forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zamislite da ste zagorov scenarist
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 31/08/2007 : 14:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Ovaj avtar je slučajno odabran, stvarno je nikakav, nemojte mi zamjeriti... nego da počnem s temom:

Zamislite da ste dobili posao u Bonelija kao scenarist za Zagora...
Napišite kakve bi bile vaše ideje, možda novi neprijatelji, ili povratak starih? Napišite u kratko kakva bi bila radnja... ko bi crtao vaše scenarije? U koliko nastavaka? i sl.

kiky
stripovi.com suradnik



7307 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 31/08/2007 : 15:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
U mojim pričama dominirala bi šora i sveopće nasilje, protiv svakoga tko je kontra Zagora; bio to indijanac, žena ili dijete. Uz, naravno, dubokoumnu poantu na kraju svake epizode; tko Zagoru stane na put, najebe.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 31/08/2007 : 15:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Niko se ne javlja pa ću izložit par svojih ideja...
Prvo što m ipada na pamet, je potreba za novim neprijateljem... Dosadi kad se stalno vrte jedni te isti... Čudi me da među zagorovim velikim neprijateljima (Hellingen, Rakosi, Kandrax, Wendigo i sl) nema ni jednog indijanca... a zagor se više puta susreta s indijanskom mitologijom... Istina sukobljava se par puta sa indijanskim vračevima, no oni su (izuzev dijablara)bili najobičniji prevaranti i praznovjerne budale... Ovaj lik vrač (kojemu još nisan smislio ime)bi se uistin urazumio u indijansku magiju i zna bi da je zagor samo bijelac koji izigrava manituova poslanika... Pojavljiva bi se više puta, svaki put sve opasniji, luđi i skloniji crnoj magiji... Bio bi to osušeni starac izboranog lica ono stereotip indijanskog vrača... poslje bi se udružio sa Wendigom(koji se nekako dosad uvik zapostavlja, gospodar zla, a pojavio se tri puta u 500 brojeva...) U prvom susretu od tri broja(crtač Ferri) vrač bi shvatio da se indijancima bliži kraj i da se ne mogu mjeriti sa tehnologijom bijelaca, te bi odlučio sa magijom uništi bijelce te ih za početak otjerati iz darkwooda... Prvo bi vatrenim riječima pridobio jedno pleme (npr. pequote ili Delware) te bi baci strašan urok na zapovjednika lokalne utvrde... počeo bi svojom magijom napadati i dovoditi do ludila lokalne farmere, tu bi nastupio zagor i pokušao nešto napraviti, ali vrač b iga nekako zarobio i spremio za žrtvovanje... Dotle bi pridobio većinu poglavica( osim naravno Tonke) uz pomoć hipnoze, sile, ucjene i sl... Zagor bi se nekako izvuka te pobjegao na brdo Naatani gdje bi pronašao nekog starog vrača koji bi mu dao rješenje protiv zlog vrača... usljedio b ikonačni sukob, i vrač bi nio ubijen... no ne zadugo...
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 31/08/2007 : 15:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
moja ideja bi bila da zagor posjeti naše krajeve
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 31/08/2007 : 15:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
je da smo mi balkan, ali čak ni tu se ne bi uklopio tip sa kamenom sjekirom oko pasa...
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 31/08/2007 : 17:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
Moja ideja:

Zagor hvata pljačkaša banke, ali plijen nije pronađen. Pljačkaš se kune da je nevin, ali nitko mu ne vjeruje. U priču ulazi i Supermike, te temeljitom istragom dolazi do dokaza da je netko drugi krivac za pljačku. Na kraju doznajemo šokantnu istinu da je Zagor opljačkao banku i smjestio nevinom jadniku...Zagor bježi s plijenom na Havaje, a Supermike postaje novi zaštitnik Darkwooda

eto, eto...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 31/08/2007 : 18:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by realist

Moja ideja:

Zagor hvata pljačkaša banke, ali plijen nije pronađen. Pljačkaš se kune da je nevin, ali nitko mu ne vjeruje. U priču ulazi i Supermike, te temeljitom istragom dolazi do dokaza da je netko drugi krivac za pljačku. Na kraju doznajemo šokantnu istinu da je Zagor opljačkao banku i smjestio nevinom jadniku...Zagor bježi s plijenom na Havaje, a Supermike postaje novi zaštitnik Darkwooda

eto, eto...




Puno potencijala stvarno super
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/08/2007 : 19:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Moja ideja:

Zagor zakuca hrkljus onom svojom sekirom, i resimo se bede jednom za svagda.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 31/08/2007 : 19:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
U tom stripu bi Zagor došao kod onog Slobe u Darkvud i sa sve onim njegovim aaaaaahjak bi mu razlupao prodavnicu zato što mu ovaj sve ove godine ne isplaćuje autorska prava.
Čiko bi sve to vreme očijukao sa onom plavušicom u fotokopirnici.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 31/08/2007 : 20:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagorovsky

quote:
Originally posted by realist

Moja ideja:

Zagor hvata pljačkaša banke, ali plijen nije pronađen. Pljačkaš se kune da je nevin, ali nitko mu ne vjeruje. U priču ulazi i Supermike, te temeljitom istragom dolazi do dokaza da je netko drugi krivac za pljačku. Na kraju doznajemo šokantnu istinu da je Zagor opljačkao banku i smjestio nevinom jadniku...Zagor bježi s plijenom na Havaje, a Supermike postaje novi zaštitnik Darkwooda

eto, eto...




Puno potencijala stvarno super


Drago mi je da ti se svidjela ideja Naravno, trebalo bi još odrediti dovoljno uvjerljiv motiv za takvo Zagorovo ponašanje, ali takve priče bi trebalo raditi, s nekim trajnijim promjenama...

Druga ideja koja mi je pala na pamet je da Zagor neko vrijeme nosi civilnu odjeću i da bude privatni detektiv u nekom gradu, a da Chico smršavi i da prestane biti comic relief... eh, ah...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/08/2007 : 20:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagorovsky

quote:
Originally posted by realist

Moja ideja:

Zagor hvata pljačkaša banke, ali plijen nije pronađen. Pljačkaš se kune da je nevin, ali nitko mu ne vjeruje. U priču ulazi i Supermike, te temeljitom istragom dolazi do dokaza da je netko drugi krivac za pljačku. Na kraju doznajemo šokantnu istinu da je Zagor opljačkao banku i smjestio nevinom jadniku...Zagor bježi s plijenom na Havaje, a Supermike postaje novi zaštitnik Darkwooda

eto, eto...




Puno potencijala stvarno super


Doduše, malo nerealno (čak i za Zagora)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 31/08/2007 : 20:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
odlično... Ali ja san mislio ozbiljno, bez zajebancije, imate li kakvu ideju za zagora, ono radnja i te šeme...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/08/2007 : 21:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ja bi voleo da se vratimo u novi salem.hagota vise nema ali bi se nasla neka zamena za njega.feri bi crtao
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 31/08/2007 : 21:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Bacio bi Zagora ne neki World tour. Oko svijeta u 80 epizoda.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 01/09/2007 : 01:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo da Zagor nema za velikog neprijatelja nekog indijanca kao što je spomenuo Pončo. Recimo, taj bi indijanac napravia sranja, ali smo već vidjeli masovke po propalom Darkwoodu. Trebalo bi malo razradit lokaciju. I trebalo bi dati neko (ne nužno racionalno) opravdanje za izvor crne magije.
Osobon, nemam nikakvih pravih ideja. Jedino mi pada na pamet da se Zagor nastavi potucat sa švercerima alkohola i oružja.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 11:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Alene i ja san ima sličnu ideju.
naprimjer Zagor proputuje jugom SAD-a, pa u New Orlainsu naiđe na nekog moćnog bokora(Vrač u vudu) ono stvarno zlog, ne ko Marie Lavou, nakon toga ode u Texas, tu doživi par pustolovina(ali uistinu zajebanih, u stilu špageti vesterna,i da negativci bolje rukuju revolverom od Zagora, a ne da je ovajbolji i od Billya the Kida), pa ode u Meksiko, t use uplete u neku revoluciju(Zagor revolucionar)ali sa pravim prizorima borbe, malo i u gerilskom stilu(Zagor gerilac), puno krvi i užasa, realistični prizori, i na kraj usve to završi nesretno ,vođu revolucije i velikog zagorovoga prijatelja(nazovimo ga Gonzales) uhite i streljaju, a Zagor to gleda iz daljine na brdu ,te zaplače, i kraj meksičkih pustolovina... Zatimode po karibima, tu raznorane pustolovine, i onda se iskrca u Maracaibu i sretne Digging Billa koji traži El dorado, pa snjim pustolovine po prašumama Orionoca... I Zagor zatim ode u Amazoniju, i tamo razne pustolovine (naprimjer tamo sazna da se Hellingen vratio i da ima tajni laboratorij u prašumi, ono zagor upadne a hellingen začuđen i viče; Opet ti!! Di god ja i ti!! Maknen se od Darkwooda a ti za mnom!!!" i pomrsi mu račune, a hellingen na vrime prije debakla pobigne nazad u dimenziju kaosa), pa zagor ide do Ušća amazone, pa se uplete u rat između Brazila i Argentine oko Paragvaja, pa Sertao, pa putdo anda(Traži Machu Pichu), pa Uskršnji otoci,Pa nazad u ognjenu zemlju, pa Ekspedicija na Antartiku, pa Južna Afrika, pa hrpa pustolovina po Africi(Nekromanti u Etiopiji), pa Put u Indiju(Tamo hrpa pustolovina), pa indonezija, Australija, pa na sjever do Tajvana, pa oceanom do San Franciska. Onda hrpa pustolovina do Darkwooda, on se vrati, a ttamo ispadne da se onajmoj Vrač vratio...Jači, moćniji, luđi, pa četri epizode s njim...
Sve u svemu put bi bio pun raznoraznih pustolovina u rasponu od gusara do fantastike... Upoznao bi hrpu novih prijatelja i neprijatelja, kao i mnoge "sive" likove...
Sve bi to trajalo jedno 100 epizoda, bilo bi osvježenje, i nakon toga svi bi se zaželjeli darkwooda koji je pomalo posta dosadan...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 11:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

ja bi voleo da se vratimo u novi salem.hagota vise nema ali bi se nasla neka zamena za njega.feri bi crtao


Nije loša ideja... ono vođa je mrtav, ali kult je preživio...
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 11:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Alene i ja san ima sličnu ideju.
naprimjer Zagor proputuje jugom SAD-a, pa u New Orlainsu naiđe na nekog moćnog bokora(Vrač u vudu) ono stvarno zlog, ne ko Marie Lavou, nakon toga ode u Texas, tu doživi par pustolovina(ali uistinu zajebanih, u stilu špageti vesterna,i da negativci bolje rukuju revolverom od Zagora, a ne da je ovajbolji i od Billya the Kida), pa ode u Meksiko, t use uplete u neku revoluciju(Zagor revolucionar)ali sa pravim prizorima borbe, malo i u gerilskom stilu(Zagor gerilac), puno krvi i užasa, realistični prizori, i na kraj usve to završi nesretno ,vođu revolucije i velikog zagorovoga prijatelja(nazovimo ga Gonzales) uhite i streljaju, a Zagor to gleda iz daljine na brdu ,te zaplače, i kraj meksičkih pustolovina... Zatimode po karibima, tu raznorane pustolovine, i onda se iskrca u Maracaibu i sretne Digging Billa koji traži El dorado, pa snjim pustolovine po prašumama Orionoca... I Zagor zatim ode u Amazoniju, i tamo razne pustolovine (naprimjer tamo sazna da se Hellingen vratio i da ima tajni laboratorij u prašumi, ono zagor upadne a hellingen začuđen i viče; Opet ti!! Di god ja i ti!! Maknen se od Darkwooda a ti za mnom!!!" i pomrsi mu račune, a hellingen na vrime prije debakla pobigne nazad u dimenziju kaosa), pa zagor ide do Ušća amazone, pa se uplete u rat između Brazila i Argentine oko Paragvaja, pa Sertao, pa putdo anda(Traži Machu Pichu), pa Uskršnji otoci,Pa nazad u ognjenu zemlju, pa Ekspedicija na Antartiku, pa Južna Afrika, pa hrpa pustolovina po Africi(Nekromanti u Etiopiji), pa Put u Indiju(Tamo hrpa pustolovina), pa indonezija, Australija, pa na sjever do Tajvana, pa oceanom do San Franciska. Onda hrpa pustolovina do Darkwooda, on se vrati, a ttamo ispadne da se onajmoj Vrač vratio...Jači, moćniji, luđi, pa četri epizode s njim...
Sve u svemu put bi bio pun raznoraznih pustolovina u rasponu od gusara do fantastike... Upoznao bi hrpu novih prijatelja i neprijatelja, kao i mnoge "sive" likove...
Sve bi to trajalo jedno 100 epizoda, bilo bi osvježenje, i nakon toga svi bi se zaželjeli darkwooda koji je pomalo posta dosadan...



Bogami dobro, samo izbaci povratak Hellingena
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 12:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Bogami dobro, samo izbaci povratak Hellingena
[/quote]
Pa zašto? baš bi to i bilo odlično, Helligen se nauči pameti, i odmakne se daleko od zagora, zaboravi na osvetu, a ovaj mu opet pomrsi račune!!!
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 01/09/2007 : 13:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
A pazi ovo...

Povratak Roberta Graya, a.k.a. "Alkemičar", uz mnoštvo novih spravica i trikova, te uz detaljno objašnjenje kako je postao to što jest, to bi bio pun pogodak... Taj tip je meni jedan od najzanimljivijih negativaca, odmah uz Hellingena, Kandraxa i Supermike-a...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 13:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da su talijani već to isplanirali u nekoj od budućih epizoda...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 13:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Novi avtar, puuuuuno bolji!!!!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 15:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Još jedna ideja bi bila epizoda sa nekim likom(Nazovimo ga Morgan) koji bi bio teški luđak i psihopat( priča bi sam sa sobom, urlika bi i ima bi napade padavice). I on utekne iz ludnice, kao pravi luđak ode u šumu, u neku pećinu i počne sa ubijanjem... I to kako. Sa mesarskim nožem ,naprosto ih kasapi i zatim sa leševima izvodi nekakav suludi ritual. Na kraju ubije zagorovo g prijatelja( npr. Rochasa) isped samog Zagora koji je zarobljen u pećini... Zagor se na kraju oslobodi zahvaljujući samom luđaku jer je ovaj skroz bolestan, te ga nemilosrdno ubije...
Poanta je u tome, što bi ova epizoda bila novina za Zagora, brutalnost, realističnost i horor... zagoru bi utralo strah u kosti, te bi se prisjeća Morgana i nakon 1000 epizoda... po prvi put Zagor bi bio bespomoćan i preplašen, i spasila bi ga samo Morganova ludost... Morgan se više ne bi vraća, što je još jedan plus...
Priča u dva djela, crtež Ferri...
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 01/09/2007 : 15:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message  Reply with Quote
To ti ne bi prošlo, Zagor je strip za publiku od 7 do 77 godina, i u neke stvari se jednostavno ne dira... siguran sam da su mnogi scenaristi predlagali radikalne zaokrete, ali su odbijeni zbog uređivačke politike...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 01/09/2007 : 18:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message  Reply with Quote
Odlicna tema..reko bih kratko i citirao kreatora Stan lee-a,scenaristu Spidermana i druge: Prodaja i uspjeh junaka zavisi od toga koliko su jaki nivni neprijatelji..Dakle,koliko su dobri antiheroji,toliko je dobar i glavni junak..recimo da mi se dopao od ovih novih negativca Mortimer i onaj skot,ne sjecam se sada kako mu je bilo ime,odavno nisam citao te sbrojeve..

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 01/09/2007 : 19:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acika

Odlicna tema..reko bih kratko i citirao kreatora Stan lee-a,scenaristu Spidermana i druge: Prodaja i uspjeh junaka zavisi od toga koliko su jaki nivni neprijatelji..Dakle,koliko su dobri antiheroji,toliko je dobar i glavni junak..recimo da mi se dopao od ovih novih negativca Mortimer i onaj skot,ne sjecam se sada kako mu je bilo ime,odavno nisam citao te sbrojeve..



Nat Murdo možda
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000