forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra 218 - Troglavo Cudoviste
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/12/2012 : 22:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
od danas u SNK






scenarij: Decio Canzio
crtez: Franco Donatelli
broj originala: 211






http://www.acestroke.blogspot.com

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2012 : 23:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Po boji reptilove koze mora da je Jokerov kucni ljubimac..
Epizode koje sam citao u osnovnoj tamo neke 1984 ili 1985...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 05/12/2012 : 23:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
Epizode koje sam citao u osnovnoj tamo neke 1984 ili 1985...


Tad se još nisan ni rodija

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 05/12/2012 : 23:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
losa naslovnica. (boje)

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/12/2012 : 23:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Podsjeca me na moju "naslovnicu" za NN...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 05/12/2012 : 23:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Podsjeca me na moju "naslovnicu" za NN...



bolji je tvoj dinosaurus!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 06/12/2012 : 00:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Po boji reptilove koze mora da je Jokerov kucni ljubimac..
Epizode koje sam citao u osnovnoj tamo neke 1984 ili 1985...


Također...a kao klincu mi je ova naslovnica uz naslov "Troglava aždaja" bila jedna od najdražih,mada moram priznati da sam zaboravio priču ove epizode.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/12/2012 : 08:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I meni jedna od najdražih naslovnica iz djetinjstva!
Moram priznati, ZS verzija ima daleko veći šmek.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/12/2012 : 09:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
boje su lošije od onih na SBE ali ja mislim da je to do skena i da su u stvarnosti Zagorove traperice ipak plave a ne.....
imam pri ruci TROGLAVU AŽDAJU i u tom periodu DNevnik je bio najlošiji...loš papir za naslovnicu i jako loš otisak Dnevnika taj strip napravi gotovo nečitljivim, iako mi je tada bio vrh svemira...
ovo danas je i kad odradi Ludens puno bolje...možda mi se i prića sa čistim Donatelli crtežom više dopadne.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/12/2012 : 09:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
klasika...
can't beat the classic

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 06/12/2012 : 11:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Čovječe šta ti je reći razlika u vremenu kad se strip počeo čitati... Meni se povraća na ove stare epizode, i kupujem ih i dalje samo zato što imam sve extra brojeve, a ja koji sam odrastao na SD i dana danas jedva čekam novi redovni Zagor, svaka epizoda u redovnom mi je barm dobra, a ove stare su mi za predškolsku djecu...
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 06/12/2012 : 12:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
kod mene baš suprotno...s guštom čitam!

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 06/12/2012 : 15:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
Uzeo danas roman. Začudo, otisak stranica unutra je puno kvalitetniji kakav i treba biti! Nadam se da takvi budu i sljedeći redom...
Sve u svemu odlična epizoda.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2012 : 16:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
"Troglava aždaja" i ne priznajem ništa drugo...

Davore2403, pa kako možeš reći da su ove epizode Zagora lošije od onih novijih?! Pa ovo su vrhovi serijala, Tkač, Sclavijeve epizode, puno bolje od prosječnog Burattinija ili maxija.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 06/12/2012 : 16:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

"Troglava aždaja" i ne priznajem ništa drugo...

Davore2403, pa kako možeš reći da su ove epizode Zagora lošije od onih novijih?! Pa ovo su vrhovi serijala, Tkač, Sclavijeve epizode, puno bolje od prosječnog Burattinija ili maxija.



Svete rijeci

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 06/12/2012 : 19:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Meni nisu... Ja ove priče čitam prvi put i očajne su, jednostavno meni nisu dovoljno ozbiljne.. Shvaćam ja da Zagor nije ozbiljan strip, ali određenu dozu ozbiljnosti koju imaju noviji brojevi (od SD ere na ovamo)ovi nemaju... Možda je nekome tko je ovo čitao sa 8-10 godina prije kad su izlazili bilo zanimljivo, ali meni sada sa 25 nije... Nadam se da će se priče popravljati i postajati ozbiljnije i razrađenije kako se budemo primiciali broju 300
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/12/2012 : 20:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Razlike u generacijama....

Netko tko ih je citao prije 20 i vise godina kao i ja su mi i danas dobre sa prizvucima nostalgije.Danasnje epizode su mi stagnacija ideja i samo produzivanje na silu zivota jednog serijala koji gubi sve vise citaoca.Zagora jos iz redovnog serijala budem kupio tu juzno-americku toliko razvikanu i hvalevrijedno opisanu avanturu punih iscekivanja...
tesko je nekome citaocu iz perspektive procitanih SD epizoda suditi o starim epizodama koje su bile temelj onoga sta Zagor danas predstavlja...da je prestao izlaziti i onda ostao bi legenda stripa na prostoru mediteranskog bazena...od Dolomita preko Velebita,Sar planine sve do Ararata i Kavkaza

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/12/2012 : 20:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ček malo... ozbiljan ti je strip recimo ovaj zadnji mortimer?
u kojem onaj imbecil od bureta po stoti put na koncu sveska opet objasnjava sve vec objasnjeno i natuknuto, strip u kojem se nista zapravo i ne događa na gotovo 300 stranica!??
zagor je mozda bio treš, ali je bio zabavan.
katkad je bio i odlican.
ovo danas je tragedija, sramota me priznati da to jos kupujem.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/12/2012 : 20:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se složio, da je to razdoblje vrh serijala. Ima tu dobrih epizoda, ali općenito je to razdoblje koje »drži cijenu« zbog vas starijih, koji ste odrasli na tome. I normalno, da je jedan Mortimer deset puta jači od Posljedneg Vikinga ili Troglave aždaje.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2012 : 20:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403
Možda je nekome tko je ovo čitao sa 8-10 godina prije kad su izlazili bilo zanimljivo, ali meni sada sa 25 nije... Nadam se da će se priče popravljati i postajati ozbiljnije i razrađenije kako se budemo primiciali broju 300


Ha, Zagor je za grupacije od 8-80 godina, a ne za isključivo od 8-10 ili za 25. Vjerujem da je i onda zagora čitala ozbiljnija publika, ne samo klinci od 8-10. Priče danas jesu možda ozbiljnije, brutalnije, kompleksnije, suvremenije, no nisu ništa originalnije ni nadahnutije od ovih starih, barem ovog razdoblja koje trenutno izlazi. Neke pak Nolittine epizode su svevremenske, dok se ove nove brzo zaboravljaju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2012 : 20:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ne bih se složio, da je to razdoblje vrh serijala. Ima tu dobrih epizoda, ali općenito je to razdoblje koje »drži cijenu« zbog vas starijih, koji ste odrasli na tome. I normalno, da je jedan Mortimer deset puta jači od Posljedneg Vikinga ili Troglave aždaje.


Ha, ovisi sad što je tebe općenito novo...
Nisam baš mislio na ovu Canzijevu priču, nego na one ranije, posebno na Sclavijeve priče i Tkača, a da ne govorimo o onim starijim Nolittinima. Bilo je i drugih odličnih razdoblja, od Prolaza na sjeverozapad pa negdje do kraja SD (nije sad samo da glorificiram one stare priče), pa i Afrika nije bila loša; no opet sve što dolazi u novije vrijeme i nije baš nešto. Ali uvijek se zato rado vraćam provjerenim epizodama.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19379 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/12/2012 : 20:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ah! opet ti dosadni nostalgičari

http://www.youtube.com/watch?v=6Yj2lGdMw8I

a i ova je prikladna

http://www.youtube.com/watch?v=kk9YGwNFOfE

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 06/12/2012 20:55:38
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/12/2012 : 21:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by nagor

Ne bih se složio, da je to razdoblje vrh serijala. Ima tu dobrih epizoda, ali općenito je to razdoblje koje »drži cijenu« zbog vas starijih, koji ste odrasli na tome. I normalno, da je jedan Mortimer deset puta jači od Posljedneg Vikinga ili Troglave aždaje.


Ha, ovisi sad što je tebe općenito novo...
Nisam baš mislio na ovu Canzijevu priču, nego na one ranije, posebno na Sclavijeve priče i Tkača, a da ne govorimo o onim starijim Nolittinima. Bilo je i drugih odličnih razdoblja, od Prolaza na sjeverozapad pa negdje do kraja SD (nije sad samo da glorificiram one stare priče), pa i Afrika nije bila loša; no opet sve što dolazi u novije vrijeme i nije baš nešto. Ali uvijek se zato rado vraćam provjerenim epizodama.



Da, definicija novog Zagorovog razdoblja više nije jasna. Novo je prije počinjalo sa Nestalim istraživačem, danas treba povući neke nove granice. Meni je, kao i, usuđujem se reći, većini ostalih odraslih na Slobodnoj Dalmaciji, vrh serijala upravo to SD razdoblje.

Normalno da neke današnje epizode neće "udariti" kao neke ranije i klasične epizode. Nisu Traperi iz Fort Arrowa jači od Iron Mana, ali nisu ni Potopite Destroyer ili Tkač bolji od Richtera i Mortimera.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 06/12/2012 : 21:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Citao sam ovo davnih dana!
Kupicu ovo samo da popunim kolekciju!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2012 : 22:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi Zagor je bio ,,U dzungli Jukatana" od VCa.

I svidela mi se epizoda ali kad sam poceo da citam ove stare Nollitine gde Zagor pokazuje svoju nestrpljivost, bes i covecnost prosto su me odusevile.
A tek kada sam uzeo Tkaca u ruke! Ihaaj nisam prelistao sam ga posle jos najmanje 25puta!!!

Nije ni Mortimer za bacanje niti Severno americka odliseja al kad vidis Nollitu,Sclavija,Toninelija i Castellija znas da ce biti odlicna prica!

Edited by - going going on 06/12/2012 22:48:32
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/12/2012 : 08:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Zagor je strip za DIJECU,KLINCE,MALIŠANE ili što več....imajte to na umu...i nije isto kad takav strip čita 40-godišnjak ili klinac od 10 godina....ne tražite u njemu nauku ili neke velike spoznaje...meni je dosta da me zabavi na pola sata, ne trebam poslje čitanja još mozgati o njemu sat vremena...kako uostalom Mark,Blek i Miki...nema velike razlike među njima i Zagorom...
Novi Mortimer je odličan, tako scenaristički kako crtaćki...a Troglavu aždaju je vrijeme da dobijemo otisnutu kako i zaslužuje...Dnevnik je baš taj period bio jako loš...imam u rukama tu aždaju, razmazan i nikakav otisak koji ubija svaki
Donatellijev potez kistom...jedva čekam da taj strip dobijem kako su ga autori stvorili bez da su ga pretpotopne štamparske/tiskarske mašine napravile skoro da nečitljivim...veselite se Zagora svakog bar dok je 18 kuna več ohoho godina...
ja Zagora ne dijelim preko scenarista, meni je prvi period do Nestalog istraživaća a drugi ovaj noviji sve do JA odiseje..-.
Završetak te JA ODISEJE meni če biti treči Zagorov period kojemu se ne nazire kraj....a kako mi sin(12) ne čita več guta Zagora...veselim se i zbog njega....imajte te klince u vidu kad čitate Zagora,tada i sva Buretova objašnjavanja dobiju smisao...dok Zagor u Italiji jedini ne pada po prodaji, dobro radi Zagor staff...nek nastave samo do Zagorovog 1000 broja bar.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000