forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mark 47

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 21/05/2013 : 21:56:52


22.05./sutra na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatko900 Posted - 12/06/2013 : 21:59:38
Pratim redovito aukcije,ali daleko je rjeđi čak i od zagorovog "blago crvene planine". Probaj malo popratiti,pa ćeš vidjeti koliko je rijedak. U zadnjih godini i pol možda 2-3 komada,i to u stanju raspada.
teller Posted - 12/06/2013 : 21:27:35
quote:
Originally posted by zlatko900

Nego-kad smo kod Marka- živo me zanima jedna stvar. ZS-104-nestanak svetog štita- zna li se možda koliko je "živih" primjeraka ovoga stripa. Koliko sam uspjeo popratiti-očito da je ovo najrjeđi Markov strip. Možda ga zato i nemam u kolekciji...a volio bih ga imati Stvarno je užasno rijedak.


onda bi se taj strip mogo i zvati NESTANAK SVETOG MARKA br 104.
pa neznam dal ga je manje od ostalih, ja ga dobio bez problema, a da je ređi sigurno, ta broj je 104 a godište 70 ili tamo blizu.
zlatko900 Posted - 12/06/2013 : 21:08:48
Nego-kad smo kod Marka- živo me zanima jedna stvar. ZS-104-nestanak svetog štita- zna li se možda koliko je "živih" primjeraka ovoga stripa. Koliko sam uspjeo popratiti-očito da je ovo najrjeđi Markov strip. Možda ga zato i nemam u kolekciji...a volio bih ga imati Stvarno je užasno rijedak.
zlatko900 Posted - 12/06/2013 : 20:51:47
quote:
Originally posted by Johnny Difool

... vode iz bokala!

...bolje išta nego ništa...
nemanja93 Posted - 12/06/2013 : 01:38:51
Johnny Difool Posted - 11/06/2013 : 23:46:58
... vode iz bokala!
velka031 Posted - 11/06/2013 : 23:44:08
quote:
Originally posted by zlatko900

Kako ko-uglavnom-ja se nikako naviknuti da u jednom stripu ima nekoliko epizoda. Bez obzira o kojem se junaku radilo. Prije si znao-imaš ZS i LMS jednom tjedno i sa nestrpljenjem si iščekivao kada će izaći na kiosku. Sada ima toliko izdavača da trebaš imati dobar novčanik da bi mogao sve pratiti. Kao što se da zaključiti-navijam za ZS i LMS,ali-svakome na volju i izbor,naravno. A onaj miris staroga papira koji mi se širi sobom-nemože zamijeniti nikakva novija edicija,haha.



Svaka ti dala
zlatko900 Posted - 11/06/2013 : 09:08:53
Kako ko-uglavnom-ja se nikako naviknuti da u jednom stripu ima nekoliko epizoda. Bez obzira o kojem se junaku radilo. Prije si znao-imaš ZS i LMS jednom tjedno i sa nestrpljenjem si iščekivao kada će izaći na kiosku. Sada ima toliko izdavača da trebaš imati dobar novčanik da bi mogao sve pratiti. Kao što se da zaključiti-navijam za ZS i LMS,ali-svakome na volju i izbor,naravno. A onaj miris staroga papira koji mi se širi sobom-nemože zamijeniti nikakva novija edicija,haha.
zlatan bihac Posted - 11/06/2013 : 02:23:15
tačnije,4 mini priče,to jest,oni dodaci pravim specijalima idu u jedan broj,dok ostala dva idu kao dodatak ''konačnoj pobedi''.
zlatan bihac Posted - 11/06/2013 : 02:19:08
quote:
Originally posted by Brdar

A evo vidim da broja 82 IF edicije idu DVIJE MARKOVE EPIZODE+JEDNA OD TAJANSTVENOG ALANA. Markove price su OTROV i TRGOVAC SMRCU. Poslije 'dvoprice' MOST NA TUSKALI i VELIKA TRKA (br.99), slijede svi specijalci, zatim koliko ja skontah, one mini price koje su bile dodaci u specijalcima ovdje objedinjene u jedan broj sa naslovnicom POBUNA URONA, i na kraju dođe KONACNA POBEDA.



one mini priče idu u dva broja...
Brdar Posted - 10/06/2013 : 23:51:33
Ako budu slijedili numerologiju i ponovo reprintuju/objave specijalce, dakle od broja 82. Ako ne, onda po mojoo slobodnoj procjeni, negdje između brojeva 60 i 70. A ako kao specijalce budu izdavali te brojeve gdje je Tajanstveni Alan (sa Ludensom se nikad ne zna), onda nemam blage veze kad bi isli ti potencijalni specijalci.
cerichus Posted - 10/06/2013 : 22:41:18
Kada se, dakle, po Ludensovoj numeracije pocinje objavljivati Tajanstveni Alan?
Brdar Posted - 10/06/2013 : 20:59:40
A evo vidim da broja 82 IF edicije idu DVIJE MARKOVE EPIZODE+JEDNA OD TAJANSTVENOG ALANA. Markove price su OTROV i TRGOVAC SMRCU. Poslije 'dvoprice' MOST NA TUSKALI i VELIKA TRKA (br.99), slijede svi specijalci, zatim koliko ja skontah, one mini price koje su bile dodaci u specijalcima ovdje objedinjene u jedan broj sa naslovnicom POBUNA URONA, i na kraju dođe KONACNA POBEDA.
Brdar Posted - 10/06/2013 : 20:41:56
quote:
Originally posted by teller

još dva broja i opet Mumija i Mark(objavljeno več kao specijal)...ko zna šta če napravit Ludens....mislim da če ponovit specijale ali sa drugim naslovnicama...koliko bi rado nove epizode, rado bi i da se redovna serija nastavi ko u originalu i zanemare izdani specijali...ništa ljepše ko 50 broj original if i 50 broj Ludensa Mark i Mumija...malo imamo serijala da prate original, več su zjebali Ludensovci Marka sa specijalima, možda je sada vrijeme da poprave grešku.



Vidis telleru, htjedoh te kritizirati jer je MUMIJA I MARK u originalu od 104-107, kad pogledah u IF i vidjeh da si u pravu. Inace, Mark mi je vrlo simpatican prevashodno zbog odlicnog crteza (na stranu ponekad karikaturalni izrazi lica kod likova, ipak je to serijal namjenjen za publiku u dobi od 8-14 ili 16 godina, ne znam bas), a zna se katkad zalomiti i koja bas kvalitetna prica. A pogotovo su dobri folovi na relaciji Zalosna Sova -Flok i Zalosna sova crnjaci/zene.
teller Posted - 10/06/2013 : 12:35:17
da, to je možda (jedina)manica tih izdanja Marka....naslov trobroja ne odgovara naslovnici...je zeznuto ali meni
ne smeta previše...dobar je ovaj Mark 47, baš opuštajući.
zlatko900 Posted - 10/06/2013 : 00:19:05
Neznam zašto ova novija izdanja tiskaju naslovnice koje nemaju veze sa sadržajem epizode. Po meni-tu se gubi dosta gušta za samo čitanje stripa,ali izgleda da je bitnije da naslovnica što ljepše izgleda. Koliko je meni poznato-i ovaj "leteći mjesec"- naslovnica nema veze sa sadržajem epizode.
Lastsioux Posted - 24/05/2013 : 03:22:54
Jos uvjek citam Marka. Price su mnogo zanimljivije od nekoh drugih junaka. Kao da je Sherlock Holmes.
teller Posted - 23/05/2013 : 22:33:53
još dva broja i opet Mumija i Mark(objavljeno več kao specijal)...ko zna šta če napravit Ludens....mislim da če ponovit specijale ali sa drugim naslovnicama...koliko bi rado nove epizode, rado bi i da se redovna serija nastavi ko u originalu i zanemare izdani specijali...ništa ljepše ko 50 broj original if i 50 broj Ludensa Mark i Mumija...malo imamo serijala da prate original, več su zjebali Ludensovci Marka sa specijalima, možda je sada vrijeme da poprave grešku.
teller Posted - 23/05/2013 : 19:50:03
quote:
Originally posted by premujanin

Mark je meni zakon! Trenutno sam stao na broju 40 dokle sve imam. I ove dalje lako nabavim. I dan danas su mi super ove priče gdje se na trenutak vratiš u neka davna vremena a tu je i nostalgija naravno iz onih predratnih mladih dana. Odlične epizode.


moj čovjek...
premujanin Posted - 23/05/2013 : 09:15:34
Mark je meni zakon! Trenutno sam stao na broju 40 dokle sve imam. I ove dalje lako nabavim. I dan danas su mi super ove priče gdje se na trenutak vratiš u neka davna vremena a tu je i nostalgija naravno iz onih predratnih mladih dana. Odlične epizode.
emirem Posted - 23/05/2013 : 00:58:26
quote:
Originally posted by Lastsioux

gusarske avanture su naj bolje.



Meni uvijek zvoni ona epizoda "Niblosov jedrenjak" i onaj nastavak...podsjecala me prica na Grofa Montea..
teller Posted - 22/05/2013 : 19:21:46
iskreno?....Mark je i najčitljiviji od trojice velikih esse-geese.....+ nostalgija...
Mark je kratak, sladak i nije skup....još lijepo izgleda na polici sa različitim bojama hrbta....
Blek sad dolazi Mittonov, koji je vrh serijala, a novi MIKI je natiskan savršeno za razliku od predhodnih brojeva....
ja uzimam sve do kraja....ili serijala ili mojeg...a sa Markom smo več na polovini serijala....bravo LUDENS!
Johnny Difool Posted - 22/05/2013 : 07:37:56
Sasvim točno!
Ovog današnjem Mikija kupim i uz malo listanja (jooooj kad je to bilo, ajmeee kad sam ovo čitao...) spremim na policu. Ali kad kod u nekoj od striparnica u ruke uzmem ZS izdanja, onda me čak vuku na čitanje. Što je i logično, jer me nostalgija vuče za onim izdanjima, pa makar bila s očajnim tiskom, s izbačenim stranicama i ne znam čim sve ne.
Isto vrijedi i za Marka, koji me danas nimalo ne vuče za razliku od ZS izdanja, ali zanimljivo i za Alana Forda. Klasik ediciju kupim i spremim, ali kad želim čitati Alana, uzimam Vjesnikova izdanja. Taj gušt je ipak nezamjenjiv.
OT: I Miki se u ZS ponavljao, pred kraj edicije su opet krenuli ispočetka, i te se brojeve može naći u striparnicama.
Lastsioux Posted - 22/05/2013 : 07:37:40
Dopada mi se naslovnica a i gusarske avanture su naj bolje.
zlatko900 Posted - 21/05/2013 : 23:57:32
Izgleda da sve ovisi o godinama kolekcionara. Možda mlađi naraštaji nemogu da shvate starije,ali ZS i LMS su meni osobno nezamjenjive. Iako je bilo jako puno propusta prilikom izdavanja ZS i LMS-ipak su to edicije koje nas vraćaju u doba kad je bilo puno manje brige i puno više veselja i druženja.Govorim o onima koji su odrasli uz te edicije,kao što sam i ja,pa mislim da većinom dijelimo isto mišljenje. U ZS Mark mi se najviše dopao jer nije bilo ponavljanja epizoda-ni jedne jedine-sve dok nije došao do samog kraja(kraja rata za neovisnost),dok se kod ostalih junaka često događalo repriziranje,pogotovo kod Teksa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000