forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Konan: Hronike, knjiga 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 17/03/2012 : 09:40:02
Konačno su stigle!

Konan nije samo Divlji mač! Darkwood je krenuo sa izdavanjem edicije koja je i započela priču o Varvarinu, hronološki je pratila njegove avanture od mladosti – serijala Conan the barbarian, tako da će naši čitaoci imati priliku da vide kako je Konan postao to što jeste. I kao strip, i kao ličnost – i kao varvarin.



A u drugoj knjizi...

Konan se susreće sa Elrikom od Melnibonea, završava na drevnom ostrvu Bal-Sagot, i biva uvučen u rat između Hirkanije i Turana, rat u kome će upoznati crvenokosu đavolicu po imenu Sonja... A na kraju, mladi Varvarin u društvu lepe i smrtonosne Valerije stiže u avetinjski grad Zuhotl u kome ga čeka misterija crvenih klinova!

I kao da to sve nije dovoljno, u ovoj knjizi se nalaze i prva epizoda Konana koju je nacrtao izvesni Džon Bjusema...

HC, kolor, malo veći USA trejd format, 340 strana, sakuplja Conan the Barbarian 14 - 26 i Conan: Red nails, odnosno trejdove The Chronicles of Conan 3 i 4.

Cena - kao i Divlji mač, prvih mesec dana 1800 dinara, narednih mesec dana 2300 dinara, a posle toga 2800 dinara.

Privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/konanhronike2privju.pdf

Zahvaljujemo se svima koji su pomogli u izradi ovog izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 28/07/2016 : 12:50:27

Potpisujem sve receno!


Tonto Posted - 28/07/2016 : 12:19:19
Zgotovio zadnju knjigu hronika....aaah, konan. Kakva uživancija, konan je vrhunac pulp zabave, konan je pojam dinamike, konan ima najbolji crtež koji ikad proizašao iz marvela. Konan mi danas još uvijek pruža sve ono što zagor više ne može. Konan je sve ono što game of thrones neće nikad biti. Konan je vrh, konan je zakon.

Objektivno, ima konan svojih mana, ali u ime veselja koje mi pruža svjesno ih ignoriram i prešućujem.
Obi-wan Posted - 31/10/2015 : 16:15:53
Jel to konačno izašla knjiga 1 Konan hronika ili me oči varaju? 3 i pol godine nakon knjige 2.
Da i to doživimo sunce mu od kalaja...
Obi-wan Posted - 20/01/2014 : 20:16:33
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Paka01

Ha?
Pa kroz godinu dana će izbacit i broj 1, a od 3 na dalje ide svakako.


A kada će Torgal 1 i 2?



Ne kontan.
Konana izbacuje Darkwood, a ne Beli Put... Za Thorgala nisu rekli da će ga izdavat.


Evo prošla je ta godina i skoro još jedna godina.
I gdje je broj 1?
Jel sad kontaš?
Vorador Posted - 29/04/2013 : 00:57:36
Baš sam malo gledao privjuove novijih DH trejdova The Chronicles of Conana i skužio da je ostavljen stari kolor (npr. u vol. 23: http://www.darkhorse.com/Books/Previews/18-970?page=3 ). Sada je kolor neujednačen a takav će biti i u DW izdanjima. Baš bezveze. Da je barem DW mogao ići u c/b; pa bi se izbjegao ovaj sraz nove i stare boje.
Dr. Zistis Posted - 26/04/2013 : 09:06:52
quote:
Originally posted by Zlix

Nešto ne vidim ni da Markos kači svoja izdanja na DW forumu, pa se tamo niko ne žali. Koga zanima dođe ovde i vidi najave.

Drugarski pozdrav!



Gde ti ode prijateljuuuuu...ma ja sam samo konzument stripova... Igra prestola me ne zanima...samo ZveZda i stripovi
Zlix Posted - 26/04/2013 : 09:00:21
Nešto ne vidim ni da Markos kači svoja izdanja na DW forumu, pa se tamo niko ne žali. Koga zanima dođe ovde i vidi najave.

Drugarski pozdrav!
Dr. Zistis Posted - 25/04/2013 : 23:24:14
quote:
Originally posted by Zlix

Pa ima najava na njihovom forumu.

Dok si izgubio vreme citiraјući mene i pisajući životne mudrosti, mogao si komotno kliknuti na link što sam postavio i video bi najave.



Ja nisam na Darkwudovom forumu tako da ...naravno da sam pogledao lin...,a i drago mi je sto sam upoznao jos jednog mudrijasa na forumu
No naravno da to ne opravdava Djoletovu neazurnost
Zlix Posted - 25/04/2013 : 17:20:09
Pa ima najava na njihovom forumu.

Dok si izgubio vreme citiraјući mene i pisajući životne mudrosti, mogao si komotno kliknuti na link što sam postavio i video bi najave.
Dr. Zistis Posted - 25/04/2013 : 12:21:46
quote:
Originally posted by Zlix

Šta je teško otići na http://www.darkwood.co.rs/naslovna.html i videti na početnoj strani da IMAJU da se kupe i KONAN i SONJA?!!!



A sta je tesko staviti najavu...mislim sta je starije koka ili jaje !!!?
Zlix Posted - 25/04/2013 : 11:59:00
Šta je teško otići na http://www.darkwood.co.rs/naslovna.html i videti na početnoj strani da IMAJU da se kupe i KONAN i SONJA?!!!
Poli Posted - 25/04/2013 : 09:14:24

Sigurno ima, kad ima i u Ljubljani.


Dr. Zistis Posted - 25/04/2013 : 09:09:20
OK, kako izgleda da Darkwood na Stripovima.com više ne reklamira svoja izašla izdanja tako ažurno, a kako piše da ovdje, na 'Izdavačkom izlogu', nove topice smiju otvarati samo prestavnici izdavačkih kuća, moram ovdje upitati.

Pitanje o novoizašlim Darkwoodovim izdanjima Crvene Sonje i Konana.

Ima li ovo vec da se kupi u Darkwood-u ?
Minus za Djoleta zbog neazurnog obavestavanja
IGMAN2 Posted - 24/04/2013 : 17:16:19

@Alexts, da je meni jasno ne bih pitao

Ali ipak postoji razlika između Američkih Chronicles i Srpskih Hronika( npr. kako i sam kažeš -Konan hronike 2 sadrže trejdove The Chronicles of Conan 3 i 4)

Dakle, Srpske 'Konan Hronike'2 obuhvačaju Conanove epizode 14-26
-'Konan hronike'3 -#27-42
-'Konan hronike'4 (koje izgleda nisu izašle) ~43- cca 58'
-'Konan hronike'5 tek dostižu epizode koje su upravo izdate kao posebna knjiga (#66-68)

Moje pitanje je bilo otkud taj preskok.
Dobio sam i odgovor na PM, gdje je rečeno da Darkwood ima obavezu pratiti američko izdanje, a tamo su te epizode izostavljene radi crossovera s junakinjom druge izdavačke kuće. Kako u Darkvudu ne žele ništa izostavljati, objavili su su ovakvo izdanje.
alexts Posted - 24/04/2013 : 15:55:58
quote:
Originally posted by IGMAN2


Ovaj Konan, koji su sad izdali je iz Conan the Barbarian #66-68.
Ne mogu nigdje naći da su izašle 'Konan hronike' četri. (mada bi trebale izaći i pete da bi stigle ove epizode)

Čemu ovo preskakanje?
Tim više što u previewu možemo vidjeti natpise - pogledaj Hronike 4



Ili nama ništa nije jasno u vezi tvog pitanja ili tebi nije ništa jasno?

Zar lepo ne piše u prvom postu ovog topika da su 'Konan hronike' četri obuhvaćene njom?

3 i 4!
IGMAN2 Posted - 24/04/2013 : 13:36:12
OK, kako izgleda da Darkwood na Stripovima.com više ne reklamira svoja izašla izdanja tako ažurno, a kako piše da ovdje, na 'Izdavačkom izlogu', nove topice smiju otvarati samo prestavnici izdavačkih kuća, moram ovdje upitati.

Pitanje o novoizašlim Darkwoodovim izdanjima Crvene Sonje i Konana.

Ne o tome što moraš kupiti obje knjige da bi sastavio jednu priču, jer radi se o crossoveru Konana i Sonje, na čije likove polažu prava različite izdavačke kuće, pa kao ne mogu više zajedno u jednu knjigu.
Sve je to maaalo glupo jer je i dalje u stripu o Konanu imamo Sonju, i obratno. Ne znam kako onda strip magazini u iste korice stave junake različitih kuća...
Ali pustimo to, izašlo je kako je izašlo

Mene zanima nešto drugo -
Ovo su epizode iz Conan the Barbarian, koje je Darkwood krenuo objavljivati u svojim 'Konan hronikama' i s trećom knjigom su došli do broja 42.
Ovaj Konan, koji su sad izdali je iz Conan the Barbarian #66-68.
Ne mogu nigdje naći da su izašle 'Konan hronike' četri. (mada bi trebale izaći i pete da bi stigle ove epizode)

Čemu ovo preskakanje?
Tim više što u previewu možemo vidjeti natpise - pogledaj Hronike 4

Je li Ludensova bolest preskakanja zahvatila i Darkwood ili postoji neko normalno objašnjenje ?
kasper Posted - 31/03/2013 : 21:36:27
puf, mogli su knjigu 1 na kraju...
Zlix Posted - 31/03/2013 : 18:41:18
Hronike valjda krajem godine. Prvo ide knjiga 4, pa onda 1.
Ignus Posted - 31/03/2013 : 18:12:40
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Djole

Da, takav je plan.


Zna li se možda kada će Hronike knjiga 1 ?



Također! Ajde objavite ove rupe u programu ( uključen i Konan br 1 reprint ) pa onda s milim bogom
Obi-wan Posted - 31/03/2013 : 18:09:04
quote:
Originally posted by Djole

Da, takav je plan.


Zna li se možda kada će Hronike knjiga 1 ?
Shiva314 Posted - 11/09/2012 : 12:03:02
Odlično. Unaprijed se radujem.
Nadam se da neće zakazati na relaciji izdavač-štamparija-HR uvoz.
Hvala na dodatnoj informaciji o 2 broja godišnje.
Zlix Posted - 11/09/2012 : 10:33:36
Treba da idu dve knjige godišnje, dakle ove ide još trojka, a sledeće 1 i 4.

Izvor: Djole
Poli Posted - 11/09/2012 : 08:43:33

Sa DW foruma, by Djole: "Knjiga 3 do kraja godine (možda Sajam, ali da ne preciziramo, nikad se ne zna), Knjiga 1 početkom naredne."


Shiva314 Posted - 11/09/2012 : 08:24:36
Da se i ja nadovežem na ovo pitanje.
Ima li nekakvih vijesti o novim kronikama omiljenog nam barbike Conana?
Poli Posted - 15/08/2012 : 20:10:54

Da malo ozivim topic. Procitao ovaj bisercic pred 2 meseca u miru na moru (mada je miris stampe jos uvek "intenzivan" - a ono, ista stamparija koja stampa i Mac koji imam onako retro old-skul nenadj. miris ).
Stvarno je perverzan uzitak drzati ovo u rukama i lagano citati i uzivati. Prije citanja sam presao jos i kroz Beli put 1&2, i ove price u 3&4 (ili DW Hronike 2) mi vise pasu, mada i na pocetku ima epic stories such as Kula slonova.
Ovaj epic Makaletski rat rastura. Pa i pocetni Elrik i zakljucna (koja se ne nastavlja neposredno na ove price prije, avetinjski Zuhotl - ovo je ko za neku igricu, pomnalo stravicna "alienska" atmosfera + sise.


DW su super stavili samo naslovnicu SSOC#13 u 3. Mac umesto cele price - Kane je podnosljiviji u koloru, u Hronikama. Plus radi kontinuiteta mora da je ovdje.


Jos pitanje (ako se moze), sta ide na naslovnicu Hronika 3, CC 5 ili 6? Ako ce "rikne" da ostaju modre (kao kod Maca gde prevladava crvena boja), mislim da bi lepse sela sestica.

I kada se planira trojka, za sajam na jesen?




(ali miris stampe bas obara s nogu )


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000