forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Naslovnice

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tinton Posted - 29/03/2014 : 20:47:03
Je još jedan dosadan zagorov topic, ali ne sijećam se da je bio itijedan ovakav otkako sam ja tu iako se pitanje povlači. Doduše, bio je jedan ali sa ponuđene dvije opcije.

...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 14/04/2014 : 12:45:13
tinton Posted - 14/04/2014 : 12:41:37
Usporedba Priscove i Ferrijeve za "Ratnici":

DODSFERD Posted - 02/04/2014 : 12:10:51
quote:
Originally posted by Tommy.H

quote:
Originally posted by King Warrior

Laurentija smatram jednim od najgorih mogucih izbora uopste. Naslovnice su mu nejasne, bez izrazaja, Zagor vecinom sa nekim bijesnim izrazom lica, da ne govorim o anatomiji likova.
I ja sam za modernizaciju, ali u pravcu cistog stila kakvog imaju Piccinelli ili Bisi. Nesto u prvacu Texa, a znamo da je Villa provjeren pravac za uspjeh.



potpuno se slazem, picinelli je moj prvi izbor.


Neka njega na Texu, tamo može puno više napraviti...
Tommy.H Posted - 02/04/2014 : 11:58:09
quote:
Originally posted by King Warrior

Laurentija smatram jednim od najgorih mogucih izbora uopste. Naslovnice su mu nejasne, bez izrazaja, Zagor vecinom sa nekim bijesnim izrazom lica, da ne govorim o anatomiji likova.
I ja sam za modernizaciju, ali u pravcu cistog stila kakvog imaju Piccinelli ili Bisi. Nesto u prvacu Texa, a znamo da je Villa provjeren pravac za uspjeh.



potpuno se slazem, picinelli je moj prvi izbor.
nagor Posted - 02/04/2014 : 11:33:44
Neka bude Nuccio i svi sretni.
King Warrior Posted - 02/04/2014 : 11:32:56
Laurentija smatram jednim od najgorih mogucih izbora uopste. Naslovnice su mu nejasne, bez izrazaja, Zagor vecinom sa nekim bijesnim izrazom lica, da ne govorim o anatomiji likova.
I ja sam za modernizaciju, ali u pravcu cistog stila kakvog imaju Piccinelli ili Bisi. Nesto u prvacu Texa, a znamo da je Villa provjeren pravac za uspjeh.
PijaniPatak Posted - 02/04/2014 : 11:03:44
Ono šta je meni lično bitno da italijanski fanovi, ukoliko Burattini bude svojevremeno konsultovao ovakve ankete, razmišljaju kako treba i glasaju za najbolje šta staff nudi.

ZTN:
Laurenti, Nuccio, Verni, Venturi, Piccinelli, Bisi, Torricelli

SCLS:
Nuccio, Laurenti, Verni, Della Monica, Venturi,

Šta god mi rekli ovde i filozofirali KO GOD od ovih sa liste preuzme posao naslovničara to će biti poboljšanje trenutnog stanja serijala, pošto ove Ferrijeve ruku na srce postaju ruglo (ova "Antarctica" koja je banula ovih dana je isto tako dokaz toga, koliko god ona orka izgledala veličanstvena (i ko god da ju je nacrtao)). Vidim da su tradicionalisti i "realisti" ladno podeljeni, ali se svi slažu da bi u jednom slučaju Nuccio a u drugom Laurenti bili najbolji mogući izbor. Očajni tradicionalisti futavog oka će pokušati naći Ferrija u Vernijevim bolno statičnim ilustracijama.

Mislim, što se mene tiče, u igri su sve sjajni crtači. Koga god da izvuku biće premija. (Nemoj da bude Verni, nemoj da bude Verni)
ike666 Posted - 02/04/2014 : 10:55:02
Da, ali postavlja se pitanje reprezentativnosti tih anketa. Nažalost tu je samo 50 glasova a Zagor se u Italiji prodaje u cca 40.000 ako se ne varam. Bojim se da će odlazak Ferrija jako loše utjecati na kupovne navike "tihe većine", jer uglavnom je riječ o ekipi koja prati Zagora od svog djetinstva.
Stoga je s aspekta logike izdavača jedino realno rješenje - Marco Verni, Walter Venturi ili Joevitto Nuccio.
solar Posted - 02/04/2014 : 10:36:22
Ovo je "prava" anketa, te nove sa Piccinellijevom propagandnom mašinerijom ne računam!




tinton Posted - 02/04/2014 : 10:29:11
Nakon boljeg i detaljnijeg pregledavanja naslovnica dodatno sam promijenio misljenje, sad je moj poredak ovakav.

1.Prisco, ove naslovnice su mu itekako dinamicne, dobro nacrtane, kao i izbor scene. Stil bi se promijenio, a opet bi bilo ok ovima koji bi prestali kupovati.

2. Della Monica, iako mi se u stripu sve manje svidja, ove naslovnice su mu jako dobre, izuzevsi zadnju. Najbolja je ova s vampirom. Takodjer bi izbjegli sok za tradicionaliste, ali bi uzivali u naslovnicama u njegovom stilu.

3. Laurenti, odlicne dinamicne naslovnice radi za VC. Sigurni pogodak.

4. Bisi

5. Piccinelli, naslovnice su mu graficki savrsene, ali previse pozerske, previse staticne, smatram ga najboljim crtacem SBE, ali trebao bi popraviti te segmente. U slucaju da u naslovnice ubaci dinamike, izbio bi na prvo mijesto automatski.

6. Nuccio, nema sta dobre naslovnice, atmosfera bolja nego u Ferrija, jedini razlog zasto je na sestom mijestu je sto bih volio nako ferrijevog odlaska dozivjeti nekakvu promjenu na naslovnicama, Nuccio je malo preslican ferriju za takvo sto.
solar Posted - 02/04/2014 : 10:27:26
quote:
Originally posted by PijaniPatak

BTW kad smo kod procenata, italijani ipak nisu toliko tupavi koliko smo mislili

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10168044_10152095104804092_884217672_n.jpg



Tjeraš me da sad vadim ankete sa SCLS-a, pričekaj par minuta.
solar Posted - 02/04/2014 : 10:26:48
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by PijaniPatak

(ćuti, Patak, ne kvari im zabavu)




E vidiš, Patak bi nam mogao pomrsiti planove s obzirom da direktno komunicira s Piccinellijem, ko zna kakve sve povjerljive informacije ima...


Samo sa Piccinellijem?


To sam i mislio.
PijaniPatak Posted - 02/04/2014 : 10:24:12
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by PijaniPatak

(ćuti, Patak, ne kvari im zabavu)




E vidiš, Patak bi nam mogao pomrsiti planove s obzirom da direktno komunicira s Piccinellijem, ko zna kakve sve povjerljive informacije ima...


Samo sa Piccinellijem?
PijaniPatak Posted - 02/04/2014 : 10:23:38
BTW kad smo kod procenata, italijani ipak nisu toliko tupavi koliko smo mislili


solar Posted - 02/04/2014 : 10:22:11
quote:
Originally posted by PijaniPatak

(ćuti, Patak, ne kvari im zabavu)




E vidiš, Patak bi nam mogao pomrsiti planove s obzirom da direktno komunicira s Piccinellijem, ko zna kakve sve povjerljive informacije ima...
solar Posted - 02/04/2014 : 10:20:01
quote:
Originally posted by King Warrior

aj vazi, smisli onda neku temu za tekst koji ce gubitnik da obradi.
Samo nemoj recke, njih ionako pisem.


Možemo je smisliti i za deset godina kad se Ferri povuče, nema žurbe, uglavnom bitno da je tekst pristojne dužine. :)
PijaniPatak Posted - 02/04/2014 : 10:19:28
(ćuti, Patak, ne kvari im zabavu)

King Warrior Posted - 02/04/2014 : 10:15:32
aj vazi, smisli onda neku temu za tekst koji ce gubitnik da obradi.
Samo nemoj recke, njih ionako pisem.
solar Posted - 02/04/2014 : 10:06:48
Ja bi radije napisao neki tekst/recenziju nego razbijao glavu s tim točkama, ali na kraju krajeva to nije ni važno pošto ćeš ti sigurno izgubiti okladu.
King Warrior Posted - 02/04/2014 : 10:03:24
Tema nece sigurno nikad biti zaboravljena na ovom sajtu, to je draz.
Podjes od broja 1, pa sve do stotke. Nabrajas i objasnjavas.
A sto se tice duzine, nece nedostajati sa svih stotinu tackica.

Mislim da je ovo prvi put da ce mi biti drago ukoliko izgubim opkladu, iz vise razloga.
solar Posted - 02/04/2014 : 09:58:59
quote:
Originally posted by King Warrior

Solare, niko srecniji od mene da se ispune tvoja predvidjanja. Nazalost, bice ipak drugacije.
Nego, hajde da padne opklada izmedju dva Zagorologa.
Ja kazem Verni, ti Nuccio.
Onaj ko izgubi, mora da napise tekst "100 razloga zasto je Zagor najbolji strip".
Dakle, sam naslov teksta govori sve.

Deal?


Može!

Samo daj da bude neka zanimljivija tema ili da odredimo veličinu teksta npr. najmanje 3 word stranice o Zagoru a tema je po izboru.

p.s.
Jedni je problem što ćemo taj tekst vjerovatno pisati za desetak godina...
King Warrior Posted - 02/04/2014 : 09:48:40
Solare, niko srecniji od mene da se ispune tvoja predvidjanja. Nazalost, bice ipak drugacije.
Nego, hajde da padne opklada izmedju dva Zagorologa.
Ja kazem Verni, ti Nuccio.
Onaj ko izgubi, mora da napise tekst "100 razloga zasto je Zagor najbolji strip".
Dakle, sam naslov teksta govori sve.

Deal?
solar Posted - 02/04/2014 : 09:44:33
quote:
Stvarnost je ta da ce Ferri crtati naslovnice sve do iznemoglosti ili smrti.

Ovo je najrealniji scenarij.
solar Posted - 02/04/2014 : 09:43:05
quote:
Originally posted by King Warrior

Ako uzmemo u obzir nostalgicnu slicnost Ferriju, medjuljudske/prijateljske odnose sa glavnim urednikom (najvaznije), visak/nedostatak vremena pojedinih crtaca zbog drugih projekata, pripadnost drugim serijalima, glavni konkurenti za crtanje naslovnica su:


Verni 80%
Torricelli 10%
Nuccio 5%
Laurenti 3%
Svi ostali 2%

Nista protiv Vernija, cak mi je drag unutar korica, samo da smanji precrtavanje. Ma ok i da precrtava, ali da to ne budu vec vidjene vinjete bas iz Zagora, neka precrtava iz drugih serijala.
Jednostavno mislim da je on los izbor za naslovnice, to bi bio veliki korak unazad.


Mislim da je Nuccio ovdje ipak u prednosti. On i Burattini su sigurno dobri prijatelji, to se vidi po postovima i porukama na SCLS forumu i faceu. Također, to što je spor može mu biti i prednost. Talijanski fanovi (a i naši) ga žele vidjeti puno češće na serijalu a ovu bi bila prava prilika da bude svaki mjesec na naslovnicama. Nešto slično kao Villa kod Teksa.
Njegov stil je iznimno blizak Ferriju iz zlatnih dana a ujedno je i dovoljno "moderan". Naravno nema ni problema kao Verni sa precrtavanjem i statičnošću.
Mogu još spomenuti da je Nuccio, isto kao i ovdje, pobijedio na svakoj anketi koja se vodila na talijanskim forumima o tome ko bi trebao biti sljedeći naslovničar.

Poslije njega Verni je najizgledniji, ali mislim da do toga neće ni doći.
Mislim da Torricelli nema puno šansi.

Ovako bi ja to posložio:

Nuccio 80%
Verni 15%
Laurenti 5%
tinton Posted - 02/04/2014 : 09:39:00
quote:
Originally posted by nagor

Strah nad rijekom

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-34-35-strah-nad-rijekom/360/


Aha, i mislio sam, ova naslovnica mu ne ide u korist bas. Dosta lose napravljeno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000