forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor vs Bela Rakosi & Ylenia Varga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tintilinic Posted - 03/01/2014 : 18:48:33
Pisite o vasim dojmovima prema vampirima iz zagora.
Sve,hoce li se vratiti,biste li zeljeli da se vrate i o svemu vezanome za njih.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jasa Posted - 07/01/2014 : 22:58:45
:D meni je 5ti Helingen najbolji, a za trećeg Kandraksa se slažem sa postom iznad uz to da su meni Marčelo ( rahmetli ) i Toričeli izuzetni :D
Timber Bil Posted - 07/01/2014 : 19:02:19
quote:
Originally posted by wele

Hm, ja trećeg Kandraksa pamtim kao jako dobrog. Valjalo bi to ponoviti.

Kandraks je odličan( mislim na treće pojavljivanje ) u prve dve sveske i u trećoj do časa kada se završio deo koji je Ferri nacrtao, a onda kreće Bozelijevo proseravanje i totalni krah sa ratnicima Fiane i slabim Marcellom i Toričelijem koji su dokazali da su daleko ispod Ferrija.
senokute Posted - 07/01/2014 : 17:19:04
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by solar



Šestog Hellingena nije puno komentirao ali čini mi se da je s njime relativno zadovoljan.


Šesti H. je golo sranje. A i treći Kandraks nije daleko od toga.



da,helingena je upropastio, spustio ga na nivo obicnog negativca,od nečeg posebnog napravio jeftinu priču.
wele Posted - 07/01/2014 : 16:20:32
Hm, ja trećeg Kandraksa pamtim kao jako dobrog. Valjalo bi to ponoviti.
legaz Posted - 07/01/2014 : 10:06:19
quote:
Originally posted by solar



Šestog Hellingena nije puno komentirao ali čini mi se da je s njime relativno zadovoljan.


Šesti H. je golo sranje. A i treći Kandraks nije daleko od toga.
solar Posted - 07/01/2014 : 02:56:36
Moram pripomenuti da je i sam Boselli svjestan toga, nekoliko je puta na talijanskom forumu govorio kako nije zadovoljan sa trećim Kandraksom i načinom na koji je sve ispalo.
Još je dodao da su ga svi oni mitovi oko "Fianne" jako ispirirali i čak je namjeravao napisati svojevrstan nastavak tome, ali je zbog relativnog neuspjeha sa Kandraksom odustao od toga.

Šestog Hellingena nije puno komentirao ali čini mi se da je s njime relativno zadovoljan.
stinky Posted - 06/01/2014 : 13:12:21
pa da, to kažem: Boselli je razbio centralizaciju, on povlači poteze na daleko širem planu, ALI ipak uspijeva držati Zagora da ne potone u tu masu. Zagor više nije os oko koje je svijet okreće, ali ipak ima istaknuto mjesto. i ta se postavka mora ispoštovati, Boselli većinom ispoštuje.

tamo gdje ga je 'pojelo', gdje je bio 'prevelik', treći Kandrax, šesti Hellingen, rasplinuće Zagora u Fianni i Puppet masteru-Pou-SF Kralju Orlova itd., tu se odmah urušilo sve i to su mu najslabije epizode (makar čitljive).
wolf Posted - 06/01/2014 : 13:02:01
Dobar je i on. Jesam stara garda ali ne hardcore. Ponekad uvuče previše likova koji dobiju veleki dio prostora, ali nije ni to tako loše.
stinky Posted - 06/01/2014 : 12:57:38
a kakav ti je Boselli, wolfe? pretpostavljam da si stara garda, pa zato me zanima
wolf Posted - 06/01/2014 : 12:44:20
Poinžiti...

Ne. Nije meni Ferri božanstvo, ali spomenute likove crtao je u svim ranijim pojavama, a atmosferu i facijalne prikaze ne mogu vidjeti kod drugih crtača na način kako je to izgledalo kod njega. Ali u svemu ostalom DM je jako dobar. Ima svoj autentični crtež za razliku od, recimo, neoriginalnog Vernija (makar i njega radije vidim nego Chiarrolu).

Jasno, Ferri je izgubio svoju oštrinu, nikad više crteži mu neće biti kao prije, ali ja i nisam govorio o tome da ih crta danas, nego više s osvrtom na to kako bi spomenute priče ispale da ih je crtao dok je još imao tu oštrinu. Štoviše, s obzirom na Indijansku magiju i bolje da ih nije crtao.
stinky Posted - 06/01/2014 : 12:37:53
inače, ontopic,
ovu mladalačku zanesenost vampirima prezirem, prezirem i vampire, eventualno podnosim klasičarskog stokerskog dvorac-vampira. fetišizirane pomodne lajfstajl vampire prezirem, od glad-za-krvlju darkera vampira do tinejdžerskih sumrak-saga budalaština
stinky Posted - 06/01/2014 : 12:31:45
da, ali nećeš se valjda poinžiti, wolfe

trećeg Vampira radio je Boselli - to se ne smije smetnuti s uma
Boselli, jedini koji je uveo revoluciju u Zagora i - uspio!
nedavno sam ponavljao Bosellija, pa onda otišao vidjeti Nolittu... i čak su a pari, iako je revolucionirao osnovne postavke, epizode su sjajne.

konkretno, primijenjeno na trećeg Vampira, on tu više nije "lik", više ga ni ne treba dočarati kada se rastvorio u grupi. dok su Nolitta i Ferri imali likove, Zagora i Vampira, a ostali su bili sateliti, kod Bosellija više nema takve čvrste centralizacije i oba 'središta' su smanjena pridošlim jakim likovima. međutim, Boselli ipak uspijeva držati Zagora da se ne rastvori u grupi, a ovaj majstorski manevar još moram proučiti kako mu to polazi za rukom. s druge strane, Vampir se rasplinuo, ali to ionako nije toliko presudno.
i DM je tu sasvim dobar, ništa ne fali.
wolf Posted - 06/01/2014 : 02:26:23
Ja sam pomalo razočaran što trilogiju nije dovršio Ferri, što opet ne znači da je treća inkarnacija loše nacrtana.

Slično kao i s Kandraxom. Takve likove kao on, vampir, Steven Hagot i slični, to je samo Ferri znao dočarati.
sergej773 Posted - 05/01/2014 : 21:58:01
quote:
Originally posted by velka031

Drugi vampir, onaj Castellija i Ferrija je po meni najbolji, najatmosfericniji, sve naj, prvi vampir za nijansu losiji, ali ima najbolju naslovnicu, onu za epizodu "Tjeskoba"... Treci vampir, Boselli/Della Monica, zanimljiv, ipak malo scenaristicki pretenciozan, sa prevelikim odmakom od onoga na sto sam navikao kod Nollite ili Castellija... Crtacki, naravno da DM ne moze stvoriti atmosferu kakvu je napravio Ferri, ali ako ga se ne usporedjuje sa maestrom, a to je tesko, to je jako dobro crtacki odradjeno.


+1
velka031 Posted - 05/01/2014 : 21:50:21
Drugi vampir, onaj Castellija i Ferrija je po meni najbolji, najatmosfericniji, sve naj, prvi vampir za nijansu losiji, ali ima najbolju naslovnicu, onu za epizodu "Tjeskoba"... Treci vampir, Boselli/Della Monica, zanimljiv, ipak malo scenaristicki pretenciozan, sa prevelikim odmakom od onoga na sto sam navikao kod Nollite ili Castellija... Crtacki, naravno da DM ne moze stvoriti atmosferu kakvu je napravio Ferri, ali ako ga se ne usporedjuje sa maestrom, a to je tesko, to je jako dobro crtacki odradjeno.
Tintilinic Posted - 05/01/2014 : 11:49:42
Gambit(zagor ludens-210,211,212)
Blondie(zagor extra ludens-147)
zlatko900 Posted - 05/01/2014 : 00:11:45
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by zlatko900

Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.

Epizode s Vargom
SD 60-62
LU 112-113
LU 207-209 ili VČ 57-59
P.S. Sada će izači OP s Vargom (LU 112-113).

U biti-zašto pitam? Došlo mi da sakupim sve epizode gdje se pojavljuju te ženske oko Zagija,a znam samo iz ZS-336-341 (frida) i ZS-464-467 (fišlegova nećakinja). Dalje-nemam pojma za ZS,a pogotovo u LU,SD,VČ jer to nepratim, pa bih ovim putem zamolio dobre ljude za pomoć i daju mi te podatke. Unapred zahvaljujem.
Tintilinic Posted - 04/01/2014 : 14:35:54
YLENIA VARGA
http://www.fumettando.it/viaggiodizagor/mostri/ylenia_varga/ylenia_elspeth.jpg
http://i112.photobucket.com/albums/n190/bonellihq/gambit.jpg (a zagora zavodnika:))
Meni treci najdrazi lik u Zagorovom svijetu,odmah iza Rakosija i Mortimera.
Dakle,Ylenia je grofica koja dolazi iz Mađarske.U vampira ju je pretvorio barun Bela Rakosi koji ju je odabrao za svoju vjecnu druzicu.Ylenia je bila zarucena za mladog slikara Aleksandra Vallacea koji ju je pokusao spasiti od Rakosija,ali ga je Rakosi ubio.Ylenia i Rakosi su se zadnji put vidjeli u Becu na krundibi Marije Terezije u 16.stoljecu.Nakon toga se povukla u svoj dvorac u Transilvaniji i pobjegla od Rakosija.Kada je naucila svu crnu magiju i vampirske vjestine odlucila se osvetiti Rakosiju i krenula je u Ameriku.Sa sobom je povela i svoje sluge te Manfreda Moora,zarucnika Fride Lang,stare Zagorove ljubavi.Frida također dolazi u Ameriku i trazi Zagorovu pomoc da pronađe svoga zarucnika.Ylenia za to vrijeme otima pukovnika Ferenca Korasija,Rakosijevog dalekog necaka i predaje ga njemu kako bi zadobila barunovo povjerenje.Zeljela je dokazati Rakosiju da se promijenila i da mu hoce pomoci,ali ga je odlucila napasti tek kada joj bude u potpunosti vjerovao.Kada je Zagor stigao u Blacktown,gradic u kojem je odsjeo Rakosi,otisao je u rudnik zajedno sa svojim prijateljima gdje vampir provodi dan.U rudniku se sukobio sa barunom zajedno sa pukovnikom Korasijem i Fridom.Uspjeli su u rudnik dovesti malo suncevog svijetla pa je vampir pobjegao.Navecer su se svi nasli u staroj kuci gdje u sukobu između Zagora,Rakosija i Ylenie Rakosi ostaje u plamenu,dok Ylenia nestaje.
Nakon nekog vremena Yleniu vidimo na Karibima gdje putuje sa brodom Black Ivory na kojem se nalaze njezini sluge.Zagor se tamo nasao na povratku s Afrike.Ali dolazi i engleska mornarica kojom upravlja Alec Wallace u kojeg se Ylenia zaljubljuje jer je podsjeca na njenog davno izgubljenog Aleksandra.Na kraju Ylenia je ostavljena na brodu koji je pusten gdje ga more i vjetar odnesu.
Ylenia je zavrsila u Meksiku gdje se oporavljala.Alec je u međuvremenu otisao u Veliku Britaniju pa je telepatska veza između njega i nje oslabjela.Zagor na povratku sa Haitija zavrsava u Louissiani gdje je dosla Ylenia nakon sto se oporavila.Ubrzo je pretvorila dosta ljudi u svoje robove.Tu su jos i Lup,krijumicar koji prodaje oruzje indijancima Natcheza,ciji je poglavica Crni stit.Na kraju se Lup i Crni stit posvađaju te Lup ubije poglavicu Natcheza.Lup je u svojoj palubi cak drzao Yleniu u zarobljenistvu zajedno sa Alecom.Zagor oslobađa Aleca kojega potom ubiva Lup.Ylenia je drzala Aleca u rukama dok je umirao i mogla mu je dati besmrtnost svojim ugrizom,ali on ju je zamolio da to ne ucini i da ga pusti da ode.Na kraju je u Yleniji prevladala njena dobra strana te je Alec umro.Zagor u međuvremenu porazava Lupa i zavrsava cijelu tu pricu.Ylenia je opet nestala,ali je na kraju vidimo kako sa brodom zeli u Europu.

Sad se pitam zasto Ylenia zeli u Europu,mislim da ce se ponovno vratiti,ali ne tako skoro.Krijumicar Lup mi je ostavio dobar dojam i ostaje mala zal za tim sto ga je Zagor uhvatio na kraju kad je vec bilo izvjesno da ce se izvuci nakon sto je ubio Aleca Vallacea i Crnog stita.Nadam se da ce u buducnosti doci jos prica o vampirici jer je meni iznimno vazan i prekrasan lik.
Tintilinic Posted - 04/01/2014 : 13:10:30
Timber Bil, potpuno se slazem
Timber Bil Posted - 04/01/2014 : 12:08:19
Uzgred budi rečeno...To je strip na koji sam najduže čekao
Verovatno i mnogima...Priželjkujem ga i u boji od Libellusa.
Timber Bil Posted - 04/01/2014 : 12:07:08
Prvi Rakosi ima neku dušu, spor razvoj radnje, basz onako za uživanje, bez pretjerane dinamike, više onako za opustiti se dok je vani grmljavina. Odličan mi je taj old school duh, gostoprimstvo, postepeno otkrivanje, doktor Metrevelić... Sve u svemu, priča koja ima dušu, uz Ferrija, koji je majstor za tamnu atmosferu... Jedina manjkavost je nedostatak epskijeg obračuna s vampirom, ali ostatak nadoknađuje taj dio...


Upravo tako, još jedan od klasika na koji sam čekao punih 33 godina da pročitam
zlatko900 Posted - 04/01/2014 : 00:45:53
Dečki-puno hvala.
bjelolasica Posted - 04/01/2014 : 00:41:02
quote:
Originally posted by zlatko900

Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.

Epizode s Vargom
SD 60-62
LU 112-113
LU 207-209 ili VČ 57-59
P.S. Sada će izači OP s Vargom (LU 112-113).
wolf Posted - 04/01/2014 : 00:26:44
quote:
Originally posted by zlatko900

Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.



ZS 336-341 (osim 339, mislim da je to K. Mark), priča sa Zimskom Zmijom. U Ludensa ZEX brojevi 120-123, i klasik 28.

Grofica Varga se pojavila u nekom od ranijih brojeva Ludensa, ali ne sjećam se više kojim.
zlatko900 Posted - 03/01/2014 : 23:29:37
Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000