forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Stizu Spirou & Fantasio!!!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 25/02/2008 : 20:18:26
Evo, vrijeme je da Dado i ja najavimo nova 2 albuma «Spiroua & Fantasija» koja ce se u prodaji pojaviti sljedeceg mjeseca! Radi se o epizodama «4 puta Spirou… i Fantasio» te «Gljivom protiv diktatora».

Spomenuta dva naslova su 1. i 7. album originalne serije, a crtacki ih potpisuje jedan, jedini, najveci Andre Franquin.

Standardnoj ekipi koja je radila i na prva tri objavljena albuma S&F-a, Melini Mikulic i Darku Macanu, ovaj put pridruzio se i Bob Solanovic koji je sve to marljivo upisao. Ljudi, hvala Vam!!! Najbolji ste!

Cijena u striparnici Libellus u ZG-u bit ce 90 kuna.

Uzivajte!






25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
knauso Posted - 12/04/2022 : 19:21:00
Sto neko rece skoro ovde: da li cu prestati da kupujem stripove ako poskupe, pa to je isto kao da me pitas da li cu da jedem ako poskupi hrana
Peyo Posted - 12/04/2022 : 18:36:44
quote:
Originally posted by anto

sad videh da je Spiru poskupeo na 160,odnosno na 128 kuna - uf,uf,uf.



4 Zabavnika - 4 kune.
anto Posted - 12/04/2022 : 16:07:49
sad videh da je Spiru poskupeo na 160,odnosno na 128 kuna - uf,uf,uf.
Shuckey Posted - 06/04/2022 : 16:10:14
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Najviše iščekujem epizode koje potpisuju Tome i Janry.



Malčice kanda priželjkujem da se maknemo od Fourniera. Shvatili smo: htjeli su da Fournier bude Franquin, Fournier nije Franquin, idemo sad nešto drugo.

quote:
Originally posted by knauso

Kad izlaze ova dva broja? :)



U sljedećoj Libellusovoj turi. Ovaj mjesec ako sam dobro shvatio.
knauso Posted - 05/04/2022 : 20:57:24
Kad izlaze ova dva broja? :)
Mr. Bushido Posted - 04/04/2022 : 15:22:42
quote:
Originally posted by supermark

Došla bolja vremena za Spirouvce


Najviše iščekujem epizode koje potpisuju Tome i Janry.
supermark Posted - 04/04/2022 : 14:40:39
Već drugi ove godine
Došla bolja vremena za Spirouvce
anto Posted - 04/04/2022 : 13:55:24
nije loše,nije loše
Shuckey Posted - 04/04/2022 : 10:28:34
knauso Posted - 16/03/2022 : 05:38:00
quote:
Originally posted by Shuckey



Uskoro! 25. album, već viđeno u Biser Stripu 34.



Aaaaa najzad ovo da izadje kod nas u formatu kakav zasluzuje :)
Imam onaj iz Bisera ali nije to to plus se raspada strip od starosti.
Peyo Posted - 14/03/2022 : 19:24:21
Jocko, složio bih se s tobom za ovaj album.

Mislim da Shuckey više misli na nastavke u kojima se priča o stradanju Židova.
Jocko Posted - 14/03/2022 : 18:12:50
Bas sam skoro citao Pocetke jednog potrcka ( to mi je prvi procitani Spiru), meni nije bio toliko tuzan i iscrpljujuc. Najtuzniji momenat je kada se Spiru pred kraj rasplace zbog devojke. I naravno bombardovanje Poljske. Kontekst (vreme i mesto radnje) jeste ozbiljan, i cak bih rekao da je u "neskladu" sa poletnim crtezom zivih boja. No to nikako nije negativna kritika s moje strane. Zanimljivo je kako nam se reakcije razlikuju, meni je to uprkos predratnoj tematici jedan od stripova koji govore da ima nade cak i kada su okolnosti crne, provejava optimizam uprkos svemu.

Shuckey Posted - 14/03/2022 : 12:04:54
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shuckey
I treba biti priča za sebe. Naravno da imaju pravo raditi što žele sa svojim brendom, znam da ne bi bio isti utisak da nije Spirou... Ali tužno je. Odličan strip, pročitao sam ga jedanput i stavio na odvojenu policu od ostalih Spiroua. Ubilo me, jebote.



Ubilo?

Želiš reći da ga nije trebalo na ovaj način koristiti/prikazati?

Bili bi zakinuti za odličan strip.



Strip Počeci jednog potrčka je odličan, dobra i opravdana upotreba Spiroua.

Strip Počeci jednog potrčka je zahtjevan, emocionalno iscrpljujuć i tužan. Neću ga ponovo čitati u skorije vrijeme.

To sam htio reći.
Peyo Posted - 14/03/2022 : 11:36:06
quote:
Originally posted by Shuckey
I treba biti priča za sebe. Naravno da imaju pravo raditi što žele sa svojim brendom, znam da ne bi bio isti utisak da nije Spirou... Ali tužno je. Odličan strip, pročitao sam ga jedanput i stavio na odvojenu policu od ostalih Spiroua. Ubilo me, jebote.



Ubilo?

Želiš reći da ga nije trebalo na ovaj način koristiti/prikazati?

Bili bi zakinuti za odličan strip.
Shuckey Posted - 14/03/2022 : 10:26:31
quote:
Originally posted by Peyo

Meni su daleko najdraži oni objavljivani u Stripoteci: Otmica Marupilamija, Diktator i Gnijezdo Maruspilamija.



Sva tri su odlična. Kad bih ih poredao od najgoreg prema najboljem slučajno bi ispao isti redoslijed kao kod tebe.

Otmica Marsupilamija je solidna avanturica uz malo egzotike i dosta akcije. Ono boksanje izvan kamere je genijalno, kad gledamo Spiroua i Fantasia kako komentiraju borbu.

Diktator je angažiran, napet, komprimiran. Ali čitao sam ga sa četrdeset godina, tko zna bi li mi bio bolji od Otmice Marsupilamija da sam čitao kad sam trebao.

Gnezdo Maruspilamija je savršen strip. Nadmoćno najsmješniji Spirou.

Ali je Zatočenik Bude ipak bolji , a pogotovo Zorglub. Došao je Greg na scenarij. Napisao je Macan negdje na forumu da su se Franquin i Greg međusobno podjebavali, Greg bi napisao scenarij za nekoliko tabli a Franquin bi to sabio u jednu. Zato su ti albumi tako komprimirani, puni ideja. Ovdje je visoka tehnologija odnosno koketiranje za znanstvenom fantastikom dovedeno do vrhunca. To je onaj šlag na torti, ti nemogući strojevi, vozila, gedžeti.

quote:
Originally posted by Peyo

Bravov Spirou je naravno priča za sebe.



I treba biti priča za sebe. Naravno da imaju pravo raditi što žele sa svojim brendom, znam da ne bi bio isti utisak da nije Spirou... Ali tužno je. Odličan strip, pročitao sam ga jedanput i stavio na odvojenu policu od ostalih Spiroua. Ubilo me, jebote.
Peyo Posted - 14/03/2022 : 09:35:54
Očito, ovisi o tome što je tko prvo čitao.

Meni su daleko najdraži oni objavljivani u Stripoteci: Otmica Marupilamija, Diktator i Gnijezdo Maruspilamija.

Bravov Spirou je naravno priča za sebe.
Shuckey Posted - 14/03/2022 : 09:26:32
quote:
Originally posted by anto

moj prvi Spiru



Moj prvi je bio neki album Dečjih novina iz knjižnice, ne znam točno koji. Počeo sam sa creme de la creme. Zatočenika Bude sam bio čak i kupio. Sljedeća dva albuma (Zorglubov diptih) su najbolje od Spiroua ali je meni Zatočenik Bude ipak najdraži.
anto Posted - 14/03/2022 : 08:42:16
moj prvi Spiru
Shuckey Posted - 14/03/2022 : 06:59:26


Uskoro! 25. album, već viđeno u Biser Stripu 34.
Shuckey Posted - 07/03/2022 : 12:09:51
Trula opatija

Fourniera sam prije oplahnuo u Libellusovom albumu Tora Torapa te u albumu Dijamanti iz Nikolo Koba objavljenom u Biser stripu. Tora Torapa je bio simpatičan, Dijamanti su nekakav prosjek, Trula opatija je umoran album, istisnut s mukom, nacrtan bez žara. Priča je od početka šuplja i naivna, cijelo se vrijeme vidi da ne ide nikamo. Prijevod i trud na izdanju izvlače priču, ali ovo je ipak najlošiji Libellusov Spirou do sada.

Tembo Tabu

Napabirčene Franquinove majstorije. Glavna priča je u nekakvom nestandardnom formatu što je šteta, no Franquinov se rukopis i dalje prepoznaje. Ta zaigrana linija! Marsupilami i smiješno nacrtani zlikovci. Bogata džungla i krajolici. Još par jednostraničnih stripova za popunu te gostovanje Gastonovog legendarnog automobila. Vrlo ugodan rastanak gazde i Spiroua.
anto Posted - 17/07/2016 : 11:03:47
Spiru i Fantazio,vanredna serija "Hors serie" #1-#4 (Darkwood,Karusel integrali #1)

Ovaj sjajan DW integral obuhvata sva četiri albuma iz vanredne edicije Hors serie;u prva dva su skupljeni prvi Frankenovi radovi na S&F (pre onih objavljenih u prvom redovnom albumu "4 puta Spirou ... i Fantasio"),a druga dva sadrže kratke priče raznih autora koji su objavljeni povodom 75 godina serijala.

#1 sadrži priče Tenk (12 tabli) i Nasledstvo (32 stranice) iz 1946/47. godine - priče su simpatično naivne;i kao kod onih pričica iz prvog albuma redovne serije,vidi se uticaj Tintina.Osim toga,jasno se može osetiti atmosfera toga vremena.
Tenk je baš laganeze i naivneze,dok mi je Nasledstvo vrlo,vrlo simpatična!
#2 obuhvata Spiru i montažna kuća (16 stranica) i Robot radar (21 stranica),ali i jednu noviju na dve table;obe su mi epizode jako simpatične, i kome se dopada Spirou iz prvih redovnih albuma,dopašće mu se i ovaj;naivno,ali i veoma dobro.Priča sa robotom će se nastaviti u prvom albumu redovne serije.
Iako je Franken u svim ovim epizodama mlad crtač,već se može naslutiti njegova veličina kao scenariste,osim crtačkog talenta.
#3 i #4 ugošćava razne S&F autore poput Rob-Vela (tvorca Spiroua i Fantazija),Nika,Toma i Žanrija,Žižea,Iva Šalana,Furnijea.Odlične kratke storije od kojih bih pre svega pohvalio one Rob-Vela,Žižea i nezavršenu Iva Šalana.

Za ljubitelje Spiroua ovaj integral je masthevuša.
Za ostale - ne bih se baš smeo usuditi dati preporuku - najbolje da ocenite sami.

9/10
anto Posted - 08/05/2015 : 07:51:49
Antova
Peyo Posted - 07/05/2015 : 22:48:26
Zarazna je ta Antina strast ...
Ernie Pike Posted - 07/05/2015 : 22:38:19
quote:
Originally posted by anto

ja sam započeo sa čitanjem 6.marta,a završio juče,6.maja - dva meseca sam guštao ovog junaka,nekih dvadeset devet albuma.



Kako imam i drugih stvari za pročitati (skupilo se zaostataka), a i da ne bi došlo do predoziranja, planiram čitat album tjedno.
Nekoliko mjeseci zabave je preda mnom.
anto Posted - 07/05/2015 : 22:04:41
ja sam započeo sa čitanjem 6.marta,a završio juče,6.maja - dva meseca sam guštao ovog junaka,nekih dvadeset devet albuma.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000