forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Aster Blistok 6

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 12/11/2013 : 17:08:20


U prodaji
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
axle munshine Posted - 21/11/2013 : 18:13:56
quote:
Originally posted by jaki

došla šestica.nova tiskara,novi papir(sjajniji ali ne puno)ali još uvijek lošnjikav sken/otisak.



Da covek ne poveruje...
jaki Posted - 21/11/2013 : 16:51:35
došla šestica.nova tiskara,novi papir(sjajniji ali ne puno)ali još uvijek lošnjikav sken/otisak.
axle munshine Posted - 17/11/2013 : 13:09:52
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine
Malopre sam opet pogledao taj "famozni" prvi integral...meni i dalje nije jasno da li mi pricamo o istom stripu i knjizi ili ti imas neki vanserijski primerak...od te tvoje perfekcije slazem se samo oko poveza same knjige, sve ostalo je lose ili prosek...


Onda očito imamo sasvim suprotna stajališta o tome što je dobro otiskan strip.



Ako ti tako kazes, onda OK...ili taj tvoj primerak ima nesto sto moj nema...
jaki Posted - 17/11/2013 : 00:44:58
quote:
Originally posted by axle munshine
Malopre sam opet pogledao taj "famozni" prvi integral...meni i dalje nije jasno da li mi pricamo o istom stripu i knjizi ili ti imas neki vanserijski primerak...od te tvoje perfekcije slazem se samo oko poveza same knjige, sve ostalo je lose ili prosek...


Onda očito imamo sasvim suprotna stajališta o tome što je dobro otiskan strip.
Peyo Posted - 17/11/2013 : 00:41:42
Nemam kod sebe prvi integral, ali sam ga svojedobno detaljno prolistao u knjižari.

Koliko me pamćenje služi on je odrađen sasvim korektno, ali ga nisam kupio čekajući da vidim da li će i slijedeći integrali biti na toj razini.

Nažalost nisu bili, pa tako nisam kupio ni prvi integral.

Što se mene tiče taj prvi integral je bez većih zamjerki što se tiska i opreme.
axle munshine Posted - 16/11/2013 : 23:29:58
quote:
Originally posted by jaki

A imate li vi uopće astera prvi integral?ako imate pogledajte ga sada pa komentirajte ponovo.Otisak je perfektan i boje su isto takve.Za ove druge integrale se slažem da su dosta lošiji.



Malopre sam opet pogledao taj "famozni" prvi integral...meni i dalje nije jasno da li mi pricamo o istom stripu i knjizi ili ti imas neki vanserijski primerak...od te tvoje perfekcije slazem se samo oko poveza same knjige, sve ostalo je lose ili prosek...
jaki Posted - 16/11/2013 : 23:24:11
A imate li vi uopće astera prvi integral?ako imate pogledajte ga sada pa komentirajte ponovo.Otisak je perfektan i boje su isto takve.Za ove druge integrale se slažem da su dosta lošiji.
Tex Willer Posted - 16/11/2013 : 23:20:21
quote:
Originally posted by teller


Poštujem BG, prvenstveno zbog Blueberija, taj serijal su u albumima odradili odlično...



Kad zavrse i mladost, tad je odradjen
axle munshine Posted - 16/11/2013 : 23:18:36
quote:
Originally posted by teller

evo da se složim sa axle-om, to se najbolje vidi u izdanju Jonathana Cartlanda Bookglobe i Strip Bumerangu slovenskog Risara(zadnji broj)...
dok je u Strip Bumerangu boja čista a papir gladak pa i otisak perfektan..u BG integralu boje se prelivaju i ko da nestaju u tom krutom papiru...dobijemo nekakav mix boja pa zelena trava ili plavo nebo skoro da se i ne vidi razlike....
ajmo reć...i BG izdanje je čitljivo ali da su mogli to odradit bolje-jesu...papir je pogreška, to se vidi i na Plavim Bluzama...krasan serijal ugušile mutne,nečiste, drvene boje...
Poštujem BG, prvenstveno zbog Blueberija, taj serijal su u albumima odradili odlično...trebali su samo upotrebit isti papir kao u Blueberiju, ništa više...bar meni.



Apsolutno tacno, mogli su da svoje integrale odrade kao Blueberryja i sve bi bilo super...taj nesrecno izabrani papir je krupna, kardinalna greska...s druge strane, od istog izdavaca pogledati kako su odradjeni Komanca ili B. Prins, ili Brodolomci od BG...zar nije sve moglo tako...
teller Posted - 16/11/2013 : 23:10:43
evo da se složim sa axle-om, to se najbolje vidi u izdanju Jonathana Cartlanda Bookglobe i Strip Bumerangu slovenskog Risara(zadnji broj)...
dok je u Strip Bumerangu boja čista a papir gladak pa i otisak perfektan..u BG integralu boje se prelivaju i ko da nestaju u tom krutom papiru...dobijemo nekakav mix boja pa zelena trava ili plavo nebo skoro da se i ne vidi razlike....
ajmo reć...i BG izdanje je čitljivo ali da su mogli to odradit bolje-jesu...papir je pogreška, to se vidi i na Plavim Bluzama...krasan serijal ugušile mutne,nečiste, drvene boje...
Poštujem BG, prvenstveno zbog Blueberija, taj serijal su u albumima odradili odlično...trebali su samo upotrebit isti papir kao u Blueberiju, ništa više...bar meni.
axle munshine Posted - 16/11/2013 : 20:37:33
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by axle munshine
Tu su skenovi, da se primetiti, nesto bolji nego u nastavku, ali meni generalno smeta taj lose izabrani papir koji prosto ubija boju...da je c/b verovatno bi sve bilo OK, ali u boji to lose deluje. Uporedi samo Marketprintov prvi album u boji i ove integrale i to deluje kao nebo i zemlja u korist Marketprinta...


Ne da su nešto bolji nego ja bolje otiskan strip nisam vidio.a papir mi je super.
Ima sam i marketprintov ab ali lošiji mi je od prvog sa.
na slijedećim integralima je oštrina drastično pala(naročito na drugom gdje ima mali efekt dupliranja)te boje izgledaju isprano a crtež magličasto.Možda toliko ne bi ni primjetio da nije bilo onog prvog fantastično napravljenog integrala.A malu nalijepnicu na zadnjoj korici nisam ni primjetio dok netko nije napisao na forumu.Ali uopće mi ne smeta.dapače,dobro se sjetio staviti je



Preterujes Jaki, prosto da covek ne poveruje sta si sad rekao...imam odlican vid, ne nosim naocare, neznam koja je tvoja dioptrija, bez ikakve uvrede, ali reci da je prvi integral Astera najbolje otisnuti strip koji si video, a znam da si dosta toga video, i reci da je Marketprintov album losiji, deluje mi kao sala. To sa tim drvenim mat papirom koji upija i ubija boju znam da je tebi super od ranije, ali ova tvoja izjava za otisak me je bas iznenadila....
jaki Posted - 16/11/2013 : 20:18:00
quote:
Originally posted by axle munshine
Tu su skenovi, da se primetiti, nesto bolji nego u nastavku, ali meni generalno smeta taj lose izabrani papir koji prosto ubija boju...da je c/b verovatno bi sve bilo OK, ali u boji to lose deluje. Uporedi samo Marketprintov prvi album u boji i ove integrale i to deluje kao nebo i zemlja u korist Marketprinta...


Ne da su nešto bolji nego ja bolje otiskan strip nisam vidio.a papir mi je super.
Ima sam i marketprintov ab ali lošiji mi je od prvog sa.
na slijedećim integralima je oštrina drastično pala(naročito na drugom gdje ima mali efekt dupliranja)te boje izgledaju isprano a crtež magličasto.Možda toliko ne bi ni primjetio da nije bilo onog prvog fantastično napravljenog integrala.A malu nalijepnicu na zadnjoj korici nisam ni primjetio dok netko nije napisao na forumu.Ali uopće mi ne smeta.dapače,dobro se sjetio staviti je
axle munshine Posted - 16/11/2013 : 20:03:50
quote:
Originally posted by jaki

kako ti se čini prvi integral Astera,s obzirom na oštrinu tiska?
[/quote]

Tu su skenovi, da se primetiti, nesto bolji nego u nastavku, ali meni generalno smeta taj lose izabrani papir koji prosto ubija boju...da je c/b verovatno bi sve bilo OK, ali u boji to lose deluje. Uporedi samo Marketprintov prvi album u boji i ove integrale i to deluje kao nebo i zemlja u korist Marketprinta...SA je neozbiljno usao u ovaj projekat...A taj legendarni gaf sa nalepnicom na prvom integralu je prica za sebe, da je izdavac ozbiljan sve bi dao na ponovno stampanje...kao sto i TWiller rece kod skupih izdanja ne sme biti ni najmanje greske, ili ce je izdavac skupo platiti na kraju...
axle munshine Posted - 16/11/2013 : 19:54:14
quote:
Originally posted by teller

meni je drugi integral Plavih bluza katastrofa...sav mutan i bled ko da u tiskari ponestalo boja.,,,
može bit treći savršen ali meni je oduzeta volja za tim integralima pa bili svi do kraja perfektni...



To je taj momenat kad ti izdavac ubije volju za daljim pracenjem edicije i serijala do koga ti je mnogo stalo...pa ti jos to debelo naplati...i kako onda ostati ravnodusan...
axle munshine Posted - 16/11/2013 : 19:51:56
quote:
Originally posted by Tex Willer

Isfiltrirace se to vrlo brzo i opstace najbolji, sve je vise izdavaca i dupliranja izdanja, konkurencija sve veca a to nama kupcima ide na ruku. Verujem da su i sami izdavaci toga svesni i da ce ili poraditi na greskama ili ce otici u istoriju stripa.
Sad se pripremi za napade besnih forumasa, ja sam vec oguglao odavno



Nadajmo se da ce tako i biti. Tako je u stvari oduvek i trebalo biti, ali uvek se u "svakom zitu nadje pomalo kukolja"...
I ne vidim razloge za napade "besnih forumasa", verujem da ogromna vecina deli nase misljenje u vezi BG i SA...
jaki Posted - 16/11/2013 : 12:23:19
quote:
Originally posted by axle munshine

Kada je najavljivana ova edicija bio sam presrecan i jedva cekao da krene...a kada je sve krenulo onda je doslo zesce razocaranje...propustena je odlicna prilika da dobijemo ultimativno izdanje Axle Munshinea, onakvo kakvo je ovaj serijal i zasluzio, isto kao sto su dobili Brodolomci vremena...sada me vise ova edicija ne zanima niti me raduje izlazak nove knjige jer verovatno ide isti promaseni drveni papir, iste blede isprane boje, isti losi skenovi...nazalost...



kako ti se čini prvi integral Astera,s obzirom na oštrinu tiska?
teller Posted - 16/11/2013 : 05:38:32
meni je drugi integral Plavih bluza katastrofa...sav mutan i bled ko da u tiskari ponestalo boja.,,,
može bit treći savršen ali meni je oduzeta volja za tim integralima pa bili svi do kraja perfektni...
Tex Willer Posted - 16/11/2013 : 03:33:18
quote:
Originally posted by axle munshine

Ako toga nema onda takvi izdavaci treba da nestanu sa naseg trzista i strip scene. Ima drugih koji to dobro razumeju i upraznjavaju u praksi. Takve postujem i sa zadovoljstvom kupujem i uzivam u njihovim izdanjima. Svi koji prate redovno ovdasnju strip scenu znaju dobro ko su i jedni i drugi...




Isfiltrirace se to vrlo brzo i opstace najbolji, sve je vise izdavaca i dupliranja izdanja, konkurencija sve veca a to nama kupcima ide na ruku. Verujem da su i sami izdavaci toga svesni i da ce ili poraditi na greskama ili ce otici u istoriju stripa.
Sad se pripremi za napade besnih forumasa, ja sam vec oguglao odavno
Tex Willer Posted - 16/11/2013 : 03:24:23
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

A jebem ga sta je tu je...boljeg od ovoga barem kod nas trenutno nema tako daaaaa



Axle je potpuno u pravu, dok razmisljamo - bolje nema, dobro je i ovo, bice po onoj Corbinoj - gutaj sta ti se servira.
Kod integrala se radi o ozbiljnim parama a to bi trebalo da rezultuje ozbiljnim izdanjem u svakom pogledu, od prevoda i otiska pa do najsitnijih detalja. Ukoliko izdavac postuje trud kupaca da zarade novac, prepoznace se to i kupci ce nagraditi njegov trud da zaradi.

Jedino nisam siguran koliko ko ima uticaja u SA a koliko u BG, cesto ne znam ni da li je neko izdanje SA ili BG.
Sa, cini mi se, radi bolji posao, kompletirani Tex giganti, AF Klasik ide odlicno, dosta toga ima dobrog ali i dosta loseg - zlatna sredina. BG je daleko gori, milion zapocetih izdanja od kojih mnoga verovatno nece biti ni zavrsena, pa cak ni traljavo.

I ovo nije problem samo izdavastva i svima nam zajednickog hobija, mnogo opasnija je ta pomirljiva politika kad sagledas opstu sliku u vecini drzava EX-YU, od lose do ocajne. Zato treba kritikovati kad postoji razlog za to, nema kritike - nema poboljsanja.

EDIT : Ako se dobro secam, mada je mnogo godina proslo, Nebojsa pod nickom bookglobe je istupao ispred BG dok je bio na forumu, cesto vrlo agresivno i uz debelo vredjanje.
Evo njegovog poslednjeg posta na s.com
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37123&whichpage=3
axle munshine Posted - 15/11/2013 : 23:52:13
SA i BG su dve firme, ali skoro da su jedna te ista, tako da nema velike razlike...imali su, oba, velike mogucnosti sa integralima, sjajne naslove, ali su neke od njih odradili na meni potpuno nejasan nacin, kao da su zeleli da se podsmevaju onima koji ih budu kupili, ili bar meni tako deluje...
Integrali nisu kiosk izdanja, oni su namenjeni profilisanoj i probranoj publici koja zna sta hoce, kako to hoce i spremna je to da plati. Za taj svoj novac, koji moze biti, po jednoj knjizi, i veci od necije dnevnice, jednom ili cak i nekoliko puta, a koji se teskom mukom zaradjuje, ta ista publika ima apsolutno pravo da trazi postovanje svojih visokih zahteva i postovanje od strane izdavaca. Ako toga nema onda takvi izdavaci treba da nestanu sa naseg trzista i strip scene. Ima drugih koji to dobro razumeju i upraznjavaju u praksi. Takve postujem i sa zadovoljstvom kupujem i uzivam u njihovim izdanjima. Svi koji prate redovno ovdasnju strip scenu znaju dobro ko su i jedni i drugi...

Dr. Zistis Posted - 15/11/2013 : 18:17:34
A jebem ga sta je tu je...boljeg od ovoga barem kod nas trenutno nema tako daaaaa
anto Posted - 15/11/2013 : 15:11:53
a ja moram reći da se ne slažem ni sa Pejom ni sa Dragančetom:
sa obzirom kakve sam albume posedovao pre ovih integrala, crno bele, bez hronologije,... sve ovo od BG i SA mi je dobrodošlo i rado ih kupujem.Dobar deo sam kupio preko aukcija sa velikim popustima, a dobar deo po punoj ceni - i nije mi žao ni jednog jedinog dinara; iako bih voleo da su neki od tih integrala bolje odrađeni.
A ako se jednog dana pojavi bolji izdavač, rado ću ih zameniti, a ove koje sad posedujem probati da prodam ili čak pokloniti na kraju krajeva.
Peyo Posted - 15/11/2013 : 14:49:16
U pravu si Anto.

Stalno ih miješam. Thanx.
anto Posted - 15/11/2013 : 13:52:08
Tangija i Samija radi SA
Peyo Posted - 14/11/2013 : 23:46:31
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

sve si u pravu + cena od 199 kuna; ali nemamo (nažalost) drugu opciju osim tek katastrofalne Stripoteke; a ne verujem da će ovo za mog života iko ponovo izdavati.
Tako da rado guram i ovakvog Astera.



Znas sta je najgore u svemu? Najgore je to sto ja imam svih pet prethodno objavljenih knjiga a kajem se sto sam ih kupio...



Nisam mogao, a da na ovo ne reagiram.

Axle, ja Astera nisam kupio da se ne bih kajao, iako mi je jako žao da kvalitet tiska Astera nije bolji, jer bih ga sigurno kupio.

Od Strip agenta zadovoljan sam s tiskom Comanche, Bernard Princea, Jeremiaha.

Što se tiče Bookglobe-a ista je priča s Plavim bluzama (prvi integral sam kupio u nadi da slijedeći neće biti još lošiji i kajem se zbog toga), Tanguyem, Sammyem, Cartlandom, Longwayem, Toungom i dr.

XII integrali 3 i 4 su kvalitetno tiskani, razinu više od 1 i 2 koji mogu proći.

Zadovoljan sam s Natachom, Luc Orientom, Brodolomnicima vremena.

Ovo ukazuje na to da Bookglobe i Strip-agent mogu dobro odraditi integrale i takve naravno kupujem.


Šteta zbog propuštenih prilika. Možda neki drugi izdavači to isprave.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000