forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Karusel: Povratak zemlji 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2013 : 16:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Maniju i Marijeti je dosadio velegrad, smog i gužva na sve strane, pa su rešili da pobegnu od asfalta i vrate se zemlji - doselili su se u Šeboj, živopisno seoce sa još živopisnijim stanovnicima.

Ali, da li urbani gradski lik Mani uopšte može da se uklopi u jednu tako ruralnu sredinu...?

Geg strip Manija Larsenea (Svagdanja borba) i Žan Iv Ferija (novi scenarista Asteriksa) je šarmantan, topao i iznad svega duhovit prikaz zgoda i nezgoda dvoje gradskih ljudi na selu.

Privju možete pogledati ovde:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/POVRATAKZEMLJI1privju.pdf

U pitanju je takođe i strip koji otvara biblioteku KARUSEL, u kome ćemo na mesec dana objavljivati humorističke i avanturističko-humorističke BD stripove.

Kao što je najavljeno ranije, Povratak zemlji će izaću u mekokoričenom (magazinskom) i u tvrdokoričenom (albumskom) izdanju.

MAGAZINSKO IZDANJE:





48 strana, A4, kolor, SC.

Cene:

Promotivna: 489,70 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 590 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate u našoj radnji!

ALBUMSKO IZDANJE:





48 strana, A4, kolor, HC.

Cene:
Promotivna: 799,90 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 950 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate u našoj radnji!

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/01/2013 : 20:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Novi Larcenet je tu!

Yessss!!!!!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/01/2013 : 15:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nema nijednog stripa, kojeg bi se vise veselio nego stripa od Larceneta..

Djole, posto je taj biser izasao (a vidim da i Long John), ne bi li sve to skupa ljepo poslozili i izvozili u Hrvatsku sljedeci tjedan?

Jack the Black.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/01/2013 : 15:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, ako imam dobre informacije, ovo bi u Hrvatsku trebalo stići tek u ožujku.

Šmrc!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
395 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 19/01/2013 : 16:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nažalost, ako imam dobre informacije, ovo bi u Hrvatsku trebalo stići tek u ožujku.

Šmrc!



Jbg, gledaj to sa vedrije strane. Dobićete odjedanput prva dva, a možda i tri broja.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 22/01/2013 : 13:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Pošto ima zaintersovanih za Povratak zemlji i ovde, prekopiraću komentar sa Darkwooda.

Pokupio juče i laganim ritmom pročitao u toku dana.

Krenulo je dobro, onda sam u jednom trenutku bio skeptičan prema kvalitetu dela, ali se situacija ponovo popravlja u poslednjoj trećini. Ne znam tačno šta je u pitanju, da li šale postaju bolje, ili sam se navikao na atmosferu seoskog života, verovatno i jedno i drugo. Neke od tema iz Svagdanje borbe se ponavaljaju i ovde, privikavanje na novu sredinu, namćorasta mačka, psihički problemi, želja glavnog protagoniste da ne odraste, slušanje loših pank bendova, a na kraju ovog albuma je sugerisano da će u nastavku i zasnivanje potomstva biti jedan od kamena spoticanja u odnosima Manija i Marijete. Naravno, sve ovo je obrađeno u "lakšem" i duhovitijem maniru. Najbolje fore su mi kada cirne domaću radžu. Sve u svemu, solidan geg strip.

Samo izdanje je lepo urađeno. Ono što mi se posebno dopalo su prevod i adaptacija, sa naglaskom na adaptaciju. Ima dosta lokalizama, koji će možda nekome zasmetati, ali je to po meni pravi način za prevođenje humorističkih stripova. Nisam dugo bio u Čačku, možda se nešto i promenilo, ali sumnjam da se organizuju turistička krstarenja niz Moravu.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 14:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
"Povratak zemlji" ubija koliko je dobar strip!
Jednom rečju: GENIJALNO!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/01/2013 : 15:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ako san dobro priračuna cijenu, ovo je stvarno ok. Pogotovo ova promotivna. Srbi, blago vam se!

A valjda će di koji album i za nas u uvozu ostat

Trljam ruke.
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 15:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ako san dobro priračuna cijenu, ovo je stvarno ok. Pogotovo ova promotivna. Srbi, blago vam se!

A valjda će di koji album i za nas u uvozu ostat



E pa tako je to kad mi imamo SLOBU a vi MARKOSA!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 22/01/2013 : 15:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ako san dobro priračuna cijenu, ovo je stvarno ok. Pogotovo ova promotivna. Srbi, blago vam se!

A valjda će di koji album i za nas u uvozu ostat



Pa o tome ja pisem
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2013 : 15:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se ovo sto ima i magazinsko i kolekcionarsko izdanje a cena izmedju ta dva izdanja nije velika! Tako da svako moze da uzme sta ivse voli i kako zeli!

Bravo Darkvud!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/01/2013 : 20:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Istinski život - odličan strip.
Iako nije isti scenarista, ovo mi liči na humorističku Svagdanju borbu.
Prevod i adaptacija su za pohvalu.
Nadam se da su i nastavci jednako kvalitetni.
Drago mi je da je biblioteka Karusel počela sa ovako dobrim stripom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28968 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/01/2013 : 21:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by Zlotvor

Ako san dobro priračuna cijenu, ovo je stvarno ok. Pogotovo ova promotivna. Srbi, blago vam se!

A valjda će di koji album i za nas u uvozu ostat



E pa tako je to kad mi imamo SLOBU a vi MARKOSA!



Kad se sjetim tko si i što si, dođe mi te žao, pa nek ti bude, nema veze.

Ali ovo je samo pokazatelj kako Slobo svojom politikom cijena utječe na percepciju nas ostalih izdavača. Nešto o čemu ćemo očito ipak morati porazgovarati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Upravo mi se odlepila plastifikacija sa donjeg ugla zadnjih korica "Karusela" (meko izdanje)...
Malo sam jače gurnuo strip u policu između dve knjige i ode plastifikacija...
Dobro, nije ništa strašno ali opet nešto razmišljam, možda ipak bolje platiti 300 dindži više i imati izdanje sa tvrdi koricama koje može trajati godinama neoštećeno nego ovako...
U svakom slučaju bravo za Drakwood što nam je omogućio ovakav izbor stripova!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by Zlotvor

Ako san dobro priračuna cijenu, ovo je stvarno ok. Pogotovo ova promotivna. Srbi, blago vam se!

A valjda će di koji album i za nas u uvozu ostat



E pa tako je to kad mi imamo SLOBU a vi MARKOSA!



Kad se sjetim tko si i što si, dođe mi te žao, pa nek ti bude, nema veze.

Ali ovo je samo pokazatelj kako Slobo svojom politikom cijena utječe na percepciju nas ostalih izdavača. Nešto o čemu ćemo očito ipak morati porazgovarati.



Nemoj ti mene da žališ, nemaš razloga, žali sebe tako zlobnog i kvarnog..
A SLOBA (a ne SLOBO!) je pokazao da je izdavački gigant za razliku od nekih malih izdavačkih trolova...
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Gospon markosu je očito žao što gubi tržište u Srbiji gde se pojavuljuju kvalitetnija, bolja i po sadržaju i po opremi izdanja a jeftinija od njegovih stripova! Sad mu je Sloba kriv koji radi svoj posao bolje i za kupce prilagodljivije. Niko nije lud da ubuduće u Srbiji kupuje Fibrina ili bilo koja druga hrvatska izadnja kada će imati svoja srpska, bolje opremljenija i jeftinija a pritom naši mladi čitaoci neće kvariti svoj lepi srpski jezim hrvaštinama i novogovornim izrazima!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odjebi više sa foruma jebote!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Odjebi više sa foruma jebote!



Jesam te pitao nešto purgeru?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Konju šta samo provociraš?
Samo šta radiš na ovome forumu je provociraš, odjebi više, tornjaj se. I purger ti je mater.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Konju šta samo provociraš?
Samo šta radiš na ovome forumu je provociraš, odjebi više, tornjaj se. I purger ti je mater.



Slušaj me prostačino, ne truj više ovaj topik o sjajnom SRPSKOM strip izdanju!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ti počeo, ti i završi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, već osećam BAN, već ga čekam da zapevam "Ustani BANE, Markos te zove, zove"....
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/01/2013 : 21:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
vronski, zašto ti dolaziš na ovaj forum?

Kad god pročitam neki tvoj post, ili se bavi time kako su Srbi najbolji na svijetu, ili se bavi sisama i guzicama. A da ne govorimo o tvojim prijetnjama forumašima sa kojekakvim mafijaškim prijateljima.

Mislim, koja je poanta toga?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

vronski, zašto ti dolaziš na ovaj forum?

Kad god pročitam neki tvoj post, ili se bavi time kako su Srbi najbolji na svijetu, ili se bavi sisama i guzicama. A da ne govorimo o tvojim prijetnjama forumašima sa kojekakvim mafijaškim prijateljima.

Mislim, koja je poanta toga?



Prvo, nisam ja kriv što su Srbi najbolji na svetu, takve nas Bog stvorio, drugo, šta je loše u priči o sisama i guzicama, da možda ne treba da pričam o muškim spolovilima, i treće, nikome nisam pretio "mafijaškim prijateljima", samo sam odgovorao na uvrede sa ovog foruma!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 22/01/2013 : 21:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, banujte me ako smatrate da sam ja štetan za ovaj forum, da ga moja razmišljanja unižavaju, da kvarim omladinu...
Neće biti ni prvi a ni poslednji put da sam banovan, iskreno, čudno se osećam kada nisam pod banom!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 22/01/2013 : 21:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
jebiga vronski, pretjerao si. Dosad sam mislio da te ljudi bez veze zajebavaju, ali vidim da ti nisi nikakva žrtva.
Izgleda da ti se digao i sada moraš svima pokazat da si SRPSKI džek
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000