forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD Specijal 21 Reality Show

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mike Posted - 24/11/2013 : 10:53:45
Od juce u SNK.

Medda
Piccatto&Sommacal





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lucy Liu Posted - 07/01/2014 : 22:43:38
Nemam baš puno to ga za reći a što drugi već nisu rekli... ovo me oduševilo.
nenno Posted - 27/12/2013 : 08:48:01
dobra epizoda, na tragu starih dobrih dylanovih, piccatto dobar..... sve u svemu preporuka za pročitat....
acestroke Posted - 27/12/2013 : 01:40:18
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by acestroke

Maloprije procita ovo, nije lose. Piccatto prilicno dobar, prica ok, naslovnica super. Sve u svemu, ako se uzme u obzir da je ovo specijalac, moglo je i puno gore.

Kako ih ti nabavljaš?



Imam ja svoj nacin, ne brini. To je sve sto cu reci.
bjelolasica Posted - 27/12/2013 : 00:42:33
quote:
Originally posted by acestroke

Maloprije procita ovo, nije lose. Piccatto prilicno dobar, prica ok, naslovnica super. Sve u svemu, ako se uzme u obzir da je ovo specijalac, moglo je i puno gore.

Kako ih ti nabavljaš?
soulfly tribe Posted - 27/12/2013 : 00:03:50
Bome konačno Dylan za kojeg se može reći da je strip. priča sama po sebi, tj. ideja o reality showu, katastrofalna, možda mi je zato i strip okej. sviđa mi se način na koji su to uradili, sve skupa dotiče ponekad one visoke Dylanove razine. Zadnje 2 stranice, ajde, nije ni tako loš završetak. Piccato je ovdje stvarno odličan, nigdje mi nije ovako dobar,a sjećam se kad sam prvi put prije nekoliko godina uzeo u ruke Dylana i vidio piccata, gledao sam koji k. jesam li kupio isti strip? ovdje je stvarno oke, ima spicifičan stil, i to je dobro s vremena na vrijeme...paralelno sam čitao i neki maxi, pa gledam montanari&grassani ili kako već crtaju skroz obično, i postane dosadno, užasni su. ovo je okej.. sve skupa ocjena za strip vrlo visoka, što mi se nije dogodilo dugo s dylanom --> 7.5 / 10
acestroke Posted - 20/12/2013 : 04:03:31
Maloprije procita ovo, nije lose. Piccatto prilicno dobar, prica ok, naslovnica super. Sve u svemu, ako se uzme u obzir da je ovo specijalac, moglo je i puno gore.
teller Posted - 05/12/2013 : 10:37:09
quote:
Originally posted by dariohead

Hehehe, ma ne, sve ok, samo me zanimalo... :)

Ja sam prije recimo radio baš to što si napisao, pročitao svakog Dylana pa ga poklanjao odmah drugima... Onda sam ih počeo skupljati jer sam skužio da tak i tak nakon godinu dana zaboravim pojedine priče tako da ih jednom mogu sve opet čitati. :)

Uglavnom, s vremenom sam i ja malo pokupio bacil kolekcionarstva ali za sada još nisam opsesivno kompulzivan - odnosno nemam dovoljno love da si priuštim taj poremećaj. :D

Nego, gdje nađeš mjesta za tolke stripove?? :)


a cuj na srecu zivimo u kuci i izborio sam si jednu sobu 3x3 samo za sebe i svoj hobi...jednu kolekciju sakupljam kod svojih roditelja a jednu ima sin u svojoj sobi'zagora prvenstveno...domaci su navikli da su stripovi svuda oko njih i ne bune se previse..
Poklopilo seda si mogu priustit mnogo vise ko u doba odrastanja....zasto to ne izkoristit..stripovi su moj zivot do sudnjeg dana..to sam vec odlucio davno..to je otrov koji tesko izlucit iz krvi...
Btv..nitko jos nije opazio novog dilana u snk?..ima ga vec dan dva.
dariohead Posted - 05/12/2013 : 09:21:50
Hehehe, ma ne, sve ok, samo me zanimalo... :)

Ja sam prije recimo radio baš to što si napisao, pročitao svakog Dylana pa ga poklanjao odmah drugima... Onda sam ih počeo skupljati jer sam skužio da tak i tak nakon godinu dana zaboravim pojedine priče tako da ih jednom mogu sve opet čitati. :)

Uglavnom, s vremenom sam i ja malo pokupio bacil kolekcionarstva ali za sada još nisam opsesivno kompulzivan - odnosno nemam dovoljno love da si priuštim taj poremećaj. :D

Nego, gdje nađeš mjesta za tolke stripove?? :)
teller Posted - 04/12/2013 : 12:59:57
quote:
Originally posted by dariohead

Možeš li mi pojasniti zašto bi uopće kupio strip koji samo daš na policu i uopće ga ne pročitaš? Zanima me koja ti je motivacija?

Pretpostavljam da definitivno nije novac, odnosno neka vrijednost cjelokupne kolekcije jer se ne radi o nekoj velikoj vrijednosti.

Nije li poanta stripa je da ga čitaš? Sve drugo (kolekcionarstvo i opsesivno kompulzivno kupovanje svega vezanog na temu) je samo nusprodukt koji nema veze sa osnovnom idejom stripa kao medija/umjetnosti.


a,cuj sta da ti kazem...kolekcionarstvo...zelim imat sve od bonellija u kolekciji...a trenutno uz male izuzetke,recimo zona x,agencija alfa,gea,lilith,julija...i imam, dilana kolekcioniram ali skoro sve i procitam...ovaj piccato mi ne lezi i nemam volje citanja pa da je vrhunska prica..nadam se da sam ti dobro pojasnio svoj razlog...neki strip procitaju pa bace a ja ga ne procitam i stavim na policu...nadam se da ne radim nesto glupo ili protizakonito...ako je kolekcionarstvo bolest-mozda i je,ali se ne mislim zdravit.
dariohead Posted - 04/12/2013 : 12:41:45
Možeš li mi pojasniti zašto bi uopće kupio strip koji samo daš na policu i uopće ga ne pročitaš? Zanima me koja ti je motivacija?

Pretpostavljam da definitivno nije novac, odnosno neka vrijednost cjelokupne kolekcije jer se ne radi o nekoj velikoj vrijednosti.

Nije li poanta stripa je da ga čitaš? Sve drugo (kolekcionarstvo i opsesivno kompulzivno kupovanje svega vezanog na temu) je samo nusprodukt koji nema veze sa osnovnom idejom stripa kao medija/umjetnosti.
teller Posted - 03/12/2013 : 17:49:41
Kupio i stavio na policu, i uz trud nemam volje citat,odbija me crtez...nije picato za mene i tacka...najbolje na tom specijalu je zadnja stranica i najava za novog zagor klasika....zagor protiv supermajka...ovo ce pre nove godine izgleda kad vec sada pise..potrazite na kioscima.
IGMAN2 Posted - 03/12/2013 : 10:55:02
Piccato mi je nekoć bio odličan, sada...
U nekim epizodama mi je grozan.
Mogu razumjeti i tolerirati ako je to posljedica starosti(koje li je godište?), ali ako je posljedica nebrige i da nacrta što više što kračem vremenu... ako je to slučaj, to smatram nepoštovanjem svojih čitatelja.
Što se tiče ovog specijalca, crtež mu nije onaj nekadašnji, ali mi i nije loš.

U svakom slučaju, preporuke
Već je bila slična ideja u Dylanu, ali to ne umanjuje vrlo dobru epizodu.
dariohead Posted - 03/12/2013 : 10:05:28
Eto, pročitah... Odlična epizoda, pogotovo za ove zimske dane!

Atmosferičan setting, priča koja se polagano razvija te kraj koji je nezbrzan, pomalo metafizičan i definitivno zadovoljavajuć!

Ja se isto pridružujem ljudima kojima je crtež skroz dobar, na Piccata sam se odavno naviknuo i definitivno paše uz Dylana.

Jedino mi se čini da su se u "credits-ima" na korici malo zeznuli jer su napisali da je Villa napravio naslovnicu epizode, a očito je da je koricu narisao Stano (potpis u donjem lijevom kutu?)...? :)
bjelolasica Posted - 02/12/2013 : 23:43:09
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kupujem definitivno, i to po par primeraka da koji poklonim roditeljima i ostalim zaluđenicima Farmom i drugim kolektivnim debilanama

Nećeš puno fulati vu priču sam pročitao u jednom dahu. Sviđa mi se objašnjenje na kraju i razgovor sa tetom smrti Ostalo poslje da ne pokvarim priču.
ZagorXXL Posted - 02/12/2013 : 21:36:16
Starije epizode Coppole su mi se sviđale ali onda je počeo crtati karikature u novijim epizodama i otada mi se zgadio.
Poli Posted - 01/12/2013 : 18:45:13

Rani Piccato je zakon, kasnije... moze proci, ali mi nije vise zakon.


star-duster Posted - 01/12/2013 : 18:18:15
quote:
Originally posted by supermark

nije ni meni los Picatto,
pokraj Cossua i Marija je Da Vinci


+1000

quote:
Originally posted by Zagor12

Picatto je dobar crtač. Nije onakav kakav je bio prije, no ima stil koji paše Dylanu.


Baš to.



Telleru, izgleda da nas ipak ima prilično kojima je ukus tamo gde si već naveo. Ili to, ili Piccato nije tako loš kao što tvrdiš i žestiš se.
I još jednom te pitam jesi li pročitao neku od sledećih Dilanovih epizoda: br. 8 Povratak čudovišta (Dnevnik je preveo kao Oči zla), br. 14 Između života i smrti, br. 18 Kaljostro (Dnevnik - Njujork, Njujork; Ludens - Zločin), br. 41 Golkonda; kao i bilo koju drugu Piccatovu epizodu iz prvih 100-nak Dilana? Ako nisi, probaj da pobediš predrasude i da pročitaš ove epizode. Maestralno su nacrtane.


Kao što Dilan nije strip za svakog, tako mu ne leži i svaki crtač. Piccato mu definitivno sasvim odgovara.

I da se vratimo na temu, svakako kupujem ovaj specijal čim stigne u Srbiju. Drago mi je da ga više ljudi hvali, nadam se dobroj epizodi.

Zagor12 Posted - 01/12/2013 : 13:41:44
Picatto je dobar crtač. Nije onakav kakav je bio prije, no ima stil koji paše Dylanu.
supermark Posted - 01/12/2013 : 13:29:38
nije ni meni los Picatto,
pokraj Cossua i Marija je Da Vinci
teller Posted - 01/12/2013 : 13:21:47
Ma imajte si svog piccata ako vam je tako dobar...
Mene na svaki njegov dilan uhvati proljev,..a dok je vecini najgori crtac dilana tjesim se da je vas ukus u ..kurcu, a ne moj.
teller Posted - 01/12/2013 : 13:19:18
Ma imajte si svog piccata ako vam je tako dobar...
Mene na svaki njegov dilan uhvati proljev,..a dok je vecini najgori crtac dilana tjesim se da je vas ukus u ..*urcu, a ne moj.
star-duster Posted - 01/12/2013 : 13:00:52
quote:
Originally posted by Andrey

jebiga kada je jedini kriterij većine bonelli-only diskutanata:
što bliše fotorealizmu to je bolji crtež
daleko od toga da je piccattov stil ikakva avangarda, ali ono
i najzbrzaniji, najfušeraniji (:D) piccatto je bolji od 70 posto ostalog bonelli osoblja



+1

quote:
Originally posted by going going

Ne znam sto ljudi ne vole Piccata, meni je on oduvek bio vrh crtac, malo se sada u poslednje vreme pokvario, to priznajem ali je idalje deset puta bolji od nekih drugih.



I opet +1


Često ljudi pljuju Piccata, što mi baš i nije jasno zašto. Izgleda da nikada nisu čitali Golkondu, Povratak čudovišta, Kaljostro itd. Jedino tako mogu da shvatim da Piccatov crtež upoređuju sa dečjim škrabotinama.
Svakako je Piccato jedan od najboljih DD crtača ikad. Činjenica je da ume da fušari u poslednje vreme, ali ono što je postigao u ranijim epizodama, to većina novijih Dilanovih crtača ne bi mogla da uradi pa da se potrude kao da im život od toga zavisi.
A i u novijim epizodama svakako se uvek obradujem kad ih crta Piccato.

kiky Posted - 01/12/2013 : 10:53:14
lijepo je reći, to jest napisati, da smo nakon nekoliko izrazito loših DD specijalaca, konačno dobili i jedan sasvim solidan. fino se medda poigrao konceptom "reality showa" i lucidno ga stavio u istu ravan sa samim životom i životnim pravilima... to jest, da često puta pravila zapravo i nema...

7.5/10
Andrey Posted - 30/11/2013 : 18:07:38
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Andrey

jebiga kada je jedini kriterij većine bonelli-only diskutanata:
što bliše fotorealizmu to je bolji crtež
daleko od toga da je piccattov stil ikakva avangarda, ali ono
i najzbrzaniji, najfušeraniji (:D) piccatto je bolji od 70 posto ostalog bonelli osoblja

ugl jako se veselim ovom specijalcu, sjećam se da je 2007 bila naslovnica objavljena na forumu u topicu dylan dog, 20 years and beyond kada je u originalu izašao
tada je bila i aktualna kritika reality showova koji su uzimali sve više maha na prostoru ex-yu, danas nikog više nije ni briga, godinu i pol nisam niti prešaltao televizor


aj, ne pretjerjuj...još češ reć da je bolji od Ville,Ortiza,Nuccia,Roberto de Angellisa,Frizende....
čovjek je loš kako god ga okreneš...
bolje fotorealizam nego škrabotine na nivoju dijećjeg vrtića...(sorry djećica.)



normalno da je bolji od ville,
nuccio, kopija ionako prosjećnog crtača? nemoj me zajebavati? ne stanu u istu rečenicu

ah, ali što da ti kažem, teško te bilo čime razuvijeriti ako je tebi njegov crtez skrabotine, neces promijeniti misljenje
samo bi rekao da postoji nesto sto se zove kadiranje, dosadan crtez (Villa), vodenje narativa kroz crtez a ne samo kroz scenarij itd.
i da svi crtaju apsolutnim fotorealizmom svi bi bili isti
DOMI Posted - 30/11/2013 : 15:44:26
podsjetilo me na nastavak ovog filma... sve pod kamerama...http://www.imdb.com/title/tt0220506/

NOVI Superhik već na kioscima

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000