forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 REDOV BILI-BELI PUT

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vronski 2 Posted - 08/11/2009 : 11:45:31
Izdanje "Belog puta"-luksuzna monografija o Redovu Biliju autora Morta Vokera je po mom mišljenju izdavački strip poduhvat godine i svaka čast još jednom za "Beli put"! Posle Hogara i Bili je dobio svoje izdanje za ponos. Dakle šta mislite o ovoj knjizi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 03/09/2012 : 00:37:37
Şrećan, ne kao zadovoljan u životu, već koga služi sreća.
Tutta Posted - 02/09/2012 : 23:55:32
quote:
Originally posted by mikado

Talični = Srećni

hvala!
mikado Posted - 02/09/2012 : 22:44:59
Talični = Srećni
Ignus Posted - 02/09/2012 : 22:42:27
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Vid

Da, i Lucky Luke je prekršten u Taličnog Toma


Taj mi naziv nikad nije sjeo. Pogotovo jer dugo vremena nisam imao pojma što "talični" uopće znači.



Iskreno ja neznam ni danas sa 40 godina.
mcn Posted - 02/09/2012 : 20:36:58
> Vjerojatno im je zarada bila jedina bitna.

Ja bih volio da je i danas nakladnicima zarada bitna. Jer bi to značilo da ima zarade, a to da ima nade.

mcn
Mr. Bushido Posted - 02/09/2012 : 19:37:01
quote:
Originally posted by Vid

Da, i Lucky Luke je prekršten u Taličnog Toma


Taj mi naziv nikad nije sjeo. Pogotovo jer dugo vremena nisam imao pojma što "talični" uopće znači.
Vid Posted - 02/09/2012 : 09:02:01
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mene zanima, kako je BAILEY (BEJLI) postao BILI?



Dopadljivost jednostavnosti, pretpostavljam.

Svakako da ima toga još;)


Da, ako se ne varam, JONAH Hex je prekršten u JOHNNYJA ili JOHNA, tako nešto.



Da, i Lucky Luke je prekršten u Taličnog Toma
Mr. Bushido Posted - 02/09/2012 : 02:56:44
quote:
Originally posted by ned_lynx

Tada se zvalo a i sada se zove državna plata;

kao da je tada bilo nekom bitno da se izbaci sadržaj, kakvog god (ne)kvaliteta?


Da, istina. Tako valjda izgleda kada birokrati vode poslove.
ned_lynx Posted - 02/09/2012 : 02:47:31
Tada se zvalo a i sada se zove državna plata;

kao da je tada bilo nekom bitno da se izbaci sadržaj, kakvog god (ne)kvaliteta?
Mr. Bushido Posted - 02/09/2012 : 02:38:22
quote:
Originally posted by ned_lynx

Pre bi se reklo da nikakav trud što se prezentacije tiče nije niti postojao niti je uložen: inercija je, mislim, imala tu glavnu ulogu.


Da, mnogi ljudi koji su se tada bavili stripovskim izdavaštvom očito nisu gajili neku preveliku ljubav prema mediju. Vjerojatno im je zarada bila jedina bitna.

Čudno je to, kvaliteta izdanja im nije bila previše bitna, ali su se zato jako trudili da izbace bilo kakav "neprimjeren" sadržaj.
ned_lynx Posted - 02/09/2012 : 02:26:42
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ned_lynx

I to se razlikovalo od izdanja do izdanja; nema tu neke konzistentosti, što mi, moram da prizam, smeta, ali verovatno sam u manjini.


Izlazio je u Eksu i Strip zabavniku, zar ne?

Koliko sam shvatio, tamo baš i nisu pazili da im stripovi budu kvalitetno obrađeni. Doduše, ne bi li se to moglo reći za većinu tadašnjih izdanja? Mislim, znam da ljudi obožavaju ZS, LMS i druge edicije, ali ne bi se reklo da je previše truda uloženo u prezentaciju tih izdanja.



Pre bi se reklo da nikakav trud što se prezentacije tiče nije niti postojao niti je uložen: inercija je, mislim, imala tu glavnu ulogu.
ned_lynx Posted - 02/09/2012 : 02:22:14
Uostalom, čitav taj transkripcioni kotlić nudi, kad se već ne piše u originalu, jer se ne može, ne sme, ili neće, opcije za diskusije.
Mr. Bushido Posted - 02/09/2012 : 02:17:08
quote:
Originally posted by ned_lynx

I to se razlikovalo od izdanja do izdanja; nema tu neke konzistentosti, što mi, moram da prizam, smeta, ali verovatno sam u manjini.


Izlazio je u Eksu i Strip zabavniku, zar ne?

Koliko sam shvatio, tamo baš i nisu pazili da im stripovi budu kvalitetno obrađeni. Doduše, ne bi li se to moglo reći za većinu tadašnjih izdanja? Mislim, znam da ljudi obožavaju ZS, LMS i druge edicije, ali ne bi se reklo da je previše truda uloženo u prezentaciju tih izdanja.
ned_lynx Posted - 02/09/2012 : 02:07:37
I to se razlikovalo od izdanja do izdanja; nema tu neke konzistentosti, što mi, moram da prizam, smeta, ali verovatno sam u manjini.
Mr. Bushido Posted - 02/09/2012 : 02:02:31
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mene zanima, kako je BAILEY (BEJLI) postao BILI?



Dopadljivost jednostavnosti, pretpostavljam.

Svakako da ima toga još;)


Da, ako se ne varam, JONAH Hex je prekršten u JOHNNYJA ili JOHNA, tako nešto.
ned_lynx Posted - 02/09/2012 : 01:58:22
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Mene zanima, kako je BAILEY (BEJLI) postao BILI?



Dopadljivost jednostavnosti, pretpostavljam.

Svakako da ima toga još;)
Mairosu Posted - 02/09/2012 : 01:15:49
Mene zanima sta fali ne sluziti vojsku u Srbiji :D I ja sam je izbegao.
Mr. Bushido Posted - 02/09/2012 : 00:08:38
Mene zanima, kako je BAILEY (BEJLI) postao BILI?
Tex Willer Posted - 10/11/2009 : 21:47:34
quote:
Originally posted by globinjo

šta je ovo?ajmo dosta o vojsci i ostalim sranjima...sve ću vas poizbacivat zauvik...ajte u svaštaru pa tamo raspravljajte



Jel' to moderatorska utreniranost da se nanjuse pizdarije ili citas svaki topic
Tex Willer Posted - 10/11/2009 : 21:46:02
Ne sme vise covek ni da se drzi teme
Boban Posted - 10/11/2009 : 21:43:33
istražijemo fenomen vojske u vreme nastajanja redova bilija, rasta njegove popularnosti i sadašnjeg trenutka.
globinjo Posted - 10/11/2009 : 21:37:26
šta je ovo?ajmo dosta o vojsci i ostalim sranjima...sve ću vas poizbacivat zauvik...ajte u svaštaru pa tamo raspravljajte
King Warrior Posted - 10/11/2009 : 21:25:26
quote:
Originally posted by karven



Ako je tebi interesantno sto jedan retard daje sebi slobodu da vredja jednu celu naciju, to mozda nije ostalima. Voleo bi da ti vidim izraz lica kada bi neko tvoju naciju spustio na taj nivo kao Borat!
...Ili mozda ti stvarno mislis da Kazahstan izgleda tako?!?!?!



jok,opste je poznato da je Kazahstan jedna civilizovana zemlja, na istom nivou kao Kirgizistan,Tadzikistan i Turkmenistan


Ako ti budes gledao film "The Hunting Party", vec te vidim kako sa bombom u ruci jurisas na USA
Boban Posted - 10/11/2009 : 21:21:30
zar bi bilo bolje da se hvalim ratnim trofejima?... elem, Redov Bili je stekao popularnost u Americi tokom korejskog rata i prvih godina vijetnamskog rata, kada se silno radilo na patriotizmu Amera, Sada ga drži inercija, sumnjam da bi takva tematika mogla danas da se probije u konkurenciji sa simpsonima, south parkom, dilbertom i takvim stvarima. Svet je otišao dalje, a klasično vojno ustrojstvo koje zagovara okruženje Redova Bilija ne postoji više sem u nostalgičnim pričicama staraca. Danas ratuju plaćenici koji se mahom regrutuju iz popravnih domova i zatvora i njihova poetika je potpuno drugačija.
Le Samourai Posted - 10/11/2009 : 21:03:02
quote:
Originally posted by vronski 2

Kada bi se neko poput Bobana u Americi javno hvalio da je izbegao vojsku i da je mrzi smesta bi mu specijalci FBI zakucali na vrata! Samo ovde, u Srbiji može da se javno pljuje po vojsci bez ikakvih posledica!

vronski 2, stari masturbatorski ignoramusu - u toj Americi DVAPUT izabrashe Bila Klintona za koga se zna da je bezhao od regrutacije koristeci se lazhima da ce pohadjati kurs za buduce lidere, koji naposletku nije ni upisao.

Da ne spominjemo da je tamo vojska, osim u ratnom stanju, OPCIONA, te je samim time svim prepushteno da odluche da li je vole ili ne vole, da li zhele da se njome bave ili ne.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000