forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Negativci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 13/05/2012 : 17:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Sigurno imate svog najdražeg junaka. Moj je recimo Mister No iako i Dylan može proći. No,uz najdražeg junaka i najdražeg pratioca treba se ponešto reći i o samim negativcima.
Najistaknutiji negativci kod Zagora počinju glavonjom Helligenom u čijim je epizodama dosegao vrhunac kvalitete. Baron Rakosi je zapravo Drakula,a pošto nemam ništa protiv Drakule i ovaj slavni negativac može proći. Jednooki Jack,Alhemičar,Eskim i brojni drugi ... Mister No ima za neprijatelje gotovo svakog svog putnika.
Kod Dylana su često pojavljivani Jack Rasparač,Grozni ili pak sama Smrt. Koji negativci se vama dopadaju ?

Ono,mislim stvarno ...

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/05/2012 : 18:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Evo recimo Zagorove negativce sam postavio na tri postolja:
Najveći neprijatelj - Hellingen
Najopasniji neprijatelj - Kandraks
Meni osobno najdraži neprijatelj - Mortimer

Kod Texa se neprijatelji ne vraćaju tako često ali možemo ih svakako svrstati u nekoliko kategorija:

Obični pljačkaši (ili ubojice)
Pobunjeni Indijanci žedni slave
Osobe na visokim položajima koje se žele riješiti Indijnaca ili korupcijom doći do još viših položaja ili novaca
Kinezi (meni osobno i najdraži)
Nekoliko nadnaravnih (Mefisto, Crni tigar...)
Desi se da dođe i neko deseti, što je zapravo i najbolje.

p.s. zašto si ovaj topic otvorio u Bonelli podforumu?



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/05/2012 : 18:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
-Hellingen - ultimativni neprijatelj, predstavlja sve ono sto je kontra od glavnog junaka. Najkasnije sa epizodom Demon ludila usao je u krug najvecih.

-Doomsday, ali onaj prvi pravi, sirova zvijer koja ne poznaje milost. Uh, kako sam ga tada istovremeno volio i mrzio kada je smakao Supija. Poslije su ga zakopmlikovali, previse su objasnjavali i lik bez potrebe razvili. Jedna od gluposti je npr. kada je poceo da baca kosti iz saka. Ipak, u toj epizodi je bilo dobro sto se Darkseidu na*ebo mamice, i to bez problema.

-Apocalypse (X-Men), perverzna stoka kojoj nema ravne.

-Parallax, Hal Jordan. Jos ne mogu da vjerujem sta napravi ona stoka iz DCija i oskrnavise Zero Hour. Neke price i likove jednostavno ne treba produbljivati, vracati i objasnjavati. Parallax je jedan od njih.

- Joker, genijalan negativac, drazi mi je od Batmana.

-Violator iz Spawna, kada vec pricamo o klovnovima. Ovaj je cak bolji lik i od Jokera, mada je Joker bio prvi.

- Antipapa iz Curse of the Spawn. Lik koji predstavlja apsolutno zlo!

- Starr iz Preachera. Po meni najbolji lik iz stripa koji je ikad osmisljen.

- Harley Quinn u B.Adventures.

- Goldstar (Lobo). Najbolji primjer da pozitivac moze biti i dobar negativac.

- Homelander (The Boys). Totalno perverzan lik.

- Daltonovi (Talicni Tom). Super likovi, uvijek me nasmiju.

Edited by - King Warrior on 13/05/2012 18:52:20
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/05/2012 : 19:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Gulikoža i Buldogi
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/05/2012 : 19:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ok, Jokera i ja obožavam, ali sam se zadržao na Bonellijevim (jer je u tak pdf stavljen topic).


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/05/2012 : 19:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ja mislio da je covjek otvorio ovu diskusiju o Bonelli negativcima, a ne o negativcima iz svih stripova sirom svijeta...?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/05/2012 : 19:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Ja mislio da je covjek otvorio ovu diskusiju o Bonelli negativcima, a ne o negativcima iz svih stripova sirom svijeta...?


Pa vjerojatno i je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16873 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/05/2012 : 20:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 13/05/2012 : 20:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Superhik - najbolji negativac ikada.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 13/05/2012 : 20:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/05/2012 : 20:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Superhik-definitivno najzanimljiviji

Dick Frey iz Lazarus Ledda je ostavio jak utisak

Iz Bonelli sveta je Hellingen uvek bio onaj savrseni negativac

Joker iz DC sveta, savrseni Batmanov "ljubicasti" opozit

Carnage iz Marvelovog sveta - kao klinac sam uzivao u SD sagi "Maximum Carnage"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/05/2012 : 21:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?

Nat je zaljubljen u svoju sestričnu koja je oženjena za lorda. Nat pokuša ubiti lorda Zagija i ostatk na Artiku. Pa bježi na Aljasku i završava u Kaliforniji u vatri te svi misle da je mrtav, ali se vrati kao Kapetan Ponoć i na kraju se izmire i sretno žive. Nešto kao Kaine( pozitvan lik s negativnim osobinama), Nat je negativan lik ss pozitivnim osobinama. Pročitaj od SD 9 do SD 18. i SD 53,54,55. Mislim da je to poredak.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/05/2012 : 21:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
epizode od Nestalog istrazivaca do Okrsaja u LA, kasnije Otocka skupina do Povratka Nata Murda

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/05/2012 : 22:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
flok-gledajuci iz pogleda zalosne sove. stalno ga grize i hranu mu krade,zato je zalosna sova kost i koza.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/05/2012 : 18:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?


Po meni je Kandraks kao lik definiran tek u "Povratku Kandraksa" odnosno "Krvnoj žrtvi", to je epizoda gdje je Zagor bio najugroženiji ikada, Kandraks u prvom pojavjivanju je bio jadan, kakav je to lik kojeg možeš ubiti tako da ga baciš u rijeku, ali u Krvnoj žrtvi, sasvim druga priča moram priznati da je napravljena itekakva atmosfera u tom stripu kad je Kandraks doveoZagora do ludila, jer tko se može boriti protiv Bogova, a ipak je bog tame Don bio na strani ionako već opasnog druida Kandraksa. Kandraks je svakako najopasniji Zagorov neprijatelj, daleko.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 14/05/2012 : 19:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Ukratko - Helingen i Mefisto!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16873 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/05/2012 : 22:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

quote:
Originally posted by velka031

Hellingen i Kandrax, po meni dva najklasičnija Bonelli negativca... Najzanimljiviji mi je Nat Murdo...



do sada nisma čitao ni jednu Zagorovu epizodu s Nat Murdom,pa ako mi možeš malo pojasniti tog lika ?
Tintone,zašto misliš da je Kandrax najopasniji ?



bjelolasica ti je već sve rekao, meni je Nat Murdo najbolji lik kojega kojega je Boselli stvorio, čovjek u kojemu se zlo probudilo zbog nesretne ljubavi prema ženi svoga nadređenog, uz to je i vrlo sposoban i inteligentan, a ujedno i nemilosrdan, daleko najkompleksniji negativac, nešto što odudara od tog pojma u ovom serijalu...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/05/2012 : 23:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hellingen je No1
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/05/2012 : 12:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Chiarolla

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 16/05/2012 : 19:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Chiarolla



+ D ARCANGELO... Legenda u negativnom smislu! UŽAS! (ali ne šeste planete)...
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 16/05/2012 : 19:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Slažem se,D"Archangelo je živa katastrofa,a Chariollu nisam još gledao(čitao)
Da ja napravim malu evidenciju. Meni je Mortimer odličan negativac,Bela Rakosi je malo šonjo u 1 dijelu,a za ostale ću vidjeti za par dana. Helligen je ružan ! Kapetan Zmija rula !

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/05/2012 : 19:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Chiarolla



+ D ARCANGELO... Legenda u negativnom smislu! UŽAS! (ali ne šeste planete)...


+ Segna+ Sedioli+ Verni i još puo njih, sve skupa, imamo daleko više loših crtača nego onih dobrih

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/05/2012 : 19:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

Slažem se,D"Archangelo je živa katastrofa,a Chariollu nisam još gledao(čitao)
Da ja napravim malu evidenciju. Meni je Mortimer odličan negativac,Bela Rakosi je malo šonjo u 1 dijelu,a za ostale ću vidjeti za par dana. Helligen je ružan ! Kapetan Zmija rula !


crveno - slažem se

žuto - ne slažem se

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 16/05/2012 : 19:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Verni je olićan ! Sedioli je bio dosta dobar na Tajnim agentima. Možda nema dueš njegov stil,ali nikako nije netalentiran ili užasan. Segna,oči,Segna ...

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/05/2012 : 20:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

Verni je olićan ! Sedioli je bio dosta dobar na Tajnim agentima. Možda nema dueš njegov stil,ali nikako nije netalentiran ili užasan. Segna,oči,Segna ...


Verni je osoba koja ima dosta problema sa statičnosti, proporcijama i drugim glupostima (a usput je i plagijator), Sedioli ima stil koji se meni ne sviđa, istina, ali ima i Civitteli stil koji mi se ne sviđa pa ne kažem da je loš Sedioli je osoba koja jednostavno nije baš neki crtač, bog dao da napreduje, ako ima talenta kako ti kažeš

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 16/05/2012 : 22:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Aristotel Skotos.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000