forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mišljenje o....Down by Law!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dosada Posted - 27/12/2012 : 16:36:33
da se malo poigramo jezikom ulice i probame ocijenit i one filmske elemente koje manje ocjenjujemo, mi laici. S obzirom da je film umjetnost koja spaja nekoliko drugih, idemo videti kak su se te druge umjetnosti izrazile u pojednim naslovima. Za početak legendarna Casa!

priča-ljubavna s elemtima općih ljudskih karakteristika u teškim vremenima. Vrlo zanimljivo ispirčana zahvaljujući dobrom scenariju i humirističnim dijalozima!
gluma- spontana i upečatljiva!
scenografija- solidna, pogorovo kaj ovdje nije riječ o filmu za kojeg se očekival neki posebni uspjeh pa nije ni priprema bila posebna. Ovo je samo jedan od pedeset filmova koje je `wood u to vreme snimal.
kinematografija (vizualizacija)- nenadmašna, kak vele u dokumentarcu "slikanje sjanama". Majstorstvo M. Kersetza (Curtiza)!
glazba (zvukovi i sl.)- Steinerov klasicni posel, zvukovi stopljeni sa slikom a glavna tema se čuje taman svaki put kad je to potrebno. Vrlo dobro!

opći dojam- Vrhunski klasik kojem su se zvezde i kreativnost odlično poklopile...

popis filmova:
Casablanca
Apocalypse Now
Appaloosa
TP Fire Walk With Me
Il grande silenzio
Tko pjeva zlo ne misli
O Brother, Where Art Thou?
Punishment Park
Dark Star
Barfly
Waterland
Kill Bill
Two-Lane Blacktop
Cemetery Without Crosses
McCabe and Mrs Miller
Naked Lunch
Prometheus
Down by Law
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mr murdoc Posted - 01/09/2013 : 15:31:41
Genijalno



Tonto Posted - 31/08/2013 : 12:21:20


mr murdoc Posted - 30/08/2013 : 20:40:00
Ajd sad pravopisu horvatski
Film koji sam pogledao sa sa vrucom svicarskom plavusom, sraz kultura , sraz predrasuda --no uspijeh je zazariti sa dobrom kinematografiom i dobrim sarkazmom koji jos ukusom nazivam.
Plavusa nije bila glupa, niti obicna.
Ja ..heh..jebiga.
Ovaj film meni osobno predtstavlja onu vrstu kinematografije koju smatram vrijednom prezentacije jedne price..ma kako i na koji nacin ona nevjerovartno izgledala .
mr murdoc Posted - 30/08/2013 : 19:31:12
Down by Law
Paradoks ustvari. film pak ocrtava genijalnost minimalisticke kinematografije na uzorku pop kulture i njenoj sirokogrudnoj lepezi crnog i bijelog




Ovo me je zauvijek zigosalo .tipa ..film je uistinu vrijedan zivljenja
dosada Posted - 30/08/2013 : 19:16:50
postoji ako ga predložiš ;)
mr murdoc Posted - 30/08/2013 : 19:15:48
Postoji li mogucnost da se na ovom topicu predlozi neki novi film
swamp thing Posted - 26/06/2013 : 00:40:22
quote:
Originally posted by dosada

i još nekaj ;)

na dnevnoj bazi umiru alpinisti (profići i amateri) jer zbog svoje znatiželje idu predaleko a ti si postavljaš pitanje zakaj jedan znastvenik želi vidjeti reakciju nepoznate vrste!? I to znastvenik koji i došel na taj planet zbog nepoznatih oblika života!


Svi ljudi koji nešto istražuju, potencijalno opasno, preduzimaju razne bezbjednosne mjere, jer je svima (koji nisu umobolni) ipak važan sopstveni život. Alpinista se penje na planinu, njegov protivnik je zima, strmina, pritisak... Zbog toga se on oblači toplo, koristi razne gedžete za penjanje, koristi užad, itd. Dakle, preduzima smislene pripremne mjere. Ako slučajno nema nikoga ko bi sa njim savladavao prepreke, ako nema užad, ako nema toplu odjeću, alpinista neće ni pokušati da se popne na planinu. Uporedi to sa reakcijom biologa. Ako ti ovo ništa ne govori, e onda stvarno više nema smisla raspravljati.
Btw, M.Kiri je umrla od leukemije koja je VJEROVATNO uzrokovana njenim istraživanjima. Dugogodišnjim. U doba kada nisu postojala hazmat odijela, specijalne rukavice i sl. Onaj biolog ima sve uslove da istraži novi oblik života kako treba, da ne ugrozi sebe i druge, i čovjek se susreće SA VANZEMALJSKIM OBLIKOM ŽIVOTA NA STRANOJ PLANETI, I TO ŽIVOTINJOM KOJA IZGLEDA KAO ZMIJA.
Ali zaista idemo predaleko, ti mene ne kontaš, ja tebe kontam ali si neuvjerljiv koliko i Prometej
Darth Ivan Posted - 26/06/2013 : 00:17:42
quote:
Originally posted by swamp thing

Ajd ne pjeni, malo generalizujem



ne pjenim, samo velim da nije ok generalizirat.

što se mene tiče, ja uvijek u svakom filmu nastojim nać pozitivne i negativne strane, bez obzira dal mi se svidio il ne.

dosada Posted - 25/06/2013 : 19:06:59
i još nekaj ;)

na dnevnoj bazi umiru alpinisti (profići i amateri) jer zbog svoje znatiželje idu predaleko a ti si postavljaš pitanje zakaj jedan znastvenik želi vidjeti reakciju nepoznate vrste!? I to znastvenik koji i došel na taj planet zbog nepoznatih oblika života!
dosada Posted - 25/06/2013 : 18:55:11
quote:
Originally posted by swamp thing
A ovo što si odgovorio za moj primjer susreta sa T-rexom upravo dokazuje da je tvoj krajnji domet u raspravi, kada vidiš da ne možeš smisleno da dokažeš nešto, da diskredituješ nekoga riječima 'a kaj neko ne bu shvatil, nema kapacitete,..., to nije moj problem, njemu bu trebal nacrtat' itd., itd.



moj je kranji domet napisati kaj bi napravil u određenoj situaciji i to sam napisal...e sad kak objasniti da znastvenik ide do kraja i riskira svoj život to je pitanje!? A uostalom smrt znanstvenice M. Curie ti je jedan vrlo lijpe primjer pa ga navodim još jednom:
Marie Curie je umrla 1934. godine u lječilištu Sallanches pored Passyja. Uzrok smrti bila je leukemija, najvjerojatnije uzrokovana prevelikim izlaganjem radijaciji tijekom višegodišnjeg istraživanja.

dosada Posted - 25/06/2013 : 18:49:13
quote:
Originally posted by swamp thing
Isto tako se ti vrtiš oko istih stvari, koje ti misliš da su ispravne...


ispravne ili ne , nigdje o tome nisam pisal!?

Smislene tj. logične, događaju se u stvarnom životu o tome ja pišem! I primjerima ti pokazjem da se događaju, na svim razinama života!
swamp thing Posted - 25/06/2013 : 18:18:50
Sam si odgovorio na pitanje :P
acestroke Posted - 25/06/2013 : 17:56:27
Kako vam ne dosadi vise lupetat o filmu koji je izaso prije vise od 12 mjeseci...?

Samo onako pitam, bezveze (jer ocito ni ja nemam bolja posla nego da zavirujem u ovaj topic)

;)
swamp thing Posted - 25/06/2013 : 17:54:03
I samo još nešto, pa se odjavljujem: nastavci filma mogu biti dobri, ako objasne neke postupke (naročito onih velikih, bijelih vanzemaljaca), ako se uradi bolja karakterizacija likova koji neće imati neke histerične, panične i totalno nespojive postupke sa svojom profesijom i statusom, i ako jednostavno budu zanimljiviji (bar meni) :P
A Prometej je podbacio.
swamp thing Posted - 25/06/2013 : 17:16:34
@dosada, sve ovo što meni spočitavaš, ti radiš, i to mnogo izraženije. Isto tako se ti vrtiš oko istih stvari, koje ti misliš da su ispravne, i ovo što ja pišem je tebi neshvatljivo. Meni su tvoja 'logična' opravdanja postupaka malo nevjerovatna, daješ neke pojedinačne primjere i time kao daješ smisao postupcima. A ovo što si odgovorio za moj primjer susreta sa T-rexom upravo dokazuje da je tvoj krajnji domet u raspravi, kada vidiš da ne možeš smisleno da dokažeš nešto, da diskredituješ nekoga riječima 'a kaj neko ne bu shvatil, nema kapacitete,..., to nije moj problem, njemu bu trebal nacrtat' itd., itd.
Mislim da smo ipak nas dvojica dali dovoljno svog viđenja filma, zar ne?
swamp thing Posted - 25/06/2013 : 17:02:33
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by swamp thing

Stvar je u tome da kad se nekome film svidi, on će pronaći opravdanje za bilo kakvu nedoslijednost, propust, nelogičnost.


sorry kaj ovo moram iskomentirat al...

jel govoriš u ime svih nas?

ne bih se složio s tim što si rekao.


Ajd ne pjeni, malo generalizujem
dosada Posted - 25/06/2013 : 16:51:44
quote:
Originally posted by swamp thing
Logično je da se geolog izgubi u mapiranoj ovalnoj pećini, koju je on sam mapirao?

da, apsolutno logično...pogotovo kaj iako ju je skeniral ne može nikako biti siguran da se pečina ne mijenja izgledom svako malo vremena(opet je ovo primjer, a za sam film nebitno). Bitno je da to prikazuje realnu životnu situaciju "nikad ne možemo biti sigurno u ono kaj vidimo". I plus sve to, lik se uopće nije izgubil vec ga hvata panika! E sad ako si ikad videl nekog da paničari trebal bi znati i njegove reakcije....

quote:
Originally posted by swamp thing
Da biolog priđe zmijolikom biću i pokuša se igrati s njim, u fazonu bući-bući?

pa naravno, tipčni potez znanstvenika...i to se ne zove igranje vec upoznavanje s novom vrstom! Promatramo njegove reakcije na njemu domaćem terenu, a kasnije ga u laboratoriju promatramo na na njemu stranom terenu.

quote:
Originally posted by swamp thing
Da multibilionska misija ode na nepoznat planet bez obezbjeđenja?


a da malo pogledaš kak putuju ljudske ekspedicije u svemira...kakvo osiguranje te spopada?
quote:
Originally posted by swamp thing
A tek tvoje 'logično' objašnjenje o slobodnim zidarima, uh...sav sam se zbunio od tolike logike u tvojim postovima.

navedoh ti primjer tko sve može znati za misiju a i ne mora. Potpuno ne bitno, a vidi tvog zaključka...

quote:
Originally posted by swamp thing
Najjači su ti ovi pokušaji opravdanja sa pojedinačnim slučajevima izlaganja opasnostima, pa ću ti postaviti jedno pitanje: npr. ti si biolog, i otišao si na jedno neistraženo ostrvo u Atlanskom okeanu. Na tom ostrvu, šetajući sa nekim npr. geologom, naiđeš na neku životinju koja otprilike izgleda kao T-rex. Naravno, logično je da ćeš prići toj životinji i pokušati da je istražiš i poigraš se sa njom, jer za napredak nauke trebaš izložiti opasnosti i svoj život. Logično, zar ne?

da, to rade znanstvenici!

i sad ti malo pogledaj oko čega se stalno vrtiš...oko situacije da je jedino tvoja istina i pogled na svijet ispravan, a sve ostalo su gluposti. Ja tebi napišem da ne bi imal nikakvu vojsku ni osigiranje i tebi je to vec neshvatljivo, i totalno si uvjeren u svoje stavove kao jedine ispravne
Darth Ivan Posted - 25/06/2013 : 16:31:25
quote:
Originally posted by swamp thing

Stvar je u tome da kad se nekome film svidi, on će pronaći opravdanje za bilo kakvu nedoslijednost, propust, nelogičnost.


sorry kaj ovo moram iskomentirat al...

jel govoriš u ime svih nas?

ne bih se složio s tim što si rekao.
swamp thing Posted - 25/06/2013 : 16:21:08
quote:
Originally posted by dosada

tvoja procjena da ga dižem u remek djelo je netočna, jer "Prometej" nije remek-djelo. Da je riječ o odličnom filmu gdje gotovo sve ima svoje mjesto to je i o tome pišem(argumentima). Nikakva božja volja ni slično, stvari su vrlo jednostavne kak ti ih i objašnjavam. Uostalom nakon svakog mogu argumentiranog odgovora ti, da bi nastavil raspravu, si primoren preskakati razgovor jer jednostavno nemaš drugog način da argument opovrgneš. Svaka tvoja "nelogičnost" koju navedeš je lako dokazljiva kao sasvim logična!


Logično je da se geolog izgubi u mapiranoj ovalnoj pećini, koju je on sam mapirao? Da biolog priđe zmijolikom biću i pokuša se igrati s njim, u fazonu bući-bući? Da multibilionska misija ode na nepoznat planet bez obezbjeđenja?
A tek tvoje 'logično' objašnjenje o slobodnim zidarima, uh...sav sam se zbunio od tolike logike u tvojim postovima.
Najjači su ti ovi pokušaji opravdanja sa pojedinačnim slučajevima izlaganja opasnostima, pa ću ti postaviti jedno pitanje: npr. ti si biolog, i otišao si na jedno neistraženo ostrvo u Atlanskom okeanu. Na tom ostrvu, šetajući sa nekim npr. geologom, naiđeš na neku životinju koja otprilike izgleda kao T-rex. Naravno, logično je da ćeš prići toj životinji i pokušati da je istražiš i poigraš se sa njom, jer za napredak nauke trebaš izložiti opasnosti i svoj život. Logično, zar ne?
A ovi tvoji pokušaji diskreditacije sagovornika su prejadni.
dosada Posted - 25/06/2013 : 16:10:19
quote:
Originally posted by Lorda

Eh zato su ovakve rasprave besmislene... Nekome će film biti super i postupci likova savršeno logični, drugima poput mene su ti likovi totalna skupina kretena i scenarij pun rupa... I to je tako, ne treba se s tim puno zamarati. Niti ću ja nekome promijeniti mišljenje o filmu niti će se meni film svidjeti. Kome film valja super ,kome film ne valja opet super... Nije to ništa od životne važnosti...



a posotoji i opcija da ti film ne mora biti super ali si ipak svijestan da film kao film valja. Osobno mogu navesti nekoliko filmova koju su odlični a meni ne leže, kaj nikak ne znači da su to filmovi koji su puni nelogičnosti, rupa i tko zna čega...

*evo nekih od njih:
Close Encounters of the Third Kind
Duel
The Birds
Terminator
dosada Posted - 25/06/2013 : 15:48:15
tvoja procjena da ga dižem u remek djelo je netočna, jer "Prometej" nije remek-djelo. Da je riječ o odličnom filmu gdje gotovo sve ima svoje mjesto to je i o tome pišem(argumentima). Nikakva božja volja ni slično, stvari su vrlo jednostavne kak ti ih i objašnjavam. Uostalom nakon svakog mogu argumentiranog odgovora ti, da bi nastavil raspravu, si primoren preskakati razgovor jer jednostavno nemaš drugog način da argument opovrgneš. Svaka tvoja "nelogičnost" koju navedeš je lako dokazljiva kao sasvim logična!
swamp thing Posted - 25/06/2013 : 15:38:54
quote:
Originally posted by Lorda

Eh zato su ovakve rasprave besmislene... Nekome će film biti super i postupci likova savršeno logični, drugima poput mene su ti likovi totalna skupina kretena i scenarij pun rupa... I to je tako, ne treba se s tim puno zamarati. Niti ću ja nekome promijeniti mišljenje o filmu niti će se meni film svidjeti. Kome film valja super ,kome film ne valja opet super... Nije to ništa od životne važnosti...


Stvar je u tome da kad se nekome film svidi, on će pronaći opravdanje za bilo kakvu nedoslijednost, propust, nelogičnost. Tako @dosada daje neke pojedinačne slučajeve koji svakako ne potvrđuju pravilo, u vidu Kirijevih (koji se nisu bespotrebno izlagali opasnosti kao onaj idiotski biolog, koji je jednostavno mogao da se vrati na brod i dođe opremljeniji stvarima i ljudstvom, već su uslijed kontinuiranog izlaganja obolili, u neko drugo, manje tehničko-tehnološki napredno vrijeme). Ako nema drugog načina objasniće to postojanjem paralelnih dimenzija ili Božjom voljom
Isti je slučaj sa hejterima, oni će u nekim stvarima otići predaleko i sitničariti u vezi svega. Pokušaće film što više popljuvati.
Upravo se ovakva stvar može vidjeti u raspravama o ovom filmu, ljudi ga ili mrze ili uzdižu u visine kojima ne pripada. Ja ga mrzim, i to ne zato što je ovo jaaako loš film, već zato što je sa takvim budžetom, režiserom, glumcima i potencijalom mogao biti sjajan SF film, a @dosada ga uzdiže u visine remek djela, koje ovaj film nije i nikada neće biti.
I da, svi Alien filmovi su remek djela naspram Prometeja, iako ni mene ne tangira što se to odvija u istom univerzumu, kao što me ne tangiraju ni ona govna od AvP filmova, pa ne želim uopšte da ulazim u njihovu međusobnu povezanost.
dosada Posted - 25/06/2013 : 15:32:32
quote:
Originally posted by Cromwell
Ok ali to je onda prevara s njegove strane. Tebi ne budući da nisi fan Aliena (ak se ne varam), ali meni i ostalima koji jesmo većinom je. Onda je tak isto kao noseće elemente u filmu mogao uzeti iz neke legende, tipa kajaznam, lutajućeg Židova, drevni viman ili pacal Votana.... čisto svejedno. Mislim ne osuđujem ga ja, bmk ionak on radi kak hoće ali meni se ne sviđa što sam nasjeo na foru.



ma kakva prevara...uostalom zbog čega bi "Prometej" odgovaral na pitanje postavljena u "Alienu", kad na njih ne odgovara ni sam "Alien"!?
I zanimljivo kak se to ne zamjera "Alienu" ali se zamjera "Prometeju"

Jel "Prometej" govori o događajima prije onih u "Alienu" , govori? Jel toliko Scott i najvil poveznicu s "Alienom" je i onda u čemu je Scott ikog prevaril. Prevarile su vas reklame i naklapanja obožavatelja kao da su oni snimili film a ne Scott. Scott nikad ne podilazi publici i nikada ne bu, a naklapanja nikad nisu ni bila njegova preokupacija.
Darth Ivan Posted - 25/06/2013 : 15:08:46
quote:
Originally posted by Lorda

Eh zato su ovakve rasprave besmislene... Nekome će film biti super i postupci likova savršeno logični, drugima poput mene su ti likovi totalna skupina kretena i scenarij pun rupa... I to je tako, ne treba se s tim puno zamarati. Niti ću ja nekome promijeniti mišljenje o filmu niti će se meni film svidjeti. Kome film valja super ,kome film ne valja opet super... Nije to ništa od životne važnosti...



a sjećam se kak je kolega dosada govorio kako u filmu postoje neki elementi koji se mogu objektivno sagledati: primjerice, ima li scenarij smisla, pije li priča vodu i sl.

hm...
Cromwell Posted - 25/06/2013 : 15:03:30
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Cromwell
Stvarno sam želio da mi se film svidi, čak niti nisam mogao čekati nego sam prvo pogledao neki katastrofalni ruski camrip a pošteno tek par mjeseci kasnije.

nemoj željeti da ti se film svidi, filmu se kaj je moguće više pristupa bez očekivanja i čeka se kaj nam je režiser priredil. Bez svojih intervecija u smislu ja bi to htel prikazano ovak ili onak i sl. Jer onda se dobije, vrlo često suprotan efekt jer film nije ponudil ono kaj smo očekvali. A jesmo li mi očekivali uopće ono kaj režiser zamislili!?

quote:
Originally posted by Cromwell
Što je film zapravo htio pokazati ...

ono kaj je i prikazal, putovanje ekspedicija koja nailazi na neočekivani rasplet. Paralela života, život je putovanje koji uvijek nudi neočikavane događaje ma koliko se mi pripremali i za njih i mislimo da sve znamo. Banalna priča, pa u principu da, ali toliko stvarna i na poseban način prikazana uz filmske čarolije.


Ok ali to je onda prevara s njegove strane. Tebi ne budući da nisi fan Aliena (ak se ne varam), ali meni i ostalima koji jesmo većinom je. Onda je tak isto kao noseće elemente u filmu mogao uzeti iz neke legende, tipa kajaznam, lutajućeg Židova, drevni viman ili pacal Votana.... čisto svejedno. Mislim ne osuđujem ga ja, bmk ionak on radi kak hoće ali meni se ne sviđa što sam nasjeo na foru.
Ako ljudima nudiš cheezeburger i reklamiraš ga kao takvog onda ne možeš poslužiti mljeveno meso, salatu u zdjeli a sir nek si idu kupit u Kaufland.

quote:
Originally posted by dosada
Scott je ovim definitvno pokazal da je Alien jedan a pPrometej drugi film, oba u ZF svijetu!



To je sigurno

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000