forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Paulov ljetni posao

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/02/2011 : 16:26:35

Kao i mnoga druga djeca u Sjevernoj Americi, Michel Rabagliati odrastao je čitajući stripove. Ali rođen je 1961. u Montrealu, pa je umjesto Hulka ili Supermana Michel gutao velike strip-albume objavljivane u Belgiji i Francuskoj: Tintina, Spiroua, Gastona i Asterixa između ostalih. Michel se vjerno pretplaćivao na sve europske strip-časopise i kopirao omiljene crtače, pisao i crtao vlastite stripove i brzo ih zaboravljao negdje po ladicama. Do sredine sedamdesetih prestao je crtati i bavio se samo grafičkim dizajnom. Studirao je tipografiju i grafički dizajn i 1982. postao profesionalni ilustrator.

Gotovo desetljeće kasnije, 1990., Michela su zamolili da dizajnira logotip za novog izdavača stripova Drawn & Quarterly, pa se tijekom toga susreo s cijelim novim svijetom izdavača stripova na engleskom jeziku. Ponovo se zainteresirao za strip i počeo skupljati stripove na engleskom i francuskom jeziku. Godine 1999., kad je imao 38 godina, Michel je izdao svoj prvi strip: Paul na selu, a nakon njega i Paulov ljetni posao, autobiografsku priču o osamnaestogodišnjem Paulu, koji 1979. dobiva iznenadnu ponudu da ljeto provede radeći u kampu za siromašnu djecu. Znajući da nije navikao ni na teške uvjete života ni na djecu, nespremni se Paul baca na zadatak svim srcem i s mnogo volje...

Paul 1 • Paulov ljetni posao • 196 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Michel Rabagliati • Crtež Michel Rabagliati • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2011. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=24&TitleID=146
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 11/02/2019 : 21:06:51
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

iako je ovo odavna izašlo,tek sad pročitah. Uglavnom dojam je skroz ok. Zanimljivo kod ovog stripa je to, da šta ide kraju je sve bolji i bolji.
8/10

Ja sam ga isto tek nedavno pročitao i uživao u svakoj stranici. Jednostavno i iskreno pripovijedanje i odgovarajući crtež. Probudio je u meni sjećanje na prve ljubavi, ljetne večeri, društvo uz more i kraj ljeta. Predivan strip za malo stariju generaciju.

Isto bi mu dao 8/10.

Da,kad ga je markos objavia 2011. nije mi djelova nešto zanimljivo. Valjda sad kad san još stariji puno bolje djeluje,čak i tužnije.
stripofil Posted - 11/02/2019 : 16:47:20
quote:
Originally posted by Markos

Da, Paul na pecanju je meni još bolji.

Pa gdje će bolje od ovoga
Sad znam što se sljedeće naručuje, sa malim zakašnjenjem od 5-6 godina.
stripofil Posted - 11/02/2019 : 16:46:16
quote:
Originally posted by lwood

iako je ovo odavna izašlo,tek sad pročitah. Uglavnom dojam je skroz ok. Zanimljivo kod ovog stripa je to, da šta ide kraju je sve bolji i bolji.
8/10

Ja sam ga isto tek nedavno pročitao i uživao u svakoj stranici. Jednostavno i iskreno pripovijedanje i odgovarajući crtež. Probudio je u meni sjećanje na prve ljubavi, ljetne večeri, društvo uz more i kraj ljeta. Predivan strip za malo stariju generaciju.

Isto bi mu dao 8/10.
lwood Posted - 09/02/2019 : 14:53:47
8/10
Shaner Posted - 16/05/2016 : 21:51:55
Ovaj Fibrin integral sastoji se od prva dva stripa o Paulu, svojevrsnom autorovom alter-egu: Paul na selu i Paulov ljetni posao. Iako strukturalno različiti (prvi je kratak niz crtica iz, naizmjence, Paulovog djetinjstva i odrasle dobi, dok je drugi duža cjelovita priča o ljetu koje je bilo svojevrsna prekretnica u njegovom životu), oba su izrazito emotivni i životni (i tek donekle sjetni) te bude i naše vlastite uspomene na mladost i događaje koji su nas oblikovali. No Rabagliati ovdje ne govori samo o mladosti, štoviše, najupečatljivije scene vezane su za odraslog Paula i njegovu kćerkicu, a zadnja od njih (ujedno i zadnja scena u stripu) mi je dovela suze na oči. Jednostavan karikaturalni crtež u potpunosti odgovara ovoj, ipak pretežno humorističnoj priči i efektno dočarava likove i njihove karaktere. Usprkos povremenim općim trenutcima prisutnima u svakoj priči o odrastanju, ovaj integral ima dovoljno posebnosti i šarma da mu se poželimo opet vratiti, ali i pratiti Paula u novim pustolovinama.

7/10

GGG Posted - 03/02/2015 : 00:02:22
Jedna od definicija magičnog je, da se iz ničega napravi nešto fantastično.
Nekako me sa godinama iznenađuje sve manje stvari, ali fak, kako je to dobar strip.

Marko, ako se ne požuriš, moji novci idu Conundrumu
C Celtic Posted - 29/10/2014 : 21:27:17
Juče sam konačno postao vlasnik ovog sjajnog albuma. Paul mi je bio prioritet na listi za ovogodišnji sajam knjiga. Ukratko, istovremeno jednostavno i genijalno.
Raven84 Posted - 27/10/2014 : 08:36:34
Jako dobar strip. Ne mogu reći da mi je crtež sto posto sjeo, ali priča me zbilja dirnula, pogotovo pri kraju. Preporučam. Veselim se nastavku.
stbojan Posted - 09/02/2014 : 18:23:23
Sjajan strip... ostavlja izuzetno pozitivan utisak tokom i nakon citanja... preporuka od srca...
zare80 Posted - 18/01/2014 : 02:22:03
Ovaj strip je fenomenalan i bolji mnogo od mnogih poznatijih i po meni "izvikanih". Mislim da bi se mnogima koji mu nisu pruzili paznju dopao
Dr. Zistis Posted - 17/01/2014 : 23:55:53
quote:
Originally posted by anto

ovo je verovatno jedan od najpotcenjenijih fibrinih stripova (zajedno sa Žanom,L&R,Tvrđama,Žeromom,...)

Mislim da staris
anto Posted - 17/01/2014 : 22:57:51
ovo je verovatno jedan od najpotcenjenijih fibrinih stripova (zajedno sa Žanom,L&R,Tvrđama,Žeromom,...)
Deers Posted - 17/01/2014 : 22:36:34
Recimo da me iznenadio, nije bio onako dobar kako sam mislio d aće biti ali je zato bio odličan na jedan sasvim drugačiji način. Ne znam kako objasnit. Možda sam odabrao pravi trenutak. Prve dvije priče nisu loše, ali mislim da pate ne nestručnosti pripovjedanja, Michael je znao što je htio ispričat ali nije dobro uklopio to. Ako su sljedeće priče na razini Paulovog ljetnog posla uziman čim izađe, neću više toliko čekati.
Markos Posted - 16/06/2012 : 23:22:50
Prvom prilikom:)
Luca_Torelli Posted - 16/06/2012 : 18:03:20
quote:
Originally posted by Markos

Ka' će Paul na pecanje?
Cromwell Posted - 20/05/2012 : 08:52:15
quote:
Originally posted by anto

Međutim,Paulov letnji posao me je baš, ali baš iznenadio u pozitivnom smislu.Čitajući komentare očekivao sam dobar strip, odličan strip; ali ne i strip koji će me ovako razgaliti - u emotivnom smislu.Ono, kad zatvoriš korice, a srce ti je puno!

Ne znam da li je to zbog nekih stvari koje sam i ja doživeo kao Pol ili zbog rastanka sa malom Mari ili zbog Polovih oživljenih emocija na kraju stripa (ovde ću samo reći da me je kraj bukvalno "rasturio" koliko je dobar, toliko je autor dobro ukomponovao prošlu i sadašnju radnju) ali ovaj album ja baš jako delovao na mene.Pun je neke pozitivne energije.

Bogme i na mene isto. Stvarno sam se iznenadio kad uvidjeh da su Paulova razmišljanja i dogodovštine vrlo slične mojim vlastitim. Ne mogu znati da li svatko ovdje može pronaći isto tako ali nije ni bitno. Ovo je odličan strip. Vuče na sijetnost ali nikako u negativnom smislu, baš ugodna ljetna priča sa idealnom dozom humora. - Za potpuni ugođaj, pročitati u vrtu/dvorištu u visećoj mreži

Nisam ni znao da ima nastavaka Very nice...
Markos Posted - 20/05/2012 : 08:15:59
anto Posted - 20/05/2012 : 02:13:04
Juče sam pročitao prve dve pričice i šta znam, i nisu mi bile loše.Naročito prva - baš simpatična.Ova druga tako-tako.
Međutim ...
Međutim,Paulov letnji posao me je baš, ali baš iznenadio u pozitivnom smislu.Čitajući komentare očekivao sam dobar strip, odličan strip; ali ne i strip koji će me ovako razgaliti - u emotivnom smislu.Ono, kad zatvoriš korice, a srce ti je puno!

Ne znam da li je to zbog nekih stvari koje sam i ja doživeo kao Pol ili zbog rastanka sa malom Mari ili zbog Polovih oživljenih emocija na kraju stripa (ovde ću samo reći da me je kraj bukvalno "rasturio" koliko je dobar, toliko je autor dobro ukomponovao prošlu i sadašnju radnju) ali ovaj album ja baš jako delovao na mene.Pun je neke pozitivne energije.

Hvala Markosu što ga je objavio i jedno pitanje: da li su i ostali nastavci ovako dobri?

I da dodam - definitivno, meni jedan od najboljih prošlogodišnjih stripova.
Markos Posted - 14/03/2012 : 12:42:58
Mord Posted - 26/01/2012 : 18:10:58
Meni je ovo do zla boga dosadno. Jedva sam izdrzao do kraja. Ne znam tko mi je dosadniji od koga, u biti znam, autor. Jbga.
NESVRSTANI Posted - 18/01/2012 : 10:43:47
quote:
Originally posted by Mairosu

izrazio bih pohvale prevodiocu koji je uspeo da uglavi Aerodrom i Bajagu u kanadski strip i da to izgleda verodostojno.

Mene isto tako prevoditelj oduševija, ali sa ubacivanjen nekih drugih pisama koje su me teleportirale više od 20 godina u prošlost i sitila na neke krajeve bivše države i neke ljude koje sad nisan vidija više od 20 godina.
I bez ovoga mi je strip bija odličan,a ove sitnice su mi ga napravile genijalnin.
Dr. Zistis Posted - 18/01/2012 : 09:40:43
Nakon svega procitanog ovo je sledece sto se uzima od Fibre...dok ne stigne nova tura
Nivox Posted - 06/12/2011 : 08:09:47
Pročitao sam ga preko ljeta i meni je odlično sjeo.
Evo što sam prije 2 tjedna napisao kao komentar na recenziju na stripovi.com :

Prvi dio je prosječan, onako ok, ali ništa posebno.
Ali drugi je zato poprilično bolji, stvaran i topao. Odgovornost, odrastanje, zabava...život...
Mogu se poistovjetiti sa Paulom i sa situacijama koje je prošao iako naravno nisam proživio isto što i on, ali razumijem ga i doživljavam kao stvarnu osobu, štoviše kao nekoga koga poznajem, čak kao sebe.

Ignus Posted - 05/12/2011 : 20:01:47
Pročitao sam Paula prije nekih sat vremena. Prva i druga priča, paul na selu i paul je slovoslagarski šegrt me se nisu uopće dojmili. Jednostavno nism znao zašto sam ih pročitao, al srečom kratke su. A onda kreće Paulov ljetni posao koji me je oduševio premda se ne mogu nazvati ljubiteljom ovog žanra, više mi leže SF, fantasy i horrorci :) Potpuno se slažem sa Markosom da je Paul manje ambiciozan od Svagdanje borbe ali je meni draži možda baš zbog takvog nepretencioznog pristupa.
Ocjena 8,5/10
ziki Posted - 07/10/2011 : 11:38:05
Pročitao sinoć i jako mi se svidio. Polako se uvlači pod kožu i onda te uzme. Iskrena preporuka.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000