forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
srdjandj Posted - 28/02/2012 : 19:37:05
Ljuba Tadic o Zvezdi

Dragi prijatelji,
Počela je nova fudbalska sezona.
Svima koje fudbal zanima čestitam i želim mnogo lepih trenutaka.

Ljuba Tadić povodom pokretanja novog sajta FK Crvena Zvezda (2005.):

Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine.

Svi smo mi Zvezdaši isti, a neki neće da kažu da smo svi isti. E, ja nisam za te koji se samo raduju. Siguran sam da su pravi zvezdaši i danas slični nama iz prvih Zvezdinih godina.

Izgubimo mi tako po neku utakmicu, pa onako ošamućeni da ne znamo gde nam je kuća, krenemo peške ka Terazijama, ka “Maderi” u stvari. U njoj su se tada okupljali zvezdaši. Do “Mostara” – muk. Posle počnemo da pričamo o našim šansama, a 7-1 za protivnika. Te Rajko imao šansu, te Tomaš promašio dva zicera, i tako šansa za šansom, i kada stignemo do “Madere” – Zvezda izjednačila. Novine ne čitamo nekoliko dana i gotovo…

E, kad pobedimo mi umemo da budemo malo i namćorasti. Te mogao je da padne još neki gol, a u stvari rastemo od sreće. Ovo je bilo kad smo osvojili prvi Kup, pa posle tri uzastopno. Imali smo u društvu najvećeg ljutka, najvećeg zvezdaša i prijatelja kakvi su odista retki. Bane je to bio, Bane Vukosavljević. Dođe on za sto posle tog našeg prvog Kupa, pa još nije seo, a poče: dao dva gola i neće više da igra za Zvezdu. Te namerno mu nisu dodavali lopte, te i onaj sudija Lemešić se okomio na njega, kad, dolazi Boba Mihajlović, on i doktor Aca su bili iz iste ratne vojske i voleo je da sedi sa nama. Čestita Boba svima, čestita Banetu, kad u njemu zatreperi Zvezdina žila: Dobro ste prošli sa tri komada, znaš kad ćete da vidite Kup – nikad!

Šta ti je Zvezda? Mrtva pozorišna, mrtva fudbalska sezona i ja sam se preko leta muvao na Tari. Igraju se neka deca lopte, a jedan čovek viče na njih da se sve razlama. Priđem bliže – Miljan. Zaustavi on viku. Ovo je Kule, ovo je Karasi, ono su Cole i Trifke. Čekamo jednog dečka sa Uba. Džaju čekaju. A oni žgoljavi, sitni, nikakvi…Oni će biti šampioni? Nemoj Miljane da me zamajavaš tako ti Boga, rekoh mu. Ali, šta znaš, rekoh sebi. Zvezda je to.

Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme. Nekada su te pripreme duže, nekada kraće, Bože moj… E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… Baš su lepo današnji momci smislili, mene su pogodili u žicu: Zvezda je život, ostalo su sitnice.

Ovaj sajt će biti, rekoše mi, opisivač velikog Zvezdinog dela i udela njenog u našim životima, opisivač velikih događaja i ljudi, velikih pobednika. Neka bude i po neki poraz u njoj, ništa to neće smetati Zvezdinom čovečanstvu.

Vaš LJUBA TADIĆ
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 22/09/2019 : 09:32:48
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Sve osim pobede sutra bice neuspeh

Pa zar nije uvijek tako?
Dr. Zistis Posted - 22/09/2019 : 09:06:15
quote:
Originally posted by manhunter

Takođe!

Zato će i niti nerešeno... :D

Neuspeh, kazem ja
Dr. Zistis Posted - 22/09/2019 : 09:05:43
quote:
Originally posted by Caleb

I ja kazem!

Samo kad si se ti opet vratio zekane
manhunter Posted - 21/09/2019 : 22:44:35
Takođe!

Zato će i niti nerešeno... :D
Caleb Posted - 21/09/2019 : 21:58:50
I ja kazem!
Dr. Zistis Posted - 21/09/2019 : 21:49:05
Sve osim pobede sutra bice neuspeh
manhunter Posted - 20/09/2019 : 22:15:00
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

OLY - ZVEZDA 71:73...nastavlja se

E sad već možemo da pričamo..
Dr. Zistis Posted - 20/09/2019 : 22:14:15
OLY - ZVEZDA 71:73...nastavlja se
Dr. Zistis Posted - 20/09/2019 : 22:04:19
quote:
Originally posted by King Warrior

To je to...svaka cast
Dr. Zistis Posted - 20/09/2019 : 22:03:47
quote:
Originally posted by delboj

quote:

Kao sto sam rekao, mislim da je bila greska da igraju ttoalni bunker. Imao sam osjecaj da su se nadali 0:0 tako sto bi se 90 minuta branili, eventualno cak iz kontre da postignu gol. Protiv jednog ovakvog Bayerna to nije bilo moguce. Naravno, za to je kriv trener.
Trebali su malo vise da se otvore, a ne da glume kineski zid.
Pa ipak, na Marakani je vrlo lako moguce da izvuku nerijeseno ili cak pobjedu protiv Bayerna.

Ovo je bilo potpuno očekivano, i igra i rezultat, ja sam prije nekoliko dana pričao da se svaki poraz do tri primljena gola može trpjeti i ne znam šta bih drugo mogao da kažem.

Milojević nije ni lud ni glup, možda jeste malo tvrdoglav i neki mu igraju na osnovu starih zasluga, ali ne bi bilo velike razlike i da je drugačije. On neće odstupiti od ove taktike i ne znam kako neko to može da očekuje na osnovu ničega. Borjan odličan. Gobeljić rovit, imam utisak da je grešku kod drugog gola napravio zbog te povrede koju ima. Žander u napadu fantastičan, nevjerovatno je kako može da povuče napad, da for deset metara i pretrči cijeli teren. Jedan od rijetkih koji se ne libi da šutira. E sad, zna biti pomalo sebičan. U odbrani je dosta kriv za prvi gol, tu sam gledao ponovljeni snimak kako donekle prati igrača, a onda kad ovaj ubrza on nastavlja istim tempom. Milunović onako, jednom je probao čak da iznese loptu, a najveća mu je greška ono kad je pogodio svoju prečku. Degenek zaista dobar. Fali još takvih igrača. Dobio je nezgodan udarac kad su ga raskrvarili. Kanjas slabo primjetan. Jovančić grozan, svaki duel je izgubio, samo jednom u drugom poluvremenu je uspio da prenese loptu. E sad ta igra u skoku i bolja defanziva su sigurno razlog zašto ga Milojević drži, ali mislim da je sinoć bilo korisnije ono Vulićevo čuvanje lopte. Marin kao da je izgubio osjećaj poslije pauze, neka jako loša dodavanja u prvom poluvremenu kad je mogao da otvori šanse i dva glupo izvedena kornera. La Para jedan na jedan ne može ništa. Nešto je bio bolji od Garsije, ali ne vidim šta to on igra da ne bi mogao Vukanović. Garsija užasan, u odbrani lako ispada, u napadu ne može ništa, onako malog začas ga pretrči jači igrač, kao da nije ni brz koliko se mislilo. Pavkov je pokupio dosta lopti poslije kornera. U napadu malo smušen, ali da je bilo malo više sreće mogao je da postigne i gol, pa bi se sad drugačije pričalo. Ja ni od Boaćija ništa mnogo nisam vidio.

Ovo je Bajern u Minhenu i nema teorije da je Zvezda mogla da igra otvorenije. Mogla je malo bolje da čuva loptu i malo manje da griješi u prenosu lopte, to bi vjerovatno i bilo bolje da je igrao Vulić, ali pitanje je da li bi rezultat bio bolji. Bajern je ranije promašio dva čista gola, ova dva koja je dao su glupo primljena, ali svodi se na isto. Rezultat je realan, možda Bajern i nije baš onoliko bolj kao što je izgledalo na terenu, moglo je da bude i manje ubjedljivo, ali nema razloga za nezadovoljstvo.

Biće jako teško s Olimpijakosom.

Samo da ne bude tako tvrdoglav i u nedelju
delboj Posted - 20/09/2019 : 16:56:25
quote:

Kao sto sam rekao, mislim da je bila greska da igraju ttoalni bunker. Imao sam osjecaj da su se nadali 0:0 tako sto bi se 90 minuta branili, eventualno cak iz kontre da postignu gol. Protiv jednog ovakvog Bayerna to nije bilo moguce. Naravno, za to je kriv trener.
Pa ipak, na Marakani je vrlo lako moguce da izvuku nerijeseno ili cak pobjedu protiv Bayerna.

Ovo je bilo potpuno očekivano, i igra i rezultat, ja sam prije nekoliko dana pričao da se svaki poraz do tri primljena gola može trpjeti i ne znam šta bih drugo mogao da kažem.

Milojević nije ni lud ni glup, možda jeste malo tvrdoglav i neki mu igraju na osnovu starih zasluga, ali ne bi bilo velike razlike i da je drugačije. On neće odstupiti od ove taktike i ne znam kako neko to može da očekuje na osnovu ničega. Borjan odličan. Gobeljić rovit, imam utisak da je grešku kod drugog gola napravio zbog te povrede koju ima. Žander u napadu fantastičan, nevjerovatno je kako može da povuče napad, da for deset metara i pretrči cijeli teren. Jedan od rijetkih koji se ne libi da šutira. E sad, zna biti pomalo sebičan. U odbrani je dosta kriv za prvi gol, tu sam gledao ponovljeni snimak kako donekle prati igrača, a onda kad ovaj ubrza on nastavlja istim tempom. Milunović onako, jednom je probao čak da iznese loptu, a najveća mu je greška ono kad je pogodio svoju prečku. Degenek zaista dobar. Fali još takvih igrača. Dobio je nezgodan udarac kad su ga raskrvarili. Kanjas slabo primjetan. Jovančić grozan, svaki duel je izgubio, samo jednom u drugom poluvremenu je uspio da prenese loptu. E sad ta igra u skoku i bolja defanziva su sigurno razlog zašto ga Milojević drži, ali mislim da je sinoć bilo korisnije ono Vulićevo čuvanje lopte. Marin kao da je izgubio osjećaj poslije pauze, neka jako loša dodavanja u prvom poluvremenu kad je mogao da otvori šanse i dva glupo izvedena kornera. La Para jedan na jedan ne može ništa. Nešto je bio bolji od Garsije, ali ne vidim šta to on igra da ne bi mogao Vukanović. Garsija užasan, u odbrani lako ispada, u napadu ne može ništa, onako malog začas ga pretrči jači igrač, kao da nije ni brz koliko se mislilo. Pavkov je pokupio dosta lopti poslije kornera. U napadu malo smušen, ali da je bilo malo više sreće mogao je da postigne i gol, pa bi se sad drugačije pričalo. Ja ni od Boaćija ništa mnogo nisam vidio.

Ovo je Bajern u Minhenu i nema teorije da je Zvezda mogla da igra otvorenije. Mogla je malo bolje da čuva loptu i malo manje da griješi u prenosu lopte, to bi vjerovatno i bilo bolje da je igrao Vulić, ali pitanje je da li bi rezultat bio bolji. Bajern je ranije promašio dva čista gola, ova dva koja je dao su glupo primljena, ali svodi se na isto. Rezultat je realan, možda Bajern i nije baš onoliko bolj kao što je izgledalo na terenu, moglo je da bude i manje ubjedljivo, ali nema razloga za nezadovoljstvo.

Biće jako teško s Olimpijakosom.
King Warrior Posted - 20/09/2019 : 15:42:00

Dr. Zistis Posted - 19/09/2019 : 19:03:59
quote:

Svete reci 💪
King Warrior Posted - 19/09/2019 : 18:41:34
Dr. Zistis Posted - 19/09/2019 : 18:06:44
King kako ti se cini Zvezdina igra iz "prvog reda"...po meni imamo ok. tim ali nemamo iskustva/kontinuitet u ovako velikim utakmicama. Naravno da je Bajern bolji ali mislim da cemo na Marakani odigrati puno bolje sa vise hrabrosti. Mozda nam je sledeca sa Olyjem najvaznija tekma u LS. Ako dobijemo ima nade za prolece
Dr. Zistis Posted - 19/09/2019 : 16:50:31
quote:

Promukao sam, jedva pricam...
Sta reci, nasi imali losu taktiku, mislili da bunkerisu cijelu utakmicu i izvuku nerijeseno, obilo im se o glavu.
Bilo je i manje finih dogadjanja, bio sam sa suprugom kod desnog kornera, tik pored bayernovih navijaca. Prisla grupa njihovih i rekli da moja zena skloni srpsku zastavu. Nakon sto sam im fino i kulturno objasnio neke stvari na nas balkanski nacin, podvili su rep i pobjegli. Vidio sam samo na kratko snimak, moja zena u bijeloj jakni i sa srpskom zastavom je bila cijelo vrijeme u kadru na desnoj strani kod kornera, ja takodje u zvezdinom dresu odmah iza nje. Bilo je bas super, navijalo se i pjevalo, pomalo psovalo, dobar dozivljaj.

Da, video sam tu devojku\zenu sa zastavom. Zena zmaj Bravo, ako si im objasnio
Moji drugari mi kazu da je bilo super, nisu imali (pravili) probleme
King Warrior Posted - 19/09/2019 : 14:47:05
Promukao sam, jedva pricam...
Sta reci, nasi imali losu taktiku, mislili da bunkerisu cijelu utakmicu i izvuku nerijeseno, obilo im se o glavu.
Bilo je i manje finih dogadjanja, bio sam sa suprugom kod desnog kornera, tik pored bayernovih navijaca. Prisla grupa njihovih i rekli da moja zena skloni srpsku zastavu. Nakon sto sam im fino i kulturno objasnio neke stvari na nas balkanski nacin, podvili su rep i pobjegli. Vidio sam samo na kratko snimak, moja zena u bijeloj jakni i sa srpskom zastavom je bila cijelo vrijeme u kadru na desnoj strani kod kornera, ja takodje u zvezdinom dresu odmah iza nje. Bilo je bas super, navijalo se i pjevalo, pomalo psovalo, dobar dozivljaj.
Dr. Zistis Posted - 19/09/2019 : 07:28:52
I Tomane
Dr. Zistis Posted - 19/09/2019 : 07:19:40
Dobro je ali mora jos bolje. Jovancic na klupu, Vulic unutra, Pavkov na klupu dok ne udje u formu. Puno bolje je to izglrdalo sa Vulicem i Boacijem. Garsija se mnogo istrosio u odbrani. La Para samo mali da se uigra sa Marinom. Samo hrabro
Dr. Zistis Posted - 19/09/2019 : 07:17:13
quote:
Originally posted by Dukidule

manhunter Posted - 18/09/2019 : 23:02:30
Ja sam samo u tebe gledao 90 minuta...
King Warrior Posted - 18/09/2019 : 22:59:42
Javljaju da sam bio cijelo vrijeme na tv, je li me vidio ko?
manhunter Posted - 18/09/2019 : 22:56:06
Da nije Gobeljić pojeo govno moglo je da bude malo realniji rezultat. Upravo u periodu kad smo se malo oslobodili, on zaigra akciju za njih...

Kako god, s obzirom da sam očekivao mnogo veću katastrofu, ovo je ok. Samo što je moglo da ostane 1:0, za samopouzdanje bi nam taj rezultat značio mnogo. Dosta smo slabiji nego prošle godine, to je evidentno.
delboj Posted - 18/09/2019 : 22:52:49
Rezultat koji se može trpjeti.
Dukidule Posted - 18/09/2019 : 21:18:28

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000