forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
srdjandj Posted - 28/02/2012 : 19:37:05
Ljuba Tadic o Zvezdi

Dragi prijatelji,
Počela je nova fudbalska sezona.
Svima koje fudbal zanima čestitam i želim mnogo lepih trenutaka.

Ljuba Tadić povodom pokretanja novog sajta FK Crvena Zvezda (2005.):

Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine.

Svi smo mi Zvezdaši isti, a neki neće da kažu da smo svi isti. E, ja nisam za te koji se samo raduju. Siguran sam da su pravi zvezdaši i danas slični nama iz prvih Zvezdinih godina.

Izgubimo mi tako po neku utakmicu, pa onako ošamućeni da ne znamo gde nam je kuća, krenemo peške ka Terazijama, ka “Maderi” u stvari. U njoj su se tada okupljali zvezdaši. Do “Mostara” – muk. Posle počnemo da pričamo o našim šansama, a 7-1 za protivnika. Te Rajko imao šansu, te Tomaš promašio dva zicera, i tako šansa za šansom, i kada stignemo do “Madere” – Zvezda izjednačila. Novine ne čitamo nekoliko dana i gotovo…

E, kad pobedimo mi umemo da budemo malo i namćorasti. Te mogao je da padne još neki gol, a u stvari rastemo od sreće. Ovo je bilo kad smo osvojili prvi Kup, pa posle tri uzastopno. Imali smo u društvu najvećeg ljutka, najvećeg zvezdaša i prijatelja kakvi su odista retki. Bane je to bio, Bane Vukosavljević. Dođe on za sto posle tog našeg prvog Kupa, pa još nije seo, a poče: dao dva gola i neće više da igra za Zvezdu. Te namerno mu nisu dodavali lopte, te i onaj sudija Lemešić se okomio na njega, kad, dolazi Boba Mihajlović, on i doktor Aca su bili iz iste ratne vojske i voleo je da sedi sa nama. Čestita Boba svima, čestita Banetu, kad u njemu zatreperi Zvezdina žila: Dobro ste prošli sa tri komada, znaš kad ćete da vidite Kup – nikad!

Šta ti je Zvezda? Mrtva pozorišna, mrtva fudbalska sezona i ja sam se preko leta muvao na Tari. Igraju se neka deca lopte, a jedan čovek viče na njih da se sve razlama. Priđem bliže – Miljan. Zaustavi on viku. Ovo je Kule, ovo je Karasi, ono su Cole i Trifke. Čekamo jednog dečka sa Uba. Džaju čekaju. A oni žgoljavi, sitni, nikakvi…Oni će biti šampioni? Nemoj Miljane da me zamajavaš tako ti Boga, rekoh mu. Ali, šta znaš, rekoh sebi. Zvezda je to.

Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme. Nekada su te pripreme duže, nekada kraće, Bože moj… E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… Baš su lepo današnji momci smislili, mene su pogodili u žicu: Zvezda je život, ostalo su sitnice.

Ovaj sajt će biti, rekoše mi, opisivač velikog Zvezdinog dela i udela njenog u našim životima, opisivač velikih događaja i ljudi, velikih pobednika. Neka bude i po neki poraz u njoj, ništa to neće smetati Zvezdinom čovečanstvu.

Vaš LJUBA TADIĆ
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 30/05/2021 : 18:11:43
https://hotsport.rs/2020/04/21/zvezda-donirala-testove-za-covid-19-borjan-ko-god-da-je-igrao-u-zvezdi-pokazivace-uvek-ljudskost/
Combatrock Posted - 29/05/2021 : 21:52:30
https://niskevesti.rs/piksi-obezbedio-tri-tone-pazma-keksa-za-niske-malisane/
sawitch Posted - 29/05/2021 : 20:08:51
Za sve osim Huntera, ono iz mog posta je sve bilo za vreme zutih? Ili prenebregavate?
manhunter Posted - 29/05/2021 : 15:30:56
Od 1992. kada su Pančev, Savićević, Mihajlović i društvo odigrali poslednji ples u crveno-belom, pa sve do 2000. Zvezda je osvojila samo jednu titulu – 1995. Sa druge strane 1993, 1994, 1996, 1997. i 1999. šampion je bio Partizan, a 1998. Obilić.

https://sportklub.rs/blog/vladimir-vesic/gde-je-zvezda-30-godina-od-barija/
sawitch Posted - 29/05/2021 : 14:48:42
quote:
Originally posted by delboj
Pa naravno. I treba da bude. Sve ostalo je manje važno. Moraćete da čekate promjenu u vladajućim strukturama koja će navijati za Partizan.

Kazem ja, drugaciji mindset. Ja ne cekam smenu politicke strukture zbog Partizana vec zbog moje dece. A cekam da se izbaci politika iz Partizana pa da se vratim na stafion ili u halu koje sam posecivao 30 godina.
Caleb Posted - 29/05/2021 : 14:47:09

Znaci, Partizan je u vremem diktatora partizanovca manje forsiran nego Zvezde pod diktatorom zvezdasem. E, pa, onda je sve u redu, Partizan je sampion.

Ja zelim da drzava ne forsira nikog i da sve bude posteno. To ovde nije moguce, tako da su sve ista govna. Kradja je kradja. Nema manje ili vece, jednom si ukrao, lopov si.
sawitch Posted - 29/05/2021 : 14:46:32
quote:
Originally posted by manhunter

Sve ovo što si ti nabrojao stoji. Razlika je u tome što bi ti u suprotnom slučaju, da vama država pomaže, likovao, naslađivao se propasti Zvezde (što si i radio kad je zveckao katanac) i tvrdio da je to sve zasluga ozbiljnog vođenja kluba.

Ja barem kažem kako jeste, a i Caleb isto.

Jesam ja podjebavao za katanac. Verovatno bih i opet ali sam milion puta pricao i da treba mafiju izbaciti iz Partizana i da bih vratio Partizan u beton ligu i da krenu iz pocetka zbog dugova i mafijanja. Ali ovako nikad nikad i nikad nije bilo. Ali ni blizu.
delboj Posted - 29/05/2021 : 12:47:27
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Bitno je da je Zvezda pobijedila i osvojila titulu.

Sustina svakog navijaca zvezde.

Pa naravno. I treba da bude. Sve ostalo je manje važno. Moraćete da čekate promjenu u vladajućim strukturama koja će navijati za Partizan.
manhunter Posted - 29/05/2021 : 12:38:12
Sve ovo što si ti nabrojao stoji. Razlika je u tome što bi ti u suprotnom slučaju, da vama država pomaže, likovao, naslađivao se propasti Zvezde (što si i radio kad je zveckao katanac) i tvrdio da je to sve zasluga ozbiljnog vođenja kluba.

Ja barem kažem kako jeste, a i Caleb isto.
sawitch Posted - 29/05/2021 : 12:26:39
Hunteru, tebi samo da dodam da mi ne trazimo nikakvu pomoc. Neka nam uzmu sve sponzore. Samo da nas ostave na miru. I u tome je razlika.
sawitch Posted - 29/05/2021 : 12:25:27
quote:
Originally posted by Caleb

Dosta Partizanovaca govori... Ma samo da skinemo ovog diktatora, dici ce se Partizan... Tako su i Zvezdasi govorili za svoj klub, u vreme prethodnog diktatora... Neki vole kada se forsira njihov klub, a kada je drugacije, kuknjava..

Zute ne mogu ocima da vidim ali reci da je ovako bilo onda je odraz ili gluposti, neznanja ili malicioznosti. Izaberi sam.

Tadic je instalirao grobare na jug?
Formirao firmu za navijace Partizana i dao im da grade pola Beograda?
Instalirao Vucelica ili nekog dezurnog istomisljenika na celo svakog kluba SD zvezda?
Pretio i tukao upravu zvezde?
Mleo ljude sa svojom ekipom na severu?
Zabranio svim navijacima zvezde da dolaze na jug i tukao porodice na tribinama jer su skandirali protiv njega?
Ponistio 17 miliona € duga prema Agrobanci tako sto je sudiju u stecajnom postupku stavio u upravu zvezde?
Djuric je tada imao slike Tadica u kancelariji i objasnjavao kako Tadicev duh lebdi nad JNA?
Ponistio poternicu i 11 godina nije pokrenuo sudski postupak protiv celnog coveka zvezde?
Partizan je tada bio svetski prvak 5 godina za redom po broju dosudjenih penala?
Partizan je tada uz sebe imao svaki klub iz Superlige i Prve lige Srbije i tako dominantno preglasavao sve?
Partizan tada nije sutao na gol na derbijima i davao gol samo jednom na svakih 10 utakmica?
Zvezdi nije 26 godina sviran penal u derbiju?
Garda je organizovala docek Partizanu?
Vojska organizovala proslave u cast Partizana?
Dobijali smo Gasprom kao sponzor?
zvezdi otimali stadion?
zvezdu izbacili sa njenog bazena?

Mozda vi imate demenciju ali ja nemam. U ovo vreme dominacije zvezde u reprezentaciji koju vodi legenda zvezde nema nikog poniklog u zvezdi a da valja. Igrace prodaje zvezda za kikiriki a Partizan stopera za 12 miliona €.

U vestima ne mozes doci do sporta od zvezde. Recni vikinzi.
sawitch Posted - 29/05/2021 : 12:14:03
quote:

Sustina svakog navijaca zvezde.
Combatrock Posted - 29/05/2021 : 07:00:04
quote:

quote:
Originally posted by Combatrock

Odoh polako. B parter.

Jeste druze. Nikakva utakmica. Ali pisu se titule.
delboj Posted - 28/05/2021 : 22:33:38
quote:
Originally posted by Combatrock

Odoh polako. B parter.

Caleb Posted - 28/05/2021 : 22:32:00
Dosta Partizanovaca govori... Ma samo da skinemo ovog diktatora, dici ce se Partizan... Tako su i Zvezdasi govorili za svoj klub, u vreme prethodnog diktatora... Neki vole kada se forsira njihov klub, a kada je drugacije, kuknjava..
manhunter Posted - 28/05/2021 : 21:59:47
Alo bre. Od 1993.do 2017.ste uzeli 16 titula, Zvezda 8. Od toga ste imali 6 uzastopnih, kad su vam se Napredak, Rad, Spartak i ostali sklanjali. Sećaš se onih 10:1 protiv Napretka, kad vam je trebalo da postavite rekord u postignutim golovima? Ili one komedije protiv Novog Pazara? Za to vreme je Zvezda dovedena do katanca i samo ju je ko zna kakvo mešetarenje spasilo gašenja.

Sad se okrenula situacija, čisto da vidite kako je Zvezdašima bilo u to vreme.

Ali kao što rekoh, oba kluba su iste kurve, rade u istom kupleraju, sponzori se menjaju samo. Uopšte ne znam kako neko normalan može da prati srpski fudbal i da se još nervira zbog toga.
sawitch Posted - 28/05/2021 : 21:18:00
Momenat samo. Za vreme Mirka Marjanovica kao predsednika vlade za 5 godina zvezda uzela 2 titule, 3 kupa. Partizan 2 titule i Obilic jednu. Za vreme Tadica Sutanovac nam otimao stadion kao ministar vojske, Tadic dao zvezdi Gasprom. I nikada od kada znam za sebe nije cela drzava i svaki medij bio prekriven Partizanom. Ovo je probilo svako dno. Sve je zvezda. Ja dosta cesto nisam realan u vezi ovog rivalstva ali ovo je neverovatno ruzno. Navijace nam je oterao sa stadiona i doveo cigane na jug. To ni Arkan nije radio a mogao je opusteno.
Caleb Posted - 28/05/2021 : 19:11:15
quote:
Originally posted by manhunter

Bukvalno je isto bilo devedesetih godina sa Partizanom, pa onda opet desetak godina kasnije.
Tako da, oba kluba su iste kurve, menjaju se samo jebači.

Tako je. Sada je sve samo uznapredovalo. Sada su javne prostorije na stadionu, bunkeri krimi grupa.
Mislis da ne moze gore, ali uvek se iznenadis.

Samo se lud covek nervira zbog fudbala u Srbiji.
Combatrock Posted - 28/05/2021 : 17:39:18
Odoh polako. B parter.
delboj Posted - 28/05/2021 : 15:59:24
Pa sve zavisi za koga navija predsjednik države.

E sad, mislim da je zaista pogrešno ovdje spominjati druge klubove. Pričamo o Zvezdi, ne o konkurentima.
jagodanbg Posted - 28/05/2021 : 15:15:49
Ne samo devedesetih. Pa i Partizanove vezane titule su proizvod ulaganja i forsiranja Partizana u vreme vladavine Tadića!

Da budem jasan, ne svidja mi se ni jedna ni druga (trenutna) situacije. Na tribinu sam prestao da idem pre 15 godina, domacu fudbalsku utakmicu nisam pogledao 14 godina, evropski fudbal ne gledam 10+ godina.
manhunter Posted - 28/05/2021 : 14:51:53
Bukvalno je isto bilo devedesetih godina sa Partizanom, pa onda opet desetak godina kasnije.
Tako da, oba kluba su iste kurve, menjaju se samo jebači.
sawitch Posted - 28/05/2021 : 14:11:24
Drzava se pretvorila u zvezdu! Ali jednom ce i za ovo govoriti mracna Frankova vremena i diktatorske titule Reala. Neogranicena sredstva, svi mediji samo zvezda, sva politicka bagra zvezda, u svakoj upravi Partizana SNS ili dezurni istomisljenici... Ali, sve ce se ovo jednom lani zvati. Do tada uzivajte u mecu Svabe - logorasi
jagodanbg Posted - 28/05/2021 : 12:37:09
Krece zanimljiv serijal intervjua sa legendama, a povodom 30 godina od Barija:
https://nova.rs/sport/fudbal/nova-rs-specijal-sta-vas-ceka-povodom-30-godisnjice-barija/

Prvi je predivni Miodrag Belodedić (a čekaju nas Savićević, Pančev, Stojanović, Šabanadžović...):
https://nova.rs/sport/fudbal/miodrag-belodedic-steaua-rumunija-causesku-intervju/

Evo i Genija:
https://nova.rs/sport/fudbal/dejan-savicevic-intervju-crvena-zvezda-bari-branko-nesovic-voja-kis/
King Warrior Posted - 26/05/2021 : 12:28:41
Bilo je ocekivano nakon onakve sezone, sve drugo bi bilo van pameti.
Sada se koncentrisati na LS i da vidimo sta ima od tih prinova, o kojima se toliko govori.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000