forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor vs Bela Rakosi & Ylenia Varga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/01/2014 : 18:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Pisite o vasim dojmovima prema vampirima iz zagora.
Sve,hoce li se vratiti,biste li zeljeli da se vrate i o svemu vezanome za njih.

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/01/2014 : 19:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Omiljena tema kod Zagora i u stripu uopšte...Vampiri.
Malo sam pod utiskom priče koje čitam u miru za vreme ovih praznika, petodelna sa po 130 strana, ukupno 650 strana saga o Magičnom Vetru, Aiwassu i Lovcraftu sa nezaobilaznim vampirima...FENOMENALAN STRIP.

Inače stripu i Zagoru me privukao Rakosi i priča o Raskrinkanom vampiru.
30 godina zamišljao da pročitam prvi susret sa Rakosijem za koji nikako nisam mogao da ukapiram gde je bio objavljen.

Radovao se trećem susretu, ali ipak je ostao gorak ukus, možda zato što nije bilo Ferija...
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/01/2014 : 20:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Zar se za svaku sitnicu vezanu uz Zagora treba otvoriti novi topic?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/01/2014 : 20:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Dobra tema, VAMPIRI U ZAGORU, malo površan pristup autora, treba to malo bolje povezati u celinu, Burattini bi to bolje odradio od Bozelija.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 03/01/2014 : 20:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
mislim da ova tema nije bila do sad.volim vampire i vampirice u stripovima.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/01/2014 : 21:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Zar se za svaku sitnicu vezanu uz Zagora treba otvoriti novi topic?



Naravno. I ti svašta pitaš.

Uskoro tema o Zagorovim hlačama - Lee Cooper vs Levi's
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/01/2014 : 21:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Btw, dobri su vampiri jer ih se može više puta iskoristiti. Svakih 10-ak godina.

I Christopher Lee je jedno sto pedeset puta bio vampir.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/01/2014 : 21:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
BELA RAKOSI
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/b/b6/Barun_Rakosi.JPG
Jedan od najvecih Zagorovih neprijatelja,vampir star barem 700 godina.Dolazi sa Balkanskog poluotoka u Sjevernu Ameriku jer nije vise zelio riskirati zivot u ratovima.Njegovo pravo prezime je Korasi,ali ga je po vampirskom obicaju obrnuo jer kako kaze pukovnik Ferenc Korasi(Rakosijev daleki necak)oni se ne mogu odvojiti od svoga imena.Dolazi u blizinu gradica Fairmonta i nastanjuje se u starom dvorcu okruzenim grobljem.Zagor je slucajno naletio na njega pomazuci sinu svojega dobrog prijatelja.Rakosi je ubrzo zarazio mladog Alberta pa je Zagor otisao u pomoc gradskom doktoru Metrevelicu koji mu je objasnio sve o vampirima i kako ih treba ubiti.Chico je shvatio da je barun vampir jer je primijetio kod baruna da se boji svega sto je doktor rekao(cesnjak,kriz).U ranu zoru Zagor je docekao Rakosija ispred grobnice u kojoj vampir provodi dan spavajuci i dovoljno dugo se borio sa barunom dok sunce nije svanulo i pretvorilo ga u pepeo.
Mladi Albert Parkman je ozdravio uz doktorovu pomoc i pomoc njegove kceri Aline s kojom se poslije vjencao.Svi su vjerovali da je vampir ubijen,ali nakon nekoliko godina njegov sluga Molnar ga ozivljava uz posebni obred.Zagor sazna da ce vampir ponovno ozivjeti i potrazi pomoc starog doktora Metrevelica.Vampir otima Albertou zenu Aline koju zeli pretoriti u svoju zenu i taman kada se spremao da joj podari besmrtnost Zagor stize u borbu.Tijekom borbe Rakosi biva pogođen kolcem u srce od strane Alberta i nestaje u rijeci.
Vampir ipak nije bio mrtav vec paraliziran zato jer je u trenutku kada je pogođen bio pretvoren u sismisa.U zoru ga je usisao vrtlog i probudio se u pecini gdje ga spasava starica i njeguje u napustenom gradu Blacktown.Za to vrijeme Zagor se susrece sa pukovnikom Ferencom Korasijem koji mu govori da je vampir jos uvijek ziv.Frida Lang(stara Zagorova ljubav)je dosla u Darkwood u potrazi za zarucnikom Manfredom kojeg je otela vampirica Ylenia Varga.U konacnom okrsaju Ylenia nestaje,a Rakosi gori u pozaru,ali na kraju je viđena sjena u obliku sismisa koja izlazi iz kuce pa se ne zna je li umro.

Meni ova prica vuce brojna pitanja,sto je bilo sa vampirom,kad ce se vratiti?Epizode sa Rakosijem i Mortimerom su mi najbolje od svih u Zagoru.Ta prica sa vampirima,jednostavno genijalno.Dijelim misljenje Nolitte o vampirima,tako im se divim i zavidim,ali ne vjerujem bas u njihovo postaojanje,nekad se zapitam postoje li stvarno,ali to je samo tjesenje bojim se.Isto se nekad zapitam,znam da je bezveze,ali kako to da su u povratku vampira svi znali pravo Zagorovo i Chicovo ime kad su se prije predstavili kao Gordon i Cayetano.Sve u svemu prva dva dijela o vampiru su mi odlicna,a u trecem nekako previse likova,ostavio bih Yleniu,Fridu i Ferenca,ali svi oni sluge i vukodlaci to mi je malo pokvarilo dojam,vise preferiram kada se Zagor bori protiv samog vampira.Sam lik Rakosija mi je bio puno bolji u prva dva dijela,nikad necu zaboraviti ono njegovo lice.Jedva cekam da ga vidim opet.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/01/2014 : 21:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Opti

Zar se za svaku sitnicu vezanu uz Zagora treba otvoriti novi topic?



Naravno. I ti svašta pitaš.

Uskoro tema o Zagorovim hlačama - Lee Cooper vs Levi's



Pa, s obzirom na to kako često mu se brageše kidaju (osobito na naslovnicama), vjerojatno je riječ o nekoj amaterskoj lokalnoj shitnoj firmi koju valjda Zagi sponzorira.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 03/01/2014 : 22:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Definitvno najzanimljivija tema, što u stripovima, što uopšte. Prvi film koji sam gledao, i ujedno se oduševio, je bio Od sumraka do zore, pa se tako rodila i prva ljubav, a nedugo zatim su došli i Carpenterovi Vampiri...
Što se Zagora tiče, malo me stid, ali nisam čitao drugo pojavljivanje Rakosija, ne kupujem ZG EX već duže vrijeme, a ta priča mi je promakla u paketima, pa je nisam ni pročitao, ali imam jaku namjeru. Po meni su svi dosadašnji pristupi toj temi bili vrlo uspješni:

Prvi Rakosi ima neku dušu, spor razvoj radnje, basz onako za uživanje, bez pretjerane dinamike, više onako za opustiti se dok je vani grmljavina. Odličan mi je taj old school duh, gostoprimstvo, postepeno otkrivanje, doktor Metrevelić... Sve u svemu, priča koja ima dušu, uz Ferrija, koji je majstor za tamnu atmosferu... Jedina manjkavost je nedostatak epskijeg obračuna s vampirom, ali ostatak nadoknađuje taj dio...

Iako možda nije direktno povezano, ali i prvi vukodlak ima sličan šarm ( ali nešto manjeg intenziteta ) kao i prvi Vampir, s tim da je u njemu crtež manje ubjedljiv, ali atmosfera i razvoj radnje su donekle slični i jezivi.

Bosellijeva era vampirskih priča ima drugačiji pristup. Sada imamo dinamiku, akciju, puno likova, generalno priča sa Fridom Lang mi je najbolji Zagor vjerovatno. Sav taj spoj jezivosti, vukodlaka, ekipe vampira, indijanaca, prenocista kojeg napadaju bića noći, i vrhunskog Della Monice mi je nešto spektakularno, zbog takvih priča se uvijek nadam da će za Zagora doći bolja vremena, a vjerujem da jesu sa JA sagom.

I priče sa Yleniom su dosta dinamične i imaju neki vlastiti smjer, konkretno Crni Brod mi je genijalna epizoda, kratko, jasno, dvije sveske, poseban šarm, nadam se da je i ova posljednja barem približno dobra...

Opet pomalo nevezano, ali kad je dr. M tu, moram da spomenem i posljednjeg Vukodlaka, epizoda je u duhu stare škole, osamljeni gradić, krvoločna ubistva, ferrijevski crtež, i ima taj neki duh, iako joj nedostaje neka epska vrijednost. Nedavno sam je čitao i ostao pozitivnog raspoloženja i nakon čitanja.

Generalno, tematika vampira ( i vukodlaka ) je dosta uspješno unesena u Zagorov svijet tako da se definitivno radujem budućem pojavljivanju Rakosija, ili njemu srodnih bića :D
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 03/01/2014 : 23:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2014 : 00:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.



ZS 336-341 (osim 339, mislim da je to K. Mark), priča sa Zimskom Zmijom. U Ludensa ZEX brojevi 120-123, i klasik 28.

Grofica Varga se pojavila u nekom od ranijih brojeva Ludensa, ali ne sjećam se više kojim.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/01/2014 : 00:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.

Epizode s Vargom
SD 60-62
LU 112-113
LU 207-209 ili VČ 57-59
P.S. Sada će izači OP s Vargom (LU 112-113).

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 04/01/2014 00:41:46
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 04/01/2014 : 00:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Dečki-puno hvala.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 04/01/2014 : 12:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Prvi Rakosi ima neku dušu, spor razvoj radnje, basz onako za uživanje, bez pretjerane dinamike, više onako za opustiti se dok je vani grmljavina. Odličan mi je taj old school duh, gostoprimstvo, postepeno otkrivanje, doktor Metrevelić... Sve u svemu, priča koja ima dušu, uz Ferrija, koji je majstor za tamnu atmosferu... Jedina manjkavost je nedostatak epskijeg obračuna s vampirom, ali ostatak nadoknađuje taj dio...


Upravo tako, još jedan od klasika na koji sam čekao punih 33 godina da pročitam
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 04/01/2014 : 12:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Uzgred budi rečeno...To je strip na koji sam najduže čekao
Verovatno i mnogima...Priželjkujem ga i u boji od Libellusa.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 04/01/2014 : 13:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Timber Bil, potpuno se slazem
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 04/01/2014 : 14:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
YLENIA VARGA
http://www.fumettando.it/viaggiodizagor/mostri/ylenia_varga/ylenia_elspeth.jpg
http://i112.photobucket.com/albums/n190/bonellihq/gambit.jpg (a zagora zavodnika:))
Meni treci najdrazi lik u Zagorovom svijetu,odmah iza Rakosija i Mortimera.
Dakle,Ylenia je grofica koja dolazi iz Mađarske.U vampira ju je pretvorio barun Bela Rakosi koji ju je odabrao za svoju vjecnu druzicu.Ylenia je bila zarucena za mladog slikara Aleksandra Vallacea koji ju je pokusao spasiti od Rakosija,ali ga je Rakosi ubio.Ylenia i Rakosi su se zadnji put vidjeli u Becu na krundibi Marije Terezije u 16.stoljecu.Nakon toga se povukla u svoj dvorac u Transilvaniji i pobjegla od Rakosija.Kada je naucila svu crnu magiju i vampirske vjestine odlucila se osvetiti Rakosiju i krenula je u Ameriku.Sa sobom je povela i svoje sluge te Manfreda Moora,zarucnika Fride Lang,stare Zagorove ljubavi.Frida također dolazi u Ameriku i trazi Zagorovu pomoc da pronađe svoga zarucnika.Ylenia za to vrijeme otima pukovnika Ferenca Korasija,Rakosijevog dalekog necaka i predaje ga njemu kako bi zadobila barunovo povjerenje.Zeljela je dokazati Rakosiju da se promijenila i da mu hoce pomoci,ali ga je odlucila napasti tek kada joj bude u potpunosti vjerovao.Kada je Zagor stigao u Blacktown,gradic u kojem je odsjeo Rakosi,otisao je u rudnik zajedno sa svojim prijateljima gdje vampir provodi dan.U rudniku se sukobio sa barunom zajedno sa pukovnikom Korasijem i Fridom.Uspjeli su u rudnik dovesti malo suncevog svijetla pa je vampir pobjegao.Navecer su se svi nasli u staroj kuci gdje u sukobu između Zagora,Rakosija i Ylenie Rakosi ostaje u plamenu,dok Ylenia nestaje.
Nakon nekog vremena Yleniu vidimo na Karibima gdje putuje sa brodom Black Ivory na kojem se nalaze njezini sluge.Zagor se tamo nasao na povratku s Afrike.Ali dolazi i engleska mornarica kojom upravlja Alec Wallace u kojeg se Ylenia zaljubljuje jer je podsjeca na njenog davno izgubljenog Aleksandra.Na kraju Ylenia je ostavljena na brodu koji je pusten gdje ga more i vjetar odnesu.
Ylenia je zavrsila u Meksiku gdje se oporavljala.Alec je u međuvremenu otisao u Veliku Britaniju pa je telepatska veza između njega i nje oslabjela.Zagor na povratku sa Haitija zavrsava u Louissiani gdje je dosla Ylenia nakon sto se oporavila.Ubrzo je pretvorila dosta ljudi u svoje robove.Tu su jos i Lup,krijumicar koji prodaje oruzje indijancima Natcheza,ciji je poglavica Crni stit.Na kraju se Lup i Crni stit posvađaju te Lup ubije poglavicu Natcheza.Lup je u svojoj palubi cak drzao Yleniu u zarobljenistvu zajedno sa Alecom.Zagor oslobađa Aleca kojega potom ubiva Lup.Ylenia je drzala Aleca u rukama dok je umirao i mogla mu je dati besmrtnost svojim ugrizom,ali on ju je zamolio da to ne ucini i da ga pusti da ode.Na kraju je u Yleniji prevladala njena dobra strana te je Alec umro.Zagor u međuvremenu porazava Lupa i zavrsava cijelu tu pricu.Ylenia je opet nestala,ali je na kraju vidimo kako sa brodom zeli u Europu.

Sad se pitam zasto Ylenia zeli u Europu,mislim da ce se ponovno vratiti,ali ne tako skoro.Krijumicar Lup mi je ostavio dobar dojam i ostaje mala zal za tim sto ga je Zagor uhvatio na kraju kad je vec bilo izvjesno da ce se izvuci nakon sto je ubio Aleca Vallacea i Crnog stita.Nadam se da ce u buducnosti doci jos prica o vampirici jer je meni iznimno vazan i prekrasan lik.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 05/01/2014 : 00:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by zlatko900

Zna li netko koji su naslovi tih epizoda sa groficom i Fridom i u kojem izdanju? Hvala.

Epizode s Vargom
SD 60-62
LU 112-113
LU 207-209 ili VČ 57-59
P.S. Sada će izači OP s Vargom (LU 112-113).

U biti-zašto pitam? Došlo mi da sakupim sve epizode gdje se pojavljuju te ženske oko Zagija,a znam samo iz ZS-336-341 (frida) i ZS-464-467 (fišlegova nećakinja). Dalje-nemam pojma za ZS,a pogotovo u LU,SD,VČ jer to nepratim, pa bih ovim putem zamolio dobre ljude za pomoć i daju mi te podatke. Unapred zahvaljujem.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 05/01/2014 : 11:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Gambit(zagor ludens-210,211,212)
Blondie(zagor extra ludens-147)
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/01/2014 : 21:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Drugi vampir, onaj Castellija i Ferrija je po meni najbolji, najatmosfericniji, sve naj, prvi vampir za nijansu losiji, ali ima najbolju naslovnicu, onu za epizodu "Tjeskoba"... Treci vampir, Boselli/Della Monica, zanimljiv, ipak malo scenaristicki pretenciozan, sa prevelikim odmakom od onoga na sto sam navikao kod Nollite ili Castellija... Crtacki, naravno da DM ne moze stvoriti atmosferu kakvu je napravio Ferri, ali ako ga se ne usporedjuje sa maestrom, a to je tesko, to je jako dobro crtacki odradjeno.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 05/01/2014 : 21:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Drugi vampir, onaj Castellija i Ferrija je po meni najbolji, najatmosfericniji, sve naj, prvi vampir za nijansu losiji, ali ima najbolju naslovnicu, onu za epizodu "Tjeskoba"... Treci vampir, Boselli/Della Monica, zanimljiv, ipak malo scenaristicki pretenciozan, sa prevelikim odmakom od onoga na sto sam navikao kod Nollite ili Castellija... Crtacki, naravno da DM ne moze stvoriti atmosferu kakvu je napravio Ferri, ali ako ga se ne usporedjuje sa maestrom, a to je tesko, to je jako dobro crtacki odradjeno.


+1
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/01/2014 : 02:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pomalo razočaran što trilogiju nije dovršio Ferri, što opet ne znači da je treća inkarnacija loše nacrtana.

Slično kao i s Kandraxom. Takve likove kao on, vampir, Steven Hagot i slični, to je samo Ferri znao dočarati.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2014 : 12:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, ali nećeš se valjda poinžiti, wolfe

trećeg Vampira radio je Boselli - to se ne smije smetnuti s uma
Boselli, jedini koji je uveo revoluciju u Zagora i - uspio!
nedavno sam ponavljao Bosellija, pa onda otišao vidjeti Nolittu... i čak su a pari, iako je revolucionirao osnovne postavke, epizode su sjajne.

konkretno, primijenjeno na trećeg Vampira, on tu više nije "lik", više ga ni ne treba dočarati kada se rastvorio u grupi. dok su Nolitta i Ferri imali likove, Zagora i Vampira, a ostali su bili sateliti, kod Bosellija više nema takve čvrste centralizacije i oba 'središta' su smanjena pridošlim jakim likovima. međutim, Boselli ipak uspijeva držati Zagora da se ne rastvori u grupi, a ovaj majstorski manevar još moram proučiti kako mu to polazi za rukom. s druge strane, Vampir se rasplinuo, ali to ionako nije toliko presudno.
i DM je tu sasvim dobar, ništa ne fali.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2014 : 12:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
inače, ontopic,
ovu mladalačku zanesenost vampirima prezirem, prezirem i vampire, eventualno podnosim klasičarskog stokerskog dvorac-vampira. fetišizirane pomodne lajfstajl vampire prezirem, od glad-za-krvlju darkera vampira do tinejdžerskih sumrak-saga budalaština
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/01/2014 : 12:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Poinžiti...

Ne. Nije meni Ferri božanstvo, ali spomenute likove crtao je u svim ranijim pojavama, a atmosferu i facijalne prikaze ne mogu vidjeti kod drugih crtača na način kako je to izgledalo kod njega. Ali u svemu ostalom DM je jako dobar. Ima svoj autentični crtež za razliku od, recimo, neoriginalnog Vernija (makar i njega radije vidim nego Chiarrolu).

Jasno, Ferri je izgubio svoju oštrinu, nikad više crteži mu neće biti kao prije, ali ja i nisam govorio o tome da ih crta danas, nego više s osvrtom na to kako bi spomenute priče ispale da ih je crtao dok je još imao tu oštrinu. Štoviše, s obzirom na Indijansku magiju i bolje da ih nije crtao.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000