objaviti izvan konteksta i to na tržištu koje ne puši supergaćeše, popgotovo što je crtež neujednačen kao djelo Many Hands.

mcn
anto Posted - 20/09/2010 : 19:54:48
etmgosa,napokon da i tvoj topik ima više od jedne stranice
Markos Posted - 20/09/2010 : 19:31:53
Super-gaćeše:))) Zakon:)
etmgosa Posted - 20/09/2010 : 18:56:54
I tako se veseli Manu Larcenet preokrenu na pricu o ovim super-gacesama. Nesto kao kad bi poceli pricu o Black Keys ili Pixies, a to se izokrene na Phila Collinsa (on mi nesto prvi pade na pamet, vidio sam ga na tv neki dan). Ah, taj mainstream, zabava miliona...
Ljudi, imate mjesto na forumu za ove u gacama, stramplicama i cizmicama, mozete i tamo upitati Markosa kad ce to doci na red.
Mr. Bushido Posted - 20/09/2010 : 13:24:23
quote:
Originally posted by Markos

OK; hvala na preporuci, pokušat ću pronaći i pročitati.


Ovo su nekoliko dobrih osvrta na strip, ali su krcati spojlerima, sve do kraja serijala. Ipak, imaju dosta slika pa su i više nego dobar preview.

http://www.asitecalledfred.com/comics101/84.html
http://goodcomics.comicbookresources.com/2010/09/16/a-year-of-cool-comics-day-259/#more-59903
http://goodcomics.comicbookresources.com/2010/09/17/a-year-of-cool-comics-day-260/#more-60061

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000