forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Nathan Never scenarij by Jerry & mladjo-4.strana!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 26/04/2012 : 22:47:05
S obzirom da imam jaku želju napraviti svoj strip a s obzirom da ne znam nacrtati ni Čiča Glišu, logično je da uzmem ono što mi preostaje, a to je - scenarij. Ideja je naišla na kakav - takav odjek u NN topicu (zapravo, nije to bio odjek, više nekakav jedva čujan šapat) ali napisalo se par zanimljivih stvari, a prijatelj drug i borac Jerry Krause pokazao se kao vrlo talentiran momak što se tiče pisanja, pa smo došli na ideju kako na vrlo lagan način zaraditi naš prvi milijun - napisati ćemo zajedno scenarij! Lukavo, ha? Jao, slava, novac, žene...
Nego, sad ozbiljno: mi ćemo ovdje piskarati i međusobno se dopisivati kako bi stvorili nešto upotrebljivo. Kako će to izgledati i na što će ličiti ne znamo, ali sigurno ćemo se dobro zabaviti, a ako i ispadne nešto korisno - ha, slat ćemo vam razglednice iz Milana.

Khm, pa sitnica:
Ovdje piskaramo primarno Jerry i ja ali SVATKO se može uključiti i dati sugestiju. Ali, ukoliko imate dobre ideje, pozivam vas da i sami otvorite topic i napišete nešto svoje. Neće sigurno biti dobro kao naše ali bitno je da se trudite
U ovom podforumu i na ovom sajtu općenito stvarno ima dobrih stripovskih crteža domaće radinosti koji su često popraćeni i izvrsnim scenarijem.
E pa vrijeme je da konačno i mi koji smo u osnovnoj mrzili likovni iz dna duše probamo stvoriti neki strip.


Khm, zo:
DOSAD NAPISANO:

mladjo:
Prva slika: Vide se samo Nathanove oči. Ipak, potrebno je nekoliko detalja da se zna da je riječ o njemu, stoga - manji dio lica plus pramen kose: Oči odražavaju nemir i tugu. Bol probija kroz njih ali ne uspijeva u potpunosti izaći. U očima se vidi i jad i mržnja prema Gradu i svijetu općenito zbog situacije u kojoj se trenutno nalazi.

Tekst: Sve kiše uspomena ne mogu satrati prljavštinu sa lica ovoga grada.


Druga slika: Vidi se kompletno Nathanovo lice. Lice očarava potpuno isto raspoloženje kao na prvoj slici.

Tekst:Ali kada te mračne uspomene potraže...I zatraže tvoju pomoć...Što onda?



Treća slika: Vidi se cijeli Nathan kako sijedi u salonu za sastanke. Sijedi na rubu separea. Cijeli je u kadru i gotovo se ništa ne vidi osim njega (vidljivi su dijelovi separea, prozor s kišom iza...)

Tekst:Zašto je tu? Zar je moguće da cijeli njegov Svijet zla ne može pomoći njegovom problemu? Rekao je da je nužno da ga ja saslušam. Zašto?


Četvrta slika:Vidi se Cijeli Nathan, udaljen metar i pol do dva metra, a u prvom planu je ruka Aristotela Skotosa. Ruka se nalazi dolje desno i visi sa naslona.


Tekst:Da li je ovo neka podla igra u kojoj je moguć samo gubitak i bol?

Peta slika: Proteže se kroz cijeli donji dio strane, dakle zauzima prostor dvije normalne slike. Iz ptičje perspektive vide se Nathan i Aristotel Skotos kako sjede jedan nasuprot drugog, svaki na svom kraju separea. Iza se vidi olujno nevrijeme i grmljavina.

Tekst:Što napraviti kad te tmina zatraži pomoć?




Jerry:
Skotos: Ne želim okolišati Nathane. Bacit ću odmah karte na stol. Nathane, ja umirem...

Nathan: (ne vjerujem gadu, nikad mu nisam vjerovao) Reci Skotose, koju si sad igru smislio?

Skotos: To sam i očekivao, da mi nećeš vjerovati. Ali to što sam te ipak nagovorio da dođeš na ovaj sastanak znači da sam te zaintrigirao.

Nathan: Došao sam samo iz jednog jedinog razloga: da napokon razbijem tvoju odvratnu njušku ako mi lažeš... Jer ono što si mi ostavio na poruci nema nikakvog smisla.

Skotos: Ima Nathane, itekako ima. Jedino ti možeš riješiti situaciju u koju sam upao. Zvuči smiješno, spasiti život svome najvećem neprijatelju. Ali isto tako, otvaram ti mogućnost da ponovno pronađeš najboljeg prijatelja.

Nathan: (lupa šakom od stol) Ne vjerujem ti ništa nitkove, Jack je već odavno mrtav!!! (okreće Skotosu leđa želeći otići)

Skotos: (zlobno se smije) Čekaj Nathane... Zar misliš da sam stvarno glup i da nisam ovo predvidio (dodaje mu svoj telefon)

Hadija: (s druge strane žice s vidno užasnutim glasom) Nathane, što se to događ...




Nathan: (bijesno skače na Skotosa i udara ga šakom) Prljavi gade, šta si joj uradio. Ako joj bude falila i vlas s glave...

Skotos: (polako se pridiže krvavih usana) Tvojoj zgodnoj ljubavnici neće se dogoditi ništa. Morao sam se osigurati, ali moraš me saslušati.

Nathan: (na rubu živaca) Govori gade, ne mogu više gledati tvoju prljavu njušku.

Skotos: Bit ću otvoren. Toliko smo se već puta susreli i sukobili da ti ne želim ništa sakriti.

Skotos: (ironično se cerekajući) Znaš Nathane, život je tako čudan. Ni sam ne znam koliko puta sam želio osnažiti svoju moć. Jer moć je izvor svega što želim. Želim kontrolu nad ljudima, želim svijet na dlanu i toliko sam puta bio blizu, ali si se ti uvijek ispriječio.

Nathan: Prijeđi na stvar.

Skotos: Čuo si za Balkan City i za sve probleme s kojima se njihovi stanovnici, Balkaniti susreću. E pa ja sam te probleme riješio. Izbacio sam rusku mafiju i zavladao tim gradom koji također ima sedam razina...

Skotos: ... Ali to mi nije bilo dovoljno. Želio sam nad tim divljacima iskušati jedan novi virus koji bi, ako moji planovi uspiju, bio model za pokoravanje svijeta...

Skotos: ... Virus sam nazvao YUG 7, ne pitaj me zašto. Uglavnom, virus svojim kemijskim djelovanjem mijenja određenu strukturu u mozgu, što kao posljedicu ima potpuno podčinjavanje mojoj volji. Ljudi postaju neka vrsta "modernih zombija", naizgled su normalni, ali svaku moju zapovijed slijepo slušaju. To je bio moj model za potpuno zauzimanje ovog bijednog svijeta.

Skotos: Ali podcijenio sam taj prljavi narod. Yosuz, jedan od vođa njihovih plemena, me je ugrizao za ruku prilikom jednog mog posjeta gradu. Mislio sam, nije ništa, ali sam se grdno prevario...

Skotos: ... Gad je bio zaražen nepoznatim smrtonosnim virusom i žrtvovao se za svoj cilj. Moji znanstvenici grozničavo pokušavaju otkriti lijek, ali nemam puno vremena. Jedino što sam uspio otkriti je da navodno postoji lijek duboko sakriven u donjim razinama grada. Sve sam pročešljao, ali uzalud. I tu nastupaš ti...

Skotos: Infiltrirat ćeš se u donje razine grada i pronaći virus. Jedino si ti za to sposoban.

Nathan: (sluša ga u nevjerici)

Skotos: Koja čudna igra sudbine... Ja, Skotos koji je napokon imao svijet na dlanu pogibam od ruke prljavog Balkanita.

Nathan: (gnjevno) Kakve veze sa svim time ima Jack?

Skotos: Jack, e to je druga priča...




Skotos: "Znao sam da te neću moći ucijeniti samo s Hadijinom otmicom, pa sam izvukao asa iz rukava".
Skotos: "Svi misle da je moj odbjegli sin izgubio život na onom asteroidu, ali ja ću te Nathane obradovati, Jack je živ i zdrav!
Nathan: "Umaraju me već ove tvoje priče, objasni konkretno".
Skotos: "Nathane, ja sam moćan čovjek i moj spektar djelovanja je velik".
Skotos: "Moje sonde, smještene duboko u svemiru otkrile su jednu anomaliju i snimili nešto nevjerojatno!"
Skotos: "Cijelu jednu galaktiku s novim bićima, a u njima posada s asteroida Arga."
Skotos: "Znam način kako da dođem do posade i dat ću ti upute u zamjenu za dobro izvršen zadatak"
Skotos: "Hadija, Jack i April u zamjenu za moj život. Što kažeš? (lagano se smješka)
Nathan: (nervozno) "Ljigavče!" (odlazi)

Ovo bi uz onih mojih par postova u topicu bio uvod u radnju.

Ideja je da Nathan, paradoksalno, mora spasiti Skotosa, u zamjenu za Hadijin život i "navodne" informacije za spas Jacka i April s druge strane galaktike. Nathan mora otići u Balcan City među sav onaj ološ i pronaći lijek za nepoznati virus. Srećom ima asa u rukavu, jer Skotos ne zna da je Nathan nekad davno već bio u Balcan Cityju i to u vrijeme kad je bezvoljno lutao svijetom nakon ženine smrti. Tu je upoznao zanosnu plesačicu Teutu koja je je ujedno jedna od vođa pokreta otpora već dugi niz godina. Narodu Balcan Cityja je već godinama bilo dosta ruske mafija i sad kad ih je Skotos svrgnuo, upali su u još veću nevolju. Nathan pronalazi Teutu i smišlja s njom plan kako da pomogne Teuti i napakosti Skotosu i tako spasi narod Balcan Cityja iz njegovih ralja, a da ujedno ne ugrozi Hadijin život. Isto tako ostaje mu i nada da Skotos stvarno govori istinu i da su Jack i April doista živi...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 23/01/2014 : 02:07:58
Na 4. strani je scenarij u radu
mladjo Posted - 09/03/2013 : 18:53:43
Dobro, uglavnom, mogli bi staviti da je Skotos Nathanu stavio "tragača" pomoću kojega u svakom trenutku zna gdje je. Znači nekakav čip ili nešto slično na Nathanovom ogrtaču npr. Tako bi Skotos znao gdje se Nathan nalazi te bi onda, u ključnome trenutku, kada se Nathan susretne sa Borisom, mogla uletiti Skotosova vojska. Skotos bi tu doveo i Hadiju, te bi onda na jednom mjestu imali sve aktere događaja - Skotosa koji pod svaku cijenu želi protuotrov ali i razračunati se sa Borisom, Hadiju, koja onda treba biti oslobođena (eventualno i ranjena, u svakom slučaju treba ju uklopiti u opću pucačinu koja bi izbila u jednom trenutku) Borisa kao Cappoa di tutti Cappi, koji se razračunava sa Skotosom, Teutu koja na kraju ne zna kome više pomoći - Borisu ili Nathanu, te samog Nathana kojem je glavni cilj osloboditi Hadiju ali i srediti što više svojih neprijatelja. Bitno je razraditi odnos između Borisa i Nathana. Možda da ubacimo da se i oni od prije znaju? Boris možda i ne bi trebao biti klasični negativac (čisto da izbjegnemo crno-bijele šablone glede likova), mogli bi ubaciti par rečenica tipa kako on dobar dio svojih ilegalnih sredstava daje za pomoć stanovništvu. Tu treba smisliti nešto konkretno - tipa kupuje lijekove za oboljele od neke gadne bolesti koja pogađa siromašne slojeve Balkan Cityja.

Uglavnom, ima tu još dosta za raditi.
mladjo Posted - 08/03/2013 : 08:47:23
Par natuknica:

-mogli bi u jednom trenutku napraviti i sukob sa ruskom mafijom, koju je Skotos pobijedio u Balkan Cityju. Bumo vidli...

- sad sam malo čitao ponovno scenarij - znači zapravo imamo DVA virusa - YUG 7 koji je stvorio Skotos i taj drugi virus koji ga je zarazio. Tu imamo malu rupu na trećoj strani - treba dodati jednu-dvije rečenice o tome kako je Skotos zaražen.

-Znači:Hadija je oteta i Nathan mora, da bi je spasio, otići do Borisa i iznuditi od njega protuotrov za Skotosov virus. Istovremeno, Boris ga u tome pokušava spriječiti, a bitno je da i Boris kontrolira virus YUG 7. u svemu tome mu može pomoći Teuta koja zna gdje je Boris, a ponešto i zna o njemu.teba nam ime za virus.

-Nathanova motivacija je oslobođenje Hadije. To znači da, kada nađe protuotrov još mora imati i obračun sa Skotosom glede oslobođenja svoje drage. Ili nekako Skotosa dovući u Balkan city, tipa, primopredaja protuotrova, pa se onda tu desi obračun i sve što ide uz to. Bumo vidli i to.

-uglavnom, sada teba smisliti interakciju njega i Teute, a mislim da bi i Mirjana (radni naziv, makar mislim da bi mogao ostati) tebala imati bitniju ulogu.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:29:44
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:29:24
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:29:16
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:29:01
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:28:48
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:28:42
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:28:15
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:28:08
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:59
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:52
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:46
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:28
.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:22
20. stranica


Vinjeta je dvostruka ali okomita. Vidi se cijeli Nathan okrenut leđima, na lijevoj strani kadra je, a desno od njega ulaze Boris i Teuta. I jedan i drugi drže AK-47 (Kalašnjikov) u desnoj. Naravno, riječ je o modernijoj verziji te puške koja zapravo i nema neke posebne veze sa originalom, ali dobro bi bilo da se na samoj puški vidi oznaka AK-47, tako da svi odmah znamo o čemu je riječ.Boris ima cigaretu u ustima smotanu, bez filtera.Teuta je visoka, crnokosa i frćkava.
Teuta:Nathan, stara depresivčino!Koliko je prošlo? Ha bolje ikad nego nikad!
Boris:Hmmmm (u smislu mumljanja sebi u bradu)
Druga vinjeva desno:Vide se Teuta i Nathan u prvom planu. Teuta mu prstima prolazi po bradici.
Teuta:Vidi vidi, i dalje imaš tu blesavu bradicu. Što, žileti su skupi na šestoj razini?
Nathan:Meni se sviđa.
Teuta:Hm, sjećam se da si volio...
Nathan:Dobro, dosta o nama

Druga vinjeta lijevo:Teuta predstavlja Borisa Nathanu. Teuta je veselog raspoloženja, Boris je mrk, ozbiljan, namrgođen. Nathanu je u položaju da mu se vidi glava odpozadi.
Teuta:Nego, da te predstavim najgadnijem pasjem skotu u ovome gradu. Nathane, ovo je Boris.
U donjoj trećini kadra bi tebale biti dvije vinjete ali će biti tri, sužene. U prvoj je Nathanovo lice, u drugoj je rukovanje, a u trećoj je Borisovo lice. Cilj je da se pokaže "žestina" rukovanja. Boris se rukuje sa bioničkom rukom i maltene Nathanu lomi kosti ali Nathan, iako se vidi da mu je stisak skoro slomio kosti, ne ispušta nikakav zvuk. Boris je smrtno ozbiljan.


21. stranica

Prva vinjeta:Nathan je s lijeve strane, Boris sa desne, još uvijek se rukuju ali između njih je Tesla
Tesla:no no, dragi prijatelji, nema potrebe za nervozom...
Druga vinjeta:Tesla govori Nathanu. Svo troje su u kadru.
Tesla:Ovako ćemo, Nathane. Kao što znaš u sebi nosiš "tragača" i Boris će ti ga izvaditi, molim te imaj povjerenja.
Nathan:Ako baš moram...

Sada slijedi scena koja je hommage Totalnom opozivu. Sjećate se svi one scene kad Švarci vadi Tragač iz nosa. E, to će upravo biti i ovdje.
Treća vinjeta:Vide se Nathan i Boris. Borisova bionička ruka se razdvaja na nekoliko dijelova, a u sredini je jedan uski dugački dio. Taj dio će ući u Nathanov nos.
Nathan:Dobro, prijatelju, kako...?
Četvrta vinjeta:Obadvojica su u istom kadru kao i na prijašnjoj vinjeti, samo sada je vrlo brzo Boris ugurao cijev u Nathanov nos. Nathan je iznenađen (i uvrijeđen:))
Peta vinjeta:Vidi se Nathan, cijev i pulsirajuća kuglica na pola njegovog nosa. Tragač izlazi van.
Šesta vinjeta:Tragač je vani. Vidimo Nathana okrenutog leđima ali zabacuje glavu unazad u bolnom urliku. Iza njega se vidi Boris sa tragačem na vrhu bioničke ruke.



- Skotos će saznati za njihovo sklonište na način da će otkriti da je Simon izdajnik i onda će mu on reći gdje se kriju. Kada uskoro Skotosova vojska upadne u prostoriju, u nju će doći i sam Skotos, držeći Simona nabijenog na mač. Ta će slika biti barem preko dvije vinjete, a moguće je i preko četiri.

Tesla:Nathane, koja je jedna od najvećih žel,a čovječanstva? Oh, naravno besmrtnost ali hajmo se malo maknuti od te slavne teme SF romana - čovjek se kreće Nathane. Putuje. I to sve više i više. U srednjem vijeku prosječni radijus kretnje čovjeka je bio 50 kilometara. To znači da se tada čovjek za vrijeme cijelog svog života kretao u tom krugu. Možeš li zamisliti to Nathane? Praktički, cijeli život provedeš na kućnom pragu. Ali kako je svijet napredovao, tako je rasla i potreba za putovanjem. Jedrenjaci, dizel motori, avioni, svemirska putovanja...Sve je vodilo tome da se što više kilometara pređe za što manje vremena i sa što manje novaca.Transport je, moj prijatelju nešto što doslovce pokreće svijet.E vidiš, tu nastupa moje otkriće - TELEPORT!. uspio samu trenutnom prebacivanju materije na bilo koje mjesto na zemlji. stari san je konačno dostignut i putovanja postaju potpuno nebitna. Oh, naravno, ne potpuno, uvijek će postojati u turističke svrhe ali za sve ostalo tu je moj izum.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:16
Ok, bitne su sada tu neke stvari: Gore je navedeno da postoji krtica u Aristotelovom krugu (15. strana). Treba vidjeti tko je to, kako to da ga dosad nisu otkrili i kako ga uklopiti u priču. Bilo bi logično da to bude Simon - blizak je Aristotelu, zna njegove planove bitne za ovu priču, a i već smo ga upoznali čime se ispunjava osnovna teorija zapleta - ubojica/izdajnik/whatever je uvijek netko koga smo već upoznali.
Drugo, na 14. strani je navedeno da se tek u tom trenutku saznaje za Teutu. Ako je Mirjana izdajnik, kako onda nisu već ranije saznali za nju? E sad ili ću kompletno mijenjati tu stranu (to se neće desiti) ili ipak Mirjana neće biti izdajnik. Jedino da se ona odlučila na izdaju tek nedavno - time bi se uklopila 14. strana sa pojavom Aristotelovih ljudi. Ili da postoji još jedan čip za koji ne znaju. Hm, to bi tebalo malo razviti, da ne zvuči banalno. ovo sa naknadnom izdajom isto ne drži previše vodu jer je vremenski raspon između 14. strane i potencijalne izdaje premali. Budem videl...
Uglavnoom, što se tiče Borisa - ovo sam ranije predložil:Boris – negativac, bionička ruka, izgledom najviše potsjeća na Branka. Mogli bi mu staviti fudbu, čisto da se naglasi odakle je:)) Šalim se, Boris je sin Srbina i Crnogorke, cijeli život je proveo na donjim razinama, bio je podvrgnut pokušajima genetskog inženjeringa zbog kojeg je izgubio ruku, životna ljubav mu je poginula kao kolateralna žrtva u sukobu Rusko – Kineske mafije, pravi bad guy , želi osloboditi grad od stranog šljama ali samo zato da bi zavladao on i njegov šljam.

Melkajkova verzija, po meni idealna:






Vinjeta je dvostruka ali okomita. Vidi se cijeli Nathan okrenut leđima, na lijevoj strani kadra je, a desno od njega ulaze Boris i Teuta. I jedan i drugi drže bocu CYBER - LOZE u lijevoj ruci, a AK-47 (Kalašnjikov) u desnoj. Naravno, riječ je o modernijoj verziji te puške koja zapravo i nema neke posebne veze sa originalom, ali dobro bi bilo da se na samoj puški vidi oznaka AK-47, tako da svi odmah znamo o čemu je riječ.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:10
19. stranica

Prva vinjeta:Nathan je u krupnom planu, vidi mu se glava i torzo.Rukom prolazi po kosi.Tesla se ne vidi

NATHAN:Skadarsko jezero je lijepo mjesto.Tko bi rekao da krije tolike tajne.
TESLA:Samo jednu Nathane, samo jednu.Ali kakvu...


Druga vinjeta:Vidi se Nathan, sa iznenađenim licem, i podignutom lijevom rukom prema Tesli.
TEKST:Ali kako smo stigli ovdje? što...
Tesla(ne vidi se) objašnjenja idu jedno po jedno Nathane. Dakle, virus Skadar...


Treća vinjeta zauzima dvije slike. Vide se svi prisutni ali pogled je "odozdo", kao sa poda.
Tesla:Skotosa smo lako zarazili virusom. Mislio je da je zaštićen ali precizan hitac injekcije iz snajpera u pravom trenutku i više mu nije bilo pomoći. Snajperista su naravno ulovili, samo on je presudio sam sebi odmah nakon hica.Začuđujuće je Nathane kako zapravo možeš doprijeti do apsolutno svakoga pod uslovom da ti vlastiti život nije bitan.
Nathan:Zašto ga niste ubili?
Tesla (drugi oblačić) Pa da netko drugi nastavi njegov projekt? Ne, morao je biti zastrašen, morao je biti u strahu za vlastiti život. Jedino tako smo ga mogli spriječiti da nastavi širenje YUGA 7.Dobiva 10-dnevnu dozu lijeka koja poništava učinke ali samo dan preko tog roka i Skotos je prošlost. A on to zna. I u strahu je.

Peta vinjeta:Vide se Mirjana i Nathan. Obadvoje se smješkaju.
TEKST - Mirjana:Vraška ideja, jel'da Nathane?
Nathan:Bome je. Vi Balkaniti ste stvarno opasan narod. A i lud definitivno. Jer za sprovesti ovo moraš biti pomalo udaren.


Šesta vinjeta. Nathan se vidi sleđa, okreće glavu u iznenađenju.
Ženski glas (Teuta?) Ovdje se samo priča, a ništa se ne pije!

Ovo sad treba razraditi na stranice. Da li da odmah ulete Teuta i Boris ili tek poslije kao konjica kada već Skotos počne napad i zarobi ekipu? I kada da Nathan sazna za teleport? Ne treba biti previše objašnjenja odjednom. Budem videl...


EDIT:Teleport anulira uređaj za praćenje, pa se postavlja pitanje kako ih je Skotos našao? Može se reći da je ipak Skotosov uređaj radio makar su oni mislili da je anuliran ali to je prebanalno tako da mislim da je bolja jedna dobra stara - izdaja.Mirjana ih je izdala, a poslije je Skotos ubije, čim se operacija zarobljavanja završi.Boris i Teuta bi onda uletili kao reskju mišn.Uglavnom, treba to sad posložiti.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:27:04
18. stranica

Prva vinjeta:Nathan je okrenut leđima Tesli, a pored njega se nalazi Mirjana. Ludwig Tesla izgleda kao mješavina Abrahama Lincolna i Nikole Tesle. Stariji gospodin.
Nathan:Ludwig Tesla?!
Tesla:Tako je dragi prijatelju. drago mi je da ste sretno stigli. Mirjana, čujem da je bilo problema?
Mirjana:Ništa što se ne može riješiti.

Druga vinjeta: Nathan se rukuje sa Teslom
Nathan:Dakle, sad sam stvarno bez riječi. Ne znam što me više iznenađuje-znanstvenik Vašeg glasa koji je očito umiješan u cijelu ovu priču ili ova prostorija u kojoj se nalazi toliko zaboravljenog blaga. Naravno, ako ovo nije samo privid, odnosno ako su ovo na policama stvarno prave knjige.
Tesla:Oh, vjerujte da su prave dragi prijatelju. Nadam se da ćete na kraju uz sav posao naći vremena da ih pogledate


Treća vinjeta: Svo troje su u kadru, stali su se u krug.
Nathan:svakako. Ali sada bi, ako nemate ništa protiv, dobro došlo jedno kavlitetno objašnjenje
Tesla: Oh naravno. ali hajde da prvo rezimiramo ono što znamo.

Četvrta vinjeta: Teslino lice je u prvom planu.
Tesla: Kao što znate, Aristotel Skotos je pokušao zavladati Balkan Cityjem i tako proširiti svoju moć i na ovaj dio planete. Dobrim dijelom mu je to i uspjelo, ali konačna pobjeda mu je još daleko, a postoje velike šanse da do nje nikada ni ne dođe. Prekretnicu u njegovoj borbi učinio je upravo virus YUG 7 koji je mnoge naše borce pretvorio u neku vrstu modernih zombija.

Peta vinjeta: Pogled odozgo na Teslu, Nathana i Mirjanu. Tesla gestikulira šireći ruke.
Tesla: Inflirtrirajući svoje krtice u naše redove proširio je virus na naše vojnike i time desetkovao naše redove. Kako se broj ljudi pod utjecajem YUGA 7 povećavao tako se broj nezaraženih vojnika i aktivnih pristaša smanjivao. Dolazilo je do ozbiljnih kriza koje su nagovještavale moguću skoru propast

Šesta vinjeta: Teslino lice je u prvom planu. Vidi se i dio desne ruke sa uzdignutim kažiprstom. Također, na licu mu je lagani smiješak.
Tesla:Ali onda smo došli do nevjerojatnog otkrića. Virusa nepoznatog dosad, virusa mnogo ubojitijeg nego što se na prvi pogled čini, jednostavno zato što ne postoji protuotrov. Riječ je o žlijezdi jedne mutirane vrste ribe koja, koliko znamo, obitava na samo jednom mjestu na cijelom planetu. Na jednom jezeru na jugoistočnom dijelu Balkan Cityja. Virusu smo dali ime po njemu - SKADAR!
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:26:57
16. stranica

Prva vinjeta:Vidimo zgradu HNK pored koje dolazi auto Nathana i Mirjane. Svuda oko zgrade su stakleni neboderi, a umjesto Zdenca života nalazi se sklepana ćevabdžinica naziva "Zdenac". Vidimo glavni ulaz u zgradu i auto kako staje ispred njega.

NATHAN:Za ovo mjesto me vežu ugodna sjećanja. Ovdje ispred kazališta je bio jedan od najboljih vašara starih stvari. neke najrjeđe ploče i knjige sam nabavio ovdje. Znaš li da i dan danas ovdje možeš kupiti savršeno očuvanu Titovu bistu?
MIRJANA:Čiju bistu?
NATHAN:Ma nije važno.


Druga vinjeta: Nathan i Mirjana izlaze iz automobila. slika pokazuje njih dvoje ali i ćevabdžinicu koja se nalazi pored automobila, a iza Mirjane.

NATHAN: Ako je ovo to skriveno mjesto, onda ste me pomalo i razočarali. Nije neki problem ući u trag ovoj zgradi i cijelome području, čak i ako onaj koji traži nikada nije bio ni blizu Balkan Cityju.
MIRJANA:Razočarao si me Nathane. Nismo tako neozbiljni kao što misliš. stvar je pomalo...kompliciranija


Treća vinjeta: Nathan i Mirjana kreću se prema ulazu zgrade. Vidimo ih sa desne strane, au pozadini se vidi neboder koji u prizemlju ima kafić. velikim slovima piše "KAVKAZ".

MIRJANA:Vidiš, postoji nešto što ne znaš, a što ti tvoj prijatelj Skotos nije rekao. Kao prvo, nije ti rekao glavni razlog njegovog pokušaja preuzimanja Balkan Cityja. Kažem, "pokušaj" jer unatoč njegovoj izrazitoj dominaciji u svim poljima grada, ipak postoje otpori njegovoj vladavini. Jasno, na vlast ne možemo računati, ona je u njegovim rukama, ali postoje i drugi vidovi otpora. Pomalo "gerilski".
NATHAN: Nisam ni očekivao da mi kaže cijelu istinu. Iskreno, sve o čemu sam mogao razmišljati pri susretu s njim su njegove ruke kako drže i muče moju Hadiju...

Četvrta vinjeta: Nathan i Mirjana ulaze u zgradu. Slika ih pokazuje kako ulaze ali iznutra.

MIRJANA:Vidiš, postoji nešto što je jedan naš veliki um konačno sproveo u stvarnost, nešto što će promijeniti granice svijeta i života kakvog ga mi poznajemo. A Skotos to zna. I Skotos to želi.
NATHAN:Hm...Dopusti da budem sumnjičav dok se sam ne uvjerim.

Peta vinjeta:Nathan i Mirjana ulaze u glavnu salu kazališta. sala je prljava, djelomično prekrivena korovom, vidi se da je zapuštena jako dugo vremena.

NATHAN:kakva prekrasna građevina, a tako neslavno propada. Sajam je uvijek bio ispred zgrade ili u predvojru.Glavnu salu nitko nije koristio još od vremena starog kalendara...
MIRJANA: Nema profita u kulturi Nathane. trebao si to već dosad znati. Uglavnom, stani točno ispred mene.


Šesta vinjeta:Vide se Nathan i Mirjana kako stoje jedan naspram drugog.

NATHAN:Ovako? Ali što...?

Čuje se zvuk kojim Mirjana aktivira prekidač na ogrlici na lijevoj ruci. Čuje se KLIK.


17. stranica

Prva vinjeta: Obadvoje se nalaze unutar svojevrsnog svijetlosnog stupa. Vide im se samo crne siluete.

Druga vinjeta: Ista svijetlost, samo sada jasno vidimo i Nathana i Mirjanu unutar nje. Nalaze se u potpuno drugoj prostoriji.

Treća/četvrta vinjeta: slika je preko dvije standardne vinjete. Vidi se cijela prostorija. Nathan i Mirjana su u centru, a sa njihove lijeve i desne strane se nalaze polukružne police sa knjigama, visine 5 mentara. Broj polica je dvadesetak sa svake strane. Iza Nathana, pet metara od njega vidi se veliki stakleni prostor sa nekoliko kompjutorskih konzola ispred njega. Strop je također stakleni i visok je deset metara.
Nathan se osvrće oko sebe potpuno izbačen iz kolosijeka dok Mirjana mirno stoji pored njega.

Nathan: DOVRAGA! GDJE...I KAKO SMO...?!?!
Mirjana: Opušteno samo...


Peta vinjeta: Nathan je ljut, vidimo ga kako stoji u krupnom planu ispred Mirjane
Nathan: Ma kako dovraga opušteno! kakav je ovo trik?! I gdje smo to?!
Mirjana:Odgovore ćeš dobiti vrlo brzo.

Šesta vinjeta:Vide se Teslina leđa. ruke su mu iza leđa. Ispred njega su (iznenađeni) Nathan i Mirjana.

Tesla:Poštovanje dragi gosti. Kako je bilo na putovanju?
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:26:49
14. stranica:

Slika zauzima dvije vinjete. Noć je. Skotos gleda kroz stakleni zid grad. Prilazi mu čovjek kojega mi mogli okarakterizirati kao Skotosovu denu ruku. Potpuna je suprotnost njemu. Nizak je, ćelav i nosi naočale. Cijela prostorija je prazna, nema namještaja. Prostorija služi Skotosovom gledanju svojih podanika.

SIMON:gospodine Skotos...

TREĆA VINJETA:
Vidi se pola Skotosovog lica i to njegova desna strana. Lice je u desnoj strani vinjete. Iza se vidi Simon.

SIMON: Uzvišeni, oprostite što ometam vaše "Bdijenje nad gradom" ali stvari polako dolaze na svoje mjesto. Never je u Balkan cityju i mislimo da je na tragu Borisu, a i čini se da mu je veza netko tko je promakao našoj obavještajnoj službi. Stanovita žena koja ima pristup Borisovoj najbližoj okolini. Ne treba napominjati da je visoko rangirana djelatnica Borisovog "Securitatea".
ARISTOTEL: Da, uvijek je žena...

ČETVRTA VINJETA:
Kadar je "odozdo". Vidimo cijelog Skotosa leđima okrenutog ali glave okrenute prema simonu (glava je okrenuta na desno). Vidimo i cijelog Simona. Okrenut je leđima.

SKOTOS:Kako to da nam je izmicala dosad?
SIMON: Bilo joj je nemoguće ući u trag zbog potpuno izbrisanog identiteta.osoba tog imena i prezimena vodi se kao poginula već dvadeset godina. očito je izlažirala vlastitu smrt i nakon toga stalno mijenjala identitete, pazeći da ne ostavi trag.Nikakvi elektronski zapisi, ništa.Nema kartica, osobnih dokumentata...Imamo samo nekoliko njenih slika koje ju dovode u vezu sa Securitateom, a gdje se vidi u blizini Borisa.

PETA VINJETA:

Vidi se Simonovo lice u prvom planu. Pomalo potsjeća na Siggyja

SIMON:Tek smo današnjom pretragom Neverovog stana otkrili da i on poznaje dotičnu osobu. Postoji slika njega i nje. Sve upućuje na to kako je ona njegova veza u Balkan Cityju. Na slici piše i ime. Moguće je da je to ime koje trenutno koristi ili se barem njime koristila prije.
ARISTOTEL:Kako glasi ime?


ŠESTA VINJETA:
Simon i Skotos stoje sučelice jedan drugom.

SIMON:Zove se Teuta.

15. Stranica

Prva vinjeta:U prvom planu se vidi pogođeni Shommy, odnosno vidi se kako mu se dimi iz predjela prsa.Leži leđima na šanku. U desnoj ruci mu je puška.
MIRJANA:Postao si spor Shommy...Na tvoju žalost.

Druga vinjeta:Nathan prilazi Mirjani.Mirjana se na slici nalazi sa lijeve strane, a Nathan je na desno.

NATHAN:Šteta, bio je dobar konobar. Makar su se teško informacije izvlačile iz njega.Predlažem da što prije odemo odavde, moglo bi se pojaviti još Shommyjevih prijatelja. A mislim da neće biti sretni kada vide u kakvom je stanju.
MIRJANA:Naravno, što prije odemo, to bolje. Tako i tako mi se nije sviđala muzika u ovoj kafani.


Treća vinjeta:Nathan i Mirjana nalaze se u automobilu. Mirjana vozi.

NATHAN: Prijeđimo na stvar. Svakako ti mogu zahvaliti što sam živ ali nekako sumnjam da si me spasila iz čiste brižnosti prema strancu u nevolji. Ili je to možda običaj u ovim krajevima?
MIRJANA: Nevjerojatno si pronicljiv. Naravno da nije slučajno. Moje ima je Mirjana i imamo zajedničku prijateljicu, mislim da znaš koju i krajnje je vrijeme da se nađete. stvari izmiču kontroli Nathane. U početku smo mislili jednostavno te izostaviti iz svojih planova ali ada mislimo da imamo dosta zajedničkih interesa u vezi cilja koji želimo postići.


Četvrta vinjeta:

NATHAN:Jedini moj cilj je osloboditi moju djevojku iz ruku onoga luđaka Skotosa! Osim toga, priča smrdi do neba! Kao prvo, kako ste uopće znali da sam baš u onom lokalu?
MIRJANA:Skotos nam je rekao.


Peta vinjeta:

NATHAN:MOLIM?!!
MIRJANA:Smiri se, ne direktno. Imamo petu kolonu vrlo blizu Skotosu. Skotos te prati Nathane. Točno je znao gdje si u bilo kojem trenutku ove tvoje misije. Buba je negdje na tebi, na odjeći ili na koži. U svakom slučaju, nebitno. Pobjeći ćemo mu.


Šesta vinjeta:Vidi se auto sa zadnje strane, u pokretu.sa desne strane JUMBO plakat na kojem se najavljuje koncert BIJELOG DUGMETA (tribute band zvani KRVAVI MOST). Na JUMBO plakatu također piše "sponzored by CYBER LOZA"

NATHAN:A kako to, molim te?
MIRJANA:Vidjet ćeš uskoro.



(Scene u autu još doradim sutra. Mislim na crtački dio, polaožaje likova u autu idr.)
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:26:41
13.stranica:

Vidimo Sedmaša kako cilja u Nathana. Položaj kadra je iza sedmaševog ramena udesno.Nathan leži na podu.
TEKST: SEDMAŠ: Ti...Si...Mrtav.
NATHAN (RAZMIŠLJA): Gotov sam...
DRUGA SLIKA:Vidimo glavu od sedmaša pogođenu metkom. Glava je točno ispred čitatelja u sredini slike, a metak je došao sa desne strane te ju zabacio ulijevo. Tu ide neki od onih simpatičnih zvukova pucanja tipa BLAMM!!

TREĆA SLIKA:Nathan se okreće prema izvoru pucnja iznenađena pogleda.
TEKST:Dovraga, tko...

ČETVRTA SLIKA:Vidimo djevojku u prvom planu, visoku, vitku, Romkinju, izrazito zgodnu, u romskoj odjeći (neka crtač to pobliže definira ali svakako suknja i nekakva majica-perelina, znači potpuno suprotna obleka od ostalih žena u NN svijetu (uska/napeta obleka)).Drži pištolj u desnoj ruci iz kojeg se, evidentno, maloprije pucalo. Ozbiljan izraz lica, savršeno miran.Ima metalnu ogrlicu na lijevoj ruci.

PETA SLIKA:Vidimo Nathana u prvom planu kako se ustaje.
TEKST: Dovraga, hvala ti tko god...

ŠESTA SLIKA:Vidimo Nathanovo zaprepašteno lice. "Čuje" se zvuk ispaljenog metka:BLAMM!!
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:26:30
11.strana:

Prva slika:Nathan blokira pušku lijevom rukom i metak odlazi pored njegove glave.
Druga slika:Nathan udara svom snagom Shommyja i ovaj udara u police sa pićem. staklo leti na sve strane. Slika je pozicionirana tako da vidimo Nathanova leđa i kako lijevom rukom udara Shommyja.
Tekst(Nathan): GADE!
treća slika: Shommy leži ispod šanka krvavog lica. Stišće dugme ispod šanka.
Tekst (Shommy): Ovo nisi smio napraviti prijatelju.
Četvrta slika: Vidi se Shommyjeva ruka kako stišće dugme ispod pulta. Čuje se KLIK.
Peta slika: Desno od šanka (kada se gleda prema njemu) otvaraju se tajna vrata. Tu stavljamo zvuk-otvaranja-tajnih-vrata, npr. VRRRR:))
Šesta slika:Na vratima se pojavljuju dva muškarca pod očitim djelovanjem virusa YUG 7. Prazan pogled, izgled zombija. Zapravo potpuno izgledaju kao zombiji samo što imaju normalnu odjeću, tj. ne izgledaju kao da su ustali iz groba i nemaju ruke ispružene ispred sebe.



12. strana:

KADAR ZAUZIMA DVIJE SLIKE:Vidimo Nathana u ležećem položaju, položaj crteža je iza njegovih leđa, ulijevo.U desnoj ruci mu je pištolj. Ispred njega ali nalijevo je šank, vidi se Shommyjeva glava i dio cijevi puške, a desno od šanka su vrata sa "Sedmašima". Sa Nathanove desne strane ali ispred, dakle desno pored vrata, vide se posjetitelji kafića kako u strahu gledaju prema Sedmašima. Sedmaši su žargon za ljude pod utjecajem virusa YUG 7. E sada, da smislimo profil Sedmaša - nikako nisam za klasičnu zombi priču, mislim da bi oni svakako trebali imati određeni intelekt, zapravo on bi mogao i ostati na svojoj razini ali bitna je potpuna podređenost tuđoj volji. Tu dolazimo do pitanja kako ih podrediti konkretnoj osobi. Mogli bi npr. uvesti da slušaju osobu čiji glas prvi čuju (naravno, nakon uzimanja virusa) ili da im se uz virus, putem dodatka ubrizga i slika osobe koju moraju slušati. Možda i kombinacija ovo dvoje. Virus bi mogao biti crne boje. Znači, Sedmaši su potpuno podređeni tuđoj volji ali nisu ni potpuno lišeni svoje. To im se očituje u praznom pogledu ali pogledu punom mržnje prema svima i nedostatku komunikacije (osim povremenog urlika kada ih Nathan ozlijedi:)) Također, što se tiče buduće komunikacije između njih - ona bi svakako trebala postojati ali neka bude svedena na najmanju moguću mjeru.
TEKST: (Nathan razmišlja)Dovraga, "Sedmaši"


TREĆA SLIKA:Vidimo dva Sedmaša kako pucaju iz svojih bioničkih ruka (dakle, oružje im je srašćeno sa rukama). Nema teksta
ČETVRTA SLIKA:Meci promašuju Nathana i on odgovara na paljbu.
PETA SLIKA: Jedan Sedmaš je pogođen ali drugi puca i dalje
ŠESTA SLIKA: Nathanu se oružje izbija iz ruke
TEKST: (Nathan): Aaah! (zvuči glupo ovako napisano ali zapravo baš paše uz sliku i situaciju:))


mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:26:22
9. strana:

PRVA VINJETA- Nathan za šankom tog striptiz bara. Pije neko gadno lokalno ljuto piće na bazi travarice i gleda blijedo preko oka neku eksplicitnu striptiz točku između neke plavuše striptizete i ženskog androida. Crtaču prepuštam na maštu šta njih dvije rade. :)

Tekst: Nije mi bilo bitno u kojem samo lokalu. Bitno je bilo samo da mi ti prizori bar nakratko isperu očaj u duši.

DRUGA VINJETA- Vidi se na pozornici Teuta okrenuta leđima. Tijelo savršeno, dugačke noge, halteri, raspuštena crna kosa, lice se još ne vidi.

Tekst: A tada se pojavila ona, u svom tom sjaju. Odmah sam zamijetio da nije obična striptizeta.

TREĆA VINJETA- Vide se samo njene oči u krupnom kadru kako upućuju pogled prema Nathanu. U pozadini tih očiju vidi se u sitnom kadru publika kako oduševljeno kliče.

Tekst: A i ona zna prepoznati stranca...

ČETVRTA VINJETA- Nathan i Teuta ispred šanka. Nathan je časti pićem, ali u kadru je ona i dalje okrenuta leđima.

Tekst: Ona je bila osoba koja mi je pomogla da nekako prebrodim jedno teško razdoblje svog života.

PETA VINJETA- Preko cijela donjeg dijela stranice. Napokon prizor Teute na pozornici u punom sjaju. Nekako je zamišljam kao Salmu Hayek iz Tarantinova "Od sumraka do zore", ali opet crtaču prepuštam na volju da je "dotjera". :)

Tekst: Teuta... moj as iz rukava za koji Skotos nema pojma...



10.strana:

Kadar zauzima dvije slike, znači jednu trećinu stranice. Lijevo je šank za kojim sijedi Nathan i priča sa konobarom. Šank je okomito na kadar, odnosno ide od doljnjeg lijevog dijela kadra do gornjeg. E, sada, ovdje bih ubacio što više elemenata "domaćeg" štiha, odnosno par lokalizama koji bi potsjećali da je ovo Balkan, a usput i malo humora ne škodi.Šanker izgleda kao robotizirana verzija Miše Kovača. Faca i cijelokupna pojava je identična ali jedna ruka je bionička. Nosi potkušulju na kojoj piše "Balcan caffe".Puši kubanku i krpom briše šank. U pozadini ali u centru kadra je Balaševićev hologram, pjeva Lepu Protinu kći, a nekoliko ljudi ga oduševljeno gleda, među njima i ja. sa desne strane je drugi hologram sa istom funkcijom. Tu ti Jerry reci koga želiš, a naravno, ti si i u publici:)) U lokalu je zapravo malo ljudi.

Nathan:Znači Shommy ti nemaš pojme gdje je Teuta sada.
Shommy (nezainteresirano):Ne.Nije me briga. A i da znam...

TREĆA SLIKA:Vidi se u prvom planu Shommyjevo začuđeno i uplašeno lice i Nathanova ruka kako ga grabi za potkušulju. Iza se vidi dio šanka sa nekoliko boca CYBER-LOZE. (Cyber-Loza bi moglo biti najpopularnije piće u gradu, "balkanska Vidhka":))

ČETVRTA SLIKA:En Face slika, s lijeve strane začuđeno Shommyjevo lice a s druge strane Nathan, ljut ali istovremeno i vesel, drži sada shommyja s dvije ruke.
TEKST: NATHAN: Možeš si uštedjeti mnogo muka Shommy. a i mnogo zuba. gdje je Teuta?!

PETA SLIKA: Vidimo Shommyjevu bioničku ruku kako uzima pušku. Nema teksta.

ŠESTA SLIKA: Shommy uperuje pušku u Nathana koji ga i dalje drži.
TEKST - SHOMMY: Vrijeme je da malo promijenimo stil igre, prijatelju.
mladjo Posted - 07/03/2013 : 09:26:13
7.strana:


PRVA VINJETA- Sunce visoko iznad grada. Vidi se samo vršak grada, a sunce prži nemilosrdno.

Tekst: Kontrast koji Sunce ovdje stvara u svojoj nemilosrdnoj toplini je nevjerojatan.

DRUGA VINJETA- Dio grada se potpuno prži u svjetlosti Sunca, a kako je grad smješten u brdovitim usjecima i natkriven je u nekim dijelovima razinom grada, taj drugi dio grada je u potpunoj sjeni.

Tekst: U jednom trenutku se pržiš u svoj silini Sunčeva svjetla, a u drugom kao da te gotovo prekrije tama.

TREĆA VINJETA- Prikaz neke donje razine grada u gustoj sjeni. Vidi se neka sirotinja u krpicama skupljena oko neke narušene zgrade kako sjedi na asfaltu i zuri u prazno.

Tekst: Baš kao što tama prekriva i ovaj napaćeni narod koji i ne zna za ništa drugo kroz svoju povijest.

ČETVRTA VINJETA- Sad sve do 10. stranice slijede vinjete koje više nisu četvrtaste već oblačikaste budući da sad govorimo o prošlosti. Scena iz Velike katastrofe- veliki plimni val, tsunami koji potaplja neki priobalni grad.

Tekst: Neki govore da je Velika katastrofa koja je pogodila ovaj svijet, u stvari, bila velika sreća za narod Balkanita.

PETA VINJETA- Vinjeta je podijeljena dijagonalno: u donjem dijelu prikaz nekih političara kako sastanče za stolom i s nekim spisima u rukama. U gornjem dijelu vinjete topovi i haubice kako pucaju na nekom bojištu.

Tekst: Za narod koji se nije nikako mogao sastati u svojim beskonačnim ratovima, spletkama, bitkama...

ŠESTA VINJETA- Prizor ljudi kako hodaju po ruševinama nekog razrušenog grada nakon Velike katastrofe

Tekst: Tek ih je Velika katastrofa uspjela ujediniti... i iz pepela svojih gradova napraviti ovaj jedinstveni grad... kilometarski dug, kilometarski visok. I dalje u velikim problemima, ali bar ujedinjen.



8. strana:

PRVA VINJETA- Nathan u nekoj letjelici. Potpuno zarasle, neobrijene brade i sa svezanim repićem gleda praznim pogledom kroz prozor letjelice.

Tekst: Ni sam ne znam kako sam se bio našao u ovom gradu.

DRUGA VINJETA- Vidi se aerodrom u Balkan Cityju i Nathan u minijaturnom kadru kako ga napušta s rukama u džepovima svog čuvenog ogrtača.

Tekst: Nakon Laurine smrti i nestanka Ann bilo mi je svejedno gdje se nalazim. Jedno jutro samo sam osvanuo u Balkan Cityju.

TREĆA VINJETA- Zauzima čitav srednji dio stranice. Prizor Nathana kako hoda gradom. Recimo da je riječ o trećoj razini grada. Prepuna vreva ljudi na ulicama, svakakvih faca, mutanata, androida. Svi nešto kao da nude Nathanu.

Tekst: Sve sam tada činio samo da bar nakratko odagnam svu tu gorčinu u srcu, sav taj osjećaj krivnje...

ČETVRTA VINJETA- Pokušaj krađe sata s Nathanove ruke nekog čupavog lopova kojeg Nathan jet kune doo udarcem nogom lako svladava.

Tekst: Govorilo se da je ovo jedan od najopasnijih gradova na svijetu...

PETA VINJETA- Nathan ispred najvećeg striptiz bara na trećoj razini.

Tekst: ... ali isto tako i jedan od "najotvorenijih" da tako kažem. Grad otvoren za sve vrste provoda...



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000