forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
srdjandj Posted - 28/02/2012 : 19:37:05
Ljuba Tadic o Zvezdi

Dragi prijatelji,
Počela je nova fudbalska sezona.
Svima koje fudbal zanima čestitam i želim mnogo lepih trenutaka.

Ljuba Tadić povodom pokretanja novog sajta FK Crvena Zvezda (2005.):

Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine.

Svi smo mi Zvezdaši isti, a neki neće da kažu da smo svi isti. E, ja nisam za te koji se samo raduju. Siguran sam da su pravi zvezdaši i danas slični nama iz prvih Zvezdinih godina.

Izgubimo mi tako po neku utakmicu, pa onako ošamućeni da ne znamo gde nam je kuća, krenemo peške ka Terazijama, ka “Maderi” u stvari. U njoj su se tada okupljali zvezdaši. Do “Mostara” – muk. Posle počnemo da pričamo o našim šansama, a 7-1 za protivnika. Te Rajko imao šansu, te Tomaš promašio dva zicera, i tako šansa za šansom, i kada stignemo do “Madere” – Zvezda izjednačila. Novine ne čitamo nekoliko dana i gotovo…

E, kad pobedimo mi umemo da budemo malo i namćorasti. Te mogao je da padne još neki gol, a u stvari rastemo od sreće. Ovo je bilo kad smo osvojili prvi Kup, pa posle tri uzastopno. Imali smo u društvu najvećeg ljutka, najvećeg zvezdaša i prijatelja kakvi su odista retki. Bane je to bio, Bane Vukosavljević. Dođe on za sto posle tog našeg prvog Kupa, pa još nije seo, a poče: dao dva gola i neće više da igra za Zvezdu. Te namerno mu nisu dodavali lopte, te i onaj sudija Lemešić se okomio na njega, kad, dolazi Boba Mihajlović, on i doktor Aca su bili iz iste ratne vojske i voleo je da sedi sa nama. Čestita Boba svima, čestita Banetu, kad u njemu zatreperi Zvezdina žila: Dobro ste prošli sa tri komada, znaš kad ćete da vidite Kup – nikad!

Šta ti je Zvezda? Mrtva pozorišna, mrtva fudbalska sezona i ja sam se preko leta muvao na Tari. Igraju se neka deca lopte, a jedan čovek viče na njih da se sve razlama. Priđem bliže – Miljan. Zaustavi on viku. Ovo je Kule, ovo je Karasi, ono su Cole i Trifke. Čekamo jednog dečka sa Uba. Džaju čekaju. A oni žgoljavi, sitni, nikakvi…Oni će biti šampioni? Nemoj Miljane da me zamajavaš tako ti Boga, rekoh mu. Ali, šta znaš, rekoh sebi. Zvezda je to.

Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme. Nekada su te pripreme duže, nekada kraće, Bože moj… E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… Baš su lepo današnji momci smislili, mene su pogodili u žicu: Zvezda je život, ostalo su sitnice.

Ovaj sajt će biti, rekoše mi, opisivač velikog Zvezdinog dela i udela njenog u našim životima, opisivač velikih događaja i ljudi, velikih pobednika. Neka bude i po neki poraz u njoj, ništa to neće smetati Zvezdinom čovečanstvu.

Vaš LJUBA TADIĆ
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
manhunter Posted - 15/09/2019 : 20:16:01
O čemu mi da pričamo u Evropi, kad nam sude dva penala za tri minuta?
Dr. Zistis Posted - 15/09/2019 : 18:57:06
Zvezda bez Marina a sa ovakvim Ivanicem ne moze...kao nov auto koji prsti od lepote ali mu nedostaje motor...NE IDE!!!
Sve to ide presporo, u orvom poluvremenu bez energije...drugo je bilo bolje ali nedovoljno...nema kreacije iako mi se cini da odavno nismo pogodili ovako sa pojacanjima...Mislim na Garsiju i La Paru pre svega. I Kanjas je sve bolji ali Jovancic ni senka onog igraca od prosle godine.
Prespor je za nasu ligu a kamoli za Evropu.
Prvi penal je bio pre smesan...
Bice to dobro sa Marinom ali samo ako Ivanic proigra ili Vulic stane na njegovo mesto.
Bajern pa derbi...ne moze bolje
anto Posted - 15/09/2019 : 18:04:39
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by King Warrior

Pitanje je vremena kada cemo opet uzeti trofej LS. Kao i u relanom zivotu tako je i sa timovima, dijele se na pobjednike i one koji to nisu. Zvezda je pobjednik, cak i onda kada to nije bila.

Najvise mi se svidio jedan naslov koji sam vidio u svajcarskim novinama:
- Uspavani titan se probudio!

U narednih 10-15 godina sigurno ne, a možda i nikad više.... ne govorim samo za Zvezdu, već za sve takve manje klubove..... Ona vremena Steaue, Zvezde, pa čak i Porta od prije desetak godina teško će se ponoviti.... pa ti sad možeš unaprijed nabrojati već 8 klubova koji će ući u završnicu (tu i tamo se ubaci jedno iznenađenje - kao lani Ajax), ali trofeji uvijek odlaze kod Juventusa, Reala, Barcelone, Bayerna, Manchestera..... a još kad vidiš da na prvi takav trofej čekaju PSG, City..... nema tu mjesta za Zvezdu, Dinamo......

sa druge strane,u ovim našim balkanskim prvenstvima,barem u srpskom,isti je fazon (pa čak i gore) - 2 kluba se bore za titulu,ostali samo mogu da posmatraju.
Dr. Zistis Posted - 14/09/2019 : 15:53:19
Idem danas da proverim
delboj Posted - 13/09/2019 : 18:49:38
Pa eto kao najavljuje se da će igrati protiv Bajerna, da neće samo protiv Inđije. Degenek nije loš bek, ali mislim da je ipak malo sporiji. I onda se gubi Degenek kao štoper. E ne znam kakav je Pankov na beku.
Dr. Zistis Posted - 13/09/2019 : 18:26:49
Eto ga sad...Gobeljic povredjen a nemamo drugog desnog beka
Dr. Zistis Posted - 02/09/2019 : 16:29:00
quote:
Originally posted by delboj

To ćemo tek da vidimo. Problem je kako uigrati previše stranaca, kad u prvenstvu nikad ne mogu da igraju zajedno.

Jeste problem ali kad imas "osovinu tima" koja je duze na okupu onda to ne predstavlja problem.
Na zalost ne proizvodimo toliko kvalitetnih domacih igraca tako da je to realnost...a rezultati upravo to pokazuju.
Isti si kao onaj tvoj "zemo" iz Svice, samo sirite optimizam
delboj Posted - 02/09/2019 : 09:38:38
To ćemo tek da vidimo. Problem je kako uigrati previše stranaca, kad u prvenstvu nikad ne mogu da igraju zajedno.
Dr. Zistis Posted - 02/09/2019 : 07:43:30
Dobar ovaj Van La Para...
Dr. Zistis Posted - 31/08/2019 : 12:42:54
quote:

Dakle, idem u Minken 18.09.
Prijatelj, clan Bayernovog fan kluba, dobio karte. Ima da nabacim Zvezdin dres i pravac medju 80.000 Svaba.

Bice tu i 10.000 cigana...mozda se i vidimo ako se sve poklopi
Samo bez Milica molim te
King Warrior Posted - 30/08/2019 : 23:00:08
Dakle, idem u Minken 18.09.
Prijatelj, clan Bayernovog fan kluba, dobio karte. Ima da nabacim Zvezdin dres i pravac medju 80.000 Svaba.
delboj Posted - 30/08/2019 : 22:56:46
Dobra je grupa, nisu to timovi koji igraju da te pobijede sa šest razlike.
manhunter Posted - 30/08/2019 : 21:01:02
Dr. Zistis Posted - 30/08/2019 : 20:40:41
quote:
Originally posted by manhunter

Bezveze grupa inače. Nikakve zvezde, niti timovi, a bićemo opet ubedljivo poslednji.

Srecom pa ti uvek pogodis
manhunter Posted - 30/08/2019 : 19:05:56
Bezveze grupa inače. Nikakve zvezde, niti timovi, a bićemo opet ubedljivo poslednji.
Dr. Zistis Posted - 30/08/2019 : 18:11:35
quote:

Šta se onaj naš idiot juče na tv radovao kada smo izvučeni u ovu grupu? Je li bio pod šokom ili šta?!

Verovatno zato sto je izbegao grupu sa Liverpulom...ili da kopira onog drugog "koji sve vidi i sve zna"
King Warrior Posted - 30/08/2019 : 09:14:55
Šta se onaj naš idiot juče na tv radovao kada smo izvučeni u ovu grupu? Je li bio pod šokom ili šta?!
King Warrior Posted - 30/08/2019 : 09:13:23
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Evo ga jos jedan Milic

Svi smo mi Milich.
swamp thing Posted - 30/08/2019 : 09:11:14
Ok je grupa, mogao bi se izvući koji bodić protiv Tota i Olija.
Dr. Zistis Posted - 30/08/2019 : 09:04:50
quote:
Originally posted by manhunter

On nije Milić. :D

Ali jesmo. ;)

Neki Hercegovac jeste
Dr. Zistis Posted - 30/08/2019 : 09:03:22
quote:

quote:

Bajern
Totenhem
Olimijakos...

Na prvi pogled lakse nego prosle godine

Strašno! Sa osmofinalima LŠ se možemo pozdraviti, ostaje nada da odemo barem u LE.
Bilo je i mnogo lakših grupa, baš nismo imali sreću.

Evo ga jos jedan Milic
Kada su ostale jos dve kuglice rekoh samo ne Liverpul, Napili i Salzburg...srecom bi Bajern, Totenhem i Oly
King Warrior Posted - 30/08/2019 : 08:43:55
quote:

Bajern
Totenhem
Olimijakos...

Na prvi pogled lakse nego prosle godine

Strašno! Sa osmofinalima LŠ se možemo pozdraviti, ostaje nada da odemo barem u LE.
Bilo je i mnogo lakših grupa, baš nismo imali sreću.
manhunter Posted - 30/08/2019 : 08:19:07
On nije Milić. :D

Ali jesmo. ;)
Dr. Zistis Posted - 30/08/2019 : 07:37:53
quote:
Originally posted by delboj

Lakše jeste, ali nije mnogo.

Jeste svi vi Milici neki veseljaci
Dr. Zistis Posted - 30/08/2019 : 07:36:48
Ajde Katai sad ili nikad pa nek ide zivot

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000