forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
srdjandj Posted - 28/02/2012 : 19:37:05
Ljuba Tadic o Zvezdi

Dragi prijatelji,
Počela je nova fudbalska sezona.
Svima koje fudbal zanima čestitam i želim mnogo lepih trenutaka.

Ljuba Tadić povodom pokretanja novog sajta FK Crvena Zvezda (2005.):

Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine.

Svi smo mi Zvezdaši isti, a neki neće da kažu da smo svi isti. E, ja nisam za te koji se samo raduju. Siguran sam da su pravi zvezdaši i danas slični nama iz prvih Zvezdinih godina.

Izgubimo mi tako po neku utakmicu, pa onako ošamućeni da ne znamo gde nam je kuća, krenemo peške ka Terazijama, ka “Maderi” u stvari. U njoj su se tada okupljali zvezdaši. Do “Mostara” – muk. Posle počnemo da pričamo o našim šansama, a 7-1 za protivnika. Te Rajko imao šansu, te Tomaš promašio dva zicera, i tako šansa za šansom, i kada stignemo do “Madere” – Zvezda izjednačila. Novine ne čitamo nekoliko dana i gotovo…

E, kad pobedimo mi umemo da budemo malo i namćorasti. Te mogao je da padne još neki gol, a u stvari rastemo od sreće. Ovo je bilo kad smo osvojili prvi Kup, pa posle tri uzastopno. Imali smo u društvu najvećeg ljutka, najvećeg zvezdaša i prijatelja kakvi su odista retki. Bane je to bio, Bane Vukosavljević. Dođe on za sto posle tog našeg prvog Kupa, pa još nije seo, a poče: dao dva gola i neće više da igra za Zvezdu. Te namerno mu nisu dodavali lopte, te i onaj sudija Lemešić se okomio na njega, kad, dolazi Boba Mihajlović, on i doktor Aca su bili iz iste ratne vojske i voleo je da sedi sa nama. Čestita Boba svima, čestita Banetu, kad u njemu zatreperi Zvezdina žila: Dobro ste prošli sa tri komada, znaš kad ćete da vidite Kup – nikad!

Šta ti je Zvezda? Mrtva pozorišna, mrtva fudbalska sezona i ja sam se preko leta muvao na Tari. Igraju se neka deca lopte, a jedan čovek viče na njih da se sve razlama. Priđem bliže – Miljan. Zaustavi on viku. Ovo je Kule, ovo je Karasi, ono su Cole i Trifke. Čekamo jednog dečka sa Uba. Džaju čekaju. A oni žgoljavi, sitni, nikakvi…Oni će biti šampioni? Nemoj Miljane da me zamajavaš tako ti Boga, rekoh mu. Ali, šta znaš, rekoh sebi. Zvezda je to.

Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme. Nekada su te pripreme duže, nekada kraće, Bože moj… E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… Baš su lepo današnji momci smislili, mene su pogodili u žicu: Zvezda je život, ostalo su sitnice.

Ovaj sajt će biti, rekoše mi, opisivač velikog Zvezdinog dela i udela njenog u našim životima, opisivač velikih događaja i ljudi, velikih pobednika. Neka bude i po neki poraz u njoj, ništa to neće smetati Zvezdinom čovečanstvu.

Vaš LJUBA TADIĆ
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sawitch Posted - 08/08/2020 : 08:16:07
Bas mi zao momka. Videlo se po njemu da je bio dobar covek. Sa onolikom snagom mu nismo mogli nista, i tukli smo ga ali on nikad nije bio prljav igrac. Stvarno tuga.
Dr. Zistis Posted - 07/08/2020 : 19:38:48
RIP brate Odzo pocivaj u miru
Sta reci osim velika tragedija...
delboj Posted - 07/08/2020 : 15:01:04
Zaprepastila me ta vijest. Imao je koronu, ali je bio dobio i negativan nalaz. Očito je ostavilo posljedice na srce. Previše mladih umire ovih dana, po neke je virus vrlo opasan.
sawitch Posted - 07/08/2020 : 14:59:11
Jbt, umro Odzo. ;(
Dr. Zistis Posted - 06/08/2020 : 10:28:06
Ma tesko ce Ben na mesto napadaca...na krilo ce sigurno. Tomane??? Stvarno sam od njega ocekivao vise, u Tondeli je bio dobar i opadan po gol...
Lose stoji na terenu, uvek za malo kratak, ne ulazi u sansu,trci nije da se ne trudi...sto kaze jedan moj frend: ubio bi trenera koji je Tomanea stavio sa mesta odbrambenog igraca na poziciju napadaca😂
delboj Posted - 06/08/2020 : 10:01:35
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by delboj

Da, kad bi Stanković imao jednog štopera i jednog centarfora koji bi igrao ovako kao Spiridonović, to bi bilo dobro. Ali nema.

Juce je Deki dao jednu izjavu iz koje se da naslutiti da bi napadac trebao doci...rekao je nesto kao: Tomane se trudi, ugra za ekipu ali napadac mora da daje golove.

Ali opet šta onda misli s Benom? Ne vidim logiku da Ben sjedi na klupi. I kako dovesti napadača kad već imaš 3-4 koja ne igraju?
manhunter Posted - 06/08/2020 : 08:54:37
Meni je još uvek rebus koliko Tomane plaća da sme da bude u timu? Toliko boljih igrača je otišlo, a on je još uvek tu, mora da postoji neka fora.
Dr. Zistis Posted - 06/08/2020 : 08:37:51
quote:

Da, kad bi Stanković imao jednog štopera i jednog centarfora koji bi igrao ovako kao Spiridonović, to bi bilo dobro. Ali nema.

Juce je Deki dao jednu izjavu iz koje se da naslutiti da bi napadac trebao doci...rekao je nesto kao: Tomane se trudi, ugra za ekipu ali napadac mora da daje golove.
delboj Posted - 05/08/2020 : 22:37:58
Dr. Zistis Posted - 05/08/2020 : 22:09:26
quote:

Ovo guranje Bena na centarfora je možda znak da Stanković pokušava da nađe mjesto i njemu i Kangi. Milojević je probao da gura Bena u špic, ali to nije baš išlo, pa je vratio Milića. E sad, Tomane baš nema neki učinak, možda tu Ben neće biti gori, a riješiće mu problem mjesta u timu. Ili ćemo možda gledati Kataija kao lažnog špica u Evropi, kao kod Grofa.

Spiridinović odličan, nije mi jasno kako su neki mogli da ga porede s Jevtovićem.

Spidi igra odlicno...Posebno me odusevljava sto Sanogo dize formu iz utakmice u utakmicu...ali voleo bi jednog "robusnog" napadaca i jednog stopera... Katai i Kanga da prospu magiju 😇
delboj Posted - 05/08/2020 : 22:03:48
Ovo guranje Bena na centarfora je možda znak da Stanković pokušava da nađe mjesto i njemu i Kangi. Milojević je probao da gura Bena u špic, ali to nije baš išlo, pa je vratio Milića. E sad, Tomane baš nema neki učinak, možda tu Ben neće biti gori, a riješiće mu problem mjesta u timu. Ili ćemo možda gledati Kataija kao lažnog špica u Evropi, kao kod Grofa.

Spiridinović odličan, nije mi jasno kako su neki mogli da ga porede s Jevtovićem.
Dr. Zistis Posted - 05/08/2020 : 21:59:50
Ne mogu docekati da zaigramo u najjacem sastavu...njusim da bi ovo mogla biti "ta" ekipa
Dr. Zistis Posted - 05/08/2020 : 20:40:08
Dr. Zistis Posted - 04/08/2020 : 16:53:31
quote:
Originally posted by manhunter

Marin i Katai su jedini ozbiljni igrači poslednjih godina u Zvezdi. Bukvalno.

Imamo onda nekoliko njih koji su ok za našu ligu i kad ih baš krene i za kvalifikacije LŠ. Ostatak suv prosek. Šteta što Garcia nije imao sa kim da igra, on je mogao mnogo da uradi.

Sve je tacno...Sanogo bi trebao biti u tom drustvu samo da povreda ne ostavi traga i da dostigne staru formu. Protiv Novog Pazara se videlo kakav pas ima...Od poznanika koji je blizak klubu kazu da ako on bude pravi nema zime...videcemo. Igrac koji je pravo otkrovenje jeste Spiridonovic. A Kanga? Taj nam je trebao kao ozeblo sunce...steta sto i Marin nije tu
manhunter Posted - 04/08/2020 : 16:45:54
Marin i Katai su jedini ozbiljni igrači poslednjih godina u Zvezdi. Bukvalno.

Imamo onda nekoliko njih koji su ok za našu ligu i kad ih baš krene i za kvalifikacije LŠ. Ostatak suv prosek. Šteta što Garcia nije imao sa kim da igra, on je mogao mnogo da uradi.
Dr. Zistis Posted - 04/08/2020 : 16:38:08
quote:

Da, ali ne o hipotetičkim stvarima kako bi izgledali Zvezdini igrači u konkurentskom klubu.

Shvati to kao kompliment
delboj Posted - 04/08/2020 : 16:26:50
Da, ali ne o hipotetičkim stvarima kako bi izgledali Zvezdini igrači u konkurentskom klubu.
Dr. Zistis Posted - 04/08/2020 : 14:36:56
quote:

Ne vidim kuda vodi ovakva diskusija.

Ih Del, pa mozemo valjda razgovarati i kada se ne razumemo
delboj Posted - 04/08/2020 : 13:18:04
Ne vidim kuda vodi ovakva diskusija.
sawitch Posted - 04/08/2020 : 12:31:10
Zato kazem, ubedjen sam da bi kod nas Meleg i Ivanic bili top.
Dr. Zistis Posted - 04/08/2020 : 12:29:58
quote:
Originally posted by sawitch

quote:

quote:

Melega ste takodje unistili..

A on je došao kao u nekoj sjajnoj formi? Nevjerovatno.

Je l' kod nas Sadik dosao u velikoj formi?

Da, ali Sadik je nesto odigrao za razliku od Melega
sawitch Posted - 04/08/2020 : 12:10:42
quote:

quote:

Je l' kod nas Sadik dosao u velikoj formi?
Dr. Zistis Posted - 04/08/2020 : 11:55:38
quote:

quote:

Ma Sawitc je emotivac nije ga ni gledao. Meni je samo zao sto Jirka i Mateo nisu dobili pravu priliku. Meleg se ni u Radnickom nije pokazao tako da...
delboj Posted - 04/08/2020 : 11:51:14
quote:

Dr. Zistis Posted - 04/08/2020 : 11:30:08
quote:

Nema, istina. Malo je ljudi koji znaju da misle sa loptom u nogama a Kanga nije takav. Trazi loptu 50% fudbalera jer imaju zelju za individualnim. I meni je uvek bio takav, individualac. Kako inace covek moze da dobije crveni karton u tunelu... Marin je 3 klase iznad njega, realno. Isto tako i Katai. Meni je i Ivanic dosta bolji od njega ali nema u zvezdi trenera da njega razvije kako treba. Kod nas bi bio duplo bolji, potpisujem. Melega ste takodje unistili..

Ma kakav crni Meleg, taj se nigde nije snasao.Ivanic isto nije mnogo pokazao, bled, bojazljiv...Nema dobrog igraca bez temperamenta, zato je Kanga car. 50% igraca trazi loptu ali malo koji zna sta sa njom. Krasnodar mu ne mogu zaboraviti Izbacili smo bokji tim tako sto smo ih bukvalno "zakljucali" na Marakani. Ni ja ga ne bi voleo da sam grobar

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000