forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zamislite da ste zagorov scenarist

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Poncho Posted - 31/08/2007 : 14:46:46
Ovaj avtar je slučajno odabran, stvarno je nikakav, nemojte mi zamjeriti... nego da počnem s temom:

Zamislite da ste dobili posao u Bonelija kao scenarist za Zagora...
Napišite kakve bi bile vaše ideje, možda novi neprijatelji, ili povratak starih? Napišite u kratko kakva bi bila radnja... ko bi crtao vaše scenarije? U koliko nastavaka? i sl.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zoroasterixx Posted - 31/07/2022 : 20:32:08
quote:
Originally posted by Qwertz

P.s Zagor bi tog bogataša osobno ubio sjekirom i tako osvetio smrt prijatelja. Jedino ne znam koji bi to prijatelj bio. Trebao bi biti netko dovoljno važan da njegova smrt šokira čitatelje, ali opet ne toliko važan da serijal ne može funkcionirati bez njega.



Neki traper ili mornar. Njih ima poprilično.
Qwertz Posted - 31/07/2022 : 19:12:55
P.s Zagor bi tog bogataša osobno ubio sjekirom i tako osvetio smrt prijatelja. Jedino ne znam koji bi to prijatelj bio. Trebao bi biti netko dovoljno važan da njegova smrt šokira čitatelje, ali opet ne toliko važan da serijal ne može funkcionirati bez njega.
Qwertz Posted - 31/07/2022 : 19:10:44
Ideja: novi neprijatelj i blago pomaknuti timeline. Ali, nije to nikakav nadnaravni negativac ili tako nešto, već običan bljedoliki bogataš koji ima nekakvu ogromnu firmu koja se bavi sječom šuma, isušivanjem vodenih površina itd. (Može i tražiti naftu, zašto ne?). Naravno, sa sobom ima i hrpu plaćenika naoružanih do zuba koji bez razmišljanja otklanjaju svaku prijetnju i prilično su laki na okidaču. Zagor bi na početku sve pokušao riješiti sam, ali bogataš bi mu samo pokazao dozvolu koju mu je potpisao predsjednik osobno. Mogao bi možda otići i do samog predsjednika, ALI predsjednik ne bi više bio njegov stari poznanik A. Jackson, već njegov nasljednik Van Buren koji se nikada nije susreo s Zagorom i koji bi ga samo lagano naglavačke izbacio iz Bijele kuće. To putovanje od Darkwood i Washingtona te unatrag trajalo bi dovoljno vremena da Darkwood bude neprepoznatljiv kada se Zagor vrati; šuma je sve manja, sve je puno bijelih radnika i raznih trgovaca svime i svačime, šumom patroliraju plaćenici itd. Također, puno bi Indijanaca bilo poubijano, a malobrojni preživjeli bili bi stjerani u nekakav rezervat na rubu Darkwooda. Zagor bi ih posjetio i ponovno bi im pokušao prodati onu staru foru o Manituovom poslaniku, ali oni mu više ne bi vjerovali jer ih nije zaštitio kada je trebalo. Ipak, Tonka, Winter Snake i još pokoji Indijanac Zagoru bi rekli nešto u stilu: "Znamo da nisi Manituov poslanik, ali si još uvijek naš zaštitnik. Idemo s tobom i u smrt, ako je potrebno." U tom trenutku, neki od plaćenika bi uletio među njih i ubio nekog od važnijih likova (možda Mnogookog, ili čak Chica, da epizoda dobije neki mračniji ton). Zagor bi tada divljački nasrnuo na njega i do smrti ga prebio svojom sjekirom. Zatim bi Zagor i tih nekoliko vjernih Indijanaca krenuli u borbu protiv plaćenika (u partizanskom stilu; neke sabotaže, zasjede, neočekivani napadi itd.). Možda bi još neki važan lik poginuo ili bio ranjen. Na kraju bi došlo do velikog obračuna gdje bi Zagor morao ući u sjedište negativaca i postupno ih ubijati dok ne dođe do bogataša. Tada bi uslijedio veliki završni dvoboj Zagora i tog bogataša. Bogataš bi se pokazao jako sposobnim protivnikom, ranio bi Zagora i pobjegao u svoje sjedište u Texasu, ostavivši posao u Darkwoodu bez nadzora. Darkwood bi se vratio u normalu. Zagor bi pokopao tog svojeg prijatelja kojeg su ranije ubili i zakleo se na osvetu. Tu bi epizoda završila i serijal bi se uskoro vratio na stare staze, sve dok stariji Zagor jednom ne bude u posjeti Texu. (Tada bi došlo do nastavka gore opisane avanture). Stariji Zagor (možda čak još stariji od onoga iz epizode Bandera) i odrasli Tex (onaj iz regularne serije) bi se zajedničkim snagama borili protiv onog istog bogataša kojeg se Zagor zakleo ubiti. Taj bi bogataš bio poznat kao zločinac, ali mu nitko ništa ne bi mogao zbog neke veze u Washingtonu ili nečeg sličnog. Ipak, Zagor i Tex bi ga zajednički svladali nakon epske borbe i zatim proslavili pobjedu u nekom saloonu uz bačvu viskija:)
Zoroasterixx Posted - 31/07/2022 : 12:29:07
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Treba ga poslati u Jenu kod Hegela i zatim treba opisati susret sa Marxom i Engelsom u redakciji Neue Reinische Zeitung.



Da Marxu u prolazu dobaci da se okane ćorava posla i proba nešto u životu zapravo radit :)



Marx je volio piti po barovima. Mogao bi biti susret Chica i Marxa.

Poncho Posted - 31/07/2022 : 12:13:05
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Treba ga poslati u Jenu kod Hegela i zatim treba opisati susret sa Marxom i Engelsom u redakciji Neue Reinische Zeitung.



Da Marxu u prolazu dobaci da se okane ćorava posla i proba nešto u životu zapravo radit :)
Zoroasterixx Posted - 31/07/2022 : 12:11:13
Treba ga poslati u Jenu kod Hegela i zatim treba opisati susret sa Marxom i Engelsom u redakciji Neue Reinische Zeitung.
stinky Posted - 31/07/2022 : 12:10:56
ja vam pamtim dioklecijana
i mongolskog kana batukana
te zagora silna opjevana
reva chico čađava mejana

Evo, sad je bolje. Mislim da se slažeš i da bi naša priča mogla početi ovim desetercem.
Poncho Posted - 31/07/2022 : 12:04:37
Eto vidiš... kao da san zna...

Svaka dobra priča ima prolog. A zadimljena krčma di se skupe neki zajebani tipovi veći od života da bi krenuli u neki pothvat je dobar prolog.

A epika i mitovi su zahvalan izvor za neku avanturističku priču.
stinky Posted - 31/07/2022 : 11:59:28
quote:
Originally posted by Poncho

Znaš kakvu bi šemu izveo? Epski narodni deseterac iz ultimativnog best sellera ovih prostora -"razgovor ugodni naroda slovinskog" od Andrije Kačića Miošića. Samo bi na pocetku serdari pili vino u krčmi u Plaisant Pointu.



aaaahhhyaaaaaak!!!!

čovječe, se ti baviš okultizmom? uzeo si ideju iz mog neobjavljenog rada o hrvatskom dinaroidnom Zagoru. već godinu dana prikupljam građu i istražujem narodne junačke pjesme te studije na tu temu. čak sam samoga dooma privolio na čitanje Bilježaka o putu po Dalmaciji opata Alberta Fortisa našega vrijednog Ivana Lovrića.

ja vam pamtim dioklecijana
i mongolskog kana batukana
reva chico čađava mejana
a zagora silna opjevana
Poncho Posted - 31/07/2022 : 11:48:54
quote:
Originally posted by doom

quote:
Originally posted by Poncho
A za ideje...njih ima uvik Zagor je tako postavljen da su mogućnosti beskonacne.


Daj nešto, ne očekuje se sad nekakav scenarij, samo nekakav uokvireni sinopsis bi bio i više nego dovoljan.



Znaš kakvu bi šemu izveo? Epski narodni deseterac iz ultimativnog best sellera ovih prostora -"razgovor ugodni naroda slovinskog" od Andrije Kačića Miošića. Samo bi na pocetku serdari pili vino u krčmi u Plaisant Pointu.
doom Posted - 31/07/2022 : 11:46:22
quote:
Originally posted by Poncho
A za ideje...njih ima uvik Zagor je tako postavljen da su mogućnosti beskonacne.


Daj nešto, ne očekuje se sad nekakav scenarij, samo nekakav uokvireni sinopsis bi bio i više nego dovoljan.
Poncho Posted - 31/07/2022 : 11:43:38
quote:
Originally posted by stinky

kaj se buniš
tu si još bio mlad, vitalan, s pogledom naprijed... vidi kako si pisao: "Darkwood kao područje na granici gdje se kuju pionirski mitovi itekako još može puno dati." to je vjera, to je elan, Darkwood može puno dati... e di su ti dani kad sam ja ovako dolazio na forum, družio se sa stripašima i maštao da kiky, da D.J., da kruger može puno dati... otrežnjenje je bilo brutalno. i postao sam ovo što sam danas: olupina, mrzovoljan... ma katastrofa



Ma elan me hvala Bogu nije napustio, zapravo san najvitalniji ikad. A za ideje...njih ima uvik Zagor je tako postavljen da su mogućnosti beskonacne.
stinky Posted - 31/07/2022 : 11:38:58
kaj se buniš
tu si još bio mlad, vitalan, s pogledom naprijed... vidi kako si pisao: "Darkwood kao područje na granici gdje se kuju pionirski mitovi itekako još može puno dati." to je vjera, to je elan, Darkwood može puno dati... e di su ti dani kad sam ja ovako dolazio na forum, družio se sa stripašima i maštao da kiky, da D.J., da kruger može puno dati... otrežnjenje je bilo brutalno. i postao sam ovo što sam danas: olupina, mrzovoljan... ma katastrofa
Poncho Posted - 31/07/2022 : 11:30:38
Jao di si to izvukao iz naftalina
doom Posted - 31/07/2022 : 09:56:22
Ako netko ima ideja ili samo nekih premisa da se razbije monotonija serijala neka napiše...
Poncho Posted - 17/01/2015 : 12:52:36
Darkwood kao područje na granici gdje se kuju pionirski mitovi itekako još može puno dati. Problem je što Zagoru kronično nedostaju kvalitetni scenaristi koji će znati izvući kvalitetni materijal iz pionirskog duha granice. U nedostatku elementarne kvalitete scenaristi pribjegavaju promjeni forme (izbacivanje Darkwooda) a da na sadržaju, suštini ne urade ama baš ništa. Da se razumijemo, apsolutno smatram da su putovanja po cijelom svijetu razvojna nužnost Zagora. Ali slati ga van Darkwooda samo da se promijeni scenografija odaje manjkave scenariste.
velka031 Posted - 16/01/2015 : 22:47:23
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by velka031

Držao je Toninelli jedno vrijeme Zagora isključivo u Darkwoodu u ratu sa trgovcima viskijem i odmetnutimm Indijancima, pa je serijal skoro skrahirao.



Može Zagor u Darkwoodu biti itekako zanimljiv, što uopće ne bi smjelo dolaziti u pitanje, ali kada se to napravi na pravi način. Te priče s random trgovcima viskijem/oružjem i nekim random indijancima na ratnoj nozi su možda najobičnije priče kakve jedan strip koji je smješten u 19. stoljeću u SAD-u može imati, i kao takve ne da su izlizane nego su perverzne. Ne kužim kako nekome to može uopće biti zanimljivo pisati takve epizode i činiti se kao neka svježa ideja. Indijanci u ratu/izvršavanju osvete/nečemu trećem još da, zapravo svakako da, ali to onda mora biti vraški kompleksna priča i s dobrom porukom - npr. Marš očajnika, Gnjev Osaga itd.



Slažem se, ideja je manje bitna, izvedba iste je ono što stvara razliku. Naveo si baš dvije legendarne priče čija se radnja odvija u Darkwoodu... Ali da, to je Nolitta.
DODSFERD Posted - 16/01/2015 : 18:50:15
Te darkwoodske priče nikako ne bi trebale sličiti na ovu Veliki turnir koja je nedavno izašla kod Ludensa. Ako se izuzme boksački turnir ostatak priče je najveći mogući kliše u odnosima indijanaca i bijelaca, osim što je tema izlizana u ovom slučaju je još i scenarist prerano otkrio sve postupke koje će negativci napraviti.
Zagor12 Posted - 16/01/2015 : 18:23:15
quote:
Originally posted by velka031

Držao je Toninelli jedno vrijeme Zagora isključivo u Darkwoodu u ratu sa trgovcima viskijem i odmetnutimm Indijancima, pa je serijal skoro skrahirao.



Može Zagor u Darkwoodu biti itekako zanimljiv, što uopće ne bi smjelo dolaziti u pitanje, ali kada se to napravi na pravi način. Te priče s random trgovcima viskijem/oružjem i nekim random indijancima na ratnoj nozi su možda najobičnije priče kakve jedan strip koji je smješten u 19. stoljeću u SAD-u može imati, i kao takve ne da su izlizane nego su perverzne. Ne kužim kako nekome to može uopće biti zanimljivo pisati takve epizode i činiti se kao neka svježa ideja. Indijanci u ratu/izvršavanju osvete/nečemu trećem još da, zapravo svakako da, ali to onda mora biti vraški kompleksna priča i s dobrom porukom - npr. Marš očajnika, Gnjev Osaga itd.
velka031 Posted - 15/01/2015 : 22:34:44
Držao je Toninelli jedno vrijeme Zagora isključivo u Darkwoodu u ratu sa trgovcima viskijem i odmetnutimm Indijancima, pa je serijal skoro skrahirao.
King Warrior Posted - 13/01/2015 : 23:48:06
quote:
Originally posted by Zoroasterixx


Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor.


Pa ne znam baš koji su to fanovi, ali rekao bih da su manjina i, kao što Poncho reče, onda oni ne razumiju bit Zagora.
Takvima je bolje da se drže stripova poput Texa.
Klasičnog Zagora su definisale epizode poput Američke odiseje, Hellingen, Rakosi i Kandrax, sve priče sa natprirodnim elementima.


DODSFERD Posted - 13/01/2015 : 20:29:30
Zagor je oduvijek bio žanrovski raznolik, nikada nije bio čisti western pa bi tako trebalo biti i dalje ali ipak ne treba previše eksperimentirati. Fantasy svijet nije za njega kao što npr. nije ni kameno doba, srednji vijek ili daleka budućnost na nekom planetu.
Leonid Posted - 13/01/2015 : 20:16:18
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.



Samo njihovo negiranje jedne sjevernoameričke odiseje govori o nerazumjevanju Zagora. I na njih se može primjeniti ona o ljigavim dagonovim sljedbenicima.

Raznih žanrova imaš čak i kod Nollite, on je taj koji je uspostavio nadžanrovskog Zagora, nije to nikakva novotarija. Rekao bih da ti stari čitatelji često pokazuju zapanjujuće nepoznavanje materije.



Sjevernoamerička odiseja je jedna od najboljih faza Zagora, uz Nolittino zlatno doba naravno.
Rekao bih da neki čitatelji vole u Zagoru neke elemente koji im odgovaraju (western, Chicov humor, indijanci i vojnici i trgovci viskijem npr) a odbacuju Hellingena, Rakosija i paralelne svijetove jer im to ne paše. Zagor čitaju isključivo kao western iako on od početka nije bio zamišljen kao takav.



Onaj tko želi samo western nek čita Texa.To je čisti western bez lutanja.
Zagor je pravednik koji pomaže svima.Pustolov spreman propješačiti SAD samo da istjera pravdu ili pomogne starom prijatelju.
Ne znam koliko bi uspjeha imao fantasy...to je specifičan žanr i valjalo bi da priču napiše osoba koja razumije taj svijet.

U Zagoru bih volio vidjeti više mračne atmosfere,više zanimljivih likova koji bi se zadržali u serijalu i češće pojavljivali.
guderian Posted - 13/01/2015 : 19:06:52
quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Ovo o Golnorskoj sazi bi bila dobra ideja. To mi se činila dobra ideja još i ranije.
Npr Crni Gospodar se vraća (njegov lik bi trebalo kompleksnije odraditi) zahvaljujući tome, što je Zagorov prijatelj Pjer, prije nego je poslao Zagoru knjigu vremena, prepisao znakove (pismo) iz nje i pohranio u neki sef.
Poanta je da dok god postoji tekst crne knjige, makar u običnoj bilježnici, zlo ne može biti uništeno.
Tako, dark lord šalje svoje sluge ponovo u svijet ljudi da dođu do teksta i donesu ga njemu.
Tu bi mogli imati i pomoć nekih lokalnih zlikovaca i uglavnom Zagor i Čiko se ponovo nađu u Golnoru.
Ovaj put se Crni Gospodar nalazi na poprilično udaljenom mjestu i Zagor tijekom sage upoznaje i druge narode Golnora, prelazi oceane i susreće neke stvari za koje se zna u našem svijetu ali su obavijeni tajanstvenošću i mistikom npr Vojničev rukopis ili zelena djecaiz vulpita i slično.
Bitno je da ne bude kopija budalaština iz zadnjeg Kandraksa i junaka crvene grane.
Poncho Posted - 13/01/2015 : 18:53:56
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Poncho

Prije će biti da postoji velik broj čitatelja koji ne razumiju što Zagor jest.

Valja imati mjeru u svemu, ali na par epizoda Zagora prebaciti u fantasy svijet... zašto ne? Zagor to može izdržati, peace of cake rekli bi američani.



Evo, npr. čuo sam tvrdnje od nekih starijih čitatelja da je jedini pravi Zagor Zagor u Darkwoodu među indijancima, a ovo ostalo da je nešto drugo, ali da nije Zagor. Tj. Nolitta-Toninelli faza je ono pravo.



Samo njihovo negiranje jedne sjevernoameričke odiseje govori o nerazumjevanju Zagora. I na njih se može primjeniti ona o ljigavim dagonovim sljedbenicima.

Raznih žanrova imaš čak i kod Nollite, on je taj koji je uspostavio nadžanrovskog Zagora, nije to nikakva novotarija. Rekao bih da ti stari čitatelji često pokazuju zapanjujuće nepoznavanje materije.



Sjevernoamerička odiseja je jedna od najboljih faza Zagora, uz Nolittino zlatno doba naravno.
Rekao bih da neki čitatelji vole u Zagoru neke elemente koji im odgovaraju (western, Chicov humor, indijanci i vojnici i trgovci viskijem npr) a odbacuju Hellingena, Rakosija i paralelne svijetove jer im to ne paše. Zagor čitaju isključivo kao western iako on od početka nije bio zamišljen kao takav.




Njihovo pravo...

Ali kad bulazne o tome da je žanrovska raznolikost novotarija, pokazuju da su-neznalice.

Nollita je postavio Zagora za sve žanrove, to je njegova stvar.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000