forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Blast 1 - Debela tjelesina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/02/2011 : 16:27:22

Jako sam težak. Tone. Razorna slitina sala i propalih nada, spotičem se o svaki kamen na stazi. Padam i ustajem i opet padam. Jako sam težak, usidren za tlo, gnječi me težina. Apsurdni Atlas, vučem svijet za sobom. Jako sam težak. Više nego tegleći konj. Više nego tenk.

Jako sam težak, a ipak, ponekad, letim.

Blast 1 • Debela tjelesina • 208 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Manu Larcenet • Crtež Manu Larcenet • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2011. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=21&TitleID=137
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RaoulDuke Posted - 05/07/2020 : 20:41:10
quote:
Originally posted by Manny

Krajnje je vreme da neko stavi Debelu tjelesinu na aukciju i meni omogući da je kupim i pročitam konačno. :)
Ovo je verovatno najtraženiji Fibrin strip već godinama.



Eto i jedinice na aukciji
Manny Posted - 03/07/2020 : 16:15:36
Krajnje je vreme da neko stavi Debelu tjelesinu na aukciju i meni omogući da je kupim i pročitam konačno. :)
Ovo je verovatno najtraženiji Fibrin strip već godinama.
don_draper Posted - 03/07/2020 : 15:44:21
Pomalo neshvatljivo odugovlačio sam s čitanjem ovog stripa poprilično dugo. Istina je da je bilo puno naslova za pročitati u međuvremenu, ali što me odvlačilo od ideje da ovo čitam ranije? Ne znam, a i nije presudno.
Larceneta sam upoznao kroz Svagdanju borbu i Brodeckov izvještaj, dva različita, ali prilično melankolična i veoma istančana stripa u svojoj unutarnjoj psihološkoj jezi. Manu je zasigurno jedan od trenuntno najboljih u svom poslu i ima taj sjajan izričaj, nije mu potrebno puno dijaloga, svaka rečenica sjeda samo tako i oštra je, a nijemi kadrovi su prožeti s toliko neizrečenih i nametljivih misli i posebnim unutarnjim stanjem, jednostavno genijalno nešto za devetu umjetnost.

E sad, Blast, serijal od 4 knjige. Započeo danas s ovim prvim dijelom i 200 stranice je proletjelo samo tako. Ruku na srce, puno je velikih, nijemih tabli, svaka stranica se prelijeva na sljedeću, cijela knjiga je zapravo samo jedan dio velike cjeline i priče. Sve Manuove prednosti koje sam naveo su i ovdje na raspolaganju. Ipak, zasad Blast nije još na razini Brodecka i borbe. Zašto? Malo je nepravedno suditi ovo djelo kad sam tek na četvrtini i puno toga je još pod velom tajne. Glavni lik je dobio jako dobru pozadinu, ali i dalje njegove motivacije su nejasne, ne osjećam da je do kraja iznijansiran. Općenito dosta događaja u stripu su bez do kraja kreiranog konteksta, ali očekujem da će se to popraviti.
Dijalozi su lucidni, nije sve ni tako tmurno u ovom stripu, ali prevlada ta teška, siva, olovna atmosfera melankolije.
I zasada, to nije nimalo loše i imam pouzdanja da će se kroz daljnje nastavke ovo iznijansirati u još jednu moćnu priču iz pera Larceneta.
4/5
Obi-wan Posted - 26/11/2016 : 17:55:23
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

zaslužuje li ovaj vrhunski strip da se jednog dana izda kao Blast one volume - na način kao Braća Špageti/Alvar Major.


Nadam se da ne, bio bi greh izdati to na malom formatu


bilo je greh i za Alvara,pa se niko nije bunio;čakštaviše,prodaje se kao lud.
A vidim da nisam usamljen u razmišljanju - sa DW foruma:

quote:
Originally posted by sideshaw bob

Могао би, за нас невернике, да падне један интеграл а ла Алвар и Шпагети (*).



(*) Mogao bi,za nas nevernike,da padne jedan integral a la Alvar i Špageti (prevod sa ćirilice)


Pridružujem se grešnim željama...
risbozg Posted - 26/11/2016 : 12:43:39
slažem se :-)
Dr. Zistis Posted - 26/11/2016 : 10:48:01
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

zaslužuje li ovaj vrhunski strip da se jednog dana izda kao Blast one volume - na način kao Braća Špageti/Alvar Major.


Nadam se da ne, bio bi greh izdati to na malom formatu


bilo je greh i za Alvara,pa se niko nije bunio;čakštaviše,prodaje se kao lud.
A vidim da nisam usamljen u razmišljanju - sa DW foruma:

quote:
Originally posted by anto

Могао би, за нас невернике, да падне један интеграл а ла Алвар и Шпагети (*).



(*) Mogao bi,za nas nevernike,da padne jedan integral a la Alvar i Špageti (prevod sa ćirilice)



Pa kad nemas veliki daj bar mali
anto Posted - 25/11/2016 : 23:59:19
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

zaslužuje li ovaj vrhunski strip da se jednog dana izda kao Blast one volume - na način kao Braća Špageti/Alvar Major.


Nadam se da ne, bio bi greh izdati to na malom formatu


bilo je greh i za Alvara,pa se niko nije bunio;čakštaviše,prodaje se kao lud.
A vidim da nisam usamljen u razmišljanju - sa DW foruma:

quote:
Originally posted by sideshaw bob

Могао би, за нас невернике, да падне један интеграл а ла Алвар и Шпагети (*).



(*) Mogao bi,za nas nevernike,da padne jedan integral a la Alvar i Špageti (prevod sa ćirilice)
Dr. Zistis Posted - 30/10/2016 : 22:24:34
quote:
Originally posted by anto

zaslužuje li ovaj vrhunski strip da se jednog dana izda kao Blast one volume - na način kao Braća Špageti/Alvar Major.


Nadam se da ne, bio bi greh izdati to na malom formatu
anto Posted - 30/10/2016 : 16:36:43
zaslužuje li ovaj vrhunski strip da se jednog dana izda kao Blast one volume - na način kao Braća Špageti/Alvar Major.
Mugresi2 Posted - 20/06/2016 : 15:00:23
Jel netko možda prodaje BLAST - Debela tjelesina.
Ako da molim info na 091 6595 148
tinton Posted - 21/06/2015 : 22:08:10
Pročitao tek sad prvi broj.
Vrhunski strip.
Teško je opisati dojmove, ali stvarno se radi o jednom odličnom stripu.
Nego, pitanje, ovaj Bojan, govori li u originalu baš srpski ili isto ovim išaranim jezikom?
anto Posted - 06/02/2014 : 17:49:12
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by stbojan

brutalno dobar kec...
ne znam kuda sve ovo vodi, uskoro ce da usledi dvojka i trojka, ali kako je krenulo, Blast moze da bude ili surovo i "otreznjujuce" stivo koje gadja direktno u glavu ili totalna "bljuvotina"... nadam se i verujem u ovo prvo...

Vjeruj..jer kada te Blast provoza..onda si tek svjestan da si procitao jedan od najboljih stripova u svome zivotu..
2,3 sam vec procitao i cekam fibrinu cetvorku


znači, Blast i zadnja Trgovina su nam ove godine najisčekivanija izdanja (mislim na izdanja u Francuskoj)
mr murdoc Posted - 06/02/2014 : 17:47:00
quote:
Originally posted by stbojan

brutalno dobar kec...
ne znam kuda sve ovo vodi, uskoro ce da usledi dvojka i trojka, ali kako je krenulo, Blast moze da bude ili surovo i "otreznjujuce" stivo koje gadja direktno u glavu ili totalna "bljuvotina"... nadam se i verujem u ovo prvo...

Vjeruj..jer kada te Blast provoza..onda si tek svjestan da si procitao jedan od najboljih stripova u svome zivotu..
2,3 sam vec procitao i cekam fibrinu cetvorku
stbojan Posted - 05/02/2014 : 22:08:41
brutalno dobar kec...
ne znam kuda sve ovo vodi, uskoro ce da usledi dvojka i trojka, ali kako je krenulo, Blast moze da bude ili surovo i "otreznjujuce" stivo koje gadja direktno u glavu ili totalna "bljuvotina"... nadam se i verujem u ovo prvo...
supermark Posted - 31/10/2012 : 23:53:08
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@supermark
Zar ti nije bezveze kupit 5 ovakvih albuma, potrošit lovu, i još nakon 5-6 godina čekanja skužit da ti se strip ne sviđa?



ma zato su tu aukcije



nesvrstani, tek sad vidim da si me mozda krivo shvatio
ja pricekam da izidju svih pet, pa tek onda procitam prvi nastavak
ako mi se ne svidi - aukcije
ako mi se svidi - kupujem ostalo
trolodtroje Posted - 31/10/2012 : 21:00:39
quote:
Originally posted by Markos

Koliko sam shvatio, Blast bi trebao imati 5 nastavaka. Drugi izlazi u Francuskoj za mjesec i pol (http://www.dargaud.com/blast,328/), nadam se da cu ga uspjeti objaviti ove godine.


izašo več treči deo početkom oktobra. Jel če dvojka do kraja godine?
supermark Posted - 24/09/2012 : 23:28:26
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@supermark
Zar ti nije bezveze kupit 5 ovakvih albuma, potrošit lovu, i još nakon 5-6 godina čekanja skužit da ti se strip ne sviđa?



ma zato su tu aukcije
NESVRSTANI Posted - 24/09/2012 : 22:51:17
quote:
Originally posted by Markos

Objavit cu drugi i trući skupa, dogodine, ako ikako bude moguće. Na sigurnu zaradu se mogu samo (kiselo) nasmijati.


Meni je ono zvučalo ironično.
Ne virujen da u Hrvatskoj postoji čovik koji misli da se može okrenit lova na Blastu.
NESVRSTANI Posted - 24/09/2012 : 22:49:11
quote:
Originally posted by pcoro

Ja idem logikom da su ti albumi preskupi za jedno čitanje. Gušt mi je pročitati prvi put, pa se prisjetiti ponovo kad izađe drugi, pa čekati treći...


Ovako najčešće i ja radin.
Kad mi je nešto dobro, gušt mi je sa novin nastavkon krenit tek kad obnovin gradivo.
Ono šta mi nevalja ne kupujen nastavke.

@supermark
Zar ti nije bezveze kupit 5 ovakvih albuma, potrošit lovu, i još nakon 5-6 godina čekanja skužit da ti se strip ne sviđa?
Markos Posted - 24/09/2012 : 21:28:09
Objavit cu drugi i trući skupa, dogodine, ako ikako bude moguće. Na sigurnu zaradu se mogu samo (kiselo) nasmijati.
pcoro Posted - 24/09/2012 : 21:08:20
Ja idem logikom da su ti albumi preskupi za jedno čitanje. Gušt mi je pročitati prvi put, pa se prisjetiti ponovo kad izađe drugi, pa čekati treći... Tako da mi ta saga o Blastu traje par godina i ostavi veći dojam nego da sve pročitam u jedno veče i zaboravim.
Makar, već je prošlo skoro dvije godine, predugo je to...
Ne znam zašto Markos ne izdaje pa ne izdaje taj drugi album, pa to je sigurna zarada, tu se vrte pare...
Amos Posted - 24/09/2012 : 13:49:23
quote:
Originally posted by supermark

pa sve tako čitam pa sam se već navikao
a jos gore mi je pročitati dobru priču koja nema kraj.... tko će tek onda dočekati ostatak?



Stipovsko hamletiranje!
Čitati ili ne čitati?
supermark Posted - 24/09/2012 : 12:20:32
pa sve tako čitam pa sam se već navikao
a jos gore mi je pročitati dobru priču koja nema kraj.... tko će tek onda dočekati ostatak?
Amos Posted - 24/09/2012 : 10:27:39
quote:
Originally posted by supermark

uf, uf
tko će dočekati svih pet?
kupio odavno jedinicu, onda saznao da se nastavlja priča, pa je sad na čekanju dok fibra ne izda sve nastavke
ne čitam strip dok ne kompletiram sve epizode...



Čoviče, koje ti živce imaš!
Ne mogu vjerovati da možeš toliko godina čekati dok svi izađu.
Kod mene nema teorije da bih se toliko mogao suzdržavati..
supermark Posted - 20/09/2012 : 14:48:02
uf, uf
tko će dočekati svih pet?
kupio odavno jedinicu, onda saznao da se nastavlja priča, pa je sad na čekanju dok fibra ne izda sve nastavke
ne čitam strip dok ne kompletiram sve epizode...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000