forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: recke.stripovicom@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip (u vrijednosti do 150 kn) po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 31/10/2020 : 20:00:45
Ajd da probijem malo ovu Bonelli monotoniju, meni zapiši ove (ko zna kad će bit, al eto):

- Batman: R.I.P.
- Batman: Three Jokers
- Green Arrow: Quiver
- New Frontier
- Superman: American Alien
- Top 10: knjiga 1
tex2 Posted - 28/10/2020 : 20:21:31

ZS 660-662: Beli vrač/Teror u Savani/Crni Baron dovršena recenzija.
Spock Posted - 24/10/2020 : 01:28:27
Ažurirano!
tex2 Posted - 23/10/2020 : 18:54:19
Rezervirao bih sljedeće Texove:

TX LU 122-124 Urota protiv Custera

TX VC 19-20/LU 151-152... Madi Krik - Zaseda u ponoć

TX VC 54-55 Tročlana Banda - Tajanstveni ubica
going going Posted - 23/10/2020 : 00:03:02
Poslao i Povratak Plavuse!
Spock Posted - 15/10/2020 : 23:22:51
Ažurirano!
going going Posted - 12/10/2020 : 16:00:31
Zatamnjenje poslato!
going going Posted - 10/10/2020 : 15:00:15
Tako je!
Spock Posted - 10/10/2020 : 07:19:39
quote:
Originally posted by going going

Samo da javim i ovde, iako nije Bonelli, pisem recenziju za strip Zatamnjenje i za sada odlicno ide, vec imam 7 stranica teksta. Tako da ocekujete, Boze zdravlje, ako recenzija nastavi ovim tempom uskoro slanje i objavljivanje. A onda cu se posvetiti Zagorovoj i Dilanovoj rezervaciji.

Odlično!
Misliš na ovaj?: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/strip-album-album-klo-sp-30-zatamnjenje/37363/0/
going going Posted - 10/10/2020 : 03:34:17
Samo da javim i ovde, iako nije Bonelli, pisem recenziju za strip Zatamnjenje i za sada odlicno ide, vec imam 7 stranica teksta. Tako da ocekujete, Boze zdravlje, ako recenzija nastavi ovim tempom uskoro slanje i objavljivanje. A onda cu se posvetiti Zagorovoj i Dilanovoj rezervaciji.
Spock Posted - 07/10/2020 : 00:25:26
Ažurirano!

@tex2: Hvala!

@Jerry: Super što si se vratio u akciju!

@solar: Stavio sam u narančasto Vicine rezervacije Dragonera, pa vi odlučite što s njima.
Jerry Krause Posted - 05/10/2020 : 13:03:29
Evo da malo Spocku pojačam statistiku rezervacija. Započeo sam nakon duže vremena s novom recenzijom (baš nisam imao u zadnje vrijeme vremena).

Riječ je o 1. epizodi nove Nathanove edicije Univerzum Alfa "Zemlja vukova".
tex2 Posted - 01/10/2020 : 09:39:07
Odličan rezime!

Rezervirao bi Tex LL 110 Karavana odvažnih.
Spock Posted - 01/10/2020 : 08:05:53

Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za rujan (septembar) 2020.

Broj novih rezervacija: 4
Potpuno me iznenadio ogroman pad aktivnosti po pitanju recenzija ovaj mjesec, a što je razlog tome vrijeme će pokazati. Budući da sam i sam zbog obveza djelomično izvan ritma, nadam se da je i kod ostalih isti razlog. Slijedom toga, u prethodnom mjesecu smo imali tek četiri rezervacije, od čega su dvije (već poslane) Herculea Poirota, jedna člana Kila Banana i jedna moja.
Postoji i realna nada da je bilo nešto recenzija članova koji ne rezerviraju na ovom topicu, a i na to ćemo vremenom dobiti odgovor. Strpljen spašen, kako se kaže!

Broj novih recenzija: 12+1
Od toga Bonelli recenzija: 7

Po serijalima bi to bilo:
Tex - 2
Zagor - 1
Dragonero - 1
Mister No - 1
Kit Teller - 1
Martin Mystere - 1
+
Komandant Mark - 2
Alan Ford - 1
Bande-dessinée - 1
Crni Roko - 1
Integrali - 1

Smanjenje aktivnosti po pitanju recenzija poklopilo se sa solarovim pomanjkanjem vremena, pa je sigurno i manji broj objavljenih recenzija veliki razlog već spomenutog pada aktivnosti na sajtu. Uz standardne junake ugurale su se i tri netipične recenzije, od kojih jedna i nije recenzija, iako je to trebala biti. Kad već imamo manji broj recenzija dopustio sam sebi da na ovaj popis uvrstim moj opširni rezime Sclavijeva serijala Altai & Jonson, budući sam (u uvjerenju da ne postoji recenzija) tekst i pisao kao opširniju recenziju. Uz taj, imamo još jedan integral belgijsko - francuske škole stripa, odnosno prvu epizodu serijala Nošeni vjetrom, a jedno od iznenađenja u prethodnom mjesecu bila je prva recenzija domaćeg strip serijala Crni Roko.
Alan Ford ima jednu, ali vrijednu recenziju, odnosno svojevrsni rezime i jedinu još nerecenziranu epizodu "Mangia sage", koja me sama nagnala na ponovno čitanje tih 15 brojeva navodne sage.
Drugo i pravo iznenađenje je uslijedilo u zadnjim danima mjeseca s jednom Martyjevom recenzijom - što je prava rijetkost zadnjih godina.
Po pitanju ostalih recenzija, protekli mjesec je bio u znaku broja jedan, pa tako imamo po jednu recenziju većine popularnih serijala, dok samo Komandant Mark i Tex imaju po dvije recenzije, što bi Texu (zbog dva različita autora recenzija) ponovno donijelo titulu pobjednika mjeseca.

Po recenzentima situacija je:
Hercule Poirot - 3 (Komandant Mark^2 i Crni Roko)
igor 12 - 2 (Zagor i Tex)
Kila Banana - 2 (Alan Ford i Kit Teller)
kiky - 1 (Mister No)
kandraks - 1 (Dragonero)
koze123 - 1 (Bande-dessinée integral)
prozirna senka - 1 (Martin Mystere)
tex2 - 1 (Tex)
+
Spock - 1* (Altai & Jonson integral) - službeno nije recenzija

Kao što sam već natuknuo, iza nas je prilično deprimirajući mjesec s jako malo aktivnosti, ali u zadnjim danima rujna solar je stisnuo zube popravši prosjek, a bljesnula je i prava bomba - nakon 13 godina!! prozirna senka se nenadano vratio recenzijama s jednom Martijevom recenzijom, a izgleda da bi moglo biti još toga - barem se nadam.
Najviše recenzija prethodni mjesec ima neumorni Hercule Poirot sa dva Komandanta Marka i premijernom recenzijom Crnog Roka.
Igor 12 je standardno majstorski odradio po jednog Zagora i Texa, a u klubu 2 ovaj mjesec je i Kila Banana s jako bitnom i kvalitetnom Alan Ford recenzijom, kao i svojom prvom recenzijom Kita Tellera, čime je zaslužio status novog pripadnika sve brojnijeg rendžerskog korpusa.
Kiky se uhvatio jako bitnog Mister Noovog specijala koji je odavno zaslužio recenziju, kandraks (na solarovo zadovoljstvo) nastavlja misiju recenziranja Dragonera, dok je tex2 već veteran u svojem pothvatu recenziranja Texa.
I za kraj, koze123 nam servira zanimljivu recenziju prve epizode Bande-dessinée serijala "Nošeni vjetrom", a tu sam i ja s već spomenutim Altai & Jonson integralom.

Broj komentara na recenzije: 249
S obzirom na broj rezervacija i objavljenih recenzija, pa i zatišja na forumu, očekivao sam pad, ali ovo je već drastično. Broj komentara na recenzije je mizeran u odnosu na prethodne mjesece. U srpnju je bilo čak 369 komentara, u kolovozu 318, a rujan je na broju 249.
Bit će bolje, reći ćemo i zatvoriti ovaj izvještaj!

Spock Posted - 29/09/2020 : 00:58:45
Ažurirano!
igor 12 Posted - 21/09/2020 : 18:21:15
poslan mno povratak
Spock Posted - 20/09/2020 : 01:31:18
Ažurirano!
tex2 Posted - 14/09/2020 : 12:35:17
TX LIB 069: Demoni sjevera, poslano, čeka na objavljivanje.

To bi bila 12 recenzija ove godine, pokušati ću svakako još koju napraviti ove godine, već sam sa rezerviranima dosta napredovao u pisanju, pa polako...
Spock Posted - 10/09/2020 : 23:46:52
Ažurirano!

@Hrvoje: Hvala sa zakašnjenjem!

Rezervirao sam Kit Teller VG 079 / LMS 202: El Charro, odnosno redom - koji mjesec ispred Ludensa.

tex2 Posted - 08/09/2020 : 14:00:38

TX SAGK 011b/LIBKB 05b/VCBT 02/ZS 045: Bog puma (Strela smrti) poslano, čeka se objavljivanje.

Slijedi:

ZS 660-662: Beli vrač / Teror u Savani / Crni Baron
TX LIB 069: Demoni sjevera

Recimo kako sam dobrano uznapredovao sa ovim recenzijama!
Spock Posted - 08/09/2020 : 06:37:47

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
hrvoje23 Posted - 04/09/2020 : 20:26:17
quote:
Originally posted by going going

Kao i uvek, super izvestaj!

+1
Bravo Spock!
emirem Posted - 04/09/2020 : 17:08:23
quote:
Originally posted by solar

quote:
Ako bude sto nedostajalo zamolit cu moderatora za recenzije da me ispravi ili dopuni recku po mogucnosti.

Eh, jedva ih stižem i postavljati a kamoli nešto drugo.

No prob, no sikiriki, bit ce na nivou. 😄
solar Posted - 03/09/2020 : 21:24:48
quote:
Ako bude sto nedostajalo zamolit cu moderatora za recenzije da me ispravi ili dopuni recku po mogucnosti.

Eh, jedva ih stižem i postavljati a kamoli nešto drugo.
emirem Posted - 03/09/2020 : 21:19:34
Vec nekoliko dana istrazujem, trazim neke trivije to jest zanimljivosti da se ubace u recenziju.
Nisam doduse jos poceo pisati,ali malo sa talijanskim kaskam,a sami bas nemaju evidentirane podatke na primjer o suradnji pisaca i crtaca itd.
Hvala unaprijed!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000