forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Prometheus

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Barney Posted - 11/03/2012 : 23:16:13
Film Ridleya Scotta najavljen pocetkom lipnja u americkim kinima. Na traileru je najava za kolovoz.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nagor Posted - 28/11/2015 : 23:02:43
Dakle, Ridley planira tri nastavka Prometheusa.

http://collider.com/prometheus-2-sequels-ridley-scott-noomi-rapace/

Alien: Covenant and the following two films will be origin stories, answering the “very basic questions posed in Alien: why the alien, who might have made it and where did it come from?”
emirem Posted - 24/11/2015 : 10:00:46
the second chapter in a prequel trilogy that began with PROMETHEUS

Jedva cekam da vidim sta je Riddler..hmm..Ridley skuhao.😆
tihomirduras Posted - 23/11/2015 : 21:35:42
quote:
Originally posted by nagor

Znam samo ovo što piše u članku. Vjerojatno će Ridley "zaokrožiti" serijal. Ako je ovo zadnji nastavak, vjerojatno će završiti tamo gdje prvi Alien počinje.



zar nebi trebao zaokružiti sa trećim nastavkom, navodno je to trilogija koja je počela sa prometheusom?
nagor Posted - 23/11/2015 : 12:17:08
Znam samo ovo što piše u članku. Vjerojatno će Ridley "zaokrožiti" serijal. Ako je ovo zadnji nastavak, vjerojatno će završiti tamo gdje prvi Alien počinje.
mladjo Posted - 23/11/2015 : 10:57:44
Odlična vijest, samo čekaj, to se baš izravno nadovezuje na Prometheusa ili je samo površinski vezano za njega?
nagor Posted - 23/11/2015 : 10:44:53



http://www.hitfix.com/the-dartboard/the-official-title-for-ridley-scotts-prometheus-followup-is

Ridley Scott returns to the universe he created in ALIEN with ALIEN: COVENANT, the second chapter in a prequel trilogy that began with PROMETHEUS — and connects directly to Scott’s 1979 seminal work of science fiction. Bound for a remote planet on the far side of the galaxy, the crew of the colony ship Covenant discovers what they think is an uncharted paradise, but is actually a dark, dangerous world — whose sole inhabitant is the “synthetic” David (Michael Fassbender), survivor of the doomed Prometheus expedition.
ziki Posted - 17/12/2012 : 17:57:02
Pogledao i ja. Nisam od Scotta očekivao ovako loš film. Šteta.
swamp thing Posted - 17/12/2012 : 17:17:10
http://www.geeksaresexy.net/2012/06/16/questions-about-prometheus-spoilers/?utm_source=zergnet.com&utm_medium=referral&utm_campaign=zergnet_24983
Imrahil Posted - 14/10/2012 : 23:27:16
Pogledao, odličan film
trolodtroje Posted - 12/10/2012 : 17:33:17
quote:


A i taj nastavak Blade Runnera, već me hvata strah na što će to ličiti, nadam se da griješim...



veoma malo ili gotovo ništa dobro nije ispalo u ovim filmovima tipa "buđenje mrtvaca". ovakvi dobri filmovi jednostavno su preveliki čak i za originalne režisere. sve to neke prežvakane bez ukusa čorbe kratkog daha i trenutačnog uspeha. prebrzo ide sve....pa neki pokušvaju da uhvate pobegli brzovlak.
Darth Ivan Posted - 12/10/2012 : 17:19:00
quote:
Originally posted by Lorda

Nikakve veze nema sa originalnim Blade Runnerom koji je sam po sebi remek djelo i mislim da ga trebaju ostaviti da "počiva u miru", ne vjerujem da ikakav prequel ili sequel ili bilo što bi se moglo snimati može biti jednako dobar ili bolji od originala. A posebno mi na živce ide križanje različitih franšiza i njihovo nasilno spajanje. Alien je dobar sam po sebi takav kakav je, isto tako i Blade Runner, no to je samo moje mišljenje, nemam ništa protiv toga da netko misli drukčije...



takve stvari su današnji trend u Hollywoodu koji je odavno ostao bez ideja, ništa čudno

a osim toga, Scott se već "iskazao" sa prequelom o Robinu Hoodu, tako da je ovako nešto bilo za očekivat
Lorda Posted - 12/10/2012 : 15:33:35
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Lorda
A i taj nastavak Blade Runnera, već me hvata strah na što će to ličiti, nadam se da griješim...



pa i da ne griješiš, kakve to veze ima s "originalnim" Blade Runnerom!? Blade ostaje isti film pa makar se snimilo sto nastavaka i obrada (ili popularno remakeova)



Nikakve veze nema sa originalnim Blade Runnerom koji je sam po sebi remek djelo i mislim da ga trebaju ostaviti da "počiva u miru", ne vjerujem da ikakav prequel ili sequel ili bilo što bi se moglo snimati može biti jednako dobar ili bolji od originala. A posebno mi na živce ide križanje različitih franšiza i njihovo nasilno spajanje. Alien je dobar sam po sebi takav kakav je, isto tako i Blade Runner, no to je samo moje mišljenje, nemam ništa protiv toga da netko misli drukčije...
dosada Posted - 12/10/2012 : 15:27:59
quote:
Originally posted by Lorda
A i taj nastavak Blade Runnera, već me hvata strah na što će to ličiti, nadam se da griješim...



pa i da ne griješiš, kakve to veze ima s "originalnim" Blade Runnerom!? Blade ostaje isti film pa makar se snimilo sto nastavaka i obrada (ili popularno remakeova)
Lorda Posted - 12/10/2012 : 13:45:43
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Lorda

Divno, sad osim Alien serijala žele upropastiti i Blade Runnera...



Kako?

Nigdje se ne spominje da se ikaj mijenja na Blade Runneru!?



Sad pušem i na hladno nakon ovog sranja od Prometheusa, a osim toga miješanje Alien franšize i Predatora je ispalo također dosta loše. Smiješno je to što Scott također ne smatra Alien-Predator filmove kao integralni dio Aliena i sad trpa Blade Runnera u Alien svijet. Mislim da se Philip K.Dick okreće u grobu...

A i taj nastavak Blade Runnera, već me hvata strah na što će to ličiti, nadam se da griješim...
mr murdoc Posted - 12/10/2012 : 11:10:45
Za one koji neznaju Blade Runner je u vrijeme svoga prikazivanja u kinima bio komercijalni fijasko koji je umalo upropastio Scota a Harrison Ford je i puno godina kasnije izjavljivao kako mu je to bilo najmucnije filmsko iskustvo..
Zanimljivo je da je glavnu ulogu ustvari trebao tumaciti Robert Mitchum te je cijeli scenario bio ustvari skrojen za njega..no evo jos par likova koji su bili u razgovoru ..zamislite ih u toj ulozi i zamislite kako bi film onda izgledao.
Dustin Hoffman,Gene Hackman, Sean Connery, Jack Nicholson, Paul Newman, Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, Arnold Schwarzenegger, Al Pacino, and Burt Reynolds..zanimljivo, zar ne?
dosada Posted - 12/10/2012 : 10:21:33
quote:
Originally posted by Lorda

Divno, sad osim Alien serijala žele upropastiti i Blade Runnera...



Kako?

Nigdje se ne spominje da se ikaj mijenja na Blade Runneru!?
DeeCay Posted - 12/10/2012 : 10:20:17
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma jebes to, here's the real thing :D
http://www.tor.com/blogs/2012/10/new-prometheus-material-confirms-blade-runner-and-alien-share-a-universe


Da, ionako su pričali da bi radili remake ili što već... tekst izgleda zanimljiv, bacit ću pogled kasnije kad stignem!
Lord Vader89 Posted - 12/10/2012 : 10:19:56
pa dobro, sad je vec stara vest da Ridli hoce da radi prethodnik/nastavak BR :D
Lorda Posted - 12/10/2012 : 09:43:27
Divno, sad osim Alien serijala žele upropastiti i Blade Runnera...
Lord Vader89 Posted - 11/10/2012 : 23:16:18
ma jebes to, here's the real thing :D

http://www.tor.com/blogs/2012/10/new-prometheus-material-confirms-blade-runner-and-alien-share-a-universe
DeeCay Posted - 11/10/2012 : 15:42:48
Evo popisa mogućih inspiracija za Prometeja... Autor se fino osvrnuo na niz djela sa sličnim temama, pa ko želi pročitati.

http://www.denofgeek.com/movies/prometheus/21640/a-closer-look-at-prometheus%E2%80%99-sci-fi-roots
Krscho Posted - 11/10/2012 : 14:41:37
Kaj se religije tiče najbolji su mi komentari kako je Scott Isusa mislio u iflm staviti jer oni inžinjeri su se kao pobunili/umrli prije cirka 2000god u filmu pa je isus kao bio vrsta inzinjera i mi kad smo ga ubili je dio nas odlucio istrijebiti dio ne i kao rat medu inzinjerima je bio
DeeCay Posted - 11/10/2012 : 14:06:44
Samo fale xenomorfi... Da, ovo je sve ok, dodirne točke i tako, mnogo se priča radi na temeljima nekih drugih priča. Kad bih uspoređivao mene bi smetalo samo ovaj dio znanstvenice s uspomenama na oca, to se uopće nije uklapalo u film... A kad bolje razmislim isto bi objašnjavalo aspekt miješanja religije i znanosti u Prometeju (što u originalnim Alienima nije bilo uopće inkorporirano, barem se ja ne sjećam).
Krscho Posted - 11/10/2012 : 13:24:45
quote:
Originally posted by andi

quote:
Originally posted by Krscho

Pogodi film...
Bogataš na samrti financira odlazak u svemir i upoznavanje s alienima te šalje znanstvenicu koja još uvijek pati za svojim davno preminulim ocem i koja želi pitati aliena o postanku ljudi, svemira,bla,bla...

Odgovor nije Prometheus...




Contact

Šta sam osvojio?



Congrađulejšns, osvojili ste spoznaju ripoffa Scota u grubim crtama već prethodnoga filma s preljevom osvježajućeg novog mirisa od limete :D
andi Posted - 11/10/2012 : 13:07:59
quote:
Originally posted by Krscho

Pogodi film...
Bogataš na samrti financira odlazak u svemir i upoznavanje s alienima te šalje znanstvenicu koja još uvijek pati za svojim davno preminulim ocem i koja želi pitati aliena o postanku ljudi, svemira,bla,bla...

Odgovor nije Prometheus...




Contact

Šta sam osvojio?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000