forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 4 - Dvorac na nebu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 16/06/2011 : 11:28:53
Budući da je već jedno vrijeme u striparni, možemo ga komentirati polagano...

Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Marco Torricelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original gigant #1 - Recenzija

Gigant #1 Il castello nel cielo / Dvorac na nebu

Ukratko...
Pisac Wilbur opsjednut vizijama koje su bile inspiracija za njegove priče, dolazi u darkwood, uvjeren da su činjenice i likovi njegovih djela - za koje misli da su došle iz njegovih fantazija i noćnih mora - nekako utjelotvorene u stvarnosti. Na njegovo iznenađenje, vražje kreature počinju pustošiti Darkwood - a Zagor (i njegov kompa Jawah) će se morati sukobiti goloruki s magijom čarobnjaka Koontza iz druge dimenzije!

Iznenađenje za 50. jubilej jest upravo ovaj gigant, gdje i sam Sergio Bonelli priznaje u uvod izdanju kako je stvarno predugo čekao na ovaj potez...

Budući da je priča ionako svojevrsni fantasy (malkice inspiriran Tolkienovim Međuzemljem - a i Burattini se u zadnje vrijeme posvećuje fantasyju), Toricelli je ispao odlično na velikom formatu, čak mi se čini i da je posebno dobar za ovu priliku... Još i sad se sjećam njegovog "Princa Elfova". Priča i nije nešto naročito inspirativna ni nova (svaki fantasy ima kompleksniju priču od ovoga), no sviđa mi se Burattinijev ozbiljan pristup temi u kombinaciji s Toricellijevim crtežom. Nemojmo se zavaravati, iako je gigant, ovo je ipak Burattini i Zagor! Sve u svemu, nije loše i zabavno za kratko vrijeme (iznimno brzo se čita)...

Povratak naših starih prijatelja iz Kuće na nebu, a i cijelo vrijeme imao sam osjećaj da je tu Martinov sidekick Java uz Zagora (Indijanca koji prati Zagora nazvao je Jawah - Javino izvorno ime)
Negativca je nazvao Koontz (Dean Koontz, anybody?), ko da dolazi iz Amerike, a ne iz neke srednjovjekovne paralelene dimenzije...

Prvenstveno vizualno guštanje uz laganu pričicu...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 12/03/2013 : 00:22:41
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by velka031

Jebemu, morat ću naučiti talijanski, Ludens me ubija što ne izdaje taj gigant... :)


Ma i zbog toga sto su 50 brojeva u zaostatku



čudno što ga nisu izdali, bar se Zagor dobro prodaje.. možda ovog ljeta/jeseni osvanu dva komada kod nas... Vjerovatno u ITA tokom godine izlazi novi?

44 godine Alan Forda u HR Minuette-ekstra 69 na kioscima DD ekstra 82 konačno na kioscima


Ne znam ja sam isto ocekivam sto prije taj gigant, nestrplivo
velka031 Posted - 11/03/2013 : 22:57:53
Strip koji puno obećava!
PijaniPatak Posted - 11/03/2013 : 19:57:44
O naslovnoj nema nigde nista...sto se tice giganta to je uglavnom uvek islo poslednje, tik pred objavljivanje
giant Posted - 11/03/2013 : 19:45:23
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Moreno drži tablu sledećeg giganta





Ludo, preludo...a naslovna? Izrađena je već ili..? Zagorovi giganti i Maxiji ubijaju, to je sigurno. Neverovatno kvalitetni ediciji, ako sam iskren ja to nisam očekivao 6-7 godina nazad...Nikako da pričekam 2 talijanski gigant u izdanju Ludensa.
PijaniPatak Posted - 11/03/2013 : 17:15:54
Moreno drži tablu sledećeg giganta

D.J. Posted - 11/03/2013 : 09:31:15
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by velka031

Jebemu, morat ću naučiti talijanski, Ludens me ubija što ne izdaje taj gigant... :)


Ma i zbog toga sto su 50 brojeva u zaostatku



čudno što ga nisu izdali, bar se Zagor dobro prodaje.. možda ovog ljeta/jeseni osvanu dva komada kod nas... Vjerovatno u ITA tokom godine izlazi novi?
44 godine Alan Forda u HR Minuette-ekstra 69 na kioscima DD ekstra 82 konačno na kioscima


Svakako! I to ne bilo koji nego prica o Zagorovoj majci, "Zena koja je dosla iz Irske", s Ferrijevim crtezom.
DOMI Posted - 11/03/2013 : 08:55:10
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by velka031

Jebemu, morat ću naučiti talijanski, Ludens me ubija što ne izdaje taj gigant... :)


Ma i zbog toga sto su 50 brojeva u zaostatku



čudno što ga nisu izdali, bar se Zagor dobro prodaje.. možda ovog ljeta/jeseni osvanu dva komada kod nas... Vjerovatno u ITA tokom godine izlazi novi?

44 godine Alan Forda u HR Minuette-ekstra 69 na kioscima DD ekstra 82 konačno na kioscima
Tonka24 Posted - 10/03/2013 : 23:35:16
quote:
Originally posted by velka031

Jebemu, morat ću naučiti talijanski, Ludens me ubija što ne izdaje taj gigant... :)


Ma i zbog toga sto su 50 brojeva u zaostatku
velka031 Posted - 08/03/2013 : 22:33:12
Jebemu, morat ću naučiti talijanski, Ludens me ubija što ne izdaje taj gigant... :)
kasper Posted - 08/03/2013 : 09:38:06
Dobro, Bure u jednom trenutku preterano sere, cak mogu reci da je na nekih 10 strana nadmasio i zivoga sebe, al i pored toga prica je jako jako dobra. Vr' brate
karven Posted - 08/03/2013 : 09:11:16
Što znači, ništa od harakirija.
karven Posted - 08/03/2013 : 09:10:37
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by dejan borca

prvi gigant je dobar,al zato drugi je ekstra,kad ga ludens izda,garantovano izbija na sam vrh


yep, a svi oni koji kritizirali Vernija naprave grupni harakiri.



Čitao, video, i dalje je sranje, ali sranje sa vidnim poboljšanjem. I dalje me sluđuje koliko kopira i precrtava, za mene to nije umetnost kada ti za strip treba kolekcija Ferija i dosta indigo papira.
Sa druge strane, priča je vrh.
dejan borca Posted - 07/03/2013 : 22:58:09
u drugom sve rastura,narocito scenario
prica je potpuno dobra,bez nerealnog,fantastike,natprirodnog,a prosto neda da zastanes u citanju
po meni nema nijedne mane u scenariju i verujem da ce postati jedna od najboljih zagorovih epizoda
Tonka24 Posted - 07/03/2013 : 22:52:32
Kada bi trebao da bude taj Gigant? Iskreno sto se tice prvoga ocekivao sam vise, ali zato crtež rastura...
teller Posted - 07/03/2013 : 22:43:10
quote:
Originally posted by dejan borca

prvi gigant je dobar,al zato drugi je ekstra,kad ga ludens izda,garantovano izbija na sam vrh


yep, a svi oni koji kritizirali Vernija naprave grupni harakiri.
dejan borca Posted - 07/03/2013 : 22:26:24
prvi gigant je dobar,al zato drugi je ekstra,kad ga ludens izda,garantovano izbija na sam vrh
going going Posted - 07/03/2013 : 22:13:55
Moram da prokomentarisem sad na ovom topiku ove izjave kako je ovaj gigant za decu posto kada se vodila rasprava nisam bio aktivan na forumu.

Ovde se kaze da je Burattini napisao pricu za decu od 10 do 18 godina, i da je prica morala da bude epskija i slozenija.
Prica je pitka i zabavna i sa neocekivanim preokretom na kraju. Mozda jeste malo naivnija ali Zagor ne moze da zivi samo na citateljima od 40, 50 godina, kad oni prekinu da kupuju ko ce da nastavi da kupuje i da odrzava Zagora u zivotu ako ne novi mladi citatelji.

I ova epizoda je bas takva da privuce sto je vise moguce mladih citatelja kojima ce da se svidi ova epoizoda i da nastave da kupuju Zagora.

Tu su i Boselijeve i Kaponeove epizode koje uvek unose dasak svezine i novog koje su prihvatljive i za nove i ,,stare" generacije.
teller Posted - 11/12/2011 : 20:41:19
jako dobar Gigant, Zagor je zamišljen za klince a ne matora gunđala...
u Italiji se prodao kažu oko 33.000 komada(iako bio 7 eura)a da se pokrije i izplati cifra je bila oko 24.000.
to znači da je bio pun pogodak ..da su ga kupili i čitali i klinci a kako Zagor ima jedini od SBE junaka lagani rast prodaje-sve je ok...možda Buratini kad piše misli na klinca od 10-18 godina a ne na fosile od 35-40-45-50?
emirem Posted - 11/12/2011 : 18:07:20
I ja sam procitao prije par dana nisam nasao ovaj topik jer i nemam neki dobar komentar za ovo..;crtez ok,ali previse LOTR-a u malo stranica i totalni klisejizirani zavrsetak u pecini i uvijek neki ratnik koji se dokazao u borbi mora nastradati, te oni crvi sa "teritorija" i totalno isfurani dijalozi i neprobavljivo umetanje alter ega u onog pisca iz price...
Ja stojim iza tvrdnje da oni hvataju neke zadnje trenutke i pokusavaju na temelju stare slave privuci nekom "vec vidjenom" pricom...sorry citam i dalje ali tako je kako je....
Bat Baterton Posted - 10/12/2011 : 15:42:22
Napokon sam i ja pročitao.
Baš me prijatno iznenadio ovaj gigant. Lagana, zabavna fantazi priča uz odličan crtež Toričelija na A4 formatu.

Moglo je ovo naravno više da se razvije, da se dobije neka epska priča, ali moramo uzeti u obzir ograničen broj strana koji je morao da se ispoštuje. Što se mene tiče, i Buratini ovde zaslužuje pohvale, a crtež je fantazija
bjelolasica Posted - 26/09/2011 : 23:20:30
Zbrzano!!!!
mladjo Posted - 26/09/2011 : 19:16:11
Solidna priča sa vrlo dobrim crtežom, iako se ne mogu oteti dojmu da je radnja pomalo zbrzana, odnosno da još jedno (barem) tridesetak stranica ne bi bilo naodmet. Sama "glavna bitka" je mogla biti spektakularnija, a ako ćemo ići još dalje, moglo se napraviti duplo više strana ovog stripa - da (Dean) Koontz razvije svoje kraljevstvo, pa da onda pokori pola Darkwooda svojoj volji, pa da se uključi i vojska, pa onda, ne znam, Verybad smisli nekakvu posebnu psiho - bombu koja bi razjebala sve...:)) Ma moglo se to još proširiti. Ali nema veze. Dobro je i ovako.
velka031 Posted - 23/07/2011 : 17:58:10
Napokon pročitao, apsolutno prezadovoljan, posebno s Torricellijem...
Leonid Posted - 21/07/2011 : 16:15:38
Torricelli fantastičan,stvarno je bio inspiriran kad je ovo crtao.
Priča je solidna,malo je Burattini zbrzao kraj no zadovoljan sam s finalnim proizvodom.
Antracit Posted - 21/07/2011 : 13:28:31
Nisam Zagor-ac, no pročitao sam ovo, samo zbog crteža i fantasy tematike.
Ukratko dojmovi - scenarij bezvezan, crtež vrlo dobar prema odličnom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000