forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 06/02/2013 : 15:05:44
Ponukan ovom izmjenom »mišljenja« ispod, otvaram ovaj poll.


Zagor-te-nay: »Čitam stripove ne tabletu. Skinuo sam ih sa neta.«

Markos: »A zašto nisi ukrao i tablet, onda?«


Pitanje za milijun: Je li Zagor-te-nay pokvareni lopov?


Osobno, zasmetalo me ovo moraliziranje Markosa jer mi se ne čini da je Zagor-te-nayu mjesto u zatvoru. Ne samo zbog onog klasičnog »ma ionako svi mi skidamo« i »imaju oni dosta love« nego jednostavno zbog toga što to nije krađa. Pokušavam razumijet i »copyright« stranu, ali njihova retorika se uglavnom svodi na pravno moraliziranje - po njihovom dođe isto ukrasti sto eura iz nećijeg novčanika i downloadati »underground strip«.

Pitanje je zajebano i za struku, koja se još uvijek lomi oko tog pitanja, kako onda ne bi bilo za nas… Što vi mislite, odnosno da li se osjećati kao da ste ukrali ako downloadate strip sa neta?


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
raic1922 Posted - 12/11/2014 : 22:33:02
quote:
Originally posted by izivko

koga briga je li ilegalno ili legalno!? Mene nije, boli me racku



Kontra zakona, kontra zabrana
izivko Posted - 01/03/2014 : 16:16:55
koga briga je li ilegalno ili legalno!? Mene nije, boli me racku
Darth Ivan Posted - 01/03/2014 : 15:37:00
ilegalno je ako si nešto downloadao, a ne posjeduješ (ili nisi kupio) original. jest da to malo zvuči paradoksalno, ali je tako.
sretan Posted - 28/02/2014 : 18:37:04
quote:
Originally posted by vice
.....ali ljudi moji, ne lažite sebe i druge.




Baš to.
vice Posted - 28/02/2014 : 17:04:18
Naravno da je krađa u pitanju, doduše, ne identična krađi materije bez koja onaj od kojeg kradeš u potpunosti ostaje, ali određena vrst krađe jest.

I razumin i jednu i drugu stranu. Skenovi mogu poslužiti u svrhu popularizacije određenih stripova, ali budimo realni, ne u nas. U razvijenim zemljama i razvijenim tržištima sa razvijenom selektivnom potrošnjom da.

Osobno, ka student, skidam sve šta mogu, i po tom pitanju san pirat, i to besramni, ALI, makoliko budalast sad ispa, priznajem da volin koristit i legalne izvore. Evo primjera:

HBO GO, CRUNCHYROLL, KICKSTARTER I INDIEGOGO PROJEKTI (KUNG FURY I SCREAM GENERATIONS 2) te poneka kupovina DIGITALNIH STRIPOVA.

Ovako, sve ovo gore se može i ilegalno priskrbit, ali možda je ovo i stvar mog osobnog licemjerja, no kad ZNAŠ da nešto konzumiraš u potpunoj legalnosti, postoji određena mirnoća. Postoji. Ne kažen da se ja sad osjećan posebno krivim kad torrentam, downloadam i na taj način uziman, ali sam svjestan da ne radin nešto dobro.

HBO GO je izvrstan streaming sustav za gotovo sve HBO-ove serije i nemali broj raznih filmova i još nekih serija i emisija s HRVATSKIM PRIJEVODOM. I plaćam tu uslugu u sklopu Premium paketa. Mogu i bez toga, ali eto, radije ću popit 10 kava misečno manje i guštat u tome - ka student, koji još neman svoju plaću.

CRUNCHYROLL je legalna anime i dorama streaming stranica koju jednostavno obožavam, jer je jednostavno kvalitetna, i za 11 dolara misečno, uz plaćanje 3 dolara misečno uslugu HOLA(šta je opet ilegalno zbog lažiranja IP lokacije), uživam u nečemu u čemu bi moga i besplatno. No, meni to znači. Znan da nekima ispadan budala, al meni to znači.

Isto tako bi koristija i Netflix da to ne zahtijeva i lažiranje Paypala, za šta opet nema potrebe.

Isto tako, naiđem tu i tamo na Online prodaju DIGITALNIH stripova. I kupim ih, ako je svaki dolar, dva. Pa jebemu, daje ti onaj posebni gušt.

Jedan projekt na Kickstarteru i jedan na Indiegogou san financira jer mi ti projekti nešto znače i želin bit dio toga.

I pazite sad, ovo sve gore navedeno nije moje pametovanje i jeftino moraliziranje - ne. APSOLUTNO razumin svakoga ko piratizira jer si to NE MOŽE priuštit, i jer ti ova usrana država ne dopušta nešto više. Ja san puno stvari žrtvova da bi moga plaćat tih usranih 15 dolara za Crunchyroll, i doć će vrime kad ni to neću bit u mogućnosti, jer to ne plaćan ja nego moji roditelji, i kad završin ovaj studij i sutra zaradin svoju prvu plaću, onda ću tek počet vraćat ono šta mi je dano, svom društvu, bližnjima, kroz integritet, rad, disciplinu, i u konačnici novac. Pa valjda bude i mista za uživanciju kroz strip i filmove.

Ljudi sa svojim obiteljima, malom dicom sigurno ne mogu ni to, i zato smatran da, iako to jest krađa, u konačnici nisi govno ako čitaš skenirano, ne, ali si govno ako o tome melješ i bespravno pametuješ.

Fibra je skupa, ja ju ne kupujen jer neman novaca, ALI, uz sve one skenove previewova, i dostupnost u knjižnicama, nema opravdanja kad netko skine njihovo izdanje i onda govori kako je to još i ok. E pa prijatelju, ni u kom slučaju, ni iz kog kuta, ni u kojoj dimenziji nije. Ako si već i skinija jer, razumljivo, nemaš za to izdanje, tvoja knjižnica ga nema, ok je, ali ne govori da je to dobro.

I ne uvlačin se Markosu, zaboli me za to, ali ljudi moji, ne lažite sebe i druge.
stripadzija Posted - 27/02/2014 : 10:06:07
Kao što je Markos rekao vreme će pokazati.

Ono što se može zaključiti iz različitih eksperimenata izdavača sa ovih prostora svih ovih godina (meke korice, tvrde korice, veći broj strana, manji broj strana, veći tiraži, manji tiraži, kiosk izdanja, striparnice i knjižare itd.) je da je broj ljubitelja stripa ograničen, da imaju različite ukuse za kupovinu, da je malo "pridošlica" među mlađom generacijom t.j. da najveći deo strip publike čini stara garda i naravno da svi zajedno imaju ograničene fondove za kupovinu. Neki će da kupuju isključivo kiosk Bonelli izdanja, neki HC Bonelli izdanja, neki meke fr/bg albume, neki "umetnički" strip, neki HC integrale, neki isključivo američke grafičke novele i na kraju krajeva, neki pomalo od svega.

Ali sa ograničenim brojem ljubitelja stripa se svodi na to da će se kod većine izdanja teško pokriti veći tiraži i samim tim niža cena. Svodi se na to da možeš da izdaš fr/bg integral popularnog serijala kao što je Kenija sa nižom cenom i većim tiražom i Aldebaran sa višom cenom i manjim tiražom i verovatni rezultat će da bude da neće biti drastične razlike u broju prodatih primeraka. Razlike će biti, ali teško da će biti drastična. Sa "manje privlačnim serijalima za široku publiku" kao što je Isak Pirat razlika će da bude još manja.

Jedini način da se proda drastično veći broj primeraka je da se poveća broj čitalaca i to je ono što Darkvud pokušava u Srbiji. Iskreno, ali ISKRENO se nadam da će im uspeti. Kiosk izdanja mangi, meka i tvrda albumska izdanja humorističkih i ozbiljnih stripova, meka Boneli izdanja, meka i tvrda izdanja integrala, grafičke novele u različitim formatima, nema šta nema. I sve to ponuđeno sa rekordno niskim pretplatnim cenama. Ako to ne upali, ništa neće.

A ako to ne upali, strip izdavaštvo će se verovatno svesti na postojeći krug ljubitelja stripa, manje tiraže i više cene i to bi zaista bila šteta.

A svi ti napadi svih ovih godina na Markosa u vezi cena njegovih izdanja jednostavno nisu vredni komentara. Svaka mu čast da još ima živaca za diskusije na tu temu. Ako je nešto postalo očigledno je da se od strip izdavaštva na ovim prostorima niko neće obogatiti, štaviše većina to radi iz ljubavi prema stripu i plus minus jedva sastavljaju kraj sa krajem (broj propalih pokušaja izdavanja stripova uopšte nije zanemarljiv). Mislite da Marko ne bi probao veće tiraže i niže cene kada bi to uspelo? Ovo što imamo je realnost ovih prostora.

Ponavljam, ako Darkvudova strategija ne prođe, diskusije na ovu temu su zaključene.
nagor Posted - 26/02/2014 : 22:25:44
Ma nisam.
angeliczg Posted - 12/03/2013 : 14:12:35
quote:
Originally posted by Markos

Konkretan primjer s kojim nikoga neću uvrijediti:

Kad je izdavač More Comics izdavao Zekana, on je koštao u maloprodaji 70 kuna i mogao si ga u trgovini More Comics kupiti za 50 kuna, po veleprodajnoj cijeni.

Kad ga je Fibra preuzela, Zekan je u maloprodaji koštao 80 kuna, za toliko ga se može kupiti u trgovini More Comics, ali od tih 80 kuna Fibra dobije 56, dok 24 ostaju More Comicsu.

Ajmo sad pretpostaviti da More Comics nije prestao biti izdavač, nego da i dalje izdaje Zekana, a Fibra recimo samo Tvrđu. Sad odjednom imaš situaciju da u trgovini More Comics Zekan košta 50 kuna, a Tvrđa 80 kn. Isti broj stranica, isti uvez, kolor, sve isto, a razlika u cijeni 40%. Naravno, ovi iz Fibre su lopovi i derikože, zar ne?


Mislim da moramo opet na kavicu. Ako ništa drugo, zbog kavice same.
Poli Posted - 08/03/2013 : 19:47:23
quote:
Originally posted by Markos

Pa problem je što se stvara atmosfera da smo svi mi ostali izdavači derikože i lopovi, jer "vidi kako darkwood može".



Sumnjam da netko "upucen" stvarno tako misli ali razumijem sta zelis reci. Ali istovremeno je u posljednje vrijeme stvarno mala poplava stripova, raznih skola, dimenzija, cijena, i tu i sam mislim da bi (barem trenutno) DW mogao dobro proci sa ovim pokusajem. Ali ako je to pokusaj dovesti i nove kupce/citaoce, tu sam vec malo skepticniji, jer vjerovatno nece mnogo klinaca poceti sa stripovima kupujuci DW albume. A jedino tu je nova baza. Mi matori, nas vec ima koliko nas ima, i stanje na trzistu to nazalost i pokazuje, plus finansijsko pokrice koje je sve losije.
Uvuci strip u skolski sistem (i poceti vec krajem vrtica), e to bi vec bilo nesto. A ni tada nije receno da bi se nesto mnogo povecao broj kupaca. I stanje u svijetu je slicno, samo sto tamo imaju mozda vece i stabilnije trziste i mozda ih je kriza manje pogodila?


Jasko Posted - 08/03/2013 : 19:43:57
quote:
Originally posted by Poli


Pa, ni kod nas... ali nama je barem Zagabria blize. :s



To je ta cena koju bih zeleo kod takvih stripova
Poli Posted - 08/03/2013 : 19:41:40

Pa, ni kod nas... ali nama je barem Zagabria blize. :s


Jasko Posted - 08/03/2013 : 19:40:07
quote:
Originally posted by Poli


Pa bila je "fora" tu na forumu objavljena, tkzv. "ostecena" izdanja koja to zapravo i nisu... ili mozda jesu, za picajzle.





Toga u Srbiji, cini se, nije bilo

Poli Posted - 08/03/2013 : 19:36:34

Pa bila je "fora" tu na forumu objavljena, tkzv. "ostecena" izdanja koja to zapravo i nisu... ili mozda jesu, za picajzle.

Jasko Posted - 08/03/2013 : 19:34:12
quote:
Originally posted by Poli

Ja sam svoj primerak platio 100 kuna / 13 evra / 1500 dinđi.



Na koju foru?
Poli Posted - 08/03/2013 : 19:29:16
quote:
Originally posted by Jasko

Pa i Ferijeve Zemlje. Propustio bih genijalan strip.
I znam da propuštam dobar Aldebaran. Ali neću da odvajam toliko para za strip, pa nije mi strip sve i sva u životu.



Ja sam svoj primerak platio 100 kuna / 13 evra / 1500 dinđi.


Markos Posted - 08/03/2013 : 17:47:47
quote:
Originally posted by Jasko
I u Hrvatskoj?
Da si izdao 5 takvih stripova, na takav nacin, jedan bi sigurno otisao :)
Ti u 80% slucajeva izdaješ stiva koji nisu za siroku masu :)


Objavio sam ih 3 (Habibi, OHF, Omnibus) i nijedan nije prošao.

quote:
Originally posted by Jasko
Da te pitam, da li postoji teoretska mogucnost (ne mislim sad, nego uopste) da izdas "Svagdanju borbu", u jednoj knjizi, u mekim koricama, po ceni od 1500 do 2500 dinara? Sada jedna kosta 2500 :)
Da li mozes takvu vrstu stripa da izdas po nizoj ceni? Šabute je druga prica...


Mogu, da je tiraž minimalno 1000 komada i da ga striparnice prodaju bez svoje provizije.

quote:
Originally posted by Jasko
I da... Sto nisi pokusao sa Kenom Parkerom na kioske? :)
Ovde niko nema prava, izdas i za podrucje Srbije, visebroje, mozda bi islo (distribucija ovde kao PSDZ i, nazalost, ne SA Alan Ford).


Novac se može spaliti na puno jednostavnije i zabavnije načine.
Jasko Posted - 08/03/2013 : 16:47:06
quote:
Originally posted by Markos

Nije se prodao nimalo, ali NIMALO bolje ili lošije od ostalih izdanja koja nisu tako povoljna.
Dapače, kad se usporedi Omnibus sa Sam samcat, mojim prvi Chabouteom, Omnibus se prodao bitno slabije od njega u prvom valu nakon izlaska.



I u Hrvatskoj?
Da si izdao 5 takvih stripova, na takav nacin, jedan bi sigurno otisao :)
Ti u 80% slucajeva izdaješ stiva koji nisu za siroku masu :)

Da te pitam, da li postoji teoretska mogucnost (ne mislim sad, nego uopste) da izdas "Svagdanju borbu", u jednoj knjizi, u mekim koricama, po ceni od 1500 do 2500 dinara? Sada jedna kosta 2500 :)
Da li mozes takvu vrstu stripa da izdas po nizoj ceni? Šabute je druga prica...

I da... Sto nisi pokusao sa Kenom Parkerom na kioske? :)
Ovde niko nema prava, izdas i za podrucje Srbije, visebroje, mozda bi islo (distribucija ovde kao PSDZ i, nazalost, ne SA Alan Ford).
Jasko Posted - 08/03/2013 : 16:36:30
U pretplati :)
Puna cena je 600 dinara, sto je opet prihvatljivo ;)

Pa dobro, ali može. Nadam se da ih niko nece saplitati od izdavaca.
Svima je interes da dobijamo sto vise stripova po sto nizoj ceni.

Markos Posted - 08/03/2013 : 16:35:47
quote:
Originally posted by Jasko
Besna kobila? Da, tvoj Šabute od 812 strana ima odličnu cenu. Još kada bi imao češče akcije na to izdanje (u Srbiji), brže bi ti se rasprodalo :) To je primer koji treba češče da slediš :)


Nije se prodao nimalo, ali NIMALO bolje ili lošije od ostalih izdanja koja nisu tako povoljna.
Dapače, kad se usporedi Omnibus sa Sam samcat, mojim prvi Chabouteom, Omnibus se prodao bitno slabije od njega u prvom valu nakon izlaska.
Markos Posted - 08/03/2013 : 16:28:10
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by Markos

Na kraju krajeva, evo Darkwood je krenuo tvojom logikom, suludo jeftina mekokoričena izdanja. Što bi rekao Bernard: "Vrijeme će pokazati".




"suludo jeftina mekokoričena izdanja"

Da li bi mogao, iz perspektive izdavaca (svoje, Bernardove), da pojasnih ovu izjavu?
U cemu je problem?



Pa problem je što se stvara atmosfera da smo svi mi ostali izdavači derikože i lopovi, jer "vidi kako darkwood može". A DW cijene kod tih mekokoričenih izdanja su takve da praktički ne pokrivaju troškove proizvodnje. Plus se prodaju po veleprodajnim, a ne maloprodajnim cijenama.

Konkretan primjer s kojim nikoga neću uvrijediti:

Kad je izdavač More Comics izdavao Zekana, on je koštao u maloprodaji 70 kuna i mogao si ga u trgovini More Comics kupiti za 50 kuna, po veleprodajnoj cijeni.

Kad ga je Fibra preuzela, Zekan je u maloprodaji koštao 80 kuna, za toliko ga se može kupiti u trgovini More Comics, ali od tih 80 kuna Fibra dobije 56, dok 24 ostaju More Comicsu.

Ajmo sad pretpostaviti da More Comics nije prestao biti izdavač, nego da i dalje izdaje Zekana, a Fibra recimo samo Tvrđu. Sad odjednom imaš situaciju da u trgovini More Comics Zekan košta 50 kuna, a Tvrđa 80 kn. Isti broj stranica, isti uvez, kolor, sve isto, a razlika u cijeni 40%. Naravno, ovi iz Fibre su lopovi i derikože, zar ne?
Jasko Posted - 08/03/2013 : 16:28:09
quote:
Originally posted by Markos

Meni je fascinantno kako uvijek uzimate gornje ekstreme cjenovnog ranga, a ignorirate donje. A pogotovo mi je super kad se uspoređuju pune cijene uvoznog izdanja sa akcijskim, pretplatnim cijenama domaćeg izdanja.
Nitko npr. ne uspoređuje Fibrin i BK Chaboute, ali uspoređuju DW i Fibru. Itd itd.


500 komada prvih brojeva klasičnih bonelli serijala ćeš relativno lako prodati. Problemi nastaju kod kasnijih brojeva.


Doći će do toga zbog Darkwooda. Nijedan drugi srpski izdavač nema bitno drugačije cijene albuma od hrvatskih izdavača. A ne da mi se opet ponavljati priču oko DW, zna se u čemu je kvaka. Ti tu spominješ Mebijusa za 9500 dinara, a s druge strane Boban, kojemu sigurno nisam srcu prirastao, govori kako "ljudima praktički poklanjam onakvo izdanje".


A ne znam, Lilit ili Gea ili Cassidy ili netko peti jesu ime? Svejedno, pokušao sam, ali ne ide. Vi biste jeftini strip, i ja bih, ali nema nas dovoljno.



Dobro, stavio sam Aldebaran, jer mi Leo paše. I sam strip. Mogao sam i Betlegez :) A Mebijusa, jer je jagma za istim (indiferentan sam prema njegovom delu) :)
Besna kobila? Da, tvoj Šabute od 812 strana ima odličnu cenu. Još kada bi imao češče akcije na to izdanje (u Srbiji), brže bi ti se rasprodalo :) To je primer koji treba češče da slediš :)

Možda si u pravu. No ipak mislim da će se 500 kupaca naći :)

Nije ni Gea neko ime :) Nema nas dovoljno, a nece nas ni biti kada ljudi vide cene. Ja kada sam se pre par godina ukljucio, zabezeknuo sam se nad pojedinim cenama. To i danas radim.


kasper Posted - 08/03/2013 : 16:08:37
quote:
Originally posted by Markos
Nitko npr. ne uspoređuje Fibrin i BK Chaboute, ali uspoređuju DW i Fibru. Itd itd.



Tako je narodu lakse.
kasper Posted - 08/03/2013 : 16:06:28
quote:
Originally posted by Jasko
Ajde videcemo, licno mislim da ce mnoooogi da se okrenu Darkvudu. I iskreno, prizeljkujem. Sto vise ljudi prihvate koncept Darkvuda, to ce vise izdavaca shvatiti da je cena najbitnija stavka u izdanju :) A ne dobar papir ili stoj na polici.



Hm, DW bas ima dobar papir i dobro stoji na polici. On ima i jedno i drugo, a bogami i stripovi valjaju. Ne verujem da bi Sloba sad radio ofrlje zarad niske cene.
Markos Posted - 08/03/2013 : 16:05:12
quote:
Originally posted by Jasko
Dakle, treba da mislis i o tih 7 (ne 8) miliona u Srbiji :) Tamo ćeš (ovde) Mebijusa za 9500 i Aldebarana za 4000 teško prodati (ne mislim da je tvoj pristup pogrešan, nego će teže ići).


Meni je fascinantno kako uvijek uzimate gornje ekstreme cjenovnog ranga, a ignorirate donje. A pogotovo mi je super kad se uspoređuju pune cijene uvoznog izdanja sa akcijskim, pretplatnim cijenama domaćeg izdanja.
Nitko npr. ne uspoređuje Fibrin i BK Chaboute, ali uspoređuju DW i Fibru. Itd itd.

quote:
Originally posted by Jasko
230 ;)
Možda, ali se prodaju. Neki su i rasprodani. To ti je ona njihova mogućnost kupovine preko kartice (sad će i ostali imati to u Trafikama).


500 komada prvih brojeva klasičnih bonelli serijala ćeš relativno lako prodati. Problemi nastaju kod kasnijih brojeva.

quote:
Originally posted by Jasko
Doći će do toga da će svaki strip iz Hrvatske (sem Alana i Zagora) biti duplo skuplji nego albumi u Srbiji. Ti znaš brojke prodaje što se tiče Fibre, ali garantujem da je pad Libelusovog tiraža prouzrokavan odustajanjem kupaca iz Srbije za njihovim izdanjima. Otud rast kod Četvrtaka. Ako vam tržište Srbije nije bitno, u redu. Ako jeste, sve teže će iči sa ovim cenama.


Doći će do toga zbog Darkwooda. Nijedan drugi srpski izdavač nema bitno drugačije cijene albuma od hrvatskih izdavača. A ne da mi se opet ponavljati priču oko DW, zna se u čemu je kvaka. Ti tu spominješ Mebijusa za 9500 dinara, a s druge strane Boban, kojemu sigurno nisam srcu prirastao, govori kako "ljudima praktički poklanjam onakvo izdanje".

quote:
Originally posted by Jasko
Sa čim? Sa Retmenom? Nema ime, nema prođu. Pa gurni Alana Forda u Ameriku, pa vidi da li će ga iko kupuje... Nije sve za kiosk.


A ne znam, Lilit ili Gea ili Cassidy ili netko peti jesu ime? Svejedno, pokušao sam, ali ne ide. Vi biste jeftini strip, i ja bih, ali nema nas dovoljno.
Jasko Posted - 08/03/2013 : 16:02:31
quote:
Originally posted by kasper
da, sad nisam ljubitelj Aldeberana, pa ne znam sta bih ti rekao . Licno, ranije sam dosta eksperimetisao sa stripom, uzimao sam neka granicna izdanja (ne znam da bi mi se svidela ili ne), sad sam sve skoro sasekao u korenu, tj. cena je postala veoma vazan faktor. A za onos to volim = bas volim, uzimam, mada toga nema mnogo, naprotiv.



E o tome ja pisem. Možda bih dao 4000 za neki Alan Ford 5 u 1, da ga "Fibra" odradi cakum-pakum, ali... Teško ću da dam za Aldebaran. I ja sam jedan, još koliko fanatika kao ja bi to odradilo? A koliko da taj strip bude po ceni od 800 do 1000 u goroj varijanti od te? ;)

Ajde videcemo, licno mislim da ce mnoooogi da se okrenu Darkvudu. I iskreno, prizeljkujem. Sto vise ljudi prihvate koncept Darkvuda, to ce vise izdavaca shvatiti da je cena najbitnija stavka u izdanju :) A ne dobar papir ili stoj na polici.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000