forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Aster Blistok 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 12/11/2013 : 17:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote


U prodaji

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 12/11/2013 : 17:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
napokon. nikad docekati:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 12/11/2013 : 18:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

napokon. nikad docekati:)



I ja, peticija Berniju da ubrza

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/11/2013 : 19:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bravo Berni to se cekalo...dugo, predugooooo
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 12/11/2013 : 21:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Super.
Neka je i to na tapeti konačno.
Aster mi je baš falio .

Bez daljnjeg ulaženja u problematiku, iskreno još nisam naletio na strip ovoga žanra koji bi mi se svidio toliko i na takav način kao Aster.
I ne malo se čudim kako to da nije puno popularniji nego što jest.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/11/2013 : 09:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Super.
Neka je i to na tapeti konačno.
Aster mi je baš falio .

Bez daljnjeg ulaženja u problematiku, iskreno još nisam naletio na strip ovoga žanra koji bi mi se svidio toliko i na takav način kao Aster.
I ne malo se čudim kako to da nije puno popularniji nego što jest.


Jebi ga, nije Zagor
Znam dosta ljudi kojima je Aster religija...pored Astera strip koji me jeddnako odusevljava jeste Kosmicki putnici ili Brodolomnici vremena.
Mada, ni ja ga nisam obozavao kao klinac dok sam ga citao u Stripoteci.Verovatno je tome bio razlog sto se stalno nastavljao, a nikad nisam mogao da sakupim sve pa procitam od pocetka do kraja.
A i Zagor je tada bio prva ljubav
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2013 : 13:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jako se radujem novom Asteru, a takođe i mogućnosti da se uskoro objavi i sedmi integral ovog serijala, kao i drugi Brodolomnika vremena.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/11/2013 : 16:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jako se radujem novom Asteru, a takođe i mogućnosti da se uskoro objavi i sedmi integral ovog serijala, kao i drugi Brodolomnika vremena.



Svete reci Anto
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/11/2013 : 16:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jako se radujem novom Asteru, a takođe i mogućnosti da se uskoro objavi i sedmi integral ovog serijala, kao i drugi Brodolomnika vremena.



Rekoše mi na SA/BG štandu da drugi Brodolomci nisu još u tisku.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 13/11/2013 : 18:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Brodolomci su odlični, i premda su za mnoge ispred Astera meni nisu.
Nekako na momente kao da se malo izgubi na dinamici ili... ne znam to bolje objasniti ali jednostavno mi je Aster strip koji stavljam malo ispred.

Interesantno bi mi bilo vidjeti negdje ponovno Svemirskog patrolodžiju, sjećam se da sam ga kao klinac dosta volio.
Aster ada se ne priča, ali baš poput dr.Žistisa (kolega forumaš) nisam bio u mogućnosti doći do preko nekoliko brojeva... ni približno. Druga su to vremena bila.
Kad bolje razmislim mnogi ZS/LMS stripovi koji su bili u drugom planu poput Svemirskog patrolodžije, Rahana (iz toga doba, ne sjećam se da li je izlazio u ZS/LMS), Trapera Kerija itd. su mi bili kvalitetniji i radije sam ih čitao nego mainstream ZS/LMS junake.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/11/2013 : 09:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Brodolomci su odlični, i premda su za mnoge ispred Astera meni nisu.
Nekako na momente kao da se malo izgubi na dinamici ili... ne znam to bolje objasniti ali jednostavno mi je Aster strip koji stavljam malo ispred.

Interesantno bi mi bilo vidjeti negdje ponovno Svemirskog patrolodžiju, sjećam se da sam ga kao klinac dosta volio.
Aster ada se ne priča, ali baš poput dr.Žistisa (kolega forumaš) nisam bio u mogućnosti doći do preko nekoliko brojeva... ni približno. Druga su to vremena bila.
Kad bolje razmislim mnogi ZS/LMS stripovi koji su bili u drugom planu poput Svemirskog patrolodžije, Rahana (iz toga doba, ne sjećam se da li je izlazio u ZS/LMS), Trapera Kerija itd. su mi bili kvalitetniji i radije sam ih čitao nego mainstream ZS/LMS junake.



Mislim da si pobrkao Rahana i lika koji se zvao Gorak...taj lik je ziveo u dzungli sa ribom i setao leoparda...uglavnom su mu meta bili lovokradice...Rahan nikad nije izlazio u ZS/LMS.Svemirski patroldzija, sad si me podsetio, valjalo bi to sad procitati, ehhh
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 14/11/2013 : 12:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Rahan izašao u par brojeva LMS-a.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/11/2013 : 13:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Mislim da je Rahan izašao u par brojeva LMS-a.



S
Jesi siguran ?????!!
Ovo nisam znao...ja sam ga citao u Strip zabavniku ako se ne varammm
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 14/11/2013 : 19:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Kada je najavljivana ova edicija bio sam presrecan i jedva cekao da krene...a kada je sve krenulo onda je doslo zesce razocaranje...propustena je odlicna prilika da dobijemo ultimativno izdanje Axle Munshinea, onakvo kakvo je ovaj serijal i zasluzio, isto kao sto su dobili Brodolomci vremena...sada me vise ova edicija ne zanima niti me raduje izlazak nove knjige jer verovatno ide isti promaseni drveni papir, iste blede isprane boje, isti losi skenovi...nazalost...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2013 : 21:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sve si u pravu + cena od 199 kuna; ali nemamo (nažalost) drugu opciju osim tek katastrofalne Stripoteke; a ne verujem da će ovo za mog života iko ponovo izdavati.
Tako da rado guram i ovakvog Astera.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 14/11/2013 : 22:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sve si u pravu + cena od 199 kuna; ali nemamo (nažalost) drugu opciju osim tek katastrofalne Stripoteke; a ne verujem da će ovo za mog života iko ponovo izdavati.
Tako da rado guram i ovakvog Astera.



Znas sta je najgore u svemu? Najgore je to sto ja imam svih pet prethodno objavljenih knjiga a kajem se sto sam ih kupio...
Kad si vec spomenuo Stripoteku, ona je takva kakva je, da je nemamo kukali bi da opet izlazi, ali to je totalno druga prica...
Kada je Marketprint krenuo sa Asterom, pa makar i sa nama dvojici manje privlacnim SC, mnogo sam se obradovao. I sto je jos vaznije, taj album je odstampan na kvalitetnom papiru, boja je vrhunska i sken perfektan...zar sve to nije moglo i u "luksuznim" integralima SA, u izdanjima koja kostaju kao pet tih Marketprintovih albuma, a mozda i vise? Ne, ne da je moglo, MORALO JE...
Pravdanje izdavaca da nije dobio kvalitetne materijale, da je sam morao da skenira strip, su nebuloze, pa koji moj je i ulazio u taj posao kad to nije mogao da obezbedi, mogao je da saceka da se sve lepo iskompletira i da posao odradi ljudski i kvalitetno...ili da se uopste ne upusta u to, da to prepusti nekom drugom, da ih sad ne imenujem, koji bi to odradili vrhunski i bez greske...
Ako je BG mogao da odradi "Les Naufrages du Temps" u onakvoj knjizi i tako kvalitetno ne vidim zasto Astera nisu isto tako mogli da odrade...
Sto se ovoga tice zavrsio sam sa SA...ne zelim vise da placam skupo takve podvale, sit sam vise takvih stvari...
A i nisam bas siguran da nece biti i drugih izdavaca koji ce ovo jednog dana odraditi na pravi nacin...vreme ce pokazati...mlad si ti jos, docekaces i to, ne brigaj...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/11/2013 : 23:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

sve si u pravu + cena od 199 kuna; ali nemamo (nažalost) drugu opciju osim tek katastrofalne Stripoteke; a ne verujem da će ovo za mog života iko ponovo izdavati.
Tako da rado guram i ovakvog Astera.



Znas sta je najgore u svemu? Najgore je to sto ja imam svih pet prethodno objavljenih knjiga a kajem se sto sam ih kupio...



Nisam mogao, a da na ovo ne reagiram.

Axle, ja Astera nisam kupio da se ne bih kajao, iako mi je jako žao da kvalitet tiska Astera nije bolji, jer bih ga sigurno kupio.

Od Strip agenta zadovoljan sam s tiskom Comanche, Bernard Princea, Jeremiaha.

Što se tiče Bookglobe-a ista je priča s Plavim bluzama (prvi integral sam kupio u nadi da slijedeći neće biti još lošiji i kajem se zbog toga), Tanguyem, Sammyem, Cartlandom, Longwayem, Toungom i dr.

XII integrali 3 i 4 su kvalitetno tiskani, razinu više od 1 i 2 koji mogu proći.

Zadovoljan sam s Natachom, Luc Orientom, Brodolomnicima vremena.

Ovo ukazuje na to da Bookglobe i Strip-agent mogu dobro odraditi integrale i takve naravno kupujem.


Šteta zbog propuštenih prilika. Možda neki drugi izdavači to isprave.

Edited by - Peyo on 14/11/2013 23:51:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2013 : 13:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tangija i Samija radi SA

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/11/2013 : 14:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
U pravu si Anto.

Stalno ih miješam. Thanx.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2013 : 15:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ja moram reći da se ne slažem ni sa Pejom ni sa Dragančetom:
sa obzirom kakve sam albume posedovao pre ovih integrala, crno bele, bez hronologije,... sve ovo od BG i SA mi je dobrodošlo i rado ih kupujem.Dobar deo sam kupio preko aukcija sa velikim popustima, a dobar deo po punoj ceni - i nije mi žao ni jednog jedinog dinara; iako bih voleo da su neki od tih integrala bolje odrađeni.
A ako se jednog dana pojavi bolji izdavač, rado ću ih zameniti, a ove koje sad posedujem probati da prodam ili čak pokloniti na kraju krajeva.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 15/11/2013 : 18:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
A jebem ga sta je tu je...boljeg od ovoga barem kod nas trenutno nema tako daaaaa
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/11/2013 : 23:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
SA i BG su dve firme, ali skoro da su jedna te ista, tako da nema velike razlike...imali su, oba, velike mogucnosti sa integralima, sjajne naslove, ali su neke od njih odradili na meni potpuno nejasan nacin, kao da su zeleli da se podsmevaju onima koji ih budu kupili, ili bar meni tako deluje...
Integrali nisu kiosk izdanja, oni su namenjeni profilisanoj i probranoj publici koja zna sta hoce, kako to hoce i spremna je to da plati. Za taj svoj novac, koji moze biti, po jednoj knjizi, i veci od necije dnevnice, jednom ili cak i nekoliko puta, a koji se teskom mukom zaradjuje, ta ista publika ima apsolutno pravo da trazi postovanje svojih visokih zahteva i postovanje od strane izdavaca. Ako toga nema onda takvi izdavaci treba da nestanu sa naseg trzista i strip scene. Ima drugih koji to dobro razumeju i upraznjavaju u praksi. Takve postujem i sa zadovoljstvom kupujem i uzivam u njihovim izdanjima. Svi koji prate redovno ovdasnju strip scenu znaju dobro ko su i jedni i drugi...


...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2013 : 03:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

A jebem ga sta je tu je...boljeg od ovoga barem kod nas trenutno nema tako daaaaa



Axle je potpuno u pravu, dok razmisljamo - bolje nema, dobro je i ovo, bice po onoj Corbinoj - gutaj sta ti se servira.
Kod integrala se radi o ozbiljnim parama a to bi trebalo da rezultuje ozbiljnim izdanjem u svakom pogledu, od prevoda i otiska pa do najsitnijih detalja. Ukoliko izdavac postuje trud kupaca da zarade novac, prepoznace se to i kupci ce nagraditi njegov trud da zaradi.

Jedino nisam siguran koliko ko ima uticaja u SA a koliko u BG, cesto ne znam ni da li je neko izdanje SA ili BG.
Sa, cini mi se, radi bolji posao, kompletirani Tex giganti, AF Klasik ide odlicno, dosta toga ima dobrog ali i dosta loseg - zlatna sredina. BG je daleko gori, milion zapocetih izdanja od kojih mnoga verovatno nece biti ni zavrsena, pa cak ni traljavo.

I ovo nije problem samo izdavastva i svima nam zajednickog hobija, mnogo opasnija je ta pomirljiva politika kad sagledas opstu sliku u vecini drzava EX-YU, od lose do ocajne. Zato treba kritikovati kad postoji razlog za to, nema kritike - nema poboljsanja.

EDIT : Ako se dobro secam, mada je mnogo godina proslo, Nebojsa pod nickom bookglobe je istupao ispred BG dok je bio na forumu, cesto vrlo agresivno i uz debelo vredjanje.
Evo njegovog poslednjeg posta na s.com
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37123&whichpage=3

Edited by - Tex Willer on 16/11/2013 04:59:56
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/11/2013 : 03:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Ako toga nema onda takvi izdavaci treba da nestanu sa naseg trzista i strip scene. Ima drugih koji to dobro razumeju i upraznjavaju u praksi. Takve postujem i sa zadovoljstvom kupujem i uzivam u njihovim izdanjima. Svi koji prate redovno ovdasnju strip scenu znaju dobro ko su i jedni i drugi...




Isfiltrirace se to vrlo brzo i opstace najbolji, sve je vise izdavaca i dupliranja izdanja, konkurencija sve veca a to nama kupcima ide na ruku. Verujem da su i sami izdavaci toga svesni i da ce ili poraditi na greskama ili ce otici u istoriju stripa.
Sad se pripremi za napade besnih forumasa, ja sam vec oguglao odavno
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/11/2013 : 05:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni je drugi integral Plavih bluza katastrofa...sav mutan i bled ko da u tiskari ponestalo boja.,,,
može bit treći savršen ali meni je oduzeta volja za tim integralima pa bili svi do kraja perfektni...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/11/2013 : 12:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Kada je najavljivana ova edicija bio sam presrecan i jedva cekao da krene...a kada je sve krenulo onda je doslo zesce razocaranje...propustena je odlicna prilika da dobijemo ultimativno izdanje Axle Munshinea, onakvo kakvo je ovaj serijal i zasluzio, isto kao sto su dobili Brodolomci vremena...sada me vise ova edicija ne zanima niti me raduje izlazak nove knjige jer verovatno ide isti promaseni drveni papir, iste blede isprane boje, isti losi skenovi...nazalost...



kako ti se čini prvi integral Astera,s obzirom na oštrinu tiska?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000