forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko zarađuju strip crtači

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bisley Posted - 07/11/2013 : 16:11:46
Znam da je to vjerojatno osobna stvar autora, ali zanima me koliki je prosjek zarade u Boneliju, Marvelu, DC u i nekim ostalim izdavačkim kućama? Vjerojatno zavisi od autorskog ugovora, broja prodanih primjeraka, prodaje originala ako nije drugačije regulirano ugovorom. Koja je razlika honorara za table u olovci, tušu ili oslikane, koliko se honorira digitalno koloriranje, ilustracije, naslovnice...

Naiđe se na razne članke na netu, na razne informacije, ali najčešće su to općenite stvari ili opet krajnosti. Znam iz iskustva da autori ne pričaju rado o honoraru jer na nekoliko strip tribina sam postavljao slična pitanja i nikad nisam dobio konkretan odgovor.
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
xilrion Posted - 09/11/2013 : 01:41:32
zarađju onoliko koliko u svojoj zemlji vrijede, odnosno koliko ih cijene. a šta voze to je odraz njihove vlastite taštine.
Kit Carson Posted - 08/11/2013 : 21:37:42
quote:
Originally posted by kiky

pošto sam u makarskoj prošle godine vidio kako sa ovim talijanskim crtačima ruku pod ruku hodaju sve neke mnogo lijepe i mnogo mlađe mačke... pretpostavljam da vrlo dobro zarađuju.

Pa ja sam ti pricao da crtas Zagora! Lepo sam ti rekao, kad moze Laurenti, mozes i ti.
bagi Posted - 08/11/2013 : 19:25:23
quote:
Originally posted by kiky

pošto sam u makarskoj prošle godine vidio kako sa ovim talijanskim crtačima ruku pod ruku hodaju sve neke mnogo lijepe i mnogo mlađe mačke... pretpostavljam da vrlo dobro zarađuju.



Pa šta ti misliš što su te stare prdonje tamo i došle?Zbog Makarske,Stripova?Fanova?
Glavna stavka pri dogovoru o dolasku na festival je ta da organizator obezbijedi eskort usluge tj prostitutke...
izivko Posted - 08/11/2013 : 16:36:33
Guze ljudi i pomalo crtaju
kiky Posted - 08/11/2013 : 16:23:31
pošto sam u makarskoj prošle godine vidio kako sa ovim talijanskim crtačima ruku pod ruku hodaju sve neke mnogo lijepe i mnogo mlađe mačke... pretpostavljam da vrlo dobro zarađuju.
mladjo Posted - 08/11/2013 : 16:11:33
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by fikus

Točnu cifru nećemo nikad saznati. No, ako uzmemo u obzir da mcn vozi Audi Q7 3.0 TFSI star jedno godinu i pol onda je stvar malo jasnija. Samo na Tintinu je naplatio 5000 eura po svakom broju. Ona njegova raprodaja je samo marketinški trik.



3.0 tfsi?-Pa to voze samo socijalni slučajevi.Pravi macani tuku v10 5.2 tfsi...



ma ne želi čovjek upadat u oči pa je uzeo slabijeg.
bagi Posted - 08/11/2013 : 15:59:40
quote:
Originally posted by fikus

Točnu cifru nećemo nikad saznati. No, ako uzmemo u obzir da mcn vozi Audi Q7 3.0 TFSI star jedno godinu i pol onda je stvar malo jasnija. Samo na Tintinu je naplatio 5000 eura po svakom broju. Ona njegova raprodaja je samo marketinški trik.



3.0 tfsi?-Pa to voze samo socijalni slučajevi.Pravi macani tuku v10 5.2 tfsi...
fikus Posted - 08/11/2013 : 14:30:23
Točnu cifru nećemo nikad saznati. No, ako uzmemo u obzir da mcn vozi Audi Q7 3.0 TFSI star jedno godinu i pol onda je stvar malo jasnija. Samo na Tintinu je naplatio 5000 eura po svakom broju. Ona njegova raprodaja je samo marketinški trik.
mcn Posted - 07/11/2013 : 19:40:55
Mislim da sam na to pitanje odgovorio u jednom Kvadratu. :)

mcn
emirem Posted - 07/11/2013 : 19:29:44
Skrivaju podatke kao zmija noge kao da je neka vrhunska tajna...
Mene je jednom zanimalo uz ovo je li bi tko radio crteze po narudzbi naravno uz placenje autoru.
Da li otici u Milanu u redakciju i tamo ih pitati ili crtaci rade u drugim gradovima, pa oni salju radove u centralu?
Imam zelju da mi Laurenti tusira crteze (skice sa plavom olovkom) koje mi je nacrtao davno na CRS-u u Zgbu i naravno jedan od njegovih crteza koji je vec objavljivan od strane forumasa.
Ne kuzim sto ljudi ne bi zaradili sa strane za crtanje....mozda TM brand likova koji vazi za SBE, pa ne smiju izvan kuce crtati bez odobrenja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000