forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji zagor maxi??

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Rahazlam Posted - 09/08/2013 : 02:14:35
Dakle da vidim i vase misljenje koji vam je najdrazi(najbolji)zagor maxi meni osobno su marinci(nadam se da mi necete reci da je ovo vec bilo jel ja nisam naso)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Rahazlam Posted - 14/08/2013 : 02:47:26
Ma najbolji bonlijev maxi uopce marinci sigurno fantasticna prica crtez i napokon jedna normalna naslovnica s plavim nebom(inace jedna od rijetkih u boneliju vole eksperimentirat s bojama)!!!!!!!
jasa Posted - 12/08/2013 : 12:13:06
Dilema između Dugog putovanja, Ratnika i Crnog osvetnika... Ipak Ratnici, uzbudljivo, vrhunski crtež... Meni su još dobri: Prvi maxi ( Obje priče, pogotovo ona u pustinji, Kjarola baš leži tim prljavim pričama, tipa Konkvistadori... ), Marinci ( malo dosadnjikav, ali dosta dobar + Della Monica ), Tonkin gnjev ( priča mi je skroz loša, ali Pesce mi je zakon, čitao bih samo zbog crteža, šteta što relativno rijetko crta... ). Neke nisam čitao, ali mi je Noćna mora dibidus promašaj xxx :D
roby05 Posted - 11/08/2013 : 21:05:50
Iako ne skupljam nijednog,sve sam ih citao,a od Zagorovih bi izdvojio Tajni agenti, a Tex Oklahoma.Kod tih Maxija mi je jedino zao sto ima pojedinih sa katastrofalno losim crtezima,tako da je to jedan od glavnih razloga sto ih na skupljam.
selanne Posted - 11/08/2013 : 20:35:03
quote:
Originally posted by King Warrior

Uopste se ne slazem sa ovim komentarom.
Texovi maxiji su po mom misljenju losi, u najboljem slucaju neki su prosjecni, jedini dobar je Sjeverozapadni teritorij.
U slucaju Mr.Noa ne mogu nesto vise reci, citao sam samo Bilo jednom u NY, i odlican je. Ali ta epizoda ionako odudara od standardnog Mr.Noa.
Dylanovi maxiji su blago receno losi, barem ona vecina koju sam citao. Imama osjecaj da tu trpaju radove od M&G jer su nedovoljno dobri za redovnu seriju, pa popunjavaju mjesto u maxiju.
Kod maxi Zagora kvalitet dosta varira, od losih do dobrih.
Ali tesko da o tome nas dvojica mozemo da pricamo, ukoliko smatras Dugo putovanje smecem, onda nam se ukusi do temelja razlikuju.

Za Dylana se apsolutno slažemo, kao i za Mister Noa. Međutim, ovo ti za Texa ne mogu priznati nikako.
Blindirani vlak, Lovac na fosile, Zlato Juga, SZ teritorij i Oklahoma su mi puno bolji od bilo kojeg Zagijevog maxija (Marinci mogu parirati). Međutim, znam da je problem ovdje što sam i ja previše subjektivan, ali to je samo još jedan dokaz koliko se ukusi razlikuju.
Rahazlam Posted - 11/08/2013 : 17:18:03
quote:
Originally posted by Oki

Niti jedan Zagorov maxi ne zaslužuje titulu "najbolji"!
...svi ti maxiji imaju izrazito loše i nikakve priče, a bacio sam pogled u komentare na recenzije za ovaj maxi Dugo putovanje koji je skupio najviše vaših glasova-moja ocjena za njega je bila 39%,pa eto što mislim o "najboljem" Zagorovom maxiju.
Nakon čitanja većine Zagorovih maxi brojeva,obično sebi u bradu prokomentiram: ...još jedno maxi sranje,maxi smeće...itd.
Maxi izdanja ostalih Bonellijevih strip junaka (Tex,Mister No,Dylan) su daleko kvalitetnija i bolja od Zagorovih maxija...

Daj molim te a koji su to dobri maxiji mozda dylanovi ili martin ma daj molim te od maxija jedino tex i zagor valjaju!!
markotamara Posted - 11/08/2013 : 14:48:11
O ukusima se ne raspravlja
Meni osobno je nebitno tko ga crta jer svaka prica je zasebe mada mi je Verni najdrazi i steta sto on nije nijedan nacrtao,naravno i najdrazi mi FERRI :)
Oki Posted - 11/08/2013 : 11:53:17
A što se tiče ovoga da su M&G nedovoljno dobri...nemoj me nasmijavati,jer kod M&G-a se bar zna tko je tko u stripu,dok u ovom Dugom putovanju Chiarolla Zagora i Satka(koji je indijanac!) crta gotovo identično,pa tako Zagora možemo prepoznati jedino po njegovoj odjeći t.j. majici.
Oki Posted - 11/08/2013 : 11:33:27
@King
Kao što se vidi iz moga komentara na recenziju Dugog putovanja,ne kažem da je sama ideja i priča smeće,ali smjestiti Zagora u tu kao i u još neke maxi priče je totalni promašaj....Zagor je jednostavno na silu uguran u taj scenarij i iako je to trend koji se prakticira u većini maxija,Zagoru jednostavno nije mjesto u takvim pričama koje imaju temelj na stvarnim povijesnim događajima,jer na kraju dobijemo nešto što bih mogao nazvati "silovanje povijesti"

Ukratko-Dugo putovanje je dobra priča koja je u potpunosti izgubila kvalitetu ubacivanjem Zagora u taj scenarij, a Zagor je strip moje mladosti,strip junak kojeg uživam čitati već punih 30 godina,a ubacivanjem Zagora u ovakve priče,Zagor gubi sav onaj šarm i zabavu koju mi je nudio svih tih godina i zato kažem,u konačnici,ovi Zagorovi maxiji su u većini slučajeva maxi sranja...
King Warrior Posted - 11/08/2013 : 10:44:09
quote:
Originally posted by Oki


Maxi izdanja ostalih Bonellijevih strip junaka (Tex,Mister No,Dylan) su daleko kvalitetnija i bolja od Zagorovih maxija...


Uopste se ne slazem sa ovim komentarom.
Texovi maxiji su po mom misljenju losi, u najboljem slucaju neki su prosjecni, jedini dobar je Sjeverozapadni teritorij.
U slucaju Mr.Noa ne mogu nesto vise reci, citao sam samo Bilo jednom u NY, i odlican je. Ali ta epizoda ionako odudara od standardnog Mr.Noa.
Dylanovi maxiji su blago receno losi, barem ona vecina koju sam citao. Imama osjecaj da tu trpaju radove od M&G jer su nedovoljno dobri za redovnu seriju, pa popunjavaju mjesto u maxiju.
Kod maxi Zagora kvalitet dosta varira, od losih do dobrih.
Ali tesko da o tome nas dvojica mozemo da pricamo, ukoliko smatras Dugo putovanje smecem, onda nam se ukusi do temelja razlikuju.
ZoranC Posted - 11/08/2013 : 10:41:49
Za mene je Dolina vjetra najbolji maxi, ali znam da je to uslovljeno okolnostima pod kojima sam "naletio" na taj strip. Bio sam na odmoru u Baskoj Vodi 2004-e (?) i vidim na kiosku Tragediju na karnevalu i ovaj maxi. Kupim ih i vratim se u Njemacku. Dok sam ja uteturao u stripovi.com i sve striparne itd proslo je prilicno mnogo vremena i ja sam ova dva stripa procitao oko 30-ak puta. Eto, zato!
legaz Posted - 11/08/2013 : 10:03:27
quote:
Originally posted by Oki

Niti jedan Zagorov maxi ne zaslužuje titulu "najbolji"!
...svi ti maxiji imaju izrazito loše i nikakve priče, a bacio sam pogled u komentare na recenzije za ovaj maxi Dugo putovanje koji je skupio najviše vaših glasova-moja ocjena za njega je bila 39%,pa eto što mislim o "najboljem" Zagorovom maxiju.
Nakon čitanja većine Zagorovih maxi brojeva,obično sebi u bradu prokomentiram: ...još jedno maxi sranje,maxi smeće...itd.
Maxi izdanja ostalih Bonellijevih strip junaka (Tex,Mister No,Dylan) su daleko kvalitetnija i bolja od Zagorovih maxija...


Verovatno si u pravu. Problem Bureta je što iole lepo započetu priču zna da zasere jer se boji da ostavljanjem gorkog ukusa poraza na kraju šteti Zagoru. A ne shvata da mnoge kultne Nolitine epizode su upravo takvog karaktera. Realne i gorke. Ali gromovske.
Oki Posted - 11/08/2013 : 09:42:17
Niti jedan Zagorov maxi ne zaslužuje titulu "najbolji"!
...svi ti maxiji imaju izrazito loše i nikakve priče, a bacio sam pogled u komentare na recenzije za ovaj maxi Dugo putovanje koji je skupio najviše vaših glasova-moja ocjena za njega je bila 39%,pa eto što mislim o "najboljem" Zagorovom maxiju.
Nakon čitanja većine Zagorovih maxi brojeva,obično sebi u bradu prokomentiram: ...još jedno maxi sranje,maxi smeće...itd.
Maxi izdanja ostalih Bonellijevih strip junaka (Tex,Mister No,Dylan) su daleko kvalitetnija i bolja od Zagorovih maxija...
Rahazlam Posted - 10/08/2013 : 23:47:33
quote:
Originally posted by velka031

Očekivao sam da će Dugo putovanje odnijeti pobjedu... Strip i ima takav status, najbolji maxi... Šteta što ga je crtao Chiarolla.

Zasto steta?Ja mislim da je to plus pa covijek odlicno crta!!
velka031 Posted - 10/08/2013 : 23:03:42
Očekivao sam da će Dugo putovanje odnijeti pobjedu... Strip i ima takav status, najbolji maxi... Šteta što ga je crtao Chiarolla.
Rahazlam Posted - 10/08/2013 : 22:26:30
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Rahazlam

Kao i ko prije par godina plameno brdo nula glasova zar je tolka katastrofa meni je prica cisti prosjek!!


Meni je sasvim OK, zabavna epizoda. Problem je sto si ti pitao koja je "najbolja" a to sigurno nije! Da se radi o almanasima ili specijalcima bila bi mi pri vrhu, ali u Maxi ediciji ima previse bisera.

Pa da al svako ima razliciti ukus vidis da je cak nocna mora na moru nekome najbolja a ovo plameno brdo bas nikome!!!
D.J. Posted - 10/08/2013 : 20:51:15
quote:
Originally posted by Rahazlam

Kao i ko prije par godina plameno brdo nula glasova zar je tolka katastrofa meni je prica cisti prosjek!!


Meni je sasvim OK, zabavna epizoda. Problem je sto si ti pitao koja je "najbolja" a to sigurno nije! Da se radi o almanasima ili specijalcima bila bi mi pri vrhu, ali u Maxi ediciji ima previse bisera.
Rahazlam Posted - 10/08/2013 : 19:52:26
Kao i ko prije par godina plameno brdo nula glasova zar je tolka katastrofa meni je prica cisti prosjek!!
giant Posted - 09/08/2013 : 19:36:30
1. Crni osvetnik
2. Smrtonosna utrka (ocijenio sam scenario, crtež bih možda mogao biti na višem nivou, ali svejedno, zimske priče Zagora oduvijek su mi se sviđale)
3. Dugooooooooooo putovanje
Rahazlam Posted - 09/08/2013 : 18:32:46
Meni su svakako marinci najbolji zatim tajni agenti i napustena utvrda ali daleko najgora dva su mi ovaj 3 i crni osvetnik!!!!
solar Posted - 09/08/2013 : 15:01:24
Glasao sam za "Ratnike", a dobri su još "Marinci", "Crni Osvetnik", "Dugo putovanje" i "Čovjek na nišanu".
legaz Posted - 09/08/2013 : 14:59:21
Dugo putovanje (mogu misliti da je ovo Andreoči crtao, uf željo moja pusta), Ratnici, Marinci. Tonkin gnev ima odličnu naslovnu.
DeeCay Posted - 09/08/2013 : 14:49:30
Dugo putovanje jedini valja, ostali su ispodprosječni...
going going Posted - 09/08/2013 : 13:26:51
quote:
Originally posted by D.J.

Ovo mi je nemoguce odgovoriti! Izdvojio bih ovih 5:
Dugo putovanje, Tajni agenti, Marinci, Ratnici i Crni Osvetnik.

Po kvaliteti price sigurno mi je najbolji Dugo putovanje, ali je uzitak umanjen Chiarollinim crtezom! S druge strane najbolji za opustanje su mi Tajni agenti i Ratnici, dok su Marinci i Crni Osvetnik dobar spoj jake price i akcije.




Au brate DJ uze mi reci iz usta !!!
velka031 Posted - 09/08/2013 : 12:34:27
Zabavno i sjajno nacrtano = Ratnici, odličan scenarij uz lošiji crtež = Dugo putovanje... Ipak Ratnici!
Maxi je jedna od najboljih edicija, kao potpuno loše izdvajam samo Noćna mora na moru (ajme majko užasa li...), Čovjek s crnom maskom/Sjena na suncu (katastrofa od scenarija i Donatelli u najgoroj fazi) i Zračna banda...

Odlični su i Marinci, Čovjek na nišanu, Crni osvetnik i Tonkin gnjev...
King Warrior Posted - 09/08/2013 : 11:29:26
--- kod pollova funkciju who votes uvijek podesiti na members only, inace se moze desiti da bude miniran. ---

Crni osvetnik je po mom misljenju najbolji maxi do sada. Mignacco se pokazao kao majstor trilerskih prica, mada je Laurentti traljav i brzoplet kao i uvijek.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000