forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Negativci

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagooor Posted - 13/05/2012 : 17:23:31
Sigurno imate svog najdražeg junaka. Moj je recimo Mister No iako i Dylan može proći. No,uz najdražeg junaka i najdražeg pratioca treba se ponešto reći i o samim negativcima.
Najistaknutiji negativci kod Zagora počinju glavonjom Helligenom u čijim je epizodama dosegao vrhunac kvalitete. Baron Rakosi je zapravo Drakula,a pošto nemam ništa protiv Drakule i ovaj slavni negativac može proći. Jednooki Jack,Alhemičar,Eskim i brojni drugi ... Mister No ima za neprijatelje gotovo svakog svog putnika.
Kod Dylana su često pojavljivani Jack Rasparač,Grozni ili pak sama Smrt. Koji negativci se vama dopadaju ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ike666 Posted - 25/06/2014 : 14:17:34
slažem se, ali to je prvi Supermajk. Castelli bi to mogao napraviti vrhunski, jer je već započeo njegovu transformaciju u drugome pojavljivanju kada se Supermajk bori unutar sebe između ambicije i kajanja. Puno je vrata otvoreno za njegovu daljnju karakterizaciju.

Meni ne ide u glavu da Buratini nije u stanju iskoristiti Supermajka za povratak Zagora s neke od odiseja, umjesto da se konstantno reciklira Hellingen a sada već i Mortimer. Možda to može neki drugi, mlađi scenarist?
nagor Posted - 25/06/2014 : 14:05:00
Supermajk je bio odličan lik, pogotovo u prvom pojavljivanju, ali mislim da ga je vrijeme pregazilo. Uopće ne mogu zamisliti kako bi on danas funkcionirao u stripu. "Vidi mene kako sam super u svemu"... ne znam... težak posao za scenariste. Prije je bilo lakše pisati takve likove. Danas je teže.
ike666 Posted - 25/06/2014 : 14:00:53
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by ike666

jer je čovjek od krvi i mesa kao i Zagor, jer je osoba rastrgana između dobra i zla, kao i svi mi krvavi ispod kože



Opisao si Nata Murda, a ne voliš te novije epizode. ccc



Supermajk mi je zanimljiviji lik
nagor Posted - 25/06/2014 : 13:14:29
quote:
Originally posted by ike666

jer je čovjek od krvi i mesa kao i Zagor, jer je osoba rastrgana između dobra i zla, kao i svi mi krvavi ispod kože



Opisao si Nata Murda, a ne voliš te novije epizode. ccc
ike666 Posted - 25/06/2014 : 12:58:53
Supermajk, jer je čovjek od krvi i mesa kao i Zagor, jer je osoba rastrgana između dobra i zla, kao i svi mi krvavi ispod kože
Tintilinic Posted - 24/06/2014 : 23:54:12
Rakosi i Mortimer!

Rakosija sam odmah zavolio čim sam pročitao "Zagor protiv vampira". Ta cijela atmosfera koju je Nolitta je jednostavno fenomenalna. Isto tako je i bilo sa Castellijevim vampirom samo ipak mrvicu lošije. Treći vampir mi je već bio loš ponajviše zbog dovođenja Fride Lang i ostalih likova (koji nisu vampiri i nemaju veze s vampirima).

Mortimer je i možda veći neprijatelj od vampira, ponajviše zbog toga jer se pojavljivao više, ali Rakosija ipak vuče stara slava.
Da se ne pojavljuje tako često vjerujem da bi imao i više "fanova", mislim, može se on pojaviti sva četiri puta koliko se pojavio zasada, ali to je trebalo biti vremenski malo više razvučeno.

I na kraju da se dotaknem Hellingena i Kandraxa. Hellingen po meni ne zaslužuje da bude najveći neprijatelj jer uvijek oživi bez obzira što mu Zagor napravi, to je preglupo! I onda te epizode sa njim razvuku u 5-6 dijelova, mislim stvarno! Na početku je imao dobre epizode i onda kako serijal sve više odmiče postaje sve gore i gore tako da mi je sad užas.
Prvi Kandrax je bio dobar, dapače skoro odličan. Drugi malo lošije, ali zato je treći teška glupost kao i Hellingen. Svi ti bogovi i magije, mislim to nema veze s vezom!
Duje Belak Posted - 17/05/2012 : 17:21:00
Hellingen je vrh.Pojavio se šest puta , taj ludi genij je zasigurno najveći i najopasniji Zagorov neprijatelj.Meni osobno najdraži negativac

Mortimera bi stavio na drugo mjesto. Dosta sliči Hellingenu , genije zločina i prerušavanja i opak na svoj način. Poslije Hellingena najopasniji zločinac, i dosta ga susrećemo u novije vrijeme (a to je počelo poslije Dvoboja u Svemiru zadnje Hellingenove epizode) Vjerovatno su tražili neku zamjenu za Hellingena a on je pun pogodak.

Kandrax&Rakosi, moram priznati da mi nedostaju...
adriano Posted - 17/05/2012 : 15:12:47
Supermajk
dicmanjac Posted - 17/05/2012 : 13:31:48
Jack Mohikanac
Zagooor Posted - 17/05/2012 : 08:55:24
quote:
Originally posted by Brdar

Aristotel Skotos.


Ne sviđa mi se taj NN negativac jer je RUŽAN !
Brdar Posted - 16/05/2012 : 22:46:04
Aristotel Skotos.
tinton Posted - 16/05/2012 : 20:10:10
quote:
Originally posted by Zagooor

Verni je olićan ! Sedioli je bio dosta dobar na Tajnim agentima. Možda nema dueš njegov stil,ali nikako nije netalentiran ili užasan. Segna,oči,Segna ...


Verni je osoba koja ima dosta problema sa statičnosti, proporcijama i drugim glupostima (a usput je i plagijator), Sedioli ima stil koji se meni ne sviđa, istina, ali ima i Civitteli stil koji mi se ne sviđa pa ne kažem da je loš Sedioli je osoba koja jednostavno nije baš neki crtač, bog dao da napreduje, ako ima talenta kako ti kažeš
Zagooor Posted - 16/05/2012 : 19:56:52
Verni je olićan ! Sedioli je bio dosta dobar na Tajnim agentima. Možda nema dueš njegov stil,ali nikako nije netalentiran ili užasan. Segna,oči,Segna ...
tinton Posted - 16/05/2012 : 19:56:19
quote:
Originally posted by Zagooor

Slažem se,D"Archangelo je živa katastrofa,a Chariollu nisam još gledao(čitao)
Da ja napravim malu evidenciju. Meni je Mortimer odličan negativac,Bela Rakosi je malo šonjo u 1 dijelu,a za ostale ću vidjeti za par dana. Helligen je ružan ! Kapetan Zmija rula !


crveno - slažem se

žuto - ne slažem se
tinton Posted - 16/05/2012 : 19:54:12
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Chiarolla



+ D ARCANGELO... Legenda u negativnom smislu! UŽAS! (ali ne šeste planete)...


+ Segna+ Sedioli+ Verni i još puo njih, sve skupa, imamo daleko više loših crtača nego onih dobrih
Zagooor Posted - 16/05/2012 : 19:45:47
Slažem se,D"Archangelo je živa katastrofa,a Chariollu nisam još gledao(čitao)
Da ja napravim malu evidenciju. Meni je Mortimer odličan negativac,Bela Rakosi je malo šonjo u 1 dijelu,a za ostale ću vidjeti za par dana. Helligen je ružan ! Kapetan Zmija rula !
pravedni Posted - 16/05/2012 : 19:26:16
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Chiarolla



+ D ARCANGELO... Legenda u negativnom smislu! UŽAS! (ali ne šeste planete)...
PijaniPatak Posted - 16/05/2012 : 12:52:38
Chiarolla
Tonka24 Posted - 15/05/2012 : 23:57:03
Hellingen je No1
velka031 Posted - 15/05/2012 : 22:15:44
quote:
Originally posted by Zagooor

quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?



bjelolasica ti je već sve rekao, meni je Nat Murdo najbolji lik kojega kojega je Boselli stvorio, čovjek u kojemu se zlo probudilo zbog nesretne ljubavi prema ženi svoga nadređenog, uz to je i vrlo sposoban i inteligentan, a ujedno i nemilosrdan, daleko najkompleksniji negativac, nešto što odudara od tog pojma u ovom serijalu...
pravedni Posted - 14/05/2012 : 19:03:08
Ukratko - Helingen i Mefisto!
tinton Posted - 14/05/2012 : 18:46:48
quote:
Originally posted by Zagooor

quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?


Po meni je Kandraks kao lik definiran tek u "Povratku Kandraksa" odnosno "Krvnoj žrtvi", to je epizoda gdje je Zagor bio najugroženiji ikada, Kandraks u prvom pojavjivanju je bio jadan, kakav je to lik kojeg možeš ubiti tako da ga baciš u rijeku, ali u Krvnoj žrtvi, sasvim druga priča moram priznati da je napravljena itekakva atmosfera u tom stripu kad je Kandraks doveoZagora do ludila, jer tko se može boriti protiv Bogova, a ipak je bog tame Don bio na strani ionako već opasnog druida Kandraksa. Kandraks je svakako najopasniji Zagorov neprijatelj, daleko.
Tutta Posted - 13/05/2012 : 22:35:26
flok-gledajuci iz pogleda zalosne sove. stalno ga grize i hranu mu krade,zato je zalosna sova kost i koza.
PijaniPatak Posted - 13/05/2012 : 21:14:58
epizode od Nestalog istrazivaca do Okrsaja u LA, kasnije Otocka skupina do Povratka Nata Murda
bjelolasica Posted - 13/05/2012 : 21:06:23
quote:
Originally posted by Zagooor

quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?

Nat je zaljubljen u svoju sestričnu koja je oženjena za lorda. Nat pokuša ubiti lorda Zagija i ostatk na Artiku. Pa bježi na Aljasku i završava u Kaliforniji u vatri te svi misle da je mrtav, ali se vrati kao Kapetan Ponoć i na kraju se izmire i sretno žive. Nešto kao Kaine( pozitvan lik s negativnim osobinama), Nat je negativan lik ss pozitivnim osobinama. Pročitaj od SD 9 do SD 18. i SD 53,54,55. Mislim da je to poredak.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000