forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra 218 - Troglavo Cudoviste

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
acestroke Posted - 05/12/2012 : 22:49:48
od danas u SNK






scenarij: Decio Canzio
crtez: Franco Donatelli
broj originala: 211





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Duje Belak Posted - 10/12/2012 : 21:09:36
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ne delim to mišljenje. Ja uživam u Zagoru ali ne u kolekcionarstvu. Necu da uzimam SR od Ludensa ako istu epizodu imam u izdanju Veselog Četvrtka, isto vredi za specijalne brojeve ili extra izdanja (tj. ako imam Zg extra od SD/LU ne vidim nikakav realni razlog da kupujem knjige Veselog Četvrtka)...
Ne vole se korice, izgled police i sl. idiotarije, već sadržaj priče koja je unutar korica.
Isto vredi i za ostale stripove.



Bravo Patak, apslutno se slazem s tebom u svemu što si rekao. To više postane ovisnost.
Duje Belak Posted - 10/12/2012 : 21:05:06
quote:
Originally posted by teller

Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...kako uostalom Mark,Blek i Miki...nema velike razlike među njima i Zagorom...
Novi Mortimer je odličan, tako scenaristički kako crtaćki...a Troglavu aždaju je vrijeme da dobijemo otisnutu kako i zaslužuje...Dnevnik je baš taj period bio jako loš...imam u rukama tu aždaju, razmazan i nikakav otisak koji ubija svaki
Donatellijev potez kistom...jedva čekam da taj strip dobijem kako su ga autori stvorili bez da su ga pretpotopne štamparske/tiskarske mašine napravile skoro da nečitljivim...veselite se Zagora svakog bar dok je 18 kuna več ohoho godina...
ja Zagora ne dijelim preko scenarista, meni je prvi period do Nestalog istraživaća a drugi ovaj noviji sve do JA odiseje..-.
Završetak te JA ODISEJE meni če biti treči Zagorov period kojemu se ne nazire kraj....a kako mi sin(12) ne čita več guta Zagora...veselim se i zbog njega....imajte te klince u vidu kad čitate Zagora,tada i sva Buretova objašnjavanja dobiju smisao...dok Zagor u Italiji jedini ne pada po prodaji, dobro radi Zagor staff...nek nastave samo do Zagorovog 1000 broja bar.





Do 1000-og Zagorovog Broja? Osobno ne bi to volio vidjeti. Da je bilo po meni ja bio okončao Zagorovu sagu već prije 10 godina s nekim grand finalem prtiv Wendinga ili Hellingena. Ili zenidba s Fridom.. a mozda čak i prije dok je Ferri još bio bolji...

Meni je /Nollita/Ferri bio zakon i ne moze mi ništa to vratit. To je taj dream team. Kasnije Ferri i neki scenaristi.

Ma koji 1000 Broj , što prije , to bolje.

No offence 2 Zagor fans - Just opinion.
velka031 Posted - 10/12/2012 : 19:39:46
Vidjet ćete kada kupite strip da boja hlača nije kao na scanu, sasvim je ok, tamnoplava.
PijaniPatak Posted - 10/12/2012 : 13:35:27
Mozda im je presusio potrebni ketridz na stampacu

p.s. hvala na savetu. obraticu paznju kada u februaru stigne u BiH
teller Posted - 10/12/2012 : 13:33:14
oprosti Ludense, što se tiče TROGLAVE AŽDAJE, samo neki primjerki su sa Zagorom u roza pantalonama, danas dobio
primjerak sa odlično otisnutom naslovnicom....Zagor ima plave hlače kako i treba...budite pažljivi kojima je to važno...dio
tiraža ima Zagor drečave roza hlače pa izbjegavajte te primjerke,potražite one u plavom tonu traperica...zar ni cijeli tiraž
ne mogu natisnuti bar naslovnicu isti kontrast boja?..
andjelt Posted - 09/12/2012 : 22:08:14
vise mi se svidja ova zenit naslovnica sa vulkanom u pozadini ...
emirem Posted - 09/12/2012 : 21:29:57
Ni u ludensa ni u tutto se vulkan ne pusi..sigurno anti pusacka kampanja...
tinton Posted - 09/12/2012 : 21:23:02
jedna od rijetkih koja nije ni u oriđiđi, ni u tuto, ni u ludens nije dobro obojana
PijaniPatak Posted - 09/12/2012 : 21:10:32
uzmimo u obzir, naravno, da je ovaj LUEX scan prilicno sirov
PijaniPatak Posted - 09/12/2012 : 21:09:29
quote:
Originally posted by teller

i opet taj Ludens zajebo i TROGLAVU AŽDAJU...odkud dobiva Zagor u izdanju Ludensa seratorsku boju pantalona/hlača?
kod Talijan originala plava a kod Ludensa........nek se go...e, i to baš na Zagoru.



slika govori hiljadu reci

velka031 Posted - 09/12/2012 : 20:56:09
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ne delim to mišljenje. Ja uživam u Zagoru ali ne u kolekcionarstvu. Necu da uzimam SR od Ludensa ako istu epizodu imam u izdanju Veselog Četvrtka, isto vredi za specijalne brojeve ili extra izdanja (tj. ako imam Zg extra od SD/LU ne vidim nikakav realni razlog da kupujem knjige Veselog Četvrtka)...
Ne vole se korice, izgled police i sl. idiotarije, već sadržaj priče koja je unutar korica.
Isto vredi i za ostale stripove.



Ja ne slijedim svoju filozofiju, jer nemam dovoljno para za naprimjer, sve Zagor kolekcionarce, a rado bi ih sve imao... Jednom ću možda i uspjeti u tome, nadam se... Isto tako, ne dupliram redovnog Zagora od Ludensa i od Veselog, odnosno ne kupujem i jedne i druge po redovnim cijenama na kiosku, ali se nadam uloviti na aukcijama ono što propustim po nekoj pristojnoj cijeni... Zagora nikada dosta, ne mogu si pomoći
teller Posted - 09/12/2012 : 20:46:29
i opet taj Ludens zajebo i TROGLAVU AŽDAJU...odkud dobiva Zagor u izdanju Ludensa seratorsku boju pantalona/hlača?
kod Talijan originala plava a kod Ludensa........nek se go...e, i to baš na Zagoru.
PijaniPatak Posted - 09/12/2012 : 20:32:32
Ne delim to mišljenje. Ja uživam u Zagoru ali ne u kolekcionarstvu. Necu da uzimam SR od Ludensa ako istu epizodu imam u izdanju Veselog Četvrtka, isto vredi za specijalne brojeve ili extra izdanja (tj. ako imam Zg extra od SD/LU ne vidim nikakav realni razlog da kupujem knjige Veselog Četvrtka)...
Ne vole se korice, izgled police i sl. idiotarije, već sadržaj priče koja je unutar korica.
Isto vredi i za ostale stripove.
velka031 Posted - 09/12/2012 : 20:18:54
Apsolutno se ne mora kupovati sve što izlazi!
Ovo ne vrijedi za Zagora, naravno! :)
giant Posted - 08/12/2012 : 10:04:16
quote:
Originally posted by emirem
Nije da nije stvoren za mene nego ima ih sada i previse i namece ritam financijama koje se tesko mogu pratiti,a i sama edicija broj tiraze namece citaocima brzu kupovinu zbog straha od "nestanka sa trzista" ,komentar nije protiv lika u stripu nego vec i kvaliteti price onoga sto se kupuje...

Trebalo bi jednom napraviti studiju na kraju godine koliko se potrosilo na stripove...



Pa reci mi jedno: zar se stvarno ama baš SVE što izlazi mora imati?? Ne kapiram dobro ovakve filozofije. To mi liči na bolest i nije u nikakvom odnosu na kolekcionarstvo.
Oko ovoga se pislao več dosta, tako da neču da idem dalje s raspravom...iznosim samo moje mišljenje, naravno.
emirem Posted - 07/12/2012 : 21:03:24
quote:
Originally posted by nagor

mozda strip nije za tebe..



Nije da nije stvoren za mene nego ima ih sada i previse i namece ritam financijama koje se tesko mogu pratiti,a i sama edicija broj tiraze namece citaocima brzu kupovinu zbog straha od "nestanka sa trzista" ,komentar nije protiv lika u stripu nego vec i kvaliteti price onoga sto se kupuje...

Trebalo bi jednom napraviti studiju na kraju godine koliko se potrosilo na stripove...
velka031 Posted - 07/12/2012 : 19:59:20
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by teller

Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...kako uostalom Mark,Blek i Miki...nema velike razlike među njima i Zagorom...




brutalno telleru... : )
priznaj barem, da Zagor od Nestalog istraživača pa nadalje nije za mališane, nego barem za tinejdžere... : )


priznajem evo...ovaj noviji je ozbiljniji malo ali sve je to ipak i razponu od 7-17 godina....
to što ga čitamo stariji je zato jer smo mladi po srcu, nostalgičari ili zaostali u razvoju....
zbog sebe se tešim da treći razlog odpada...
Zagor je zabava, i takvog ga uzmite...a kako i tražit neka velika pedagoška saznanja od junaka koji se pred neprijateljima u šumi skriva u svjetlocrvenoj majici i skače na lijanama koje na području kamo su ga avtori stavili i ne vegetiraju....



teller je sve lijepo objasnio, to je to
nagor Posted - 07/12/2012 : 12:22:45
Emireme, cini mi se, da si ti fulao i forum i hobi... Velis, da te boli dusa svaki put kad kupis strip i jos ti smeta kad ljubitelji stripa na stripovskom sajtu raspravljaju o stripovima... Sad ces mi zamjeriti, ali mozda strip nije za tebe..
emirem Posted - 07/12/2012 : 11:45:14
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by nagor

[quote]Originally posted by teller

Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...



to što ga čitamo stariji je zato jer smo mladi po srcu, nostalgičari ili zaostali u razvoju....
Zagor je zabava, i takvog ga uzmite...a kako i tražit neka velika pedagoška saznanja



Neki i previse komentiraju nesto sto bi trebalo ostati u domeni tih pola sata zabave, a ne stvarati filozofiju i svadjati se sa nekim klincem Zagor SD generacijom .
osobno i ja na u sredini tridesetih godina i dalje kupim taj neki strip iz djetinjstva,mozda malo i previse ali nakon jednog puta i ne uzmem ga opet citati i jos mi stoji i zauzima prostoru ne znam ni ja zbog cega.
kasnije nakon sto procitam neki strip od 16eura(libellus zagor kolor)-35eura(fibra) i stavim ih na policu razmisljam o tome da sam dao previse novaca na nesto sto mi stoji bez neke velike vrijednosti i zelje da cu mozda opet to uzeti procitati, dodje mi da jednog dana fino to rasprodam na aukcijama...

Ili 18kn-125kn-250kn po stripu ako nekom u eurima to igra ulogu....
Leonid Posted - 07/12/2012 : 09:56:34
quote:
Originally posted by DeeCay

"Troglava aždaja" i ne priznajem ništa drugo...

Davore2403, pa kako možeš reći da su ove epizode Zagora lošije od onih novijih?! Pa ovo su vrhovi serijala, Tkač, Sclavijeve epizode, puno bolje od prosječnog Burattinija ili maxija.


Zbilja nisu lošije,bolje su,jedino mi ova epizoda ne odgovara i to samo zbog Donatellija......odličan je dok se drži gradova,potjera i indijanaca.
Međutim,ovo bi najbolje ispalo da je crtač bio netko s jakom maštom.
Sljedeća epizoda je s Jednookim Jackom,crta Ferri......to će biti jako dobro.
teller Posted - 07/12/2012 : 09:30:44
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by teller

Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...kako uostalom Mark,Blek i Miki...nema velike razlike među njima i Zagorom...




brutalno telleru... : )
priznaj barem, da Zagor od Nestalog istraživača pa nadalje nije za mališane, nego barem za tinejdžere... : )


priznajem evo...ovaj noviji je ozbiljniji malo ali sve je to ipak i razponu od 7-17 godina....
to što ga čitamo stariji je zato jer smo mladi po srcu, nostalgičari ili zaostali u razvoju....
zbog sebe se tešim da treći razlog odpada...
Zagor je zabava, i takvog ga uzmite...a kako i tražit neka velika pedagoška saznanja od junaka koji se pred neprijateljima u šumi skriva u svjetlocrvenoj majici i skače na lijanama koje na području kamo su ga avtori stavili i ne vegetiraju....
nagor Posted - 07/12/2012 : 08:30:27
quote:
Originally posted by teller

Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...kako uostalom Mark,Blek i Miki...nema velike razlike među njima i Zagorom...




brutalno telleru... : )
priznaj barem, da Zagor od Nestalog istraživača pa nadalje nije za mališane, nego barem za tinejdžere... : )
teller Posted - 07/12/2012 : 08:03:38
Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...kako uostalom Mark,Blek i Miki...nema velike razlike među njima i Zagorom...
Novi Mortimer je odličan, tako scenaristički kako crtaćki...a Troglavu aždaju je vrijeme da dobijemo otisnutu kako i zaslužuje...Dnevnik je baš taj period bio jako loš...imam u rukama tu aždaju, razmazan i nikakav otisak koji ubija svaki
Donatellijev potez kistom...jedva čekam da taj strip dobijem kako su ga autori stvorili bez da su ga pretpotopne štamparske/tiskarske mašine napravile skoro da nečitljivim...veselite se Zagora svakog bar dok je 18 kuna več ohoho godina...
ja Zagora ne dijelim preko scenarista, meni je prvi period do Nestalog istraživaća a drugi ovaj noviji sve do JA odiseje..-.
Završetak te JA ODISEJE meni če biti treči Zagorov period kojemu se ne nazire kraj....a kako mi sin(12) ne čita več guta Zagora...veselim se i zbog njega....imajte te klince u vidu kad čitate Zagora,tada i sva Buretova objašnjavanja dobiju smisao...dok Zagor u Italiji jedini ne pada po prodaji, dobro radi Zagor staff...nek nastave samo do Zagorovog 1000 broja bar.
going going Posted - 06/12/2012 : 22:47:41
Moj prvi Zagor je bio ,,U dzungli Jukatana" od VCa.

I svidela mi se epizoda ali kad sam poceo da citam ove stare Nollitine gde Zagor pokazuje svoju nestrpljivost, bes i covecnost prosto su me odusevile.
A tek kada sam uzeo Tkaca u ruke! Ihaaj nisam prelistao sam ga posle jos najmanje 25puta!!!

Nije ni Mortimer za bacanje niti Severno americka odliseja al kad vidis Nollitu,Sclavija,Toninelija i Castellija znas da ce biti odlicna prica!
Kojot Posted - 06/12/2012 : 21:57:23
Citao sam ovo davnih dana!
Kupicu ovo samo da popunim kolekciju!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000