forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko zarađuju strip crtači
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 07/11/2013 : 16:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Znam da je to vjerojatno osobna stvar autora, ali zanima me koliki je prosjek zarade u Boneliju, Marvelu, DC u i nekim ostalim izdavačkim kućama? Vjerojatno zavisi od autorskog ugovora, broja prodanih primjeraka, prodaje originala ako nije drugačije regulirano ugovorom. Koja je razlika honorara za table u olovci, tušu ili oslikane, koliko se honorira digitalno koloriranje, ilustracije, naslovnice...

Naiđe se na razne članke na netu, na razne informacije, ali najčešće su to općenite stvari ili opet krajnosti. Znam iz iskustva da autori ne pričaju rado o honoraru jer na nekoliko strip tribina sam postavljao slična pitanja i nikad nisam dobio konkretan odgovor.

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/11/2013 : 19:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Skrivaju podatke kao zmija noge kao da je neka vrhunska tajna...
Mene je jednom zanimalo uz ovo je li bi tko radio crteze po narudzbi naravno uz placenje autoru.
Da li otici u Milanu u redakciju i tamo ih pitati ili crtaci rade u drugim gradovima, pa oni salju radove u centralu?
Imam zelju da mi Laurenti tusira crteze (skice sa plavom olovkom) koje mi je nacrtao davno na CRS-u u Zgbu i naravno jedan od njegovih crteza koji je vec objavljivan od strane forumasa.
Ne kuzim sto ljudi ne bi zaradili sa strane za crtanje....mozda TM brand likova koji vazi za SBE, pa ne smiju izvan kuce crtati bez odobrenja.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/11/2013 : 19:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam na to pitanje odgovorio u jednom Kvadratu. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 08/11/2013 : 14:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Točnu cifru nećemo nikad saznati. No, ako uzmemo u obzir da mcn vozi Audi Q7 3.0 TFSI star jedno godinu i pol onda je stvar malo jasnija. Samo na Tintinu je naplatio 5000 eura po svakom broju. Ona njegova raprodaja je samo marketinški trik.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 08/11/2013 : 15:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Točnu cifru nećemo nikad saznati. No, ako uzmemo u obzir da mcn vozi Audi Q7 3.0 TFSI star jedno godinu i pol onda je stvar malo jasnija. Samo na Tintinu je naplatio 5000 eura po svakom broju. Ona njegova raprodaja je samo marketinški trik.



3.0 tfsi?-Pa to voze samo socijalni slučajevi.Pravi macani tuku v10 5.2 tfsi...

Wtf?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2013 : 16:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by fikus

Točnu cifru nećemo nikad saznati. No, ako uzmemo u obzir da mcn vozi Audi Q7 3.0 TFSI star jedno godinu i pol onda je stvar malo jasnija. Samo na Tintinu je naplatio 5000 eura po svakom broju. Ona njegova raprodaja je samo marketinški trik.



3.0 tfsi?-Pa to voze samo socijalni slučajevi.Pravi macani tuku v10 5.2 tfsi...



ma ne želi čovjek upadat u oči pa je uzeo slabijeg.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/11/2013 : 16:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pošto sam u makarskoj prošle godine vidio kako sa ovim talijanskim crtačima ruku pod ruku hodaju sve neke mnogo lijepe i mnogo mlađe mačke... pretpostavljam da vrlo dobro zarađuju.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/11/2013 : 16:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Guze ljudi i pomalo crtaju

Have mercy
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 08/11/2013 : 19:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

pošto sam u makarskoj prošle godine vidio kako sa ovim talijanskim crtačima ruku pod ruku hodaju sve neke mnogo lijepe i mnogo mlađe mačke... pretpostavljam da vrlo dobro zarađuju.



Pa šta ti misliš što su te stare prdonje tamo i došle?Zbog Makarske,Stripova?Fanova?
Glavna stavka pri dogovoru o dolasku na festival je ta da organizator obezbijedi eskort usluge tj prostitutke...

Wtf?

Edited by - bagi on 08/11/2013 19:26:04
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/11/2013 : 21:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

pošto sam u makarskoj prošle godine vidio kako sa ovim talijanskim crtačima ruku pod ruku hodaju sve neke mnogo lijepe i mnogo mlađe mačke... pretpostavljam da vrlo dobro zarađuju.

Pa ja sam ti pricao da crtas Zagora! Lepo sam ti rekao, kad moze Laurenti, mozes i ti.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/11/2013 : 01:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
zarađju onoliko koliko u svojoj zemlji vrijede, odnosno koliko ih cijene. a šta voze to je odraz njihove vlastite taštine.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000