forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mark 47
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 21/05/2013 : 21:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote


22.05./sutra na kioscima

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/05/2013 : 21:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Telleru, novi Mark. Vec sutra. Znaci citas za vikend.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/05/2013 : 22:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nisam markoman, daleko bilo, ali i mene uhvati malo nostalgije kad se sjetim one naslovnice Letećeg mjeseca s balonom. Koje je to nestrpljenje bilo da što prije kupim strip i krenem s čitanjem.
Ovakve stvari već odavno ne mogu čitati, ali da mi je danas doživjeti onakvo naivno, bezbrižno i neiskvareno zadovoljstvo čitanja stripa. Ma čak i samo djelić bio bi dovoljan, samo 15-ak minuta potpunog prepuštanja, ništa više.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/05/2013 : 22:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
"Fly me to the moon" ...negdje sam to cuo ali ne znam gdje...

Eh, nikad nisam reagirao na Mark izdanja,volio bih da sam poceo skupljati, ali nekako zbog naslovnice sto nije bila ona "Vukovi sa Ontarija" me malo odbila...imam prvog Bleka i cetiri Mikija

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 21/05/2013 22:19:09
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/05/2013 : 22:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ha, ja imam dva Marka specijala (Mark protiv mumije i Priča o KM-u), i zasad svih 10 Mikija, s kojim tu namjeravam i stati jer mi je dosta za napade nostalgije i isključivo listanje.
Bleka još nemam nijednog, a planiram spremiti kultne epizode (Blek u Londonu, Stari sat, Saratoga itd.) kad budu objavljene.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/05/2013 : 22:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Imam sve skupa oko 30 Ludensovih Markova i Blekova i mislim čak 150-200 ZS i LMS... Ludensovih Mikija nemam nijednog, a ZS oko 20... To će biti to. Nostalgija vuče, ali novčanik vraća u rikverc.
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 21/05/2013 : 23:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
Imao sam oko 70% Marka iz ZS, i rasprodao prethodnih godina. Ipak, novčanik diktira. Ja sam skupljao ZS i LMS, a kada su pukli morao sam se odlučiti za konkretne junake.

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 21/05/2013 : 23:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da sve ovisi o godinama kolekcionara. Možda mlađi naraštaji nemogu da shvate starije,ali ZS i LMS su meni osobno nezamjenjive. Iako je bilo jako puno propusta prilikom izdavanja ZS i LMS-ipak su to edicije koje nas vraćaju u doba kad je bilo puno manje brige i puno više veselja i druženja.Govorim o onima koji su odrasli uz te edicije,kao što sam i ja,pa mislim da većinom dijelimo isto mišljenje. U ZS Mark mi se najviše dopao jer nije bilo ponavljanja epizoda-ni jedne jedine-sve dok nije došao do samog kraja(kraja rata za neovisnost),dok se kod ostalih junaka često događalo repriziranje,pogotovo kod Teksa.
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 22/05/2013 : 07:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
Dopada mi se naslovnica a i gusarske avanture su naj bolje.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/05/2013 : 07:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sasvim točno!
Ovog današnjem Mikija kupim i uz malo listanja (jooooj kad je to bilo, ajmeee kad sam ovo čitao...) spremim na policu. Ali kad kod u nekoj od striparnica u ruke uzmem ZS izdanja, onda me čak vuku na čitanje. Što je i logično, jer me nostalgija vuče za onim izdanjima, pa makar bila s očajnim tiskom, s izbačenim stranicama i ne znam čim sve ne.
Isto vrijedi i za Marka, koji me danas nimalo ne vuče za razliku od ZS izdanja, ali zanimljivo i za Alana Forda. Klasik ediciju kupim i spremim, ali kad želim čitati Alana, uzimam Vjesnikova izdanja. Taj gušt je ipak nezamjenjiv.
OT: I Miki se u ZS ponavljao, pred kraj edicije su opet krenuli ispočetka, i te se brojeve može naći u striparnicama.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/05/2013 : 19:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
iskreno?....Mark je i najčitljiviji od trojice velikih esse-geese.....+ nostalgija...
Mark je kratak, sladak i nije skup....još lijepo izgleda na polici sa različitim bojama hrbta....
Blek sad dolazi Mittonov, koji je vrh serijala, a novi MIKI je natiskan savršeno za razliku od predhodnih brojeva....
ja uzimam sve do kraja....ili serijala ili mojeg...a sa Markom smo več na polovini serijala....bravo LUDENS!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/05/2013 : 00:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

gusarske avanture su naj bolje.



Meni uvijek zvoni ona epizoda "Niblosov jedrenjak" i onaj nastavak...podsjecala me prica na Grofa Montea..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 23/05/2013 : 09:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
Mark je meni zakon! Trenutno sam stao na broju 40 dokle sve imam. I ove dalje lako nabavim. I dan danas su mi super ove priče gdje se na trenutak vratiš u neka davna vremena a tu je i nostalgija naravno iz onih predratnih mladih dana. Odlične epizode.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/05/2013 : 19:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by premujanin

Mark je meni zakon! Trenutno sam stao na broju 40 dokle sve imam. I ove dalje lako nabavim. I dan danas su mi super ove priče gdje se na trenutak vratiš u neka davna vremena a tu je i nostalgija naravno iz onih predratnih mladih dana. Odlične epizode.


moj čovjek...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/05/2013 : 22:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
još dva broja i opet Mumija i Mark(objavljeno več kao specijal)...ko zna šta če napravit Ludens....mislim da če ponovit specijale ali sa drugim naslovnicama...koliko bi rado nove epizode, rado bi i da se redovna serija nastavi ko u originalu i zanemare izdani specijali...ništa ljepše ko 50 broj original if i 50 broj Ludensa Mark i Mumija...malo imamo serijala da prate original, več su zjebali Ludensovci Marka sa specijalima, možda je sada vrijeme da poprave grešku.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 03:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
Jos uvjek citam Marka. Price su mnogo zanimljivije od nekoh drugih junaka. Kao da je Sherlock Holmes.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 10/06/2013 : 00:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Neznam zašto ova novija izdanja tiskaju naslovnice koje nemaju veze sa sadržajem epizode. Po meni-tu se gubi dosta gušta za samo čitanje stripa,ali izgleda da je bitnije da naslovnica što ljepše izgleda. Koliko je meni poznato-i ovaj "leteći mjesec"- naslovnica nema veze sa sadržajem epizode.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/06/2013 : 12:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
da, to je možda (jedina)manica tih izdanja Marka....naslov trobroja ne odgovara naslovnici...je zeznuto ali meni
ne smeta previše...dobar je ovaj Mark 47, baš opuštajući.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 10/06/2013 : 20:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

još dva broja i opet Mumija i Mark(objavljeno več kao specijal)...ko zna šta če napravit Ludens....mislim da če ponovit specijale ali sa drugim naslovnicama...koliko bi rado nove epizode, rado bi i da se redovna serija nastavi ko u originalu i zanemare izdani specijali...ništa ljepše ko 50 broj original if i 50 broj Ludensa Mark i Mumija...malo imamo serijala da prate original, več su zjebali Ludensovci Marka sa specijalima, možda je sada vrijeme da poprave grešku.



Vidis telleru, htjedoh te kritizirati jer je MUMIJA I MARK u originalu od 104-107, kad pogledah u IF i vidjeh da si u pravu. Inace, Mark mi je vrlo simpatican prevashodno zbog odlicnog crteza (na stranu ponekad karikaturalni izrazi lica kod likova, ipak je to serijal namjenjen za publiku u dobi od 8-14 ili 16 godina, ne znam bas), a zna se katkad zalomiti i koja bas kvalitetna prica. A pogotovo su dobri folovi na relaciji Zalosna Sova -Flok i Zalosna sova crnjaci/zene.

Edited by - Brdar on 10/06/2013 20:43:24
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 10/06/2013 : 20:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
A evo vidim da broja 82 IF edicije idu DVIJE MARKOVE EPIZODE+JEDNA OD TAJANSTVENOG ALANA. Markove price su OTROV i TRGOVAC SMRCU. Poslije 'dvoprice' MOST NA TUSKALI i VELIKA TRKA (br.99), slijede svi specijalci, zatim koliko ja skontah, one mini price koje su bile dodaci u specijalcima ovdje objedinjene u jedan broj sa naslovnicom POBUNA URONA, i na kraju dođe KONACNA POBEDA.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 10/06/2013 : 22:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Kada se, dakle, po Ludensovoj numeracije pocinje objavljivati Tajanstveni Alan?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 10/06/2013 : 23:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Ako budu slijedili numerologiju i ponovo reprintuju/objave specijalce, dakle od broja 82. Ako ne, onda po mojoo slobodnoj procjeni, negdje između brojeva 60 i 70. A ako kao specijalce budu izdavali te brojeve gdje je Tajanstveni Alan (sa Ludensom se nikad ne zna), onda nemam blage veze kad bi isli ti potencijalni specijalci.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/06/2013 : 02:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

A evo vidim da broja 82 IF edicije idu DVIJE MARKOVE EPIZODE+JEDNA OD TAJANSTVENOG ALANA. Markove price su OTROV i TRGOVAC SMRCU. Poslije 'dvoprice' MOST NA TUSKALI i VELIKA TRKA (br.99), slijede svi specijalci, zatim koliko ja skontah, one mini price koje su bile dodaci u specijalcima ovdje objedinjene u jedan broj sa naslovnicom POBUNA URONA, i na kraju dođe KONACNA POBEDA.



one mini priče idu u dva broja...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/06/2013 : 02:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
tačnije,4 mini priče,to jest,oni dodaci pravim specijalima idu u jedan broj,dok ostala dva idu kao dodatak ''konačnoj pobedi''.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 11/06/2013 : 09:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Kako ko-uglavnom-ja se nikako naviknuti da u jednom stripu ima nekoliko epizoda. Bez obzira o kojem se junaku radilo. Prije si znao-imaš ZS i LMS jednom tjedno i sa nestrpljenjem si iščekivao kada će izaći na kiosku. Sada ima toliko izdavača da trebaš imati dobar novčanik da bi mogao sve pratiti. Kao što se da zaključiti-navijam za ZS i LMS,ali-svakome na volju i izbor,naravno. A onaj miris staroga papira koji mi se širi sobom-nemože zamijeniti nikakva novija edicija,haha.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/06/2013 : 23:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Kako ko-uglavnom-ja se nikako naviknuti da u jednom stripu ima nekoliko epizoda. Bez obzira o kojem se junaku radilo. Prije si znao-imaš ZS i LMS jednom tjedno i sa nestrpljenjem si iščekivao kada će izaći na kiosku. Sada ima toliko izdavača da trebaš imati dobar novčanik da bi mogao sve pratiti. Kao što se da zaključiti-navijam za ZS i LMS,ali-svakome na volju i izbor,naravno. A onaj miris staroga papira koji mi se širi sobom-nemože zamijeniti nikakva novija edicija,haha.



Svaka ti dala
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000