forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najprecjenjeniji autor u Bonelliju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/07/2022 : 14:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Dakle, o kojem se scenaristu ispjevalo najviše neopravdanih lauda?
Ovdje stavljam samo scenariste koji su i sami autori nekih serijala, ne sve scenariste. U zagradi su serijali na kojima su ovi pisali.

Dajem glas za Sclavija.

Choices:

Nolitta (Zagor, Mr NO, Tex)
Boselli (Zagor, Tex)
Sclavi (Zagor, Dylan Dog, Mr No)
Castelli (MM)
Berardi (Parker)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - Zoroasterixx on 29/07/2022 16:52:56

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 29/07/2022 : 15:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Ne smatram se dovoljno kompetentnim da odgovorim na ovaj poll

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/07/2022 : 15:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Nolitta je radio i na Texu.

Mislim da su svi navedeni odradili vrhunski posao, pa je odgovor na pitanje nitko od navedenih.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 29/07/2022 15:07:36
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/07/2022 : 15:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Ne smatram se dovoljno kompetentnim da odgovorim na ovaj poll



A koji ti je serijal najprecjenjeniji?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/07/2022 : 15:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Njegovo Visočanstvo Mauro Boselli, samozvani (The) Boss. Možda bi mu Sclavi mogao biti sparing partner, ali ne mogu suditi na osnovi par Zagora i par i kusur Dylana.

Mislim da Castelli nije u rangu ostalih po precijenjenosti. Prolaskom godina dosta je išamaran.

loading...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/07/2022 : 15:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Castelli.

Nolitta je najbolji stripaš svih vremena.
Sclavija sam gutao, pa ga pozdravio, da bih se sada smirio i smjestio ga u dražesne bedačeke.
Boselli je predobar u deset-dvadeset Zagora i par Texova, a ostalo me zaboli i ne čitam ga.
Berardi je umješna socijalistička hulja, precijenjen, ali bolji od najvećeg blefera Castellija.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/07/2022 : 15:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
bozeli
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/07/2022 : 15:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Mislim da Castelli nije u rangu ostalih po precijenjenosti. Prolaskom godina dosta je išamaran.



Može biti. Želio sam najpoznatije tj najutjecajnije autore, koji su sudjelovali na više serijala.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/07/2022 : 15:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Mislim da Castelli nije u rangu ostalih po precijenjenosti. Prolaskom godina dosta je išamaran.



Može biti. Želio sam najpoznatije tj najutjecajnije autore, koji su sudjelovali na više serijala.



Ok je to, vidiš da dobiva glasove, iako stinky (još?) nije kliknuo. Ovo je bilo samo moje mišljenje, a ne kritika poll-u.

loading...
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 29/07/2022 : 15:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Qwertz

Ne smatram se dovoljno kompetentnim da odgovorim na ovaj poll



A koji ti je serijal najprecjenjeniji?



Evo, od ovih gore navedenih, Ken Parkera nisam baš čitao, pa ne mogu govoriti o njemu. Zagora obožavam, Tex mi je isto drag. MM sam pročitao par epizoda i svidjele su mi se. Možda bih čak i mogao reći da mi je Dylan Dog najprecjenjeniji jer:
a) ima nekih stvarno upitno kvalitetnih (usudio bih se čak reći i debilnih) epizoda
b) često ima neke epizode koje me ostave totalno zbunjenim, toliko da moram opet listati strip da shvatim što se dogodilo
c) bi trebao biti horor strip, a u većem broju epizoda horora nema ni u tragovima (štoviše, čini mi se da su horor epizode manje zastupljene u serijalu od, recimo, psiholoških/triler epizoda)
d) ima neke katastrofalne crtače (recimo, Cassaro koji je objektivno najgori crtač na Zagoru mi se sviđa više od, primjerice, Dall'Agnola i njegovog čudnog stila koji izgleda skoro kao neka skica ili dua M&G koji ,za moj ukus, jednostavno nisu na razini za crtanje ozbiljnih stripova.
Ipak, Sclavijevi radovi na Dylanu su prilično dobri, pa ne bi bilo pravedno prema njemu da mu dam glas u pollu.
Kao što je i Tex2 rekao, ponuđeni scenaristi su odradili jako dobar posao (naravno da im je znala uletiti pokoja malo slabija epizoda, ali to je neizbježno kada radite na desetke epizoda).

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 29/07/2022 15:23:44
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/07/2022 : 15:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Qwertz

Ne smatram se dovoljno kompetentnim da odgovorim na ovaj poll



A koji ti je serijal najprecjenjeniji?



Evo, od ovih gore navedenih, Ken Parkera nisam baš čitao, pa ne mogu govoriti o njemu. Zagora obožavam, Tex mi je isto drag. MM sam pročitao par epizoda i svidjele su mi se. Možda bih čak i mogao reći da mi je Dylan Dog najprecjenjeniji jer:
a) ima nekih stvarno upitno kvalitetnih (usudio bih se čak reći i debilnih) epizoda
b) često ima neke epizode koje me ostave totalno zbunjenim, toliko da moram opet listati strip da shvatim što se dogodilo
c) bi trebao biti horor strip, a u većem broju epizoda horora nema ni u tragovima (štoviše, čini mi se da su horor epizode manje zastupljene u serijalu od, recimo, psiholoških/triler epizoda)
d) ima neke katastrofalne crtače (recimo, Cassaro koji je objektivno najgori crtač na Zagoru mi se sviđa više od, primjerice, Dall'Agnola i njegovog čudnog stila koji izgleda skoro kao neka skica ili dua M&G koji ,za moj ukus, jednostavno nisu na razini za crtanje ozbiljnih stripova.
Ipak, Sclavijevi radovi na Dylanu su prilično dobri, pa ne bi bilo pravedno prema njemu da mu dam glas u pollu.
Kao što je i Tex2 rekao, ponuđeni scenaristi su odradili jako dobar posao (naravno da im je znala uletiti pokoja malo slabija epizoda, ali to je neizbježno kada radite na desetke epizoda).




Ovo za DD-a je sve točno.
Što se tiče pravednosti, precijenjen autor nije isto što i loš autor. To samo znači da ima pretjeranu reputaciju. Nijedan od gore navedenih nije loš scenarist.

Edited by - Zoroasterixx on 29/07/2022 15:26:54
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 29/07/2022 : 15:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je onda Castelli. Imao je dobrih (i manje dobrih) radova na Pilotu i MM, ali na Zagoru su mu radovi bili, u najmanju ruku, čudni. Čuo sam negdje da se Castelli samo za***avao sa Zagorom, ali svejedno mislim da bi autor svakom serijalu za koji piše trebao pristupiti s jednakom ozbiljnošću (npr.Zelena prijetnja, ono s piranama, pa čak i drugi Supermike su epizode koje u sebi imaju određenih scenarističkih manjkavosti)

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/07/2022 : 16:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

Mislim da je onda Castelli. Imao je dobrih (i manje dobrih) radova na Pilotu i MM, ali na Zagoru su mu radovi bili, u najmanju ruku, čudni. Čuo sam negdje da se Castelli samo za***avao sa Zagorom, ali svejedno mislim da bi autor svakom serijalu za koji piše trebao pristupiti s jednakom ozbiljnošću (npr.Zelena prijetnja, ono s piranama, pa čak i drugi Supermike su epizode koje u sebi imaju određenih scenarističkih manjkavosti)



Zato što ga nije smatrao nečim više od zanatskog serijala, bit će. Samo što to ne čini Castellija samo po sebi precijenjenim, ali je točno da te njegove zezancije imaju čak i sasvim solidnu reputaciju, kao taj drugi Supermike. Barem ako je suditi po forumu.

Edited by - Zoroasterixx on 29/07/2022 16:52:16
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/07/2022 : 17:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nijedan...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 29/07/2022 : 17:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Sclavi.
Kao prvo najprecjenjeniji strip po meni su "Demoni ludila" od Zagora. Jedino Bosellijev Hellingen mi je bas vrhunski, svi drugi su mi losiji, ne svida mi se bas taj lik iskreno govoreci i onda ne razumijem tolko tu strast koju svi pokazuju prema demonima. S druge strane, na Dylanu je imao dosta osciliacija, istina svi ih imaju, to je bas bipolaran serijal u stilu malo idu vrhunske epizode, malo idu katastrofalne. Vidam kako mnogi siplju drvlje i kamenje po Chiaverottiju, no po meni Chiavi nije nista losiji od Sclavija. Evo bas ovih dana citam dosta njegovih epizoda. Ima nekih debilnih katastrofalnih, ali ima i stvarno interesantnih. Znaci Sclavi mi cak niti na svom glavnom serijalu ne iskace toliko da bi mogao reci, da ovo je definitivno Dylanov najbolji scenarist. Ne kazem ja da je los, to nikako, ali najprecjenjeniji po meni definitivno.

Zanimljivo kako Nolitta vodi, a bas njegovi Zagori i Mister Noi se smatraju klasicima. Po meni nije precjenjen, stvarno je ni iz cega znao stvoriti sjajnu epizodu.

Bosellija obozavam, dakle on mi ne dolazi ni u obzir.

Castelli je imao cudne epizode na Zagoru, imao je neke jako dobre, no imao je i neke wtf epizode. Nisu cak bile ni toliko lose koliko mozda zacudujuce. Medutim, na Martinu je pokazao klasu. Najbolje Martinove epizode su upravo one koje je on pisao. Dakle za razliku od Sclavija koji po meni na svom glavnom serijalu ne odskace toliko puno od drugih autora, Castelli odskace na Martinu.

Berardi je prica za sebe. Kao malom mi je Ken Parker bio uzas od stripa, medutim s vremenom sam shvatio koliko je on u biti genijalan scenarist. Ne bih nikako rekao da je precjenjen jer bih rekao da ima dosta onih koji ga ne vole jer su ga mozda kao i ja citali u mladim danima kad jos nisu bili dovoljno zreli pa mu nisu vise davali priliku.


"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
454 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 29/07/2022 : 19:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Boselli u ovoj konkurenciji, jer ima najmanje dobrih naspram loših uradaka.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/07/2022 : 19:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Svatko tko čita Texa zna da Boselli ima hrpu odličnih priča, razdoblje nakon broja 600 je fantastično, a to nema nijedan junak osim Texa!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
454 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 29/07/2022 : 20:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Da, uglavnom, iako nisu sve njegove priče o Teksu sjajne - ali je zato sa Zagorom pravio velike povraćotine (po mom mišljenju).

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/07/2022 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Glasah za Sclavija . Iako mi je drag precijenjen je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/07/2022 : 21:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

Da, uglavnom, iako nisu sve njegove priče o Teksu sjajne - ali je zato sa Zagorom pravio velike povraćotine (po mom mišljenju).



Kao npr?
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
454 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 29/07/2022 : 22:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Salkan

Da, uglavnom, iako nisu sve njegove priče o Teksu sjajne - ali je zato sa Zagorom pravio velike povraćotine (po mom mišljenju).



Kao npr?


Ako već moram taksativno nabrajat da dokažem tvrdnju, evo:
1. Kejn mi je nikakav lik
2. Priznajem da je Nestali istraživač jako dobra priča
3. Patnja sa Helingenom je povraćotina
4. Zagor na Islandu je još veća povraćotina
5. Specijali koje sam čitao Princ vilenjaka, Anđeo smrti...katastrofa i povraćotina
6. Onih par priča, ne znam kako se zovu, u novoj ZS ponovljeni almanasi - strava i užas, jako loše, katastrofa i povraćotina
7. Ono nešto sa Murdom - i to mi je povraćotina.
8. Bandera! - jako loše.
Ne znam jel ovo dovoljno?

Škafiškafnjak

Edited by - Salkan on 29/07/2022 22:53:35
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/07/2022 : 23:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sclavi, ne mogu mu oprostiti one zajebancije sa Zagorom, Demonu unatoč!
Go to Top of Page

SlajeR
New Member



Yemen
243 Posts

Member since 10/06/2003

Posted - 30/07/2022 : 00:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send SlajeR a Private Message  Reply with Quote
Mogao si stavit i Nizzija , Manfredija, Caponea pa i Natanovce Medu, Seru i Vignu. Sve dugogodišnje uzdanice Bonelija i kompletni autori. a kad razmislim tu je definitivno mesto i Rekioniju.

Opusti misli i uci plivati..
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/07/2022 : 09:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SlajeR

Mogao si stavit i Nizzija , Manfredija, Caponea pa i Natanovce Medu, Seru i Vignu. Sve dugogodišnje uzdanice Bonelija i kompletni autori. a kad razmislim tu je definitivno mesto i Rekioniju.



Ne bi se u anketi ništa bitno promijenilo, ostala bi mrtva trka Nolitta- Sclavi.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4338 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/07/2022 : 09:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ima on Jos povracotina. Lik je najveca prevara na zagoru
quote:
Originally posted by Salkan

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Salkan

Da, uglavnom, iako nisu sve njegove priče o Teksu sjajne - ali je zato sa Zagorom pravio velike povraćotine (po mom mišljenju).



Kao npr?


Ako već moram taksativno nabrajat da dokažem tvrdnju, evo:
1. Kejn mi je nikakav lik
2. Priznajem da je Nestali istraživač jako dobra priča
3. Patnja sa Helingenom je povraćotina
4. Zagor na Islandu je još veća povraćotina
5. Specijali koje sam čitao Princ vilenjaka, Anđeo smrti...katastrofa i povraćotina
6. Onih par priča, ne znam kako se zovu, u novoj ZS ponovljeni almanasi - strava i užas, jako loše, katastrofa i povraćotina
7. Ono nešto sa Murdom - i to mi je povraćotina.
8. Bandera! - jako loše.
Ne znam jel ovo dovoljno?

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/07/2022 : 09:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sudeći prema kvaliteti Salkanove argumentacije bi bilo čudno da mu se Boselli zapravo sviđa. Preširok fond riječi taj prevarant koristi. Boli glava kume.

Glasao za Sclavija jer mi je najmanje drag ali realno nijedan s ove liste nije precjenjen. Svi su imali proprilično dug period kvalitete i svi su svojedobno napisali po nekoliko stripovskih remek djela.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000